Na hlavní stránku  
Právě je pát 19.04.2024, 09:09

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
 Odkaz na příspěvek Janinka

Registrován: pon 26.06.2017, 21:21
Příspěvky: 3

Reputace: 0
Zdravím všechny,
je mi 27, cas od casu drzim jednodenní půsty, když si tělo řekne. V minulosti, před necelými dvěma roky jsem měla 2 třídenní půsty /s odstupem nekolika mesicu/ s velice dobrými efekty nejen na psychiku, vůli, ale i zbavení se senné rými a získání elánu, sebevědomí a duševní pohody.
Teď jsem se k tomu rozhodla vrátit, protože jsem si naivně myslela, že senná rýma, trávicí problémý jako plynatost po každém jídle, nedostatek energie, apod. Samozřejmě jsem si k tomu pomohla, s novým partnerským vztahem procházelo hodně lásky žaludkem zkráceně řečeno, což nemělo stejnak tak špatné dopady, protože jsem byla psychicky v pohodě. Pak ale příšly problémy s matkou, která se vynořila opět do přítomnosti a s ní i traumata z dětství, k tomu i hodně stresová práce, která mě avšak baví, ale je to office, takže hodně sezení. To by bylo úvodem.
Dlouho jsem se k půstu odhodlávala, protože jsem podvědomě věděla, že je to pro mě důležité. I přes duševní nepohodu, trávicí problémy a nedostatku energie jsem se k tomu neodhodlala...spíš jsem dělala jedničky a zůstala jenom u slov...ale brala jsem to v pohodě, říkala jsem si, že te čas přijde až přijde. Poslední dva týdny se vrátily alergie, a denní ranní a večerní nespočetné hlasité kýchání a tekoucí nos a tak jsem v pátek měla poslední jídlo, takový ten hodně celozrný typ chlebu se sušenými rajčaty, rukolou a kozím sýrem.
Od té chvíle mi začal 3-denní půst a zítra mě čeká první jídlo - návratovka.
Průběh tohoto 3-denního půstu byl zajímavý a jiný od těch minulých, kdy jsem žila v sice větším ale zeleném městě v Německu a na pak jižní Moravě. Nechtělo se mi ven, už ke konci prvního dne mi metropole zapáchala a druhý den jsem to cítila i z otevřených oken do bytu. Tak jsem to přijala a řekla jsem si, že tento půst bude prostě jiný. První den, jsem cítila jak se mi jako odvzdušnovaly žaludek, žlučník čí snad játra (nebo to aspon probíhalo v této oblasti/ druhý den celkem krize, migréna, slabost, pila jsem hodně vody - obyčejné i zmražené. Třetí den, dnes, žádná bolest hlavy a vyrazila jsem dokonce ven do bio obchodu pro bio rajčata a jablka. Cesta do obchodu byla těžká hlavně kvůli zápachu smogu, aut, kouřících lidí. Provázely mě lehké křeče v lýtkách, ale i tak jsem si to užila, měla jsem radost, že mě nebolí hlava. :-)
Píšu, protože mám v hlavě několik otazníku kolem návratovky. Rozhodně začnu napařenými rajčátky jako vždy...už se těším na jejich vůni a chuť. K obědu jsem si chtěla dát pár napařených kousků jabliček, ale tuhle jsem četla v jedné diskuzi zde, že jablka raději ne-e první den. Tak jsem zmatená :-) Můžu si dát napařenou červenou&zlutou řepu?
Další otázka je na probiotika. Kdy si je můžu dát, až po 3 dnech návratovky nebo už během - což si nemyslím, a nebo až 5 dní?
A co se spirulinou a vit. C?
Můj plán je po návratovce najít balance ve stravování. Užívat si živé stravy, stejně tak i vařené v menších porcích a pravidelně, abych si snad nějak zrychlila metabolismus.
Co stojí taky za zmínku je, že jsem během žádných půstů neměla stolici. Prostě ze mě nic nevyjde. Podobně se to děje i když třeba v někdy jím málo a ne vlákninu, což se stane většinou kdyz jsem hodně busy a neuvařím si oběd do práce.
FYI - nepiju mléko, nejím jogurty, sýry- pozitivní testy na alergii na kasein- ale občas si dám máslo, které mi žádné problémy nedělá.

To je asi všechno o mě. Možná vás bude zajímat jestli sportuju. Ano, tak 2-3 týdně intenzivnější pohyb, během jiných dnů jak čas umožnuje, drepy, chůze, běh, joga do schodů, dobýhání MHD...nic moc, já vím, a chybí tam pravidelnost, ale snažím se na to postupně, tak abych už si našla stereotyp na celý život. Což je pro člověka jako já, kdo je energetický a vášnivý a tím pádem stereotyp nemusí, není jednoduché.
Děkuji všem za rady, postřehy i kritiku, která pomůže sebereflexi :heart:
ps- omlouvám se za ne ideální češtinu - česky mluvím jen zřídka i CS klávesnici jsem si musela na napsání tohoto instalovat :-)


Hodnocení: 0
pon 26.06.2017, 22:04
Profil

(ABCD-a)
 Odkaz na příspěvek Re: 3-denní půst
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.01.2012, 15:06
Příspěvky: 1141

Reputace: +830
Ahoj vitej u nas :-)
Co se tyce navratovky vse je napsano ve vlaknu navratovka, drz se stridani zeleniny a ovoce, jablko nekomu dela dobre nekomu ne, po trech dnech by problem delat nemuselo, na probiotika ruzne vitaminy a podobne doplnky se vyprdni..
Drzim palec v navratu :-)


Hodnocení: 0
úte 27.06.2017, 11:04
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: 3-denní půst

Registrován: pon 26.06.2017, 21:21
Příspěvky: 3

Reputace: 0
Děkuji moc. Vlákno mám již nastudované. Ale červená řepa nebyla zmíněna. Zkusím ji až zítra :-)
Snídaně byla úžasná. A po necelých dvou hodinkách se dostavila stolice! Z čeho jsem nadšená. Slo z ní cítit hodně sajrajtu, ale tak hlavně, že to šlo ven.

Proč myslíš, že na probiotika zapomenout?
Mám velkou radost, že se vše povedlo, zatím návrat zvládám v pohodě. Musím poptřemýšlet nad obědem v 14.00..jestli ty jablíčka nebo s nimy počkám. Nejradši bych si dala zase rajčata :-)

Co se týče cvičení. Kamarádka mi na dnešek od 6 zamluvila místo na trampolínách, kam chodíme...je to hodina intenzivnějšího skákání na mono trampolíně + posilování. Myslítě, že to zvládnu? nebo si raději dám dneska jenom jogu sama doma?

Děkuju za rady! :heart:


Hodnocení: 0
úte 27.06.2017, 12:58
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: 3-denní půst
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Červená řepa je dost agresivní, v návratovce se proto spíš pije jen jako silně ředěná šťáva. V tuhé formě se do návratovky moc nehodí (syrová je agresivní a vařená je mdlá mrtvá hmota).

Doplňky jako probiotika a vitamíny moc nefungují, bývá v tom víc obchodní propagandy než funkčnosti. Není to přirozené prostředí. Víc fungují složky z běžné stravy.


Hodnocení: 0
úte 27.06.2017, 15:25
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: 3-denní půst
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
Řepu proto napařit, aby nebyla ani syrová ani vařená. ;-) Někdy je příliš hořká ale většinou pro návratovku vyhovující.


Hodnocení: 0
úte 27.06.2017, 23:32
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: 3-denní půst

Registrován: pon 26.06.2017, 21:21
Příspěvky: 3

Reputace: 0
takže za sebe řepu nedporučuji.. jak tu už někdo psal..celkem mě popálila hrtan...uvidíme co to uděla později se žaludkem..pouhá tři malá sousta stačila :) měla to být večeře, druhý den návratovky...no radši bych si dala rajče ;-)


Hodnocení: 0
stř 28.06.2017, 21:08
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: 3-denní půst
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Ajaj, tolikrat rozebirane agresivni ovoce a zeleniny po pustu .. komu nejni rady :) ..
Vitej do klubu, u me kdysi jabka (stava) a Breusovku jsem zavrhl ze stejneho duvodu (zakladem je rovnez repna stava) :D))) ..


Hodnocení: 0
čtv 29.06.2017, 09:53
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz