Na hlavní stránku  
Právě je pát 19.04.2024, 22:40

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 242 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Autor Zpráva
 Odkaz na příspěvek Re: Arko - zmena z vnutra
Uživatelský avatar

Registrován: ned 15.01.2012, 19:30
Příspěvky: 180
Bydliště: Karviná
vegetarián ájurvéda dosažený půst 40 dnů
Reputace: +156
Arko píše:
Pozeram, ze vacsina ludi na fore uz konci svoje posobenie.


Zdravím Tě Arko, já bych neřekla, že většina lidí na fóru skončila své působení. Někteří skončili, jiní zase nemají potřebu se zde vyjadřovat. Je třeba vzít v potaz i to, že je léto a přece jen více času trávíme u PC přes zimu.

Čtu co jsi napsal a mezi řádky vnímám ten Tvůj vnitřní boj, který popisuješ. Zároveň pišeš, že se těšíš na dovolenku,......... a tak mě napadlo: užij si moře, odpočiň si a pak se znovu postav na startovní čáru...... třeba půjde všechno snáz.

A co se týče Tvé přítelkyně a Tvého přání jí pročistit, tak asi tušíš, že Ty jí můžeš být pouze průvodcem a rádcem při očistě. Určitě víš, že věci se dají do pohybu až když se člověk sám rozhodne. Všechno má svůj čas, pokud ona o očistu nestojí, je třeba vyčkávat a třeba s ní imaginárně promluvit. Já bych Ti mohla povídat....... se svým mužem jsem od roku 1986 a pokud se on sám pro něco nerozhodl, nepohnula jsem s ním. ;-)


+Dave Hodnocení: +1
pon 15.07.2013, 20:27
Profil ICQ
 Odkaz na příspěvek Re: Arko - zmena z vnutra
Uživatelský avatar

Registrován: úte 24.04.2012, 08:54
Příspěvky: 147
Bydliště: Bratislava
pestrá strava dosažený půst 21 dnů
Reputace: +66
lva píše:
Arko píše:
Pozeram, ze vacsina ludi na fore uz konci svoje posobenie.


Zdravím Tě Arko, já bych neřekla, že většina lidí na fóru skončila své působení. Někteří skončili, jiní zase nemají potřebu se zde vyjadřovat. Je třeba vzít v potaz i to, že je léto a přece jen více času trávíme u PC přes zimu.

Čtu co jsi napsal a mezi řádky vnímám ten Tvůj vnitřní boj, který popisuješ. Zároveň pišeš, že se těšíš na dovolenku,......... a tak mě napadlo: užij si moře, odpočiň si a pak se znovu postav na startovní čáru...... třeba půjde všechno snáz.

A co se týče Tvé přítelkyně a Tvého přání jí pročistit, tak asi tušíš, že Ty jí můžeš být pouze průvodcem a rádcem při očistě. Určitě víš, že věci se dají do pohybu až když se člověk sám rozhodne. Všechno má svůj čas, pokud ona o očistu nestojí, je třeba vyčkávat a třeba s ní imaginárně promluvit. Já bych Ti mohla povídat....... se svým mužem jsem od roku 1986 a pokud se on sám pro něco nerozhodl, nepohnula jsem s ním. ;-)


Ahoj,

A tak je to kazdeho volba. Ale mal som to tu uz radsej ako na vitarian.cz. Tiez travim pri pc daleko menej casu.

Potrebujem trocha pauzu od vsetkeho. Ale asi byt uplne sam... Tento vikend idem do tatier na turu tak snad tam pridem na ine myslienky.

Mas pravdu, kym sama nebude chciet ja ju zbytocne nebudem do nicoho nutit. A v podstate vyzera ze jej ten sposob zivota aky ma vyhovuje tak preco ho menit ak ju to neobmedzuje.

Tak to ste spolu tak dlho ako som ja na svete :)


+north108 Hodnocení: +1
úte 16.07.2013, 08:27
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Arko - zmena z vnutra
Uživatelský avatar

Registrován: úte 24.04.2012, 08:54
Příspěvky: 147
Bydliště: Bratislava
pestrá strava dosažený půst 21 dnů
Reputace: +66
Trocha z debaty v SS.

Clovek by sa mal riadit vlastnou intuicou. Najhorsie je ked aj intuicia je zlomena pod vahou "vlasneho demona"... toho krmim dlhsi cas zbytocnymi vecami a on sa z toho raduje lebo ma stale syte brucho.
V hre nie su len hlava a srdce..ale aj akysi zly radca (demon)... Srdce vravi miluje ta, hlava ma dokazy za ma miluje a demon vravi nieco sa poserie...

Snazim sa teraz meditovat, davat si cas iba pre seba. Rozmyslat nad tym preco robim niektore veci aby som prisiel na pricinu... vtedy to zacnem cistit prijatim.
Vcera vcelku zaujimavy zazitok pri meditacii... Rozhodol som sa ist do vlastneho vnutra a najst "svoju dusu"... v dialke a dazdi som videl svoje dokonale ja... Sedelo pri strome ale pozeralo sa do zeme. Chcel som prist a podat ruku. ale co krok, tym dlhsia cesta k nemu... Dnes pokracujem.

Vzdy viem kedy je ten "zlomovy bod" v mojom vnutri, kedy potrebujem pauzu a musim vnutorne rast. Vzdy to zistim vtedy ked mi nechuti jest. Preto som dnes aj odstartoval post. potiahnem ho 3 dni do piatku pretoze na vikend budem potrebovat sily na ture. Nemozem si dovolit ist na turu bez jedla. nezvladol by som to ... Hlavne sa bojim toho vyrovnavania tlaku a nerad by som niekde spadol a zbytocne si ublizil.


Hodnocení: 0
stř 17.07.2013, 09:26
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Arko - zmena z vnutra
Uživatelský avatar

Registrován: ned 15.01.2012, 19:30
Příspěvky: 180
Bydliště: Karviná
vegetarián ájurvéda dosažený půst 40 dnů
Reputace: +156
Arko, Ty máš úžasnou schopnost vidět věci v souvislostech, vše dokážeš hezky analyzovat. Též jsem si všimla, že zvládáš rozpoznat a vyjádřit své pocity a určitě vnímáš, že máš před ostatními lidmi v této oblasti pořádný náskok.
V podstatě jsi svou situaci krásně popsal a odpověděl sis, aniž bys potřeboval něčí radu.

Arko píše:
Najhorsie je ked aj intuicia je zlomena pod vahou "vlasneho demona"... toho krmim dlhsi cas zbytocnymi vecami a on sa z toho raduje lebo ma stale syte brucho.


Víš, já věřím tomu, že člověk se dostane vždy jen do takové situace, kterou zvládne a zároveň potřebuje řešit. Slovo "démon" je na mně moc silné, já tenhle vnitřní boj nazývám soubojem intuice s rozumem. Člověk by se neměl nikdy nechat "převálcovat" svým rozumem. Rozum je fajn věci, ale je třeba ho vnímat jako svého rádce a pomocníka, ne jako svého pána.

Víš jak to je, na co myslíme, to posilujeme. Pokud máš skvělou představivost, tak opatrně s tím démonem nebo se mu u Tebe zalíbí. Když mu nebudeš věnovat pozornost tak to nejdřív na Tebe bude zkoušet, ale pak odejde sám ......... pro jistotu ho o to několikrát důrazně požádej.

Když Ti srdce říká, že Tě miluje a hlava má na to důkazy, tak nedovol démonovi, aby mezi vás vstoupil.
Jdeš na to skvěle, meditace je fajn způsob jak najít cestu sám k sobě, jak přijmout vše před co jsme postaveni.

Také mám tu zkušenost, že s očistou těla (půst) přichází i očista duše. A pamatuj, nikdy na nic nejsi sám......... i v meditaci si můžeš na pomoc či na podporu zavolat své moudré JÁ. Naše vnitřní světlo dokáže vyrušit i ty nejhorší pocity.
Vidím to tak - démon=strach=tma. Tmu odstraníš světlem, láskou. Stačí se jen rozhodnout, stačí na světlo jen pomyslet a představit si ho v srdeční oblasti.
Tohle je má zkušenost, každý máme svou vlastní cestu. Určitě se řiď svou intuicí :-)


Hodnocení: 0
stř 17.07.2013, 16:59
Profil ICQ
 Odkaz na příspěvek Re: Arko - zmena z vnutra
Uživatelský avatar

Registrován: úte 24.04.2012, 08:54
Příspěvky: 147
Bydliště: Bratislava
pestrá strava dosažený půst 21 dnů
Reputace: +66
lva píše:
Arko, Ty máš úžasnou schopnost vidět věci v souvislostech, vše dokážeš hezky analyzovat. Též jsem si všimla, že zvládáš rozpoznat a vyjádřit své pocity a určitě vnímáš, že máš před ostatními lidmi v této oblasti pořádný náskok.
V podstatě jsi svou situaci krásně popsal a odpověděl sis, aniž bys potřeboval něčí radu.

Dakujem... som nakupny analytik tak coto vidim aj okolo seba. Vela krat sa rozpravame s pritelkou a rozoberame, analyzujeme a vzdy ma ta debata tak krasne pozdvihne.

Niekedy nemam pred ludmi naskok... Len viem kedy je spravny cas nieco povedat..ale vo mne tie myslienky niekedy hrozne dlho ostanu a casto nad nimi rozmyslam. Je to taka kamenarska praca, kedy clovek formuje vnutro alebo obycajnu myslienku.

Najhorsie je ze ja dokazem analyzovat svoje vnutro ale malo kedy viem urobit take rozhodnutie, ze mi to prinesie pokoj na dlhsi cas.
Niekedy citim ze vtedy potrebujem chytit za ruku a nechat sa viest... to je presne ako ked sa male dieta boji a matka ho prevedie za ruku a ubezpecuje ho ze to bude dobre.



Arko píše:
Najhorsie je ked aj intuicia je zlomena pod vahou "vlasneho demona"... toho krmim dlhsi cas zbytocnymi vecami a on sa z toho raduje lebo ma stale syte brucho.


Víš, já věřím tomu, že člověk se dostane vždy jen do takové situace, kterou zvládne a zároveň potřebuje řešit. Slovo "démon" je na mně moc silné, já tenhle vnitřní boj nazývám soubojem intuice s rozumem. Člověk by se neměl nikdy nechat "převálcovat" svým rozumem. Rozum je fajn věci, ale je třeba ho vnímat jako svého rádce a pomocníka, ne jako svého pána.
Ja tomu neviem inak povedat. Lebo ja som vcelku flegmaticky clovek ale niekedy viem strasne rychlo vybuchnut. A vtedy nechapem kde asa to vo mne berie. A zvacsa do 5 sekund co nieco poviem tak mam pocit ze som to nechcel nikdy povedat a potom sa sam seba pytam preco?.

Srdce je uzasne... ale niekedy to racio vnasa do zivota aj trocha zbytocneho poriadku. Neviem si pomoct ale riadit sa srdcom v mojom "svete" mozem len malo kedy. Ale ta meditacia mi pomaha. je to liek na dusu... hlavne mam pred sebou krasny cil.. objat svoje vnutorne ja.



Víš jak to je, na co myslíme, to posilujeme. Pokud máš skvělou představivost, tak opatrně s tím démonem nebo se mu u Tebe zalíbí. Když mu nebudeš věnovat pozornost tak to nejdřív na Tebe bude zkoušet, ale pak odejde sám ......... pro jistotu ho o to několikrát důrazně požádej.

Je to tak... a vies co? teraz mu poviem nech mi da pokoj... a neverite ale ked to pisem, citim klud... pokoj a akoby spadla zo mna tarcha.

Když Ti srdce říká, že Tě miluje a hlava má na to důkazy, tak nedovol démonovi, aby mezi vás vstoupil.
Jdeš na to skvěle, meditace je fajn způsob jak najít cestu sám k sobě, jak přijmout vše před co jsme postaveni.



Také mám tu zkušenost, že s očistou těla (půst) přichází i očista duše. A pamatuj, nikdy na nic nejsi sám......... i v meditaci si můžeš na pomoc či na podporu zavolat své moudré JÁ. Naše vnitřní světlo dokáže vyrušit i ty nejhorší pocity.
Vidím to tak - démon=strach=tma. Tmu odstraníš světlem, láskou. Stačí se jen rozhodnout, stačí na světlo jen pomyslet a představit si ho v srdeční oblasti.
Tohle je má zkušenost, každý máme svou vlastní cestu. Určitě se řiď svou intuicí :-)


Dnes idem 2hy den... a vobec nemam chut na jedlo. Ak som siel post iba preto aby som chudol tak boli pre mna tie prve dni velmi tazke.. Teraz je to oslobodzujuce. uzivam si ten post. ak by som nesiel na tu turu tak by som skusil 40tku.

Vdaka za krasne slova...

Matus


+lva Hodnocení: +1
čtv 18.07.2013, 12:00
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Arko - zmena z vnutra
Uživatelský avatar

Registrován: úte 24.04.2012, 08:54
Příspěvky: 147
Bydliště: Bratislava
pestrá strava dosažený půst 21 dnů
Reputace: +66
Dalsi krasny mail. Nechapem ako je mozne ze sa z cisel da vytvorit tak detailny opis cloveka.

Mam rad medzi vecami suvislosti... A toto bola dalsia kocka v skladacke. Velmi poucne a velavravne.

Dakujem.


+Panda, +lva Hodnocení: +2
pát 19.07.2013, 07:56
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Arko - zmena z vnutra
Uživatelský avatar

Registrován: úte 24.04.2012, 08:54
Příspěvky: 147
Bydliště: Bratislava
pestrá strava dosažený půst 21 dnů
Reputace: +66
Je velka skoda ze sa tu ludia stiahli do uzadia...


Hodnocení: 0
pát 19.07.2013, 16:00
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Arko - zmena z vnutra
Uživatelský avatar

Registrován: úte 24.04.2012, 08:54
Příspěvky: 147
Bydliště: Bratislava
pestrá strava dosažený půst 21 dnů
Reputace: +66
Nic v tomto svete nie je nahodne. Ziadne stretnutie ani tato sekunda.

Clovek napr ako ja sa velmi casto upriamuje na minulost alebo ma strach z buducnosti. Rano som si len tak sadol na lavicku a pozeral sa pred seba ako krasne svieti slnko na strom, ktory sa hybal vo vetre.

Vtedy som si tak uvedomil, aky by som bol stastny keby som dokazal vzdy prezivat pritomnost bez ohladu na to, naco si spomeniem z minulosti alebo uvazovat nad tym, co by mi tato situacia priniesla do buducnosti.

Moja cesta je v tomto momente jasna, uz som urobil par krokov smerom vpred. Cistim si mysel, hladam dalsie negativne emocie, ktore mi komplikuju zivot.

Cely vikend som stravil so svojou rodinou, kamaratmi, ktori mi vo vela veciach pomohli. Teda aspon odputat mysel od problemov, ktore mam.

Zasa si musim spomenut na jednu sukromnu spravu kde som zistil svoje osobne cislo a ako je na mna to cislo naviazane. Ak si pozriem spatne aj prispevky tu, mam pocit ze som niekde pisal ze pre mna su 18te dni v mesiaci vzdy ine.... niecim zvlastne... Napr niektori ludia zacinaju chudnut od pondelka, ja si zvacsa pockam na 18ty den v mesiaci.

Napr aj maso som prestal jest 18ty den v mesiaci.

Viem, ze clovek sa nemoze zmenit zo dna na den. Ale je hlupost vraviet, ze sa clovek nemoze zmenit nikdy...

Tolko pre dnesny den.

Matus


+Panda Hodnocení: +1
ned 21.07.2013, 11:29
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Arko - zmena z vnutra
Uživatelský avatar

Registrován: úte 24.04.2012, 08:54
Příspěvky: 147
Bydliště: Bratislava
pestrá strava dosažený půst 21 dnů
Reputace: +66
Vcera som cestoval z domova do mojho domova na zapade....

Zaujimava skusenost. Stale som mal pocit ze chcem spat ale akosi som nevedel zaspat. Tak som zavrel oci a snazil sa meditovat vo vlaku. Po asi 5tich minutach som bol uz v stave keby som bol odosobneny od vsetkeho navokol. Potom si si zacal klast otazky na ktore mi odpovedalo moje vnutro v podobe mna ked som mal cca 6-7 rokov. Vyvolalo to vo mne prijemne uvolnenie a pokoj.

Do mysle sa vkradali myslienky ktore ma boleli... ale vzdy som si vedel povedat: "prec prec prec"...a opat som bol vo svojom podvedomi a hladal som pokoj sam v sebe. Je to uzasne co si clovek vie pred seba polozit aby jeho zivot bol smutny a podobne...

Ja sa snazim pomaly ale isto najst pokoj sam v sebe. Tesim sa z toho ze rano je krasne pocasie, ze nie som odkazany na pomoc druhych ludi, ze som silny....

Zivot je priliz kratky a krasny nato aby som sa cely zivot trapil nad jednou laskou...

Dneskom som sa zacal stravovat iba jednym jedlom za den a to vecer pred spanim. Teda zacalo to kvazi vcera... Je to pre mna jednoduche nejest. Napr v nedelu som skoncil 4 dni bez jedla. Ale napr ked som skusal jest od rana a vecer nie tak som mal v sebe taky pocit hladu ktory ma nutil rozmyslat stale nad jedlom. Naopak... ked som jedol od obeda tak som sa tesil na obed ale vecer by som jedol este viac....

Tazke to urobim jednoducho...dam si jedno jedlo vecer... Viac kaloricke a snad mi to neublizi :)


Hodnocení: 0
pon 22.07.2013, 08:34
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Arko - zmena z vnutra

Registrován: ned 07.10.2012, 15:16
Příspěvky: 25
dosažený půst 21 dnů
Reputace: +1
Pokud náhodou jíš míň jak tři hodiny před spaním, tělo už to jídlo nestihne úplně zpracovat a někam si ho uloží.
Jsou sice různě rychlé metabolismy, ale obecně je to nějak takhle.: )


Hodnocení: 0
pon 22.07.2013, 12:09
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Arko - zmena z vnutra
Uživatelský avatar

Registrován: úte 24.04.2012, 08:54
Příspěvky: 147
Bydliště: Bratislava
pestrá strava dosažený půst 21 dnů
Reputace: +66
mrak píše:
Pokud náhodou jíš míň jak tři hodiny před spaním, tělo už to jídlo nestihne úplně zpracovat a někam si ho uloží.
Jsou sice různě rychlé metabolismy, ale obecně je to nějak takhle.: )


Kamarat takto za rok schudol zo 127 kg na 86... tak myslim ze to asi bude mat nieco do seba...


Hodnocení: 0
pon 22.07.2013, 14:41
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Arko - zmena z vnutra

Registrován: ned 07.10.2012, 15:16
Příspěvky: 25
dosažený půst 21 dnů
Reputace: +1
jasně, ale ten měl dost přes metrák:))

hele, to máš jedno. já tě nechci poučovat.


Hodnocení: 0
pon 22.07.2013, 17:14
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Arko - zmena z vnutra
Uživatelský avatar

Registrován: úte 24.04.2012, 08:54
Příspěvky: 147
Bydliště: Bratislava
pestrá strava dosažený půst 21 dnů
Reputace: +66
mrak píše:
jasně, ale ten měl dost přes metrák:))

hele, to máš jedno. já tě nechci poučovat.


to mas pravdu ze mal cez 100 kg. ale dnes ma 86 a 6 percent tuku :) vyzera ako z obalky na zdravy zivot:P

Ja mam teraz 102 kg napr


Hodnocení: 0
pon 22.07.2013, 20:28
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Arko - zmena z vnutra

Registrován: ned 07.10.2012, 15:16
Příspěvky: 25
dosažený půst 21 dnů
Reputace: +1
což např. při dvou metrech dvaceti nemá chybu :-)


Hodnocení: 0
úte 23.07.2013, 08:16
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Arko - zmena z vnutra
Uživatelský avatar

Registrován: úte 24.04.2012, 08:54
Příspěvky: 147
Bydliště: Bratislava
pestrá strava dosažený půst 21 dnů
Reputace: +66
mrak píše:
což např. při dvou metrech dvaceti nemá chybu :-)

to ano. Ja meriam 186 cm. cize je tam priestor na zlepsenie.


Hodnocení: 0
úte 23.07.2013, 08:18
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Arko - zmena z vnutra
Uživatelský avatar

Registrován: úte 24.04.2012, 08:54
Příspěvky: 147
Bydliště: Bratislava
pestrá strava dosažený půst 21 dnů
Reputace: +66
Najdolezitejsia vec ktoru som za posledne dni zistil je, ze v nijakej situacii nie som nikdy uplne sam. Osud alebo "vyssia" bytost mi pred seba vklada kopec novych ludi.
Ludia sa zacali sami ozyvat, vidim uplne iny zaujem... Vnutorne ma to tesi. Povedal som si ze je zbytocne sa stazovat. Radsej nechavam debaty o tom aky som z toho a oneho sklamany pre seba aby som si to v sebe vyriesil.

Stale viac odpovedi nachadzam vo vlastnom vnutri. Snazim sa donho cestovat pravidelne... kazdu volnu chvilu a hlavne ak "demon" utoci aby mi zatemnil mysel. Vtedy je pre mna zaklad meditacia kedy sa vzdy dostavam k postave mojej detskej podoby, ktora je kludna, stastna a radostna.

Chvilu som si myslel ze pojdem na RUSKu aby to vyrieislo moje problemy ale zistujem ze som si Rusku urobil vlastnu, ktora nepotrebuje pomoc nikoho ineho iba seba sameho. Dnes viem, ze sa da pomoct samemu sebe.

Dnes mi vnikla myslienka ze sa dam znova potetovat. Jedno tetovanie uz mam a teraz by som si dal vytetovat Tigra a Kozorozca. Som narodeny v roku Tigra a v znameni kozorozca... chccem to nejako tematicky prepojit. Je to nieco co by ma osobne charakerizovalo.


Hodnocení: 0
úte 23.07.2013, 12:43
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Arko - zmena z vnutra
Uživatelský avatar

Registrován: úte 24.04.2012, 08:54
Příspěvky: 147
Bydliště: Bratislava
pestrá strava dosažený půst 21 dnů
Reputace: +66
http://www.youtube.com/watch?v=czfe9OifcH4


Kali & Peter Pann – Kým si pre mňa príde

Vstúp, veď máš tu kam prísť, skús lietať, keď spíš,
každý má tam svoj kríž, no s ním sem už ísť nemusíš.

Viem jedného dňa musí prísť,
a ja budem musieť povedať už musím ísť.
Posledný panák, posledná cigareta,
poslednýkrát na Zemi a potom sa učiť lietať,
snáď mám ešte čas, ešte len kosu brúsi,
prepáč moja, ešte toho mnoho skúsiť musím,
takže daj si pohov, nečakaj za rohom,
ešte je čas, čas na pohovor s Bohom.
Ešte chcem vidieť svoju lásku vo svadobných šatách,
povedať si áno, dať si pusu, od radosti plakať,
neskôr by som rád stihol vidieť rásť nový život,
a po deviatich mesiacoch do náručia zobrať si ho,
a cítiť sa ako Boh, lebo som niečo stvoril,
to sú tie chvíle, kedy žiť zato fakt stojí,
takže ostaň kde si, odo mňa na míle,
keď bude čas, zavolám ťa, pôjdeme na výlet.

Keď si pre mňa príde pani, otvoria sa v nebi brány,
rozlúčim sa navždy s vami a ucítim dotyk mami,
chcem si splniť všetky plány, vypustiť zlé veci z hlavy,
zahojiť tak všetky rany, usmievať sa pod krídlami.


Viem jedného dňa musí prísť,
a ja budem musieť povedať už musím ísť.
Posledné pekné slová, od ženy ktorú som mal,
celý život vedľa seba, láska som ju oslovoval,
dúfam, že máš voľno, ruky za hlavou, slnko svieti,
popíjaš krvavú Marry a počúvaš tieto vety,
pekne odpočívaj, daj si ešte jednu na mňa,
nikam sa neponáhľaj, neboj časom budeš mať ma.
Ešte chcem roztancovať ľudí, zabávať sa,
odpustiť každému, kto ma sklamal, kto bol zradca,
hriešnu minulosť dobrými skutkami vyčistiť,
a potom zbytok života prežiť bez nenávisti.
Chcem si vychutnať západ slnka na Zélande,
a pod Eiffelovkou dať si s mojou ďalšie rande,
zápaliť si kubu v krajine Fidela Castra,
keď sa toto všetko stane, môžem kludne zaspať.


Kali je hudobnik, ktoreho prosto uznavam. Tie jeho texty... To prosto nechapem ako moze niekto dat do jedneho textu tolko citov, krasy a pravdy. Zvacsa mi tak cinkne na struhnu ze mam pocit ze to napisal presne o mne.

Dufam ze si uzivate krasne letne dni :)


+lva Hodnocení: +1
stř 24.07.2013, 12:17
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Arko - zmena z vnutra
Uživatelský avatar

Registrován: úte 24.04.2012, 08:54
Příspěvky: 147
Bydliště: Bratislava
pestrá strava dosažený půst 21 dnů
Reputace: +66
Dnes mi prisla po obede s kolegom nasledovna sprava na mail:

Citace:
Po rozhovore s tebou sa citim ako novy clovek, normalne si mi dodal pozitivnu energiu 


Velmi ma to potesilo, ze dokazem rozdat pozitivnu energiu v case kedy sam potrebujem pozitivne mysliet:)


+Renáta, +lva Hodnocení: +2
čtv 25.07.2013, 14:48
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Arko - zmena z vnutra
Uživatelský avatar

Registrován: úte 24.04.2012, 08:54
Příspěvky: 147
Bydliště: Bratislava
pestrá strava dosažený půst 21 dnů
Reputace: +66
Konecne som nasiel pokoj sam v sebe:)


Hodnocení: 0
pon 05.08.2013, 19:51
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Arko - zmena z vnutra
Uživatelský avatar

Registrován: úte 24.04.2012, 08:54
Příspěvky: 147
Bydliště: Bratislava
pestrá strava dosažený půst 21 dnů
Reputace: +66
Akoze toto video ma dostalo...

http://www.youtube.com/watch?v=u1cKEqIMs3U

i started meditating, went deep within myself, and found the "i am" my real self, that kid in the pictures before who belived anything was possible, who could put a smile on anyones face!

Uplne moj pripad...


Hodnocení: 0
pon 05.08.2013, 19:58
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Arko - zmena z vnutra
Uživatelský avatar

Registrován: úte 24.04.2012, 08:54
Příspěvky: 147
Bydliště: Bratislava
pestrá strava dosažený půst 21 dnů
Reputace: +66
Trocha dam dokopy posledne tyzdne mojho zivota.

Je to zvlastne ked si clovek uvedomi, ake jednoduche je prist k stastiu cistim putovanim do seba sameho. Od isteho momentu som zmiereny takmer so vsetkym v mojom zivote. Duchovne dospievam... Mam pocit ze som sa vo vyvoji zastavil asi v 16 rokoch a dnes to vsetko dobieham.

Snazim sa pri kazdej prilezitosti meditovat a vnutorne sa niecim obohacovat. Snazim sa hladat nove vyzvy. Vsetko prijmam a snazim sa vyskusat vsetko co som doteraz neskusil (samozrejme nie drogy a podobne). Ale su tu vyzvy, ktore sa mi prekladaju a ja ich beriem do svojich ruk.

Co sa taky mojho jedenia... Zacal som jest ryby... Citil som akusi potrebu ich zaradit do mojho jedalnicka. Jem iba jeden krat denne ale KVALITNE... kvalitne ryby, kvalitna zelenina, kvalitne syry... Dolezity faktorom zdravej stravy je skutocne ciste stravovanie. Cize vsetko bez zbytocnych konzervantov. Zacal som pouzivat daleko viac byliniek a korenia, ktore mi dopraju krasny pozitok z jedenia.

Stale trenujem, chudnem (viditelne) - telo sa zbavuje tiaze tohto tela, ktora ju putala... Dnes sa citim slobodny a stastny...

Sport je vec ktora ma naplna, dava mi pocit podobny meditacii.

Mam milujucu priatelku, s ktorou sme nasli spolocny sulad a vieme si veci a chvile vychutnat inak ako doteraz.

Doriesil som mnoho veci z minulosti, doriesil som vztahy s ludmi, s ktorymi som myslel ze sa v zivote nebudem ani rozpravat.
Zivot je fascinujuci a uvedomujem si coraz viac ze nic nie je nahoda. Je to nejakym sposobom nastavene.

Majte sa krasne. Uzite si slnka a budte radi ze sa kazde rano zobudite a mozte vstat na vlastne nohy.


+lva, +north108 Hodnocení: +2
úte 06.08.2013, 10:43
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Arko - zmena z vnutra

Registrován: ned 03.02.2013, 18:12
Příspěvky: 3

Reputace: 0
prislo mi toto tak pokud mate zajem i na slovensku o knihu, prana je cesta k sebepoznani a resi i vztahy ve finale


Treba ti to může pomoct ......................


Kniha: Pránická výživa – Jiná cesta ke spiritualitě

Autor: Henri Monfort


Henri Monfort - šaman, žijící ve Francii, se narodil v roce 1953 v Bretani. Nyní žije v Nantes, kde 23.listopadu 2002 začala jeho zkušenost s právnickou výživou.

Doporučená cena: 385,-Kč

Při odesíláni dobírkou cena včetně poštovného po ČR: 471,-Kč

Při odesíláni dobírkou cena včetně poštovného na Slovensko: 558,-Kč



Henri Monfort se již deset let pohybuje po cestě do Terra Incognita – krajiny neznámého území pránické výživy a tato kniha o tom přináší svědectví.

Je úžasné zjistit, že Země neznámá, kterou díky Henrimu Monfortovi krok po krůčku objevujeme, je naší skutečnou vlastí, naším skutečným domovem. Doma nejsme zde v materiálním světě, ten je pouze naší školou. Postupným zbavením se strachu , podmíněností a limitujících doktrín materialistické společnosti se všichni můžeme stát šamany – svobodnými bytostmi pohybujícími se i v nemateriálním světě. Můžeme být šťastnými a mírumilovnými bytostmi stále ponořenými v oceánu nekonečné bezbřehé lásky.

Kéž tato kniha svou autentičností , jasností a silou univerzálních a věčných zákonů, kterou dává pocítit, dokáže zasáhnout srdce všech, kdo se chtějí vymanit z přežívání a z trápení, opustit temné vězení materialismu a odvážit se následovat hlas své duše, aby mohli žít pro světlo, ve světle a se světlem.


Objednávky knihy na e-mail adrese:
henrimonfort@seznam.cz

pranajinacestakespiritualite@seznam.cz


Hodnocení: 0
sob 10.08.2013, 13:15
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Arko - zmena z vnutra
Uživatelský avatar

Registrován: úte 24.04.2012, 08:54
Příspěvky: 147
Bydliště: Bratislava
pestrá strava dosažený půst 21 dnů
Reputace: +66
Velmi ma zaujal clanok na stranke : http://www.hooponopono.cz/byt-verny-sam-sobe/

Být věrný sám sobě

Znáte ten úžasný pocit, když ve vaší duši vytryskne nová touha? Jakoby nás někdo v ten moment polil živou vodou, život začal znovu nabírat na obrátkách a otevřela se před námi nová cesta. Jsme plni nové naděje, síly, očekávání.

Pro někoho je úlevou rozhodnutí opustit již dávno nefunkční vztah; jiný se těší z představy, že by mohl vydělávat více peněz a být v nové práci spokojenější, další se rozhodne zlepšit cvičením své tělo a mít ze sebe lepší pocit.

V ten moment k nám promlouvá samo božství. Jsme plně v souladu se sebou, se Zdrojem, se svou duší. Víme, co máme dělat. V jazyce ho´oponopono se tomu říká inspirace.

Nejde o to, že by k nám inspirace permanentně neproudila (tato vyšší milost je tu pro nás ve skutečnosti neustále); jde o to, že my její proud nevědomě neustále zastavujeme a sami sebe ve své snaze mít se a cítit se lépe bojkotujeme.

Děláme všechno pro to, abychom hlas svého srdce nemuseli následovat. Přiznejme si to: máme strach. Máme totální strach z neznáma. Máme strach, že neuspějeme. A především, máme strach, že bychom se mohli uvidět v novém světle (jako někdo, kdo tzv. selhal nebo někdo, kdo novou situaci nezvládne).

Citace:
Ti odvážnější na strach nedbají, vrhají se vstříc novým změnám, avšak i oni – byť měli původně jistě dobré úmysly – často selhávají. Dojdou jim síly, opadne původní nadšení a vracejí se k navyklému způsobu žití.


Každá taková „drobná zrada“ sebe sama má na náš další život katastrofální následky. Přestáváme si sebe vážit; naše psychika se začíná plnit pozvolna, nepozorovaně, avšak pravidelně a soustavně lehkým odporem a nespokojeností a po létech se stáváme vyprahlými troskami, které uskutečnit jakoukoliv změnu vlastně nemají už ani sílu. Naše vzpomínky, nedořešená minulost a nahromaděný odpor nás připoutávají k místu, na kterém se vůbec necítíme dobře.

A někdy to dojde až tak daleko, že už vlastně ani nevíme, co chceme, tápeme a cítíme nespokojenost, a dokonce ani nevíme, proč. Tak moc bychom pro sebe chtěli něco jiného, ale máme pocit, že nic nezmůžeme.

Nebuďme na sebe, prosím, nikdy a za žádnou cenu přísní. Psychologové opakovaně dokázali, že princip „silné vůle“ je v uskutečňování změn tou nejméně vhodnou strategií. Čím větší změna, tím více sil totiž k jejímu uskutečnění potřebujeme. Pokud máme pocit, že něco „musíme“, zásoby své psychické síly už od začátku vyčerpáváme a podkopáváme si pod sebou větev. Ostatně znáte to sami: někdy čím více se snažíte, tím jdou věci hůře.

Kde tedy brát ke změnám sílu? Jisté je to, že v sobě máme obrovský potenciál – mnohem, mnohem větší, než si myslíme. Kromě individuálních psychických rysů, je součástí nás i něco, co podle výzkumů současné kvantové fyziky přesahuje čas i prostor.

Je těžké být věrní sami sobě, když své „pravé já“ ve skutečnosti neznáme. Je těžké být věrní sami sobě, když naše současná rozhodnutí z velké části ovlivňují již prožité vzpomínky. Bohužel nás navíc většinou více motivuje, že bychom mohli přijít o to, co už máme, než to, co bychom získali, kdybychom se rozhodli vykročit do neznáma.

Jiří Hamerský
Poznejte autora tohoto článku osobně na semináři „SEBEVĚDOMÍ – Jak nestát v cestě sám sobě“

12 tipů, jak mít teď hned lepší den, najdete na Jiřího webových stránkách: http://www.jirihamersky.cz


Hodnocení: 0
čtv 12.09.2013, 10:40
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Arko - zmena z vnutra
Uživatelský avatar

Registrován: úte 24.04.2012, 08:54
Příspěvky: 147
Bydliště: Bratislava
pestrá strava dosažený půst 21 dnů
Reputace: +66
http://www.youtube.com/watch?v=BEPTZAy27n4

Vladis - Nádej

Vladis:
Nikto ťa nenaučil ako sa ma život žiť
Nikto ťa nenaučil ako sa ma víťaziť
A viem že je to ťažké pochopiť
Život ti nechce ublížiť

Nikto ťa nenaučil ako sa ma milovať
Nevšímali si ťa nemali čas sa venovať
A preto poznáš jaký vie byt pád
A nepoznáš čo znamená mať rád
Slzy padajú ako vodopád
Neboj sa raz sa to muselo stať
A preto pršiel som ti povedať
Musíš začať za seba bojovať

Ref.
Elvi:
Nie vždy ti pomôžu tí blízky
Nie vždy ti niekto chrbát istí
Až pri probléme človek zistí
Sám prekonať toto musíš ty

Na niektoré skúšky ty sám si
Já mám ty svoje pamätám si
Jak sa človek na veci díva
To najviac na tie veci vplýva

Vladis:
Na svete není nikto ako ty
Všetci ostatní sú len podobní
Chápem že cítiš sa byť chudobný
No vo svojom srdci si slobodný
A to znamená že máš to čo sa tu kúpiť nedá
Vážiť si samého seba ver mi že není veda
Aj keď sa v sračkách topíš až po kolená
Tá cesta pre teba je najlepšie zvolená
Všetko čo sa nám stáva deje sa pre naše dobro
A to že život je dráma ver mi je najväčší podvod
Presviedčajú nás tí ktorí nám ubližujú
Môžeš byť svätý jak Ježiš aj tak ťa ukrižujú


A viem že tvojej rany stále bolia
Ešte si slabý odraziť sa zo dna
Vravím ti poď zober si sílu zo mňa
Ten život z dola pamätám a poznám

Elvi:
Stratili sme nádej
Já neverím už viac
Už nemáš teraz miesto
Vymazala som ho chtiac

Prešlo toľko času
Ty si sa nezmenil
Nerozumiem kde sa ti tvoj čas zastavil
Hodiny sa sypu a voda leje ďalej
Na zemi nieje oheň čo by vzplanul a dal ti nádej

Ale veď každá mince svoje dve strany má
(ja stále verím tomu)
Na tú druhú sa vždy ťažšie pozerá (vydržíme spolu)
Na tú prvú prvú ľahšie zabudneš keď si uvedomíš (čo)
Že si svoju nádej v žiari lúčov objavíš

Ref.
Elvi:
Nie vždy ti pomôžu tí blízky
Nie vždy ti niekto chrbát istí
Až pri probléme človek zistí
Sám prekonať toto musíš ty

Na niektoré skúšky ty sám si
Já mám ty svoje pamätám si
Jak sa človek na veci díva
To najviac na tie veci vplýva


+north108 Hodnocení: +1
sob 14.09.2013, 14:24
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Arko - zmena z vnutra
Uživatelský avatar

Registrován: pát 03.02.2012, 07:54
Příspěvky: 187
makrobiotik dosažený půst 21 dnů
Reputace: +118
:innocent: super text aj hudba

_________________
http://www.vitazdroje.eu
Oni môžu, lebo si myslia že môžu...


+Arko Hodnocení: +1
ned 15.09.2013, 09:36
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Arko - zmena z vnutra
Uživatelský avatar

Registrován: úte 24.04.2012, 08:54
Příspěvky: 147
Bydliště: Bratislava
pestrá strava dosažený půst 21 dnů
Reputace: +66
Dlho som sem nic nepridal.

Teda pozeram ze tu dlho nepridal nic skoro nik :)

Co sa deje v mojom zivote? Je to hurikan ktory polamal konare na strome, ktory drzal moju existenciu.
Zistil som jednu vec. V zivote som nesklamal nikoho... vzdy som sklamal iba sam seba. Najjednoduchsou vecou v zivote je povedat " To TY ZATO MOZES! ... kvoli TEBE je to alebo to... "
Po 3 rokoch sme to s priatelkou uzavreli navzdy... nie je sanca sa dat dokopy, ma uz ineho ... Ale vcera som ju s nim videl a videl som jej na ociach co som uz v nich nevidel dlho a to STASTIE a RADOST...
Samozrejme moje ego utrpelo velku ranu, moj vnutorny tyger sa k nim rozbehol a siel ho bit. Nastastie sa medzi nas postavila a kamarati ma odtiahli prec...
Ale co sa dialo potom??? Vo mne cely cas rezonoval ten pohlad v jej ociach tak som jej zavolal ze jej potrebujem nieco dolezite poveda..samozrejme sa so mnou nechcela ani len stretnut ale nakoniec sme sa stretl, ospravedlnil som sa jemu a aj jej... Nakoniec som jej povedal ze to vsetko som urobil pre nu, kvoli tomu stastiu v jej ociach ktore som tam ja dlho nevidel preto som to v sebe vcera doriesil... Uplna ulava...

Posledne 3 mesiace mojho zivota sa tocia tempom, ktore som nezazil nikdy, velke zlomy, velke vyzvy...
Moja mysel ma stale tolko myslienok ze to niekedy nedokazem kontrolovat a budim sa s roznymi pocitmi..od dobrych po ozaj zle..

Je toho tak vela ze neviem co skor napisat. Do zivota sa mi vsak dostava hrozne vela ludi, ktorych si coraz viac vazim a jednym z nich je Iva z tohto fora. Musel som to napisat lebo je to vynimocna osoba, ktora mi v najtazssich chvilach podala zrozumietelnou formou fakty ohladom mojho zivota z pohladu cisel. Zato jej tu pred vsetkymi DAKUJEM.

Ak by ma nieco dalej napadlo ucite napisem. Verim, ze raz tieto riadky pomozu aj inym ludom.


+Panda, +north108 Hodnocení: +2
ned 22.09.2013, 14:20
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Arko - zmena z vnutra
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Arko píše:
...Teda pozeram ze tu dlho nepridal nic skoro nik :) ...
Lidi na sobě v tichosti makají. ;-)


+Dave Hodnocení: +1
pon 23.09.2013, 11:42
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Arko - zmena z vnutra
Uživatelský avatar

Registrován: pát 03.02.2012, 07:54
Příspěvky: 187
makrobiotik dosažený půst 21 dnů
Reputace: +118
Ahoj Arko,

moc Ti držím palce. Rozchod s milovanou osobou je obrovská životná zmena a veľa sa dá z toho vyťažiť, ale asi aj stratiť, ak si z toho človek nezoberie to dobré. Aspoň ja to tak vnímam, keď som sa rozišiel s priateľkou, s ktorou sme už plánovali spoločnú budúcnosť. Nakoniec všetko bolo inak a ona našla štastie u iného a potom sa vzali. Vtedy ma ten rozchod neuveriteľné obohatil a po pár týždňoch hnevu a ľutovania, sa mi vlastne otvorila duchovná cesta a hlad po poznávaní a začal som sa venovať meditáciám. Tak som neskôr spoznal aj svoju manželku.
Čo mne pomáha v ťažkých chvíľach, alebo v okamihoch keď sa porebujem rozhodnúť, tak je to deň ticha. Celý deň neprehovírm ani slovo. Chudák manželka si už na to zvykla a neostáva jej nič iné, len držať ten deň ticha so mnou :). Tiež meditácia v ľahu mi pomáha pri rozhodnutiach, alebo len keď sa chcem cítiť fajn. Ľahnem si a navodím si stav úplnej paralýzy. Jednoducho po 15-30 min sa mi nedá už ani pohnúť, všetko svalstvo ustrnie, len myseľ je bdelá a telo spí.
Vtedy je vedomie rozšírené a myšlienky plynú pomaly, až úplne prestanú.

_________________
http://www.vitazdroje.eu
Oni môžu, lebo si myslia že môžu...


+Arko, +Dave Hodnocení: +2
pon 23.09.2013, 20:13
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Arko - zmena z vnutra
Uživatelský avatar

Registrován: úte 24.04.2012, 08:54
Příspěvky: 147
Bydliště: Bratislava
pestrá strava dosažený půst 21 dnů
Reputace: +66
north108 píše:
Ahoj Arko,

moc Ti držím palce. Rozchod s milovanou osobou je obrovská životná zmena a veľa sa dá z toho vyťažiť, ale asi aj stratiť, ak si z toho človek nezoberie to dobré. Aspoň ja to tak vnímam, keď som sa rozišiel s priateľkou, s ktorou sme už plánovali spoločnú budúcnosť. Nakoniec všetko bolo inak a ona našla štastie u iného a potom sa vzali. Vtedy ma ten rozchod neuveriteľné obohatil a po pár týždňoch hnevu a ľutovania, sa mi vlastne otvorila duchovná cesta a hlad po poznávaní a začal som sa venovať meditáciám. Tak som neskôr spoznal aj svoju manželku.
Čo mne pomáha v ťažkých chvíľach, alebo v okamihoch keď sa porebujem rozhodnúť, tak je to deň ticha. Celý deň neprehovírm ani slovo. Chudák manželka si už na to zvykla a neostáva jej nič iné, len držať ten deň ticha so mnou :). Tiež meditácia v ľahu mi pomáha pri rozhodnutiach, alebo len keď sa chcem cítiť fajn. Ľahnem si a navodím si stav úplnej paralýzy. Jednoducho po 15-30 min sa mi nedá už ani pohnúť, všetko svalstvo ustrnie, len myseľ je bdelá a telo spí.
Vtedy je vedomie rozšírené a myšlienky plynú pomaly, až úplne prestanú.


Dakujem, toto ma neskutocne povzbudilo. Po kazdej takejto rane pocas posledneho vztahu som siel stale do seba, meditoval som a duchovne rastol. Tento posledny rozchod ma polozil trocha viac, ale pomaly sa z toho davam dokopy a mysel nastavujem na nove vyzvy.
Kazdy den meditujem, citam si motivujuce clanky, snazim sa mysliet pozitivne, radit a pomahat inym ... prosto robit veci pre druhych.
S tym nehovorenim je to super idea. Skusim to niektory den cez vikend. Ale zistil som ze ma neskutocne naplna si sadnut s gitarou a vychutnavat ten tok hudby, ktory cezomna ide.

nakoniec uz len:
Kali - Jedného dňa

http://www.youtube.com/watch?v=b5FjRTN2iJY

Poznám tie dni, keď sa ti nedarí,
život ťa nebaví, šťastie ti ukradli.
A ty bez peňazí stojíš pri pokladni,
chceš si ho kúpiť, ale na predaj neni.
Mať tak zas dôvod smiať sa, pri niekom zaspať
a veriť zas, že láska neni zradca
je to dávno, ale bolí to stále.
Povstali spomienky ale poviem ti,
ty sa trápiš a ona spí bohvie s kým.
Tvoja láska, či jak jej to vravíš,
a najlepšie spravíš, keď sa jej zbavíš.
Tie myšlienky o Vás dvoch vyžen už z hlavy.
Ty máš na viac, tak postav sa zo dna.
Pre teba neni vhodná, neni ťa hodná.
A preto ju od teba vietor odvial.
Jedného dňa, stratí sa tma a výjde slnko
a ty pochopíš, že ti celý ten čas pre inú srdce tĺklo


Aj keď život nedáva, skôr bere ti,
pre jednu lásku slnko nesvieti.
Nesmieš zúfať, musíš dúfať.
Zapamätaj si, že bez pekla neni raj.
Aj keď ťa majú za hlupáka,
ty musíš veriť a stále kráčať.
A jedného dňa sa budeš smiať,
bez bitky vojnu nikto nevyhral.

Základná škola posledná lavica a ja tam,
pamätajú na mňa jak na zlého žiaka.
Fakan, ktorý to flákal, nechcel ich chápať,
nenávidel saká, satan.
Strata času s ním nie sú možnosti,
stratený prípad bez budúcnosti.
Nasrať autoritám, život je dar
zapamätajte si jedneho dňa.
A jedneho dňa prišlo na moje slová,
všetky pochybnosti som do vačku schoval.
Dokázal som viac, viac jak tí šprti,
ľudia ma poznajú a robím,čo mi chuti.
Som drel pre sen len deň čo deň,
chcel cez ciel prejsť prvý, tak som šiel.
Aj keď som sa stal otrokom svojich plánov,
som šťastný aj bez dobrých známok.

Viem akú príchuť má čierny deň,
ako bolí keď sen sa ti rozplynie.
Viem, aký pocit je keď nepríde,
to,čo malo prísť si ťa nevšimne.
Viem...


Hodnocení: 0
úte 24.09.2013, 07:45
Profil

(David)
 Odkaz na příspěvek Re: Arko - zmena z vnutra
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 10.01.2013, 10:51
Příspěvky: 86
vegetarián dosažený půst 14 dnů buddhista
Reputace: +51
north108 píše:
Ahoj Arko,

moc Ti držím palce. Rozchod s milovanou osobou je obrovská životná zmena a veľa sa dá z toho vyťažiť, ale asi aj stratiť, ak si z toho človek nezoberie to dobré. Aspoň ja to tak vnímam, keď som sa rozišiel s priateľkou, s ktorou sme už plánovali spoločnú budúcnosť. Nakoniec všetko bolo inak a ona našla štastie u iného a potom sa vzali. Vtedy ma ten rozchod neuveriteľné obohatil a po pár týždňoch hnevu a ľutovania, sa mi vlastne otvorila duchovná cesta a hlad po poznávaní a začal som sa venovať meditáciám. Tak som neskôr spoznal aj svoju manželku.
Čo mne pomáha v ťažkých chvíľach, alebo v okamihoch keď sa porebujem rozhodnúť, tak je to deň ticha. Celý deň neprehovírm ani slovo. Chudák manželka si už na to zvykla a neostáva jej nič iné, len držať ten deň ticha so mnou :). Tiež meditácia v ľahu mi pomáha pri rozhodnutiach, alebo len keď sa chcem cítiť fajn. Ľahnem si a navodím si stav úplnej paralýzy. Jednoducho po 15-30 min sa mi nedá už ani pohnúť, všetko svalstvo ustrnie, len myseľ je bdelá a telo spí.
Vtedy je vedomie rozšírené a myšlienky plynú pomaly, až úplne prestanú.

Stejná zkušenost, stejný pohled na věc... :-)


+Arko, +north108 Hodnocení: +2
úte 24.09.2013, 08:27
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 242 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: AhrefsBot [Bot] a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz