Na hlavní stránku  
Právě je pát 19.04.2024, 12:24

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 152 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Zpráva
 Odkaz na příspěvek Re: Bojovnik0806: Životní příběh + dotazy + raporty pokroku

Registrován: stř 06.04.2016, 18:13
Příspěvky: 178

Reputace: +35
Na soukromou zprávu už jsem ti odpověděl, že upřímně si netroufám vlastně s 100% jistotou tvrdit,že vím, jak to přesně do detailu při půstu v těle funguje.To samé s napojením na pránu atd.Nebudu si hrát,že mohu potvrdit, či vyvrátit něco , co vím , že zatím nemůžu. Zkrátka, co se týče půstů - studoval jsem , uvěřil jsem, zkusil jsem, mezi jednotlivými pokusy na sobě aspoň trochu fyzicky a taky na svém jídelníčku a celkovém životním stylu, zapracoval, a zatím jsem odhodlaný zkoušet dál, jak jinak , než na své riziko a svou vlastní zodpovědnost za svůj život :-).Ale úplně podrobné principy , na kterých to funguje, 100% neznám.Hlavně , že se mi zdá, že to zatím funguje v můj prospěch :-).

Panda píše:
Bojovníku Tobě bych v první řadě radil - pokud si nejsi jistý s delšími půsty a musíš se ptát, tak je nedělej! Získej nejdříve dostatek vlastních zkušeností s kratšími půsty a postupně je prodlužuj, až se dostaneš třeba i na těch 40 dnů. Pokud si nejsi jistý např. tím co Tě čeká, nemáš zkušenosti jak reaguje Tvé tělo a jak to řešit, tak mohou být takové půsty pro Tebe nebezpečné. Měl bys jít vpřed raději malými, ale bezpečnými kroky. Vždy jen tak rychle, aby ses naučil řešit si své problémy sám, aniž se musíš ptát na rady.



Úplně jistý jsem si nebyl s žádným půstem, ale zatím mě to překvapivě vycházelo.Nejel jsem sice přímo kalendář, ale jel jsem od začátku minulého roku řadu půstů, nejdřív jen 1den,pak 3dny, pak 7dní, a pak 9dní, mezi nimi poctivě skoro každý den sportoval a když jsem bydlel na začátku tohoto roku 3 měsíce sám a měl tu možnost, tak jsem si prostě řekl , že do případné 21čky nechám tělu v půstu volný průběh, budu pozorovat případné symptomy přetížení ledvin ,intoxikace , či slabosti a v případě, že nastanou , tak prostě startnu a pojedu nejlepší návrat jaký zvládnu.Chtěl jsem zjistit, kam mě to pustí.A pustilo mě to bez nějaké velké krize na 21, s čímž jsem se zatím spokojil a podařil se mi i návrat výhradně na ovozelu, během kterého jsem byl schopný každý den i lehce cvičit.Hold mám možná kliku, že jsem se k tomu dokopal jako relativně mladý člověk, ikdyž né zrovna s vzorným životním stylem v předchozí minulosti.Opět podotýkám, ale činil jsem tak výhradně na svou zodpovědnost!!Já se ani zdaleka nepovažuju za žádného učitele ani vhodný vzor k následování.Jsem člověk, co hledá a klestí si svou životní cestu se svou vírou v dosud poznané, zažité ,nastudované ze zdrojů, kterým jsem uvěřil a stejně tak i s nejistotou a pochybnostmi.Ale přesto - Pochopil jsem, že starší lidé, nemocní lidé, slabí lidé atd. k tomu musí přistupovat daleko zodpovědněji, aby je případná větší chyba nestála zdraví nebo život.Stejně tak každý začátečník,ať postupuje samozřejmě obezřetně.Nikoho v žádném případě nevyzývám aby si z mého příběhu jakkoliv bral příklad!Každý jsme na tom jinak a jestli se chcete ujišťovat ve své konkrétní situaci u jiného zkušeného půstaře o bezpečnosti vašeho pokroku v půstech, tak tato moje slova rozhodně neberou v potaz zrovna tu vaši situaci.Jsou tu zkušenější, kteři, aspoň tomu já věřím, vám dokážou poradit přesně na vaši míru na vašem stupni nejlépe, pokud jim o sobě upřímně všechno řeknete.Mám na mysli lidi, kteří nyní adminují na půstařském foru, a učil je Pavel Mácha, z jehož serveru jsem původně čerpal informace i já.(Tím samozřejmě neříkám nic o lidech, co hodlají dále fungovat na tomto breatharianskem foru, neznám je, jejich cestu ani jejich schopnosti)Já si tu zodpovědnost za jiné, ale zatím na svá bedra brát netroufám a nehodlám.


Malé a bezpečné kroky a jeden větší krok , který jsem nakonec taky zvládl jsem tedy učinil.Bylo mi i dovysvětleno pár věcí ohledně 40tky, které mě opět o něco více uklidnili.A je možné , že v budoucnu , pokud uznám za vhodné a pokud mi to osud dopřeje, už budu psychicky i fyzicky připravený a ochotný zkusit další půst ve stylu - kam mě tělo pustí - a myslím a věřím, že budu připravený i na variantu, kdy poznám, že to tělo případně nezvládá a s naučenou návratkovou z 21čky i tak správně nastartuju a bude to ok a aspoň budu vědět, kde je má aktuální hranice a třeba mě to ještě o to více nastimuluje ve snaze na sobě důsledně pracovat, abych příště třeba zvládl víc :-) Anebo mě třeba pustí až na 40 a nyní už věřím , že pak se případný návrat dá i z tak dlouhého půstu zvládnout, ikdyž to zatím není moje zkušenost.

Ale mám zkušenost například s tím, že mi tělo vyžralo malou hrčku na oku, kterou jsem si způsobil v dětství, když jsem zapaloval nějaký provázek a on mi pak kápnul na oko :D... A jaké bylo mé překvapení , když se bulka začala rozežírat... Ten zatavený kousek provázku na mém očním víčku v té hrčce X let čekal.Když se hrčka začala rozpadat , tak mě začal ten zbytek provázku jemně píchat do víčka, když jsem přivíral oči , tak si tam později sáhnu a skutečně vytáhnu něco , co vypadalo jako kus ztuhlého , kdysi ohněm roztopeného provázku a ihned jsem si s podivem vzpomnělna příhodu v dětství .

Jen jsem tedy chtěl objasnit můj pohled na věc.Bez poznatků od ostatních zkušenějších půstařů , kteří nastimulovali mou víru , která zase nastimulovala mou přípravu a i první pokusy,bych asi s půsty nikdy nezačal.

Jestli někdo může bez toho aniž by o tom někde četl, být tím nápadem vnitřně intuitivně zasažen, zčistajasna osvícen a pomyslet si - ,,měl bych teď zkusit přestat jíst a pít jen vodu", to nevím, ale můj případ to nebyl.

Je možné , že já konkrétně , kdybych o tom nečetl od více různých zdrojů, kterým jsem uvěřil... A tím pádem kdybych v půsty nevěřil a nevyzkoušel si je sám na sobě v praxi.Tak bych byl schopný se třeba při vypuknutí hladomoru po pár dnech , či možná i po pár desítkách hodin začít s někým nemilosrdně bít o kousek žvance :D... Strach + pud sebezáchovy no :D... Ikdyž nevím, jak by to v mém případě teda dopadlo :D...

Každopádně na breathariánství teďkom zatím nepomýšlím a v nejbližší době ani pomýšlet asi nebudu , minimálně do doby až/pokud udělám 40tku , pak bych teoreticky mohl uvěřit, že možná jednou i tohle.Ale do té doby zde na breathariánskem foru už tedy aktivní asi nebudu, protože k tomuto tématu ze své zkušenosti nemám co říct.A zatím chci zkusit prověřit sám za sebe cestu půstů.

Každopádně vám všem ostatním zde přeju mnoho zdaru v životě, ať jde všechno nejlíp, jak může.Mějte se.


+Kei, +Panda, +Wewe Hodnocení: +3
úte 24.10.2017, 19:23
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Bojovnik0806: Životní příběh + dotazy + raporty pokroku

Registrován: stř 06.04.2016, 18:13
Příspěvky: 178

Reputace: +35
Bojovnik0806 píše:
Pochopil jsem, že starší lidé, nemocní lidé, slabí lidé atd. k tomu musí přistupovat daleko zodpovědněji, aby je případná větší chyba nestála zdraví nebo život.Stejně tak každý začátečník,ať postupuje samozřejmě obezřetně.Nikoho v žádném případě nevyzývám aby si z mého příběhu jakkoliv bral příklad!Každý jsme na tom jinak a jestli se chcete ujišťovat ve své konkrétní situaci u jiného zkušeného půstaře o bezpečnosti vašeho pokroku v půstech, tak tato moje slova rozhodně neberou v potaz zrovna tu vaši situaci.Jsou tu zkušenější, kteři, aspoň tomu já věřím, vám dokážou poradit přesně na vaši míru na vašem stupni nejlépe, pokud jim o sobě upřímně všechno řeknete.Mám na mysli lidi, kteří nyní adminují na půstařském foru, a učil je Pavel Mácha, z jehož serveru jsem původně čerpal informace i já.(Tím samozřejmě neříkám nic o lidech, co hodlají dále fungovat na tomto breatharianskem foru, neznám je, jejich cestu ani jejich schopnosti)Já si tu zodpovědnost za jiné, ale zatím na svá bedra brát netroufám a nehodlám.


Jenom teda malý dovětek pro případné hledající půstaře , kteří by četli můj deník.Kdyby se náhodou stalo, že na breatharianské odnoži - půstařském foru , už by vám nikdo z Adminů neodpověděl ,nebo bylo toto půstařské forum zrušeno, tak zkuste Soukromou Zprávu uživateli ABCD,Petr nebo Cef , možná budou stále schopni a ochotni ze svého účtu zde na breatharianu zareagovat , či vám poslat na sebe i případný jiný kontakt.Toď vše.


Hodnocení: 0
stř 25.10.2017, 16:30
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 152 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz