Na hlavní stránku  
Právě je pát 19.04.2024, 18:27

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 69 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Odkaz na příspěvek Re: Deficit minerálů způsobený dlouhými půsty

Registrován: sob 04.11.2017, 08:58
Příspěvky: 104

Reputace: +37
Wewe píše:
Podle toho, jak je to tu psáno, tak prázdno mezi myšlenkami patří rovněž do představy Boha. Mimo tuto představu neexistují myšlenky, tedy ani prostor mezi myšlenkami (pojmy).

Podle toho, jak je to tu psáno, tak "dělat chyby v úsudku" patří rovněž do představy Boha. To ale ještě neznamená, že Bůh dělá chyby v úsudku. :-)

Na nebi se tvoří mraky. Může jich být i celá obloha. Mraky však nemohou vyjádřit nebe.
Nicméně, myslit mraky bez nebe je možné jen v představách, které nejsou reálné.


Hodnocení: 0
úte 14.11.2017, 12:06
Profil

(moderátor)
 Odkaz na příspěvek Re: Deficit minerálů způsobený dlouhými půsty
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 05.10.2017, 13:34
Příspěvky: 252
breatharián dosažený půst 40 dnů
Reputace: +228
Zdeněk píše:
Wewe píše:
Podle toho, jak je to tu psáno, tak prázdno mezi myšlenkami patří rovněž do představy Boha. Mimo tuto představu neexistují myšlenky, tedy ani prostor mezi myšlenkami (pojmy).

Podle toho, jak je to tu psáno, tak "dělat chyby v úsudku" patří rovněž do představy Boha. To ale ještě neznamená, že Bůh dělá chyby v úsudku. :-)

Na nebi se tvoří mraky. Může jich být i celá obloha. Mraky však nemohou vyjádřit nebe.
Nicméně, myslit mraky bez nebe je možné jen v představách, které nejsou reálné.


Tak ještě jinak: :-D
Představ si oblohu a na ní letadlo. Obloha je "Bůh". Letadlo je "představa Boha" - nudí se, tak si vymyslel letadlo. V tom letadle probíhá vše, co známe z našich reálných životů, je tam namačkán celý náš projevený svět. V letadle jsou tedy i chybné úsudky. Ovšem jakmile se dostaneš ven z letadla (vypadneš za letu ven :) ), už jsi v energii samotného Boha, takže tam už úsudky nejsou, tam už není kromě Boha nic. Neznamená to, že Bůh dělá chybné úsudky, je to jen program v našich myslích. A navíc, každý toho Boha máme v sobě, kolem sebe, nad sebou, před sebou... Rozumíš, jak to vnímám? :mrgreen:


Naposledy upravil Wewe dne úte 14.11.2017, 13:14, celkově upraveno 1

Hodnocení: 0
úte 14.11.2017, 13:04
Profil

(moderátor)
 Odkaz na příspěvek Re: Deficit minerálů způsobený dlouhými půsty
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 05.10.2017, 13:34
Příspěvky: 252
breatharián dosažený půst 40 dnů
Reputace: +228
Zdeněk píše:
Wewe píše:
Zdeněk píše:
Wewe píše:
ve stavu, kdy si člověk nezanáší tělo hrubohmotnou stravou, je možné mnohem intenzivněji rozvíjet duchovní aspekty byti, resp. se vše rozvíjí už jen pouhým bytím samo, objevuje se pocit obrovské lásky a soucitu, už je vnímáno to, že je vše iluze a hra - s tím se mnohem jednodušeji žije.

Věřím. Nejde mi však do hlavy, proč Buddha, Ježíš či Mohamed (resp. představitelé ze súfí atpod.) neponoukali k breathariánství?

Protože v těch dobách se planeta nacházela v nižších vibracích, proto by běžní lidé čisté breathariánství nebyli schopni zvládnout. Mimochodem - určitě ale nejedli pětkrát denně. Toť můj názor.

Někdy se to tak píše. Ale je tomu opravdu tak? Vždyť oproti té době je naše společnost posedlá konzumem a sexem, bezbožná (kdo dnes opustí majetek - natož království – kvůli osvícení?).

Možná to vystihuje následující úvaha. Kdybychom se zeptali dnešních lidí, zda vidí ve společnosti něco, za co by položili i život, jakou odpověď bychom asi dostali? A jak by asi odpovídali naši předci?
Tak jaképak nižší vibrace?

Tohle já nevím. Chápu, jak to myslíš, ale já nevím, jak uvažovali lidé v době Ježíše, Guatamy Buddhy apod. a ani si netroufám tvrdit, že vím, jak uvažuje většina dnešních lidí. Mám kolem sebe několik mužů, kteří by byli ochotní zemřít za vlast, za svou rodinu, někteří dokonce i za úplně cizí lidi, pokud by to těm cizím lidem pomohlo. A myslím, pevně věřím tomu, že takových lidí je hodně, jen nemají potřebu se zviditelňovat. Je z nich třeba jen cítit velká pokora a láska.


Hodnocení: 0
úte 14.11.2017, 13:11
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Deficit minerálů způsobený dlouhými půsty

Registrován: sob 04.11.2017, 08:58
Příspěvky: 104

Reputace: +37
Wewe píše:
Představ si oblohu a na ní letadlo. Obloha je "Bůh". Letadlo je "představa Boha" - nudí se, tak si vymyslel letadlo. V tom letadle probíhá vše, co známe z našich reálných životů, je tam namačkán celý náš projevený svět. V letadle jsou tedy i chybné úsudky. Ovšem jakmile se dostaneš ven z letadla (vypadneš za letu ven :) ), už jsi v energii samotného Boha, takže tam už úsudky nejsou, tam už není kromě Boha nic. Neznamená to, že Bůh dělá chybné úsudky, je to jen program v našich myslích. A navíc, každý toho Boha máme v sobě, kolem sebe, nad sebou, před sebou...

Přesně tak. Jinými slovy vyjádřena má představa. :)

Ale teď důležité: učinila z nás tato představa bohy? Ovšem že ne. Znám lidi, kteří takovouto představu vůbec nemají, a přesto jsou duchovně mnohem krásnější, než jsem já. Tak k čemu takováto představa?
Je to směrník. Ukazatel. Světélko na konci tunelu. Někdo může mít jiný směrník, napsaný jiným jazykem, ukazující jiným směrem, protože na to jde odjinud.
Není však neobvyklé, že se lidé zamilují do svých směrníků, že už je považují už za to, nač ukazují. Jako kdyby klečeli u plechové tabulky "PRAHA ->", objímali jí, pusinkovali a považovali za Prahu. A tudíž už nikam dál už nešli.

Tak tvoje cesta je tedy breathariánství, říkáš. Hmm..., tak mě napadá, a jak se živil Světlonoš, onen mýtický Ďábel? Hrubohmotná strava to asi nebyla…

Rozuměj, samozřejmě vůbec nemusíš nikterak odpovídat, když se ti nechce. Jsou to všechno jenom takové moje řečnické otázky (jako kdybych rozmlouval sama se sebou :-)).


Hodnocení: 0
úte 14.11.2017, 14:50
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Deficit minerálů způsobený dlouhými půsty

Registrován: sob 04.11.2017, 08:58
Příspěvky: 104

Reputace: +37
Wewe píše:
Mám kolem sebe několik mužů, kteří by byli ochotní zemřít za vlast, za svou rodinu, někteří dokonce i za úplně cizí lidi, pokud by to těm cizím lidem pomohlo.

Tak to je supr tohle slyšet. :ok: :ok:


+Wewe Hodnocení: +1
úte 14.11.2017, 14:53
Profil

(moderátor)
 Odkaz na příspěvek Re: Deficit minerálů způsobený dlouhými půsty
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 05.10.2017, 13:34
Příspěvky: 252
breatharián dosažený půst 40 dnů
Reputace: +228
Zdeněk píše:
Ale teď důležité: učinila z nás tato představa bohy?


Ale my jsme zároveň Bůh :)

Zdeněk píše:
Tak tvoje cesta je tedy breathariánství, říkáš. Hmm..., tak mě napadá, a jak se živil Světlonoš, onen mýtický Ďábel? Hrubohmotná strava to asi nebyla…


Ano, nějak se mi možnost výživy pránou připletla do života :mrgreen: . Je to jak lucerna u cesty, u níž se zastavíš, kocháš se jejím zářivým světlem a pak si ji vezmeš s sebou na další cestu, abys lépe viděl, to je vše. Kdykoli můžeš lucernu zase odložit, pokud zjistíš, že už vidíš dobře i bez ní.


+detox Hodnocení: +1
stř 15.11.2017, 12:56
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Deficit minerálů způsobený dlouhými půsty

Registrován: sob 04.11.2017, 08:58
Příspěvky: 104

Reputace: +37
Wewe píše:
Ale my jsme zároveň Bůh :)

Subjekt, na který by bylo lze ukázat, je zobjektivizovaný subjekt čili objekt. Objekt ale v žádném případě nemůže být Subjekt.

Zabila jsi Boha. Uctíváš mrtvolu.

Psst! Buď tich a věz, Já jsem.


Hodnocení: 0
čtv 16.11.2017, 00:59
Profil

(moderátor)
 Odkaz na příspěvek Re: Deficit minerálů způsobený dlouhými půsty
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 05.10.2017, 13:34
Příspěvky: 252
breatharián dosažený půst 40 dnů
Reputace: +228
Zdeněk píše:
Objekt ale v žádném případě nemůže být Subjekt.

A pročpak? :) Ačkoli... Ve stavu nevědomí je to asi oddělené, to je pravda. Ve stavu Vědomí už subjekt splývá s objektem, takže tyto dva pojmy jsou irelevantní.


+Zdeněk, +detox Hodnocení: +2
čtv 16.11.2017, 10:31
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Deficit minerálů způsobený dlouhými půsty

Registrován: sob 04.11.2017, 08:58
Příspěvky: 104

Reputace: +37
Wewe píše:
Zdeněk píše:
Objekt ale v žádném případě nemůže být Subjekt.

A pročpak? :) Ačkoli... Ve stavu nevědomí je to asi oddělené, to je pravda. Ve stavu Vědomí už subjekt splývá s objektem, takže tyto dva pojmy jsou irelevantní.

Protože na nižší úrovni vnímání logické závěry z vyšší úrovně poznání neplatí a působí zhoubně (je to právě ono ovoce ze Stromu poznání).

Je to jako kdyby se člověk bez prostorové představivosti zabýval např. půdorysem, bokorysem atpod. - jeho mysl pak dospěje k úplným nesmyslům (a destruuje tak i ono nižší vnímání).


+Wewe Hodnocení: +1
sob 18.11.2017, 02:57
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 69 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz