Na hlavní stránku  
Právě je pát 19.04.2024, 05:00

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 81 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Odkaz na příspěvek Roberto

Registrován: pát 30.05.2014, 12:35
Příspěvky: 69

Reputace: +16
Zdravim Vas vsetkych,


no vela poslednej dobe citam a zaujmam sa o bretharianstvo a dakujem vesmiru ze mi ukazal prave tuto stranku lebo je podla mna uzastna a najlepsia. Na mojej ceste nakolko je jedinecna (vysvetlim preco) mi moc moc pomahaju informacie zverejnene na tejto stranke. Preco jedinecna, myslim ze pre to lebo na raw stravu som dospel od casu ked som jedol aj maso a uplne vsetko co mi prislo pod ruku ubehlo asi 3 mesiace. Proste neviem si to moc vysvetlit ale prislo to ako strela jakeby to cezomna niekto zacal ovladat a uz sa to neda zastavit no kazdopodane mi to zmenilo zivot a touto cestou zacinam byt ten najstastnejsi clovek na svete ako fakt uzastny pocit sa strieda s uzastnejsim a je to nieco neuveritelne. Behom troch mesiacov som prestal jes maso, potom vsetky zivocisne produkty a teraz som na raw cize papam ovocie, zeleninu a orechy a pijem vodu to je jasne :))) Nie je to vsetko este pred tym ako som nieco vedel a citil som prestal automaticky fajcit z dna na den (fajcil som denne 20-30 cigariet), prestal som pit (pil som skoro kazdy vikend a niekedy aj cez tyzden vinko :)) cize pred tym jak som prestal jest maso som prestal uplne fajcit aj pit z dna na den sam som sa cudoval a cudovalo sa teda aj okolie to Vam mozem povedat. Proste vnutorne hlasy mi to povedali aj ked som tomu uplne nerozumel no stalo sa. No a teraz nemam ziadny zlozvyk, som na zivej strave a stale ma to taha dalej a preto som nesmierne rad ze som objavil tuto stranku lebo sa tu mozem dozvediet veci ktore mi na ceste pomozu. Ceste hovorim uz teraz preto lebo uz uplne rozumiem svojmu vnutru a komunikujem s nim a rozumiem tomu ze to je cesta. Neprecital som v zivote ani jednu knihu moja jedina literatura za toto kratke obdobie bolo youtube hlavne kde som najprv zacal duchovnymi vecami pozeranim videi od Bashara, Teal Scott (Swan), Abraham, Osho ... Pri tychto videach som sa zacal s vela vecmi velmi velmi stotoznovat a islo to priamo z mojho vnutra, nejak som si proste uvedomoval ze to co hovoria uz jakeby som vedel len to zomna tahali. No a k tej strave este by som sa vratil. Takto moj velky pocit ktory ma nejak prinutil prestat jest maso atd... bol ze som si zacal uvedomovat vo velmi silnej miere ze jedlo je jakoby droga. Ze proste nemozem byt dostatocne slobodny proste furt jest a hento tamto vkuse len jest a vkuse len jest a musim lebo umrem a furt nieco jest a ranajky desiata obed olovrant vecera a furt len jest a furt riesit nejake chute a to mi chuti to ne a proste som si uvedomil ze ma vlastne jedlo brutalne obtazuje v slobode. Zacal som proste vnimat ze ma nieco ovlada a preto nemozem byt dostatocne slobodny no a to ma vnutornym hlasom doviedlo za tak kratky cas tam kde som. No takze tak iba v kratkosti a hlavne som chcel vyjadrit vdacnost za tuto uzastnu stranku nakolko som sa tu vela veci dozvedel co som robil automaticky ani som o tom jakeby nevedel a za to ze sa z nej este urcite vela naucim a dozviem :)))) A este pred tym jak som dosiel na tuto stranku tak som bol inspirovany Jerichom ale to som bol este len vegan. Takze takto v kratkosti :))) a este poviem ze som si pred tym ako sa to cele zbehlo robil pravidelny klistir a meditujem kazde rano stavam o piatej a meditujem tak pol hodinku niekedy tristvrte a tak isto som zacal sam od seba cvicit a behat a to som fakt nikdy nemal v oblube :)) a zacal som citit naozaj vrusujuce spojenie s prirodou uvedomil som si ako strasne ju milujem a ako milujem tuto zem a vsetkych ludi. No tak uz by som aj koncil snad ma uz nic nenapadne ci? aaaaaa neeeee asi koncim :))) sak keby mal niekto zaujem rad by som sa porozpraval na tuto temu lebo v mojom okoli sa nikto taky nenachadza tak aspon takto :))


+ANTONÍN, +Panda, +lva, +north108 Hodnocení: +4
pát 30.05.2014, 13:25
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Diskuze k článku "Fruktariánství"
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Roberto vítej a blahopřeji k úspěšné cestě. :ok: :-)


Hodnocení: 0
pát 30.05.2014, 15:56
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Diskuze k článku "Fruktariánství"

Registrován: pát 30.05.2014, 12:35
Příspěvky: 69

Reputace: +16
Panda píše:
Roberto vítej a blahopřeji k úspěšné cestě. :ok: :-)




no dufam ze uspesnej :)))) akoze nemam ziadny ciel ale tesim sa uz teraz co ma caka :)))


Hodnocení: 0
pát 30.05.2014, 17:27
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Diskuze k článku "Fruktariánství"
Uživatelský avatar

Registrován: pát 03.02.2012, 07:54
Příspěvky: 187
makrobiotik dosažený půst 21 dnů
Reputace: +118
Roberto, tak to je zmena ako hrom. 8-o To na Teba zacalo riadne volat Tvoje vnutro.
Drzim palce :sun:

_________________
http://www.vitazdroje.eu
Oni môžu, lebo si myslia že môžu...


Hodnocení: 0
ned 01.06.2014, 19:48
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Diskuze k článku "Fruktariánství"

Registrován: pát 30.05.2014, 12:35
Příspěvky: 69

Reputace: +16
north108 píše:
Roberto, tak to je zmena ako hrom. 8-o To na Teba zacalo riadne volat Tvoje vnutro.
Drzim palce :sun:




Sak toto pocuvaj ja si este pametam tyzden pred tym ako som prestal jest maso som bol v KFC. No a potom uz to islo a stale myslim ze ide ako z kopca. A vcera som zaregistroval jednu velmi pozitivnu a prijemnu vec a to taku ze ked som pred tym upratoval cely byt vzdy som bol spoteny a aj som pod pazami samozrejme pachol ne moc ale pachol a teraz upratujem vobec nejsom spoteny a vobec mi nesmrdia paze :lol: ako je to blbost ale citil som sa pri tom upratovani tak strasne v pohode jak nikdy :) No nic budem sem pisat zmeny rad si s niekym tak isto pokecam nakolko v mojom okoli nemam nikoho zatial kto by to somnou zdielal a myslim ze to je dolezite s niekym to zdielat. Takze tak no stale papam ovocie, zeleninu a orechy a pijem vodu, meditujem tak asi 30-40 minut a dalsich 20 minut cvicim kliky,brusaky,drepy. To robim kazdy den pred robotou a stavam o piatej. Takze citim sa zatial fajn akurat musim povedat ze niekedy mam take depresie nie velke ale strieda sa brutalna euforia s nekludnym pocitom. Zacinam byt taky viac uzavrety do seba a take divne pocity mam niekedy. Frajerka mi hovori ze ju vobec nepocuvam :lol:


+north108 Hodnocení: +1
pon 02.06.2014, 08:36
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Diskuze k článku "Fruktariánství"
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Při vypuštění masa si člověk nejdříve uvědomí že nezapáchá, ale jak pokračuje tak začne být citlivý a začne víc vnímat jak silně zapáchají ostatní lidé. Někdy je problém setrvat v blízkosti jiných kvůli zápachu, nejen mrtvoly které v nich zahnívají ale i nepříjemně silné chemikálie a parfémy. Nebo problém přejít v supermarketu kolem masného koutku aniž by se ze zápachu zvedl žaludek.

"divné pocity" mohou znamenat, že lehčí stravou se člověk odpoutává od přivázanosti k materiální stránce světa (soustřeďuje se více do svého duchovního nitra - protože se snižují smyslové požitky a tak duch nemá takovou potřebu se ztotožňovat s realitou) a když není energeticky a duchovně k tomuto odpoutání ještě přizpůsobený tak se může cítit divně rozhozený a mimo realitu, tak pak může být nutné někdy zařadit i nějaké "uzemňující" nižší jídlo které ho opět připoutá k realitě.


Hodnocení: 0
pon 02.06.2014, 10:58
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Diskuze k článku "Fruktariánství"

Registrován: pát 30.05.2014, 12:35
Příspěvky: 69

Reputace: +16
Panda píše:
Při vypuštění masa si člověk nejdříve uvědomí že nezapáchá, ale jak pokračuje tak začne být citlivý a začne víc vnímat jak silně zapáchají ostatní lidé. Někdy je problém setrvat v blízkosti jiných kvůli zápachu, nejen mrtvoly které v nich zahnívají ale i nepříjemně silné chemikálie a parfémy. Nebo problém přejít v supermarketu kolem masného koutku aniž by se ze zápachu zvedl žaludek.

"divné pocity" mohou znamenat, že lehčí stravou se člověk odpoutává od přivázanosti k materiální stránce světa (soustřeďuje se více do svého duchovního nitra - protože se snižují smyslové požitky a tak duch nemá takovou potřebu se ztotožňovat s realitou) a když není energeticky a duchovně k tomuto odpoutání ještě přizpůsobený tak se může cítit divně rozhozený a mimo realitu, tak pak může být nutné někdy zařadit i nějaké "uzemňující" nižší jídlo které ho opět připoutá k realitě.




Hej s tym smradom to je tiez pravda ze mi vela veci a vela ludi smrdi :crazy: No napriklad aj teraz jak to tu pisem mam pocit jakeby sa mi ozyvali tony neviem divne zazivam cim dalej tym viac divnych stavov. Na zaciatku to bolo ale uplne super plny energie nadcenia vsetko uplne super a teraz jakeby som bol strateny ci co. Asi preto ze komplet ludia v mojom okoli papaju vsetci maso a vsetko a nechapu ma absolutne pocuvam furt ze musis aspon tvaroh, vajca a bla bla bla. Hej no asi to bude fakt tym ze sa nejak clovek odputava od materialnych veci a viac sa zameriava na svoje vnutro. Super dakujem za odpoved. A myslite ze musim uplne vychudnut? Lebo mal som 104kg a teraz mam 82kg a mohlo by sa to aj pomaly zastavit ;-)


Hodnocení: 0
pon 02.06.2014, 12:24
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Diskuze k článku "Fruktariánství"
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Jeden důvod hubnutí je, že se tělo detoxikuje. Toxiny jsou skladované hlavně v tukových buňkách. Druhý důvod že tělo není ještě adaptované na takovou stravu, neumí ji dostatečně efektivně využívat a tak hubnutí může jít až pod normální přirozenou váhu (ale zpravidla ještě v bezpečných mezích). Může trvat i pár měsíců než se tělo dostatečně regeneruje a přizpůsobí nové stravě a váha se vrátí na přirozenou výšku.

Skokový přechod ve stravě je určitý risk, podle stavu organismu a psychiky. Může se povést dlouhodobě - pokud je v psychice dostatečný "oheň" zanícení, který dodává organismu životní energii a je schopný ho tak formovat správným směrem, a detoxikace proběhne dostatečně rychle tak aby naskočily jiné způsoby fungování organismu.

Ale může se i nepovést - např. některé orgány kvůli toxikaci a poškozením nefungují 100% a organismus si tak z nové stravy není schopen načerpat dostatečné množství toho co potřebuje. Typický případ jsou střevní stěny perforované lepkovou stravou. Zásoby látek se tak mohou vyčerpat dřív než se organismus stihne adaptovat.

Projevuje se to tak, že lidé po přechodu cítí nejdříve euforii, ale pak během dnů až týdnů euforie upadá. Také i proto, že při detoxikaci a regeneraci se zesilují projevy starých nemocí, podobně jako při půstu, člověk se začne cítit nemocný - přinejmenším rýma jako důsledek uvolňování hlenů ze škrobovité stravy. Mohou se díky úbytku zásob objevit i nějaké zdravotní komplikace. Je pak otázka zda to zkusí překonat a vydržet než se organismus zas vzchopí a přizpůsobí, což přináší risk že překročí své hranice a může se dostat do zdravotních komplikací (např. na ovocné stravě demineralizace). Nebo se pak musí vrátit k původní stravě (v této fázi mnoho lidí odpadá s tím že to nefunguje místo aby si uvědomili kde udělali chybu) a zkusit pomalou cestu přechodu, která ovšem může trvat roky.

Zkráceně - pokud to půjde, tak skvělé, ale jak se objeví vážnější komplikace tak to nepřekonávat násilím a raději zpomalit.


+ANTONÍN, +lva Hodnocení: +2
pon 02.06.2014, 17:16
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Diskuze k článku "Fruktariánství"
Uživatelský avatar

Registrován: ned 15.01.2012, 19:30
Příspěvky: 180
Bydliště: Karviná
vegetarián ájurvéda dosažený půst 40 dnů
Reputace: +156
Zdravím Tě Roberto a ze srdce Ti blahopřeji. Panda Ti to tu napsal moc hezky. Já bych jen doplnila, že člověk si často neuvědomí, že s očistou těla je třeba také čistit duši - staré křivdy, lítosti, potlačený vztek. I tohle může způsobovat takové ty depresivní pocity. Dostáváme tímto příležitost odpustit především sami sobě a také druhým. Přeji hodně štěstí a úspěchů...... fandím Ti ;-)


Hodnocení: 0
úte 03.06.2014, 12:04
Profil ICQ
 Odkaz na příspěvek Re: Diskuze k článku "Fruktariánství"

Registrován: pát 30.05.2014, 12:35
Příspěvky: 69

Reputace: +16
No takto este raz chcem podakovat za tuto stranku je to uzastne aspon s niekym takto zdielat svoje pocity, velmi mi to pomaha mat informacie od ludi ktory maju uz nejake veci za sebou a rozne pribehy a rozne stavy a priznaky. No takto chcel som si spravit dennicek :)) ze si tam napisem datumy a postupne pocity co sa somnou deje a tak ale nespravil som tak :DD Tak to tu budem zdielat s Vami ak mozem :) No takze k mojmu stravovaniu:

Cital som vela receptov a moznosti ako a jak sa stravovat na zivej strave a setko je premna velmi nadnesene a velmi komplikovane. No mozno ked raz budem mat podmienky na to budis, ale momentalne som pracujuci clovek ktory to robi hlavne preto lebo moje telo a duchovny sposob si to vypital sam tak to robim v ramci mojich moznosti aj financnych. Ale nevzdavam sa koli tomu aj ked nejem ani zdaleka take mnozstvo ako by som mozno mal a ani taky sortiment. Moj kazdodenny jedalnicek spociva v :

ranajky: pohar vody s citronom to hned jak vstanem o piatej a pred odchodom do roboty okolo 7:00 hod si dam stavu z 3-4 jablk, 2-3 mrkvy, 1 repa. A niekedy vymenim repu za pomarance 2-3.

Do roboty si nakrajam uhorku, paradajky, kalerab, cinsku kapustu niekedy a potom si zoberem 2-3 banany, hrozno alebo nektarinky, marhule to uz podla toho co mam niekedy len tie banany. Na tomto som az do 18:00 hod.

A na veceru si davam orechy a ked pride pod ruku nejake jablko alebo paradajku sak to poznate otvorite ladnicku a len si tak dzobnem z kazdeho roska troska :)))



No a toto je taky moj ritual to je cele. Nechcem aby ma v tomto obdobi nejak ta strava zatazovala a panikaril som z toho ze hento nemam a mal by som hento a tamto. Nie toto je moj sposob na moje financne pomery a podmienky v ktorych momentalne zijem. Nehovorim ked raz budem mat podmieky vhodne na realizaciu roznych receptov a vseljakych smoothie a rozne druhy ovocia tak urcite si doprajem ak sa ovsem dovtedy zomna nestane Bretharian lebo velmi ma vzrusuje ten pocit slobody a bitia bez jedla. Mojou naj inspiraciou je jednoznacne Jericho...

Takze tak to k mojej strave.


Moje pocity psychika?

No je to take velmi zvlastne ako to opisat. Kazde rano zacinam pred robotou meditaciou a cvicenim ako som uz vyzsie pisal a do tej 18:00 hod v robote som uplne ale uplne v pohode, robim dispecera cize zdviham telefony a riadim 4 kurierov cez vysielacku. Preco to hovorim no lebo niekedy mam take stavy ze spievam do vysielacky a uplne mi hrabe smejem sa blaznim sa menim hlasy a robim proste uplne blbosti chalani si myslia ze som na drogach niekedy :DDD no ale v zapeti dojde chvila kedy sa uplne dokazem opustit a potom zase euforia brutalna a potom zase som opusteny no proste sa to takto strieda ale v konecnom dosledku je to v pohode. Ale vacsi problem mam vo vecernych hodinach tam sa dokazem opustit najviac a mam pocit jakeby mi dochadzala energia alebo co. A potom zase rano meditacia, cvicenie do vecera pohoda a vecer zase take horsie opustenie alebo jak by som to nazval. Proste mi strasne behaju myslienky horem dolem a furt sa zamyslam nad zmyslom tohto zivota ci to co robim je premna to najlepsie a ci v mojom veku neni moc skoro na taketo skoky a podobne.... mam 28 rokov.

Moje pocity fyzicka?

No po fyzickej strane teoreticky vladzem nic ma neboli nemam s nicim zdravotne problem. Akurat mam pocit ze mi zacaly viacej pukat kosti ked sa natahujem a klby pri cviceni viac pocujem :DDDD ale inac mam viac sily ako som mal to je jasne lebo som mal 104kg a nevladal som nic. Teraz nepouzivam vytah a na 5 poschodie vybehnem jak srnka :DD Ale teraz asi treti den citim asi tak v strede chrbtice taku miernu bolest jakeby nejaky stavec alebo co neviem. Neni to ako nieco moc niekedy to vobec neboli alebo to ani nevnimam ale niekedy to citim. Ale ked to zhodnotim tak nemozem povedat ani pol slova ked to porovnam ako som sa pohyboval pred tym.

No takze tak no :)) Neviem co este by som dodal. Asi nic no takto to teraz somnou je a nerobim ziadne zmeny len sa pozorujem. Tak uvidime co bude dalej pri nejakom novom pocite napisem aby som nepisal furt to iste :DDD Takze drzim palce vsetkym co su na podobnej ceste, alebo uz su ovela dalej ale aj tym ktory sa chystaju a aj tym ktory o tom este ani nevedia :DD


Hodnocení: 0
čtv 05.06.2014, 11:35
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Diskuze k článku "Fruktariánství"

Registrován: pát 30.05.2014, 12:35
Příspěvky: 69

Reputace: +16
lva píše:
Zdravím Tě Roberto a ze srdce Ti blahopřeji. Panda Ti to tu napsal moc hezky. Já bych jen doplnila, že člověk si často neuvědomí, že s očistou těla je třeba také čistit duši - staré křivdy, lítosti, potlačený vztek. I tohle může způsobovat takové ty depresivní pocity. Dostáváme tímto příležitost odpustit především sami sobě a také druhým. Přeji hodně štěstí a úspěchů...... fandím Ti ;-)





Vies co s tymto nemam problem toto bol moj uplny zaciatok cesty takze na stravu som uz presiel bez tychto veci ktore som si dal dokopy davno pred tym. Neviem co ma to inac chyta za divne pocity. Ja proste zijem teraz uz sa dozadu absolutne neotacam a ani neriesim nic co sa v mojom zivote stalo co sa malo stat sa stalo :))) skor teraz pozeram dopredu vidis a mozno preto mam teraz take divne pocity ze citim tie zmeny som z toho taky vzruseny ze moc rozmyslam co bude dalej a mozno z toho mam take divne stavy. Lebo momentalne stale pracujem a cvakam kartu v robote a to je asi moj najvacsi problem vidis to... Ako nemam robotu ktora by ma uplne ze vytacala celkom je v pohode ale je to malo to co hladam je mat robotu ktora ma bude naplnat takym sposobom ze ked ju budem robit nebudem pozerat na hodinky a keby som aj za to nemal zaplatene tak mi to nevadi chapes proste pracovat sam na seba a milovat robotu, alebo konicek ktory robim a ako bonus by bol ze by ma aj uzivil. No inac podla mna to ozajstne stasitie v zivote prichadza s tymto. Ked najdes v zivote to co ta naplna robi ta stastnym, robis to srdcom a zaroven ta to aj zivy to je podla mna to naj naj. Na tom teraz pracujem vidis a uz som dosiel aj z coho mam take depky dakujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem. Uz viem z toho ze neviem co ma takto vzrusuje nemam ziadny taky konicek alebo nieco co by ma tak strasne naplnalo, vidis to je ten dovod preco mam take zmiesane pocity niekedy. Hladam sa ...


+north108 Hodnocení: +1
čtv 05.06.2014, 11:43
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Diskuze k článku "Fruktariánství"
Uživatelský avatar

Registrován: pát 03.02.2012, 07:54
Příspěvky: 187
makrobiotik dosažený půst 21 dnů
Reputace: +118
Roberto píše:
A vcera som zaregistroval jednu velmi pozitivnu a prijemnu vec a to taku ze ked som pred tym upratoval cely byt vzdy som bol spoteny a aj som pod pazami samozrejme pachol ne moc ale pachol a teraz upratujem vobec nejsom spoteny a vobec mi nesmrdia paze :lol: ako je to blbost ale citil som sa pri tom upratovani tak strasne v pohode jak nikdy :) No nic budem sem pisat zmeny rad si s niekym tak isto pokecam nakolko v mojom okoli nemam nikoho zatial kto by to somnou zdielal a myslim ze to je dolezite s niekym to zdielat. Takze tak no stale papam ovocie, zeleninu a orechy a pijem vodu, meditujem tak asi 30-40 minut a dalsich 20 minut cvicim kliky,brusaky,drepy. To robim kazdy den pred robotou a stavam o piatej. Takze citim sa zatial fajn akurat musim povedat ze niekedy mam take depresie nie velke ale strieda sa brutalna euforia s nekludnym pocitom. Zacinam byt taky viac uzavrety do seba a take divne pocity mam niekedy. Frajerka mi hovori ze ju vobec nepocuvam :lol:


To s tým potením je krása. Človek to aspoň vidí, aké to bolo predtým. Mám to podobne.

Ono keď sa človek takto zmení, tak to potom vyzerá, že to nebude mať v okolí s kým zdielať. Ľudí, ktorých poznal, má zrazu pocit že mu nerozumejú. Dlho som si to aj ja myslel, no nerozumel som ja im. Mal som len zatvorené oči a akúsi vlastnú ochranu voči svetu. Potom sa to zmenilo a spoznal som aj neskôr veľa úžasných ľudí s podobným zmýšľaním či už tu alebo vo svojom okolí. Tvoja duša si ich čoskoro pritiahne a oni Teba takisto.

Prajem slnko v duši :sun:

_________________
http://www.vitazdroje.eu
Oni môžu, lebo si myslia že môžu...


Hodnocení: 0
čtv 05.06.2014, 19:54
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Diskuze k článku "Fruktariánství"

Registrován: pát 30.05.2014, 12:35
Příspěvky: 69

Reputace: +16
Takto sa chcem este spytat. Kazdy musi prejst tymi priznakmi cistenia??? Myslim take ze vychudnut na kost a problemy s urcitymi organmi a no sak viete rozne tie detoxikacne priznaky. Lebo ja som v pohode nemal som ziadne velke priznaky zatial ale iba chcem vediet ci s nimi mam ratat alebo sa moze stat ze ma to nejakym sposobom az tak nepostihne???


Hodnocení: 0
pát 06.06.2014, 10:18
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Diskuze k článku "Fruktariánství"

Registrován: pát 30.05.2014, 12:35
Příspěvky: 69

Reputace: +16
north108 píše:
Roberto píše:
A vcera som zaregistroval jednu velmi pozitivnu a prijemnu vec a to taku ze ked som pred tym upratoval cely byt vzdy som bol spoteny a aj som pod pazami samozrejme pachol ne moc ale pachol a teraz upratujem vobec nejsom spoteny a vobec mi nesmrdia paze :lol: ako je to blbost ale citil som sa pri tom upratovani tak strasne v pohode jak nikdy :) No nic budem sem pisat zmeny rad si s niekym tak isto pokecam nakolko v mojom okoli nemam nikoho zatial kto by to somnou zdielal a myslim ze to je dolezite s niekym to zdielat. Takze tak no stale papam ovocie, zeleninu a orechy a pijem vodu, meditujem tak asi 30-40 minut a dalsich 20 minut cvicim kliky,brusaky,drepy. To robim kazdy den pred robotou a stavam o piatej. Takze citim sa zatial fajn akurat musim povedat ze niekedy mam take depresie nie velke ale strieda sa brutalna euforia s nekludnym pocitom. Zacinam byt taky viac uzavrety do seba a take divne pocity mam niekedy. Frajerka mi hovori ze ju vobec nepocuvam :lol:


To s tým potením je krása. Človek to aspoň vidí, aké to bolo predtým. Mám to podobne.

Ono keď sa človek takto zmení, tak to potom vyzerá, že to nebude mať v okolí s kým zdielať. Ľudí, ktorých poznal, má zrazu pocit že mu nerozumejú. Dlho som si to aj ja myslel, no nerozumel som ja im. Mal som len zatvorené oči a akúsi vlastnú ochranu voči svetu. Potom sa to zmenilo a spoznal som aj neskôr veľa úžasných ľudí s podobným zmýšľaním či už tu alebo vo svojom okolí. Tvoja duša si ich čoskoro pritiahne a oni Teba takisto.

Prajem slnko v duši :sun:







Dakujem velmi pekne fakt su tu uzastny ludia kokos citim sa v mojom prostredi inac jak ta pesnicka od Sting - Englishman In New York

Hej citim to tiez tak ze si pritiahnem urcite ludi ktory mi budu naozaj rozumiet ako som si pritiahol aj tuto uzastnu stranku. Sranda na tom je ze doteraz som neni nikde na facebooku ci jak to je ani nikde na socialnej sieti proste snazim sa byt realny a nie onlinovy :DD a teraz si tu pisem s Vami a som uplne stastny ze to mozem aspon takto zdielat s tak super ludmi ktory su na tom podobne :)) Tak dufam ze mi coskoro dojde aj nejaka osoba do zivota z masa a kosti :DDD Som teraz taky poblazneny momentalne mam euforicky stav :DDD A dneska rano som meditoval a moja milovana macicka si mi sadla do lona a meditovala somnou bolo to fakt krasne


Hodnocení: 0
pát 06.06.2014, 10:31
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Diskuze k článku "Fruktariánství"
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Roberto píše:
Takto sa chcem este spytat. Kazdy musi prejst tymi priznakmi cistenia???...
Určitě ne. Lidé jsou tak silně odlišní a jejich reakce tak rozdílné, že je možné úplně všechno. Příběh každého člověka by vydal na samostatnou knihu a moc by se neshodovala s jinými. Dá se proto mluvit jen ve statistikách, co jsou nejčastější případy. Např. někdo může dostat vnuknutí a stát se ze dne na den breathariánem bez doprovodných detoxikačních příznaků obvyklých při přechodech (Prahlad Jani), což je z hlediska statistiky jev téměř nemožný.


Hodnocení: 0
pát 06.06.2014, 11:05
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Diskuze k článku "Fruktariánství"

Registrován: pát 30.05.2014, 12:35
Příspěvky: 69

Reputace: +16
Panda píše:
Roberto píše:
Takto sa chcem este spytat. Kazdy musi prejst tymi priznakmi cistenia???...
Určitě ne. Lidé jsou tak silně odlišní a jejich reakce tak rozdílné, že je možné úplně všechno. Příběh každého člověka by vydal na samostatnou knihu a moc by se neshodovala s jinými. Dá se proto mluvit jen ve statistikách, co jsou nejčastější případy. Např. někdo může dostat vnuknutí a stát se ze dne na den breathariánem bez doprovodných detoxikačních příznaků obvyklých při přechodech (Prahlad Jani), což je z hlediska statistiky jev téměř nemožný.





Velmi pekne dakujem za odpoved. Ste naozaj skveli a moc mi pomaha tato stranka dakujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem ... No povedzte neni ten zivot skvely :clapping: :clapping: :clapping: :clapping: :clapping: :clapping: :clapping: :clapping: ja sa strasne tesim ste skveli som rad ze tu mozem s Vami zdielat svoje pocity dakujem naozaj. Dneska je krasne pocasie aj sobota nedela ma byt krasna tak sa tesim sobota nedela relax a meditation v prirode velmi sa tesim... A inac myslim ze by ste si mohli pozret jedno velmi krasne video tak posielam link. Nema to moc spolocne s raw stravovanim ako takym ale ja si myslim ze je na mieste pre vsetkych ktory su na tomto fore. https://www.youtube.com/watch?v=H2mUs9pnXLs

Vsetkym vela lasky :heart: :heart: :heart: :heart: :heart: :heart: :heart:


Hodnocení: 0
pát 06.06.2014, 12:01
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Diskuze k článku "Fruktariánství"

Registrován: pát 30.05.2014, 12:35
Příspěvky: 69

Reputace: +16
No zdravim Vas vsetkych. No pisem moje dalsie zmeny ako som slubil. Tak prestal som meditovat a ze sa zaradim do bezneho zivota ako normalny clovek len s tym ze uz som skoro bretharian :D uz jem naozaj len koli chuti nepocitujem uz pocit hladu cize ked mam chut si dam banan alebo ceresne ktore si oberem zo stromu, potom uhorku paradajku alebo orechy. Niekedy za den nedostanem chut na nic niekedy na banan a niekedy si dam aj 3 banany uhorku paradajku papriku aj orechy :) Cize moje stravovanie uz pokrocilo ze nejsom obmedzeny v tom ze pred tym som si pripravoval pekne ranajky desiatu obed olovrant a veceru. Proste si dam len v tom pripade ze mam na to chut. Cize dalsi pokrok co sa tyka slobody a oprostenia sa od neustaleho riesenia co a kedy si dam do zaludka. Takze to k mojmu pokroku co sa tyka stravovania.

Fyzicka sila, psychika, duchovno:

Fyicka sila - co sa tyka fyzickej sily mam kondicku ako nikdy pred tym (samozrejme je to aj tym ze pred tym som mal 104kg teraz mam 79kg)
Moje telo je tak neuveritelne lahke necitim ziadnu zataz citim sa ako keby som sa vznasal. Pritom mam silu vytrvalost moje telo sa nepoti (samozrejme pri aktivnej cinnosti sa zapotim ale je to takmer nic ked to porovnam ako to bolo pred tym) mam chut sportovat mam chut sa hybat ale aj si rad pospim a zrelaxujem. Po fyzickej stranke je to skvele :)


Psychika - no co sa tyka psychiky tam to je uz trochu horsie. Ako ne ze by som bojoval s jedlom v hlave alebo s chutami ze chcem hento a tamto to vobec, ale co sa tyka mojho okolia zacinaju mi vadit ludia :( Ne ze uplne pestujem si v sebe bezpodmienecnu lasku k vsetkym a vsetkemu ale viete ked chodite do roboty kde kazdy den kazdy riesi len svoj zaludok a co si da do ust a bla bla bla a zase iba same bla bla bla tak je to unavne pocuvat. Samozrejme som ticho nikomu nic nekazem ani nic podobne to je jasne ale niekedy to tak prehanaju jakeby v zivote na nicom inom nezalezalo len na tom co kde a kedy natlacim do seba :D Tak niekedy musim ist az prec od nich lebo som zastancom aspon toho ze ked musis riesit co ako navarit a kupit hento tamto a to navarit a hento ako ok ale jest maso? Sak da sa varit a vychutnat jedlo aj bez masa a na to mam take podvedome nervy ked pocujem hentaka klobaska taka klobaska a zabijacka a blaaa blaaa blaaaaa. Proste cisto z humanneho hladiska by to nemal clovek jest pre boha sak to jakeby sa tyranosaurus rex zivil bylinkami :D Proste to su vedecky dokazane veci nejde o ziadne duchovno ze sme na 100 percent bylinozravy druh. A jak k tomu pridu tie dalsie druhy ( zvierata) ze si davame ich rebra,stehna, vnutornosti na tanier? A o tyranii zvierat koli nasim zaludkom tak k tomu sa ani radsej nevyjadrujem. Ked clovek nevie tieto veci spracovat a mysli si ze je v poriadku ked zere maso tak ja neviem. Mam pocit proste jakeby som sem nepatril. A velakrat rozmyslam ze preco prave ja som to cele pochopil a precitil z vnutra ked v mojom okoli som povazovany za nejakeho podivina. Strasne si prajem spoznat nejakych ludi co aspon nejedia maso a chapu aspon tuto zakladnu vec ale stale taky ludia nechodia do mojho zivota. Vsetko okolo mna sa toci len o mase. Tak ze take male flustracie a psychicka depresia sa niekedy objavia to musim priznat. Vela krat rozmyslam a rozmyslam nad zivotom ako takym a mojou poziciou. Musite ma pochopit pred nedavnom so pil rozne ochutene vody plus alkohol rozneho druhu - teraz pijem iba vodu. Pred nedavnom som fajcil, hulil marihuanu a zral vsetko co mi prislo pod ruku a dnes nefajcim ani jedno ani druhe a je zomna pomaly bretharian. Stalo sa to proste velmi rychlo neviem to ani vysvetli vobec som nad tym ani nerozmyslal proste vnutorne hlasy mi uplne vsetko zastavili z dna na den postupne kazdu zavyslost. A zrazu sa pozrem za seba a na seba a som uplne ale uplne a este raz ale uplne iny clovek. Ludia ma absolutne nespoznavaju co ma videli pred pol rokom. No kazdopadne som lepsi clovek a viem zit sam zo sebou a uvolnuje sa vomne velky pocit slobody co mi dava neuveritelnu energiu. Proste milujem slobodu a pocit ze nejsom na nikom a na nicom zavysli to mi dava zmysel v zivote. Samozrejme sa mi polepsilo aj financne nakolko som sa zbavil tolko zavyslosti co sa samozrejme odraza aj na penazenke. Este asi vela veci ale tuto temu uzatvaram sak keby mal niekto otazky urcite rad odpoviem :)


Duchovno:

No v duchovne som si dal taku malu pauzu vela som nasaval vela som precitoval a vela som meditoval a je tomu asi mesiac co som ani neviem inac preco si povedal ze dam si od vsetkeho pokoj zaradim sa do zivota a budem ho len tak sledovat. Tak ze momentalne som v stadiu kedy nemeditujem. Ale jedna vec je zase zaujmava ze s anjelmi komunikujem stale (to znamena ze cez nich dakujem za kazdu vec, poprosim ked mam nieco na srdci a tak no sak to niektory poznate) dalsia vec je ze ked idem rano do roboty a svieti hned slniecko tak sa donho pozrem a podakujem za to ze tak krasne hreje, alebo ked vidim peknu prirodu alebo stromy tak sa zhlboka nadychnem a snazim sa precitit tu spojitost s prirodou a tak no) cize tieto veci su ako na dennom poriadku ale vyslovene ako som to robil pred tym ze som si sadol a 30 minut alebo viac, menej meditoval tak to momentalne nerobim. Niekedy mam pocit jakeby sa mi zahmlievalo pred ocami ale iba na chvilocku a stracal som balanc ale viac menej taka prijemna chvilocka ani ne chvilocka ale moment. A este jedna dolezita vec brutalne dobre komunikujem ako robim dispecera cize komunikacia je moja praca ale poslednej dobe ja neviem mi to ide brutalne dobre ludia maju zomna radost cez telefon a aj ked su zarmuteny ich rozveselim a zaroven udrzujem profesionalitu. Cize komunikacne schopnosti su niekedy az take dobre ze sam sa cudujem. A vela krat sa mi stava ked napriklad frajerke vysvetlujem nejake veci ohladom tychto veci tak ma otvorene usta tak ma pocuva a zomna to ide jak z vodopadu a slova a vety maju az neuveritelny vyznam tak isto sa vo svojom vnutri zamyslim ze vau. A zaroven mi to velmi pomaha ked o tom mozem hovorit lebo niektore veci jakeby som musel povedat nahlas a potom precitim ten vyznam. Ked to hovorim nahlas tak sa dokazem tak rozbehnut ze uz stracam pojem odkial to viem alebo adkial to zomna ide a pri vela veciach sa zastavim a poviem si hmm hej hej tak to vlastne funguje :) Takze tak no koncim aj tuto temu keby nejake otazky tak s radostou odpoviem na kazdu.



PS: Laska, mier a sloboda...


Hodnocení: 0
čtv 19.06.2014, 10:33
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Diskuze k článku "Fruktariánství"
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Chápej lidi s jídlem v tom, že jídlo je zde na Zemi hlavním hybným motorem vývoje. Naše duše si vybraly zde tento vývojový úkol jako prostředek vývoje, který je založen hlavně na smyslových požitcích z jídla a sexu. Bez těchto motivačních sil by nebyl vývoj vpřed. Vše je zde založeno na požitcích, ale bez těch by tato úroveň nefungovala. Maso je také smyslový požitek, a bohužel bez něj by lidstvo nedokázalo osídlit severnější chladná pásma. Získávání masa podpořilo agresivitu v lidstvu a větší průbojnost, takže mělo svůj pozitivní vývojový úkol. S dalším vývojem se bude lidstvo očišťovat od nižších potřeb (vždyť i pojídání rostlin je agresivita), ale jsou to záležitosti tisíciletí. Buď vděčný že ses mohl dostat na vyšší stupeň a přijímej ostatní lidi s pochopením, bez těchto mezistupňů by to nešlo. Vše co se děje se děje vždy správně.


Hodnocení: 0
čtv 19.06.2014, 15:17
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Diskuze k článku "Fruktariánství"

Registrován: pát 30.05.2014, 12:35
Příspěvky: 69

Reputace: +16
Krasne napisane dakujem zo srdca za vase slova. Jak som to cital tak som sa s tym uplne stotoznoval. Este raz dakujem


Hodnocení: 0
pát 20.06.2014, 08:56
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Diskuze k článku "Fruktariánství"

Registrován: pát 30.05.2014, 12:35
Příspěvky: 69

Reputace: +16
Mam otazku ktoru si poslednej dobe uvedomujem. Velmi vela smrkam a vypluvam hliene ale naozaj vo velkom mnozstve a druha vec ze mam dost casto suche pery a jak vyschnute v hrdle. Je to v poriadku?


Hodnocení: 0
stř 25.06.2014, 09:53
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Diskuze k článku "Fruktariánství"
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Jo jasně, detoxikace.

Suché rty jsou příznak nedostatku vody v těle. Při odlehčení stravy se začínají uvolňovat usazené toxiny a hleny (ty jsou usazené v dutinách, toxiny obvykle v tukových buňkách). Hleny se mohou uvolňovat i týdny, projeví se to neustálým pokašláváním a smrkáním. Toxiny se uvolňují do krve a odplavují ven močí, je možné se i cítit špatně jako přiotrávený, protože tělo to cítí jako jed v krvi (příliš silná rychlá detoxikace se dá zmírnit zvýšením množství jídla). Projevuje se to i zvýšenou žízní (jako při cukrovce) a potřebou většího množství vody, protože tělo má potřebu ty toxiny vyplavovat.


Hodnocení: 0
stř 25.06.2014, 10:12
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Diskuze k článku "Fruktariánství"

Registrován: pát 30.05.2014, 12:35
Příspěvky: 69

Reputace: +16
Panda píše:
Jo jasně, detoxikace.

Suché rty jsou příznak nedostatku vody v těle. Při odlehčení stravy se začínají uvolňovat usazené toxiny a hleny (ty jsou usazené v dutinách, toxiny obvykle v tukových buňkách). Hleny se mohou uvolňovat i týdny, projeví se to neustálým pokašláváním a smrkáním. Toxiny se uvolňují do krve a odplavují ven močí, je možné se i cítit špatně jako přiotrávený, protože tělo to cítí jako jed v krvi (příliš silná rychlá detoxikace se dá zmírnit zvýšením množství jídla). Projevuje se to i zvýšenou žízní (jako při cukrovce) a potřebou většího množství vody, protože tělo má potřebu ty toxiny vyplavovat.



Jak sa Vam len odvdacim za Vase mudre odpovede... Fakt Vam z celeho srdca dakujem velmi velmi a este raz velmi mi Vasa stranka a Vy ako clovek na mojej ceste pomahate.... Cize sa mi detoxikuje organizmus ok. Moc vody teda nepijem to je pravda zacal som vyslovene pit vody nie podla toho ako ma ucili cely zivot ze musis vypit 2-4 litre denne ale vyslovene som to nehal aj co sa tyka jedla na moje telo, pocity a intuiciu nakolko tuzim byt bretharian. Cize pijem sporadicky a tak isto aj papam sporadicky. Cize keby to bolo moc tak hovorite ze iba zvysim mnozstvo jedla a vody.


Hodnocení: 0
stř 25.06.2014, 11:20
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Diskuze k článku "Fruktariánství"
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Je to podobné jako při půstu. Tělo mezi těmi stavy nepřechází skokově (vnitřní výživa, detoxikace), ale plynule podle stavu. Omezení množství stravy nebo zvýšení čistoty stravy (např. Breussova dieta) mají podobný efekt jako úplný půst, jen jsou pomalejší. Platí tedy podobné jako při půstu - odplavování toxinů může dopomoct zvýšení příjmu vody, ale ne zas moc, protože jednak tím dochází k vyplavování i potřebných minerálů a jednak se zbytečně až moc doplňují jiné minerály z vody. Jako ve všem se musí hledat kompromisy, opatření pro dosažení jedné rovnováhy způsobí nerovnováhu zas v jiné oblasti. Podobně jako jídlo je zalepování jedné látkové nerovnováhy jinou. A jako u půstu přispívá k detoxikaci přiměřený pohyb a hluboké dýchání.


+ANTONÍN Hodnocení: +1
stř 25.06.2014, 12:54
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Diskuze k článku "Fruktariánství"

Registrován: pát 30.05.2014, 12:35
Příspěvky: 69

Reputace: +16
Dakujem za vase rady. Ked postrehnem nieco nove urcite napisem :) este raz dakujem...


Hodnocení: 0
čtv 26.06.2014, 10:46
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Diskuze k článku "Fruktariánství"
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Roberto mimochodem si tu tykáme. ;-)


Hodnocení: 0
čtv 26.06.2014, 11:55
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Diskuze k článku "Fruktariánství"

Registrován: pát 30.05.2014, 12:35
Příspěvky: 69

Reputace: +16
Aha no ok teda tak Mirku velmi ma tesi ahoj. A vsetkym na tomto uzastnom fore cauteeeeeeeeeeeeee :)


Hodnocení: 0
pát 27.06.2014, 07:08
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Diskuze k článku "Fruktariánství"

Registrován: pát 30.05.2014, 12:35
Příspěvky: 69

Reputace: +16
No a uz nemam soplik :)) este sem tam vykaslem nieco ale uz len tak pomenej. No dobre no citim sa vo svojom tele skvelo tak uvidime co bude dalej :)) Zatial caute a nezabudnite na 3 dolezite veci Laska, Mier a Sloboda :-)


Hodnocení: 0
úte 01.07.2014, 12:47
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Diskuze k článku "Fruktariánství"

Registrován: pát 30.05.2014, 12:35
Příspěvky: 69

Reputace: +16
Ty vole neviete co sa stalo. Isiel som s frajerkou do obchodu nic nenormalne a teda kupime ovocie zeleninu a ideme prec. Ale pri poslednej navsteve sme ani neviem preco isli po dlhej dobe uplne cely obchod. A teraz toto
Nejak mi preplo a povedal som si ze si dnes doprajem luxusne chute ktore mi zostali a to taketo. Kupili sme milku potom kolonady 2 cerstve croisanty s nutelou a nakoniec sme isli na langos so syrom a smotanou a cesnakom. Takze viac sa nevyjadrujem.


Hodnocení: 0
pon 14.07.2014, 08:03
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Diskuze k článku "Fruktariánství"
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
:mrgreen:


Hodnocení: 0
pon 14.07.2014, 09:36
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Diskuze k článku "Fruktariánství"

Registrován: pát 30.05.2014, 12:35
Příspěvky: 69

Reputace: +16
Ty kokos fakt parada co. Ale vies co ti mozem povedat Mirku absolutne z toho nemam teraz vycitky ani nic a ani moje telo to nejak nezatriaslo. Praveze som si uvedomil pri tom nejake veci lepsie. Chapes bolo to vcera a dnes mi je proste uplne krasne nic ani len tuk v mojom zaludku, jakeby to cezomna len preslo alebo jak to mam vysvetlit. No ale inac davam si okrem toho priatelka sa naucila brutalne raw chlebiky tak to si dam ale inac toto bol taky dost preslap co :D Sranda totok no nic ideme dalej nic sa nedeje


Hodnocení: 0
pon 14.07.2014, 11:07
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 81 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz