Na hlavní stránku  
Právě je pát 19.04.2024, 12:49

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 242 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Další
Autor Zpráva
 Odkaz na příspěvek Re: Rorobo - můj denník půstu
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10.09.2012, 18:03
Příspěvky: 1287

Reputace: +443
Cesnek a grep... mas to ale zvlastni chute :-) . Tak drzim palec at to v euforce neprezenes a nezacnes solit a dalsi jina zverstva. Uz tu bylo spoustu takovych a doplatili na to. Tak se drz.


Hodnocení: 0
úte 16.08.2016, 09:09
Profil

(Robert)
 Odkaz na příspěvek Re: Rorobo - můj denník půstu
Uživatelský avatar

Registrován: pon 04.02.2013, 16:40
Příspěvky: 166
Bydliště: Loděnice u Mor.Krumlova, momentalne Bratislava
pestrá strava dosažený půst 21 dnů
Reputace: +49
Sába píše:
Cesnek a grep... mas to ale zvlastni chute :-).

Slo o zanedbatelne mnozstvi navic zredene, viz popis :roll: Jinak zadne extremni pokusy delat nebudu.

_________________
věřím, že je možné všechno.. :-)


Hodnocení: 0
úte 16.08.2016, 14:24
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Rorobo - můj denník půstu
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10.09.2012, 18:03
Příspěvky: 1287

Reputace: +443
Chtela jsem te jen povzbudit, nic ve zlym ;-)


Hodnocení: 0
úte 16.08.2016, 18:09
Profil

(Robert)
 Odkaz na příspěvek Re: Rorobo - můj denník půstu
Uživatelský avatar

Registrován: pon 04.02.2013, 16:40
Příspěvky: 166
Bydliště: Loděnice u Mor.Krumlova, momentalne Bratislava
pestrá strava dosažený půst 21 dnů
Reputace: +49
Sába píše:
Chtela jsem te jen povzbudit, nic ve zlym ;-)

Sábo v pohodě ;-)

_________________
věřím, že je možné všechno.. :-)


Hodnocení: 0
stř 17.08.2016, 09:38
Profil

(Robert)
 Odkaz na příspěvek Re: Rorobo - můj denník půstu
Uživatelský avatar

Registrován: pon 04.02.2013, 16:40
Příspěvky: 166
Bydliště: Loděnice u Mor.Krumlova, momentalne Bratislava
pestrá strava dosažený půst 21 dnů
Reputace: +49
Navrat 4-5
Den 4: Rano stolice s pomoci rychleho klystyru. Opet kolem poledne 'gaspacho' z mixu syroveho rajcete, salatovky,sladke cervene papriky, trochu petrzelove nate a asi lzicka cibule jako maly testik. Vyborna mnamka. Po teto polivce se citim okamzite skvele a nabitej. Vecer jsem dostal znovu hlad tak jsem schroustal jeste kousek mrkve a okurky a byl klid. Mel jsem mensi potrebu spanku, tak mi stacili jen asi 4h.
Den 5: Prvni prirozena stolice. Strevo se zda byt dobre promazane pac to bylo luxusni a rychle. Udelal jsem si melounovy den a vecer vysal duzinu z par mesicku grepu. Z ovocneho dne jsem citil mene radosti a energie. Ale cerveny meloun miluji tak jsem do nej proste dnes sel. Na gaspacho to ale nema. Uz se tesim na zitra az si jej zas udelam :-)

Celkove vse probiha zatim sladce hladce. Psychika a energie se rychle zlepsuje. Ale to nejdulezitejsi - me oci jsou v uplnem cajku a po skrabani, paleni, slzeni a zarudnuti se slehla zem :dance: Dokonce jsem schopen po delsi dobe cist a videt v mobilu delsi dobu i mensi texty z blizkosti nerozmazane. Takze se mi zcasti znovu vratil muj orli zrak, ktery jsem mival jeste pred par lety. Takze zatim fakt dobry a ja du spokojene :tired:

_________________
věřím, že je možné všechno.. :-)


Hodnocení: 0
stř 17.08.2016, 22:57
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Rorobo - můj denník půstu
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10.09.2012, 18:03
Příspěvky: 1287

Reputace: +443
Parada :ok:


Hodnocení: 0
čtv 18.08.2016, 10:43
Profil

(Robert)
 Odkaz na příspěvek Re: Rorobo - můj denník půstu
Uživatelský avatar

Registrován: pon 04.02.2013, 16:40
Příspěvky: 166
Bydliště: Loděnice u Mor.Krumlova, momentalne Bratislava
pestrá strava dosažený půst 21 dnů
Reputace: +49
Navrat 6
Dnes jsem spal opet mene - asi 6h. Asi do 1:30 jsem cetl. To je paradicka kdyz jsou zdrave oci :-) Rano pohoda, dal jsem nejaka cviceni a citil jak krasne silim, nejen fyzicky. Pak prisla opet lehka a prirozena stolice. Po ni jsem stoupl na vahu a neco pres 86 coz je docela fajn, cekal jsem rychlejsi narust. Kolem 10 se ozval zaludek tak jsem si udelal moje oblibene gaspacho. Asi 350 ml z rajcat, okurky a zelene papriky. S novou energii vyrazil za novym dobrodruzstvim do mesta. Potreboval jsem se na tu akci dobre naladit a vnitrne pripravit. Po ceste jsem si uvedomil ze su neuveritelne klidny a soustredeny. Ta akce dopadla nad ocekavani dobre, dokonce jsem pak citil jakoby navaly adrenalinu a neskutecnou dusevni silu a cistotu myslenek nebo spis pocitu. Pred pustem jsem byl v rozkladu a tu akci bych takhle nezvladl ani nahodou a byl bych na nervy. Po navratu domu jsem mel zas uz velky hlad a dal si kolem 14 ledovy salat a rajce. Kolem 18 prisel na radu melounek :-) Vecer jsem jeste prubezne cvicil u telky.
Jsem si jisty, ze za pozitivni zmenou dusevniho stavu stoji delka pustu a procisteni nejen fyzickeho tela. Samozrejme to souvisi i s dobrym startem a prubehem navratovky. Doufam, ze to tak pude dal. Podminkou urcite bude dodrzeni pravidel navratovky. Tim jsem si taky jisty pac i s tim uz mam, i kdyz skromne ale preci jen osobni zkusenosti. Nic du na kute a zitra hura do lesa chodit a pokusne behat :-)

_________________
věřím, že je možné všechno.. :-)


Hodnocení: 0
čtv 18.08.2016, 22:16
Profil

(Robert)
 Odkaz na příspěvek Re: Rorobo - můj denník půstu
Uživatelský avatar

Registrován: pon 04.02.2013, 16:40
Příspěvky: 166
Bydliště: Loděnice u Mor.Krumlova, momentalne Bratislava
pestrá strava dosažený půst 21 dnů
Reputace: +49
Navrat 7-9
Zatim to jde stale dobre, energie pribyva. Tak o to vic zacinam cvicit i chodit a on ten opravdicky hlad jaksi prijde i 2x, jak kdy.. Vetsinou poprve mezi 10-13 a a nekdy i podruhe kolem 17-18. Ale posledni dny se musim vecer krotit pac se to traveni nejak rozjelo a chute taky ..:-) Jidelnicek zacinam trochu rozsirovat.
7. Kolem 11 mix(rozmixovane) rajce+okurek+paprika+trochu cibule+petrzel. nate. Odpo rychly 'vybeh' do lesa, ke jsem se malem pos.. a vyhodil obsah strev mezi stromy. Nastesti jsem si vzal papir. Kolem 16 prisel opet silny pocit hladu a ja zkusil trochu ryze s cockou, cca 150g. To byla dobrutka :-) Kolem 18h cerveny meloun.
8. Rano hlad ani stolice nebyli a ja vyrazil opet do lesa, kde jsem brouzdal asi 4h a vratil se fyzicky dost grogy. Na cestu jsem si vzal 1 banan, ktery mne zachranil a potkal studanku coz byla taky supr chutovka a zachrana pac kohoutkovice uz malem dosla. Po navratu sprcha a total relax. Hlad jsem uz pocitil jen trochu kolem 17 tak jsem snedl uz jen pulku grepu s kouskem melounu a mel vlastne Ovocny den.
9. Cely den prselo tak jsem porad cvicil u telky takove nenarocne kruhace pri 'spalovacim' tepu kolem 120-130 - kliky, a nejake spis aerobni cviceni s lehkyma cinkama a neco na zpusob pilates. Hlad prisel az kolem 14:30 ale zato poradny :-) Pripravil jsem si takovy podivny mix zase s trochou varene ryze, cocky a rozmixovaneho syroveho rajcete, okurky, papriky, cibule a trochou cesneku. Asi 450g. Vecer kolem 18:30 zas par kousku melounu.

Citim se zatim dobre a mam cim dal vic energie a vetsi chut na jidlo. Chci si ale uhlidat cistejsi regeneraci bunek a taky vahu i po navratu na max 88 a pak jit postupne dlouhodobe dolu na 80+-. Hlavne kvuli kolenum, ktere se ted citi bez tech prebytecnych kil a toxinu 10 x lip jak pred pustem. Zatim jsem po 27 dnech pustu a 9 dnech navratu na 86 - 86,5kg, 104 cm v pasu. Pripominam 100kg a tusim 115-116cm na zacatku pustu. Taky mam v planu konecne (jiz neuspesne 2 pokusy za posledni rok) zaradit do sveho zivota kazdotydenni 1-denni pusty jak kvuli vaze tak kvuli cisteni. No uvidime.. :-), zalezi jen na mne. Nejvetsi radost mam ale z oci, kvuli kterym jsem tento pust zacal a ktere se mi dali krasne dokupy a zatim jsou stale v poradku a jsem zvedavy jak dlouho jim to ted po tomto dlouhem pustu vydrzi. Zatim se mi to vzdy po delsi dobe vratilo.

_________________
věřím, že je možné všechno.. :-)


Hodnocení: 0
pon 22.08.2016, 11:26
Profil

(Robert)
 Odkaz na příspěvek Re: Rorobo - můj denník půstu
Uživatelský avatar

Registrován: pon 04.02.2013, 16:40
Příspěvky: 166
Bydliště: Loděnice u Mor.Krumlova, momentalne Bratislava
pestrá strava dosažený půst 21 dnů
Reputace: +49
ZAVER posledniho pustu
S odstupem uzavru tuto kapitolu s informaci, ze navratovka s dozvuky probehla a dopadla dobre. Oci i ja jsme doted v pohode.

_________________
věřím, že je možné všechno.. :-)


+Panda Hodnocení: +1
stř 28.12.2016, 09:56
Profil

(Robert)
 Odkaz na příspěvek Re: rorobo
Uživatelský avatar

Registrován: pon 04.02.2013, 16:40
Příspěvky: 166
Bydliště: Loděnice u Mor.Krumlova, momentalne Bratislava
pestrá strava dosažený půst 21 dnů
Reputace: +49
COVIDova hladovka
Tak se to stalo, ze jsem najednou dostal Covid i ja... Prvni dva dny se jakoby nic nedelo, jen mirne pokaslavani ale 3. den to zaclo byt docela peklo, pac mi vyzkocila teplota na 39-40 a zazival jsem ruzne "psychedelicke" stavy zmeny vedomi.. No a co ta hladovka?
Od 1.dne mi odesla chut do jidla, talze jsem nejedl a 3.kriticky prelomovy den jsem se zarekl, ze se do nemocnice odvezt nenecham. Pocitil jsem silnou viru v prirodu a schopnosti lidskeho tela a protoze mam nekolikanasobne zkusenosti i s delsimi lecebnymi hladovkami, tak jsem si rekl, ze vyuziju teto prilezitosti a po letech pouziji hladovku k vyleceni se z covidu a vyhladoveni jeho agresivnich bunek a k celkove ociste meho tela i ducha. Uvedomoval jsem si, ze za teto situace dost riskuji ale byl jsem taky uplne presvedceny, ze to zvladnu fyzicky i psychicky. Tak se i stalo. Dnes je to 20.den od prvnich priznaku a stav se vyrazne zlepsil a krom omezeneho nadechu jiz zadne potize nemam. Teploty zmizely cca pred 4 dny.
Od 3.kritickeho dne, kdy mne kovid naplno zasahl, jsem se staral pouze o dostatek ciste vody, odpocinek a udrzovani vnitrniho meditacniho klidu, hlavne beze strachu. To se mi i prez nasledne fyzicke potize, ktere trvaly cca 10 dnu darilo. Opakuji, dnes je to 20.den a jedu hladovku dal, protoze to tak citim. Komunikuji s telem a posloucham jeho signaly. A telo mi rika, ze je vse v poradku a at jeste pokracuji. Chut ani nutkani do jidla stale nemam. Ted par zajimavosti z pozorovani:
Kdyz to zaclo, tak se mi zarazila stolice na 4 dny coz bylo trochu neprijemne. Pak jsem ale mel ministolice skoro kazdy den, coz bylo naopak prijemne zjisteni, ze strevo pracuje a cisti se. Piju cca 2l vody denne a pritom vychciju denne jen kolem 9,4 - 0,6l . Telo z nejakeho duvodu vodu zadrzuje po celou dobu. Ja byl zvykly na ubytek 1-1,5kg vahy denne, coz se ted nedeje. Za tech 20 dnu jsem zatim zhubl jen nejakych 10-12 kg z puvodnich cca 105 na nynejsich 93. Uvidim, co so bude dit dal. Budu hlavne sledovat, jak se mi obnovuji plicni bunky a kdy se budu moci poradne nadechnout a zacit zhluboka dychat. To je ted jediny muj zbyly problem. Takze v hladovce zatim budu pokracovat.

_________________
věřím, že je možné všechno.. :-)


Naposledy upravil rorobo dne sob 26.03.2022, 10:02, celkově upraveno 1

+Panda Hodnocení: +1
sob 26.03.2022, 09:37
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: rorobo
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Gratuluji! :-) Ta plnější regenerace by pak měla asi nastávat až během opatrné návratovky.

Byl jsi na covid očkovaný?


Hodnocení: 0
sob 26.03.2022, 09:48
Profil Zobrazit autorovy stránky

(Robert)
 Odkaz na příspěvek Re: rorobo
Uživatelský avatar

Registrován: pon 04.02.2013, 16:40
Příspěvky: 166
Bydliště: Loděnice u Mor.Krumlova, momentalne Bratislava
pestrá strava dosažený půst 21 dnů
Reputace: +49
Panda píše:
Gratuluji! :-) Ta plnější regenerace by pak měla asi nastávat až během opatrné návratovky.

Byl jsi na covid očkovaný?


Cau Pando, dik za podporu. Nad očkováním na "neznámý" covid jsem ani na sekundu neuvažoval. Přišlo mi to hned nerozumné... Těžší průběh s tím asi souvisel ale o to lehčí se s ním teď poperu v budoucnu. Podle průběhu a systematicnosti agresivního ataku jsem názoru, ze ten virus pochází z dílny lidské..
Jedu 21.den hladovku a mám pocit, že snad nic nepotřebuji a už mně živí prana.. :-) Ale to myslím tak trochu s humorem, protože k této síle mám velký respekt. Mám trochu dilema, jestli už nezacit v klidu navratovku, protože mne čeká za cca 10 dnů etapa kdy budu ve fyzickém zaprahu, bez větší moznosti odpocinku a potrebovat energii na několik týdnů. Na 2.strane mně ještě trápí omezená kapacita plic - hlubší nadechnuti mi způsobí okamžitý dusivy kašel a rad bych pokračoval do doby, než se mi ty plíce dají dokupy. Fakt nevím.. Rozumové mám blíž k zahájení navratovky, pocitově k pokračování hladovky...

_________________
věřím, že je možné všechno.. :-)


Hodnocení: 0
ned 27.03.2022, 11:26
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: rorobo
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Na očkování jsem se ptal ne kvůli tomu zda ano či ne, ale v případě očkování by se na ně dalo svést lepší zvládnutí průběhu. Takhle se ví, že zapůsobil půst. Čekal bych sice účinnější působení půstu, ale covid je zřejmě hodně agresivní a tak i tohle byl velký úspěch.

Kdy ukončovat půst si také nejsem jistý, protože když jsem někdy řešil nemoci půstem (mám na mysli jen drobná nachlazení, ne covid), tak po počátečním zlepšení zůstával stav už stejný. Teprve až se začátkem návratovky se to zas začalo zlepšovat. Mám představu, že půstem se posílí imunitní systém a pozabíjí viry a bakterie, ale poškozené tkáně zůstanou poškozené, tj. negativní projevy se pak už moc nezlepšují. Teprve až opatrnou návratovkou se tkáně začnou zas rekonstruovat. Imunitní systém by snad mohl být už dostatečně posílený, aby zbytek zvládl sám. Na druhou stranu knihy o léčebných půstech mluví o půstování až do vymizení příznaků (a to samé by nejspíš poradili i zkušení půstaři), takže nevím. ... Osobně bych asi věřil víc pocitům než rozumu, pocity mě obvykle vedly správnější cestou než rozum.


+rorobo Hodnocení: +1
ned 27.03.2022, 12:42
Profil Zobrazit autorovy stránky

(Robert)
 Odkaz na příspěvek Re: rorobo
Uživatelský avatar

Registrován: pon 04.02.2013, 16:40
Příspěvky: 166
Bydliště: Loděnice u Mor.Krumlova, momentalne Bratislava
pestrá strava dosažený půst 21 dnů
Reputace: +49
Toz pridam dalsi poznatky. Po 21.dnu jsem hladovku zkoncil, protoze nejen rozum ale i telo uz zacalo vysilat signaly, ze si mam dat pozor. Ja si uvedomil, ze jak jsem byl dost otupelej po tom kovidu, tak jsem asi trochu zacel ztracel soudnost a vnimavost. Zacal jsem byt celkove vycerpanej a 22.den si naparil mrkev a zacal navratovku. Mrkev byla bohuzel dost hnusna asi cakla GMO.. Pak jsem si rekl, ze musim po 3 tydnech lezeni vylezt ven a udelat kontrolni prochazku. Ta ale vubec nedopadla dobre. Venku jsem mel co chvili zavrate a musel porad pit a sedat na lavicky. Jen tak tak jsem se doplazil domu a hned od uplneho vycerpani zacal blit vodu a zbytky mrkve. Trvlo to asi 10 min, oak jsem si polezel a sklidnil se. Asi za hodku jsem snedl par krouzku okurky coz byloprijemne a uz mi blbe nebylo. Proste mam stale motaky a nevydrzim nic delat dyl nez par minut.
Jsem 3.den v navratovce a pomalu se chytam a nabiram energii. Ale opravdu velmi pomalu. Co se tyce jidla musel jsem do sebe nahazet nejakou energii a po troskach to trochu urychlit. Takze uz 2, den jsem si uvaril trochu 1-2 lzice hrachu a rozmixoval, samozrejme bez prisad. To mne trochu nakopla, tak jsem si navecer rozvaril jeste 1 lzici ryze a 1 lzici cocky, samozrejme bez prisad. 3. den hned rano se mi prirozenym zpusobem obnovila stolice a ja si rozvaril znovu asi l a pul lzice ryze a do toho po uvareni nakrajel jedno syrove rajce. Vyborne mi to sedlo, ta ryze ma neco do sebe co se tyce energie.. Ted odpoledne jsem si natrhal trochu ledoveho salatu na lehke zobani. Zitra si chci rozvarit tak 1-2 lzice cervenych fazoli a poradne rozmixovat. Mozna zkusim i par krouzku bananu. S ovocim zatim pockam a jeste si znovu poradne prostuduji proces navratocky, jak se co doporucuje zarazovat do stravy, kdy zacit pit caje a kdy nejake ovoce, jabka, pomerance atd..
Nejvetsi problem zustava, ze mi kovid znicil plice a jedu stale jen asi na 60%, coz zpusobuje nedostatecne okysliceni krve a z toho asi pramenici neustala unava a motaky. Drzim si palce aby se mi ty plice dali co nejdrive dokupy, pac je to vazne dost velky opruz nemoci jit ven nebo neco delat.
Zdar a silu vsem! :-)

_________________
věřím, že je možné všechno.. :-)


+Panda Hodnocení: +1
stř 30.03.2022, 16:09
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: rorobo
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Trochu mám obavy z těch červených fazolí. Mám dojem, že je to v tuto chvíli těžké. Teď můžou některé potraviny způsobit křeče střev, fazole by mohly být nebezpečné a i ostatní luštěniny. Včetně banánů když by nebyly úplně zralé, když tak banány by měly být skoro už přezrálé, bez škrobů, jinak můžou také způsobit křeče.

V této chvíli může být hodně věcí nebezpečných, chtělo by to urychleně prostudovat návratovku, než se něco sesype a skončíš na JIP.


+rorobo Hodnocení: +1
čtv 31.03.2022, 01:03
Profil Zobrazit autorovy stránky

(Robert)
 Odkaz na příspěvek Re: rorobo
Uživatelský avatar

Registrován: pon 04.02.2013, 16:40
Příspěvky: 166
Bydliště: Loděnice u Mor.Krumlova, momentalne Bratislava
pestrá strava dosažený půst 21 dnů
Reputace: +49
Panda píše:
Trochu mám obavy z těch červených fazolí. Mám dojem, že je to v tuto chvíli těžké. Teď můžou některé potraviny způsobit křeče střev, fazole by mohly být nebezpečné a i ostatní luštěniny. Včetně banánů když by nebyly úplně zralé, když tak banány by měly být skoro už přezrálé, bez škrobů, jinak můžou také způsobit křeče.

V této chvíli může být hodně věcí nebezpečných, chtělo by to urychleně prostudovat návratovku, než se něco sesype a skončíš na JIP.


Banan jsem zatim nejedl a po tve poznamce si s nim teda dam jeste pokoj. Nejsem na nej nijak zavisly, takze to nebude problem. Zarim jsem nejedl ani zadne ovoce. Jedu hlavne rajce, okurek, papriku, ledovy salat. A skusil jsem zaradit i varenou ryzi, hrasek, cocku. A ty fazole byli fakt naprd. Navic buhvi co to byl za smejd, protoze jsem je varil asi 3h, nez zmekli a dali se rozmixovat. Nemeli ani dobrou chut a ty si uz fakt nedam po celou navratovku. jinak supr, ze jsem ve 3 v noci vstal a mel pohodovou 2.stolici, rano pak treti :-)
Co je ale pro mne novinka, ze jsem se dnes, 4.den navratovky zvazil a dalsi 2kg dole. To se mi jeste nikdy nestalo, jakoze mam za sebou nejakych cca 10 vic nez 7- dennich hladovek. Vzdy jsem od 1.dne navratu zacal rychle nabirat i kdyz jsem jedl mensi porce nez ted. Ted se ale nijak neprejidam, jim ale prubezne podle reci tela a je to ok. nemam zadne potize s travenim, krece, nic takoveho. pekne metabolizuji. Ryze a cocka mi sedli, hrach je trosku tezsi, to radsi zatim vynecham a ta fazole byl error :-)
Jinak jsem si rano nastudoval poznatky o post-kovidovem prubehu neockovanych s tezsim prubehem a zjistil jsem, ze vetsina lidi uvadi ty same potize jake mam i ja uz asi tyden - totalni unava, dusnost, zavrate. A taky tp, ze muzou pretrvavat i nekolik mesicu, coz verim u mne nenastane a zlomi se to drive do normalu.
Diskusi "Navratovka podle Machy" jsem znovu prolitl ale nenasel jsem uceleny popis navratovky od Machy, jen utrzkovitou diskusi, coz mne odradilo protoze je velmi rozsahla a chaoticka. Nicmene ja to za poslednich 10 let uz nekde cetl vickrat a zaklad, co bych mel a co vylozene nesmim znam a dodrzuji. Nikdy jsem pri navratu nemel vetsi potize, spis zadne. Jen jednou jsem vedome ulitl v Irsku. Ze spolecenskych duvodu, kdy mi bylo blby odmitnout pozvani sefa do ceske hospody. Byl to 9.den po 14-dennim pustu a ja si dal segedinak s pivem. Nejak jsem se nedokazal omluvit a vysvetlit, ze jsem po tak dlouhe hladovce. Oni by to beztak nepochopili. Ale priznam se, ze jsem ty pravidla porusil i z toho duvodu, ze jsem si chtel na vlastni kuzi overit, jak bude telo reagovat. Byla to dobra zkusenost, protoze vim, ze to je nesmysl. Ne, ze bych mel z toho nejaky sok nebo nahle potize ale potom mi bylo tezko jeste asi 3 tydny a cela 14-denni hladovka vysla vnivec.
Jo a ted jsem si na zkousku uvaril 1 brambor, k tomu trochu ledoveho salatu, rajce a papriky. Samotny brambor mi moc nechuti, citim v nem velkou sladkost. Ale spolu s tou zeleninou se to hodilo trochu do rovnovahy a uvidim za par hodin jak si to sedlo.

_________________
věřím, že je možné všechno.. :-)


+Panda Hodnocení: +1
čtv 31.03.2022, 12:08
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: rorobo
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Asi jsi byl při půstu už hodně na práně, ten pokles váhy byl dost malý za tak dlouhou dobu. (prána nefunguje zap/vyp jak se někdy tvrdí, je to postupné) Ale to nikdo nezodpoví jak to vlastně funguje a proč to tak je, všechno to jsou jen dohady a názory jednotlivců.

Jo na návratovku neexistuje jednotný ucelený návod. Protože každý člověk to má jiné. Jsou jen doporučení co může být nebezpečné a u většího procenta lidí způsobit potíže, ale to jak je vidět znáš. Jinak je to všechno jen experimentování sám se sebou - protože člověk není stroj s jednoznačným vstupem a výstupem.

Možná bys mohl postupně zkusit soustředit se spíš na syrovou zeleninu než na škrobovou stravu. Syrová zelenina by měla mít silný regenerační účinek. Tj. raději přidat víc zeleniny a ubrat rýže a brambor - protože ty Tě spíš zanesou než že by Tě zregenerovaly. (ale samozřejmě zas mnohem menší zlo než třeba pečivo)


+rorobo Hodnocení: +1
čtv 31.03.2022, 13:16
Profil Zobrazit autorovy stránky

(Robert)
 Odkaz na příspěvek Re: rorobo
Uživatelský avatar

Registrován: pon 04.02.2013, 16:40
Příspěvky: 166
Bydliště: Loděnice u Mor.Krumlova, momentalne Bratislava
pestrá strava dosažený půst 21 dnů
Reputace: +49
Panda píše:
Asi jsi byl při půstu už hodně na práně, ten pokles váhy byl dost malý za tak dlouhou dobu. (prána nefunguje zap/vyp jak se někdy tvrdí, je to postupné) Ale to nikdo nezodpoví jak to vlastně funguje a proč to tak je, všechno to jsou jen dohady a názory jednotlivců.

Jo na návratovku neexistuje jednotný ucelený návod. Protože každý člověk to má jiné. Jsou jen doporučení co může být nebezpečné a u většího procenta lidí způsobit potíže, ale to jak je vidět znáš. Jinak je to všechno jen experimentování sám se sebou - protože člověk není stroj s jednoznačným vstupem a výstupem.

Možná bys mohl postupně zkusit soustředit se spíš na syrovou zeleninu než na škrobovou stravu. Syrová zelenina by měla mít silný regenerační účinek. Tj. raději přidat víc zeleniny a ubrat rýže a brambor - protože ty Tě spíš zanesou než že by Tě zregenerovaly. (ale samozřejmě zas mnohem menší zlo než třeba pečivo)


S tou pranou nevim, mam neco nactene ale k tomu mam zatim velky respekt. Jedine co muzu rict, ze jsem nemel vubec pocit hladu a ten ubytek vahy byl fakt pomaly a ke konci se snad i zastavil. Pak uz jsem ale radeji zacal jist, protoze jsem ztracel jak energii tak i soudnost a citill takovou zvlastni nejistotu. Ted ale byla hladovka v kombinaci s kovidem a kvuli nemu, tak si moc netroufam hodnotit do detailu prubeh Ale byla a jeste to je velika zkusenost.
Ji, s tema varenyma vecma mas pravdu. Pomohlo mi to na zacatku nakopnout trochu energie(mozna jen placebo) ale ted uz mam zas potrebu od toho odejit a zustat aspon tyden na mrkvi, okurce, rajceti, paprice, kedlubne.. Ten brambor byl divnej, citim, ze mi to nic nedalo. Nastrouhal jsem si ted poptve i jabko ale dal jen 3 lzicky a radeji to odlozil do lednice. Citil jsem ze je to brzy - ta vyrazna sladkost a kyselost.. Asi to dojim postupne po lzickach behem zitra a pozitri..
Pranu ale zkusim nekdy zas odsledovat az budu vyleceny a cisty ale to je otazka asi az min za pulroku. Uz se mi totiz taky drive stalo pri 27, ze se mi nekdy kolem 20 dne zastavil ubytek vahy a ja byl docela v pohode.
Zajimalo by mne kdy se doporucuje zacit pit caje bez niceho a jake a kdy zacit s medem. Treba kdy muzu zacit pit vyrazny matovy caj na prudusky. Telo si to totiz tak nejak uz ted zada :-)

_________________
věřím, že je možné všechno.. :-)


Hodnocení: 0
čtv 31.03.2022, 15:17
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: rorobo
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
S ovocem je problém, že se prodává obvykle nezralé. Jablka a pomeranče, tam bývá hodně kyselin a to je pro tělo velký zápřah. I škroby v nezralých banánech. Kvůli tomu je takové ovoce kyselinotvorné, místo neutrální jak by správně mělo být když je správně zralé. Kdyby se podařilo získat opravdu dobře zralé ovoce, tak to je pak dobrá potravina. V návratovce může zpočátku vadit i zralé ovoce, kvůli přílišné sladkosti.

Osobně si myslím (nepodloženo), že bylinné čaje při návratovce by měly být v pohodě. Jen zelený a černý čaj by asi byl špatný.


+rorobo Hodnocení: +1
čtv 31.03.2022, 17:18
Profil Zobrazit autorovy stránky

(Robert)
 Odkaz na příspěvek Re: rorobo
Uživatelský avatar

Registrován: pon 04.02.2013, 16:40
Příspěvky: 166
Bydliště: Loděnice u Mor.Krumlova, momentalne Bratislava
pestrá strava dosažený půst 21 dnů
Reputace: +49
Panda píše:
S ovocem je problém, že se prodává obvykle nezralé. Jablka a pomeranče, tam bývá hodně kyselin a to je pro tělo velký zápřah. I škroby v nezralých banánech. Kvůli tomu je takové ovoce kyselinotvorné, místo neutrální jak by správně mělo být když je správně zralé. Kdyby se podařilo získat opravdu dobře zralé ovoce, tak to je pak dobrá potravina. V návratovce může zpočátku vadit i zralé ovoce, kvůli přílišné sladkosti.

Osobně si myslím (nepodloženo), že bylinné čaje při návratovce by měly být v pohodě. Jen zelený a černý čaj by asi byl špatný.



Diky

_________________
věřím, že je možné všechno.. :-)


Hodnocení: 0
čtv 31.03.2022, 18:42
Profil

(Robert)
 Odkaz na příspěvek Re: rorobo
Uživatelský avatar

Registrován: pon 04.02.2013, 16:40
Příspěvky: 166
Bydliště: Loděnice u Mor.Krumlova, momentalne Bratislava
pestrá strava dosažený půst 21 dnů
Reputace: +49
Tak jsem v 8. dnu navratu a vse probiha vicemene jak po masle. Zadny organovy problem, zadne krece, zadne bolesti. Post-covidove plice se zlepsuji i kdyz hodne pomalu. Jedina "divnost" je, ze se mi objevilo uz asi 3.den mensi zahleneni v nosohltanu a kdyz se vysmrkam, jsou tam stopy krve - ne moc a ne vzdy. I kdyz dost "zeru", pac mam stale hlad - ne 1 doporucovanou hrst - to bylo jen 1.den ale dle potreby tela, ktere citim - tak jim 3 x denne cca 300-350g celkem - vratil jsem se k syrove zelenine ale neodpustim si i 1 teplo-vlazne neco asi 2 deci, bud 1-2 lzice rozmixovane cocky nebo hrachu s vice vody aby to nebyl husty krem nebo mix cocky s trochou mrazeneho hrasku. Varenou ryzi, brambory a zeleninu jsem zatim opustil ale dnes jsem objevil uplny luxus. Namisto cocky jsem si uvaril asi 3 deci docela silneho vyvaru ze zeleniny - 1 cibule, 1 cesnek, mrkev, petrzel, celer, zcedil jen vyvar a byla to bomba :-). Taky zobu uz 3.den 1 ovoce - nastrouhane jabko a dnes poprve i rozmackanou duzinu z grepfruitu zredenou s vodou. Bylo to osvezujici a v pohode. Taky piju 1-2 zazvorove caje, do ktereho kapnu par kapek medu. Snasim to vyborne. No a presto vsechno, ze snim ty dve hrste a 2-3 deci neceho tepleho, tak stale hubnu a to jen lezim a nic nedelam(kvuli kovidu-uz lepsi ale stale slabsi zavrate a omezene dychani). Za 7 dni navratovky dalsi 3 kila dole, takze celkem 15 z puvodnich 105. Mozna je to i tim, ze mi perfektne pracuje strevo a 1-2 stolice denne... :-) Zajimalo by mne, jak je to s olivovym olejem, jestli se da pozdeji behem navratovky zaradit aspon 1 lzice do rajcat. Toz zatim.

_________________
věřím, že je možné všechno.. :-)


Hodnocení: 0
pon 04.04.2022, 18:30
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: rorobo
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Před tuky varují, že by neměly být po celou dobu návratovky, stejně jako ani sůl. Spíš ale jsou myšlené hlavně živočišné tuky. Myslím že to je kvůli žlučníku uspanému půstem. ... Já bych tipoval, že ke konci návratovky trochu olivového oleje by mohl být dobrý přechod k normální stravě. Někdo se při návratovce striktně omezuje a pak najednou naskočí na normální stravu, což je také špatně, je nutný pozvolný přechod, aby se orgány postupně nastartovaly.


+rorobo Hodnocení: +1
pon 04.04.2022, 20:46
Profil Zobrazit autorovy stránky

(Robert)
 Odkaz na příspěvek Re: rorobo
Uživatelský avatar

Registrován: pon 04.02.2013, 16:40
Příspěvky: 166
Bydliště: Loděnice u Mor.Krumlova, momentalne Bratislava
pestrá strava dosažený půst 21 dnů
Reputace: +49
Dnes 9.den navratovky jsem si poprve troufl na kiwi. Ale jen ve forme smoothie rozmixovane s asi 2 dcl vody. kyselost se krasne rozlozila a napoj to byl naprosto uzasny a osvezujici. Pak jsem si vymyslel dalsi multi-recept. 2 lzicky cocky, 1 stredni cibule, 1 cesnek uvarit do zmeknuti a poradne rozmixovat do hladka, celkem asi 2,5 dcl s vodou. Po schladnuti na cca 40 st. pridat 1 nadrobno nakrajene stredne velke rajce a kousek(30-50g) salatove okurky s trochu rukoly na zvyrazneni chute. Pote pridad jeste asi 1-1,5dcl vody a znovu do hladka rozmixoval. Vznikla z toho naprosto uzasna "poloziva", ani sladka ani kysela polevka plna energie a chuti. Celkem asi 0,5l, takze na celej den anebo pulku odlozit do lednice. Mensi chybou byla ta rukola, kterou jsem vytahoval ze zubu a vyhodil, pac se mi zdala trochu nestravitelna. Priste ji necham vyvarit v uzavrenem sitku na koreni a bylinky, protoze ta zajimava obohacujici chut opravdu stala za to.
Dnes jsem taky po par dnech zopakoval vyrazny matovy caj na prudusky a uz to bylo v pohode. Fakt dobry :-) Kdyz bude hlad, tak si vecer kolem 18 dam kousek syrove kedlubny nebo mrkve a zazdim to zazvorovym cajem. Do toho samozrejme popijim vodu asi 1l denne. Vse v pohode, jen mi nevim proc lehce stoupla teplota na 37, kdyz jsem mel tyden predtim porad kolem 36.5.

_________________
věřím, že je možné všechno.. :-)


Hodnocení: 0
úte 05.04.2022, 13:35
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: rorobo
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Že by byl covid takový prevít a tak dlouho se udržel v těle, i po 3 týdnech půstu? :-o Vím jen o borelioze že se udrží zakuklená třeba rok. Covid by v tom případě opravdu nebyl jen "tak nějaká chřipečka", jestli se také umí udržet.


Hodnocení: 0
úte 05.04.2022, 13:42
Profil Zobrazit autorovy stránky

(Robert)
 Odkaz na příspěvek Re: rorobo
Uživatelský avatar

Registrován: pon 04.02.2013, 16:40
Příspěvky: 166
Bydliště: Loděnice u Mor.Krumlova, momentalne Bratislava
pestrá strava dosažený půst 21 dnů
Reputace: +49
Panda píše:
Že by byl covid takový prevít a tak dlouho se udržel v těle, i po 3 týdnech půstu? :-o Vím jen o borelioze že se udrží zakuklená třeba rok. Covid by v tom případě opravdu nebyl jen "tak nějaká chřipečka", jestli se také umí udržet.


Bohuzel, jak jsem psal drive co jsem si zjistil na netu. U docela velkeho mnozstvi pripadu se u neockovanych lidi dlouho po prekonani covidu projevuji znamky dusnosti a unavy, zavrate nebo bolesti hlavy. U mne krom bolesti hlavy, kterou neznam a nemivam plati zbytek. Ale citim, ze se mi to pomalu zlepsuje, jen je to opravdu po "milimetrech". Takze jsem byl i nucen odlozit domluvenou praci zatim o 2 tydny.. Ale tesim se az se z toho vylizu a telo si zachova prirozenou imunitu.
ps: jestli dobre pocitam, tak od prvnich priznaku kovidu, kdy me opravdu velke fyzicke potize probihali asi 3. - 13. den a casove ruku v ruce s tim, jsem zahajil i hladovku, to je 5.tyden co mam stale potize s tim omezenym dychanim, ted uz jen obcassnymi zachvaty sucheho kasle a ted uz jen obcasnymi mirnymi zavratemi. Celkovou unavu pocituji stale a nejsem zatim schopen normalne fungovat, jako nekam chodit na delsi dobu nebo vzdalnosti a pdb.. Jen v poloze lezmo neco klepat do pocitace.
ps: premyslel jsem i nad tim, zkusit prerusit navratovku a dat si treba znovu par dnu pust ale necitim se uplne na tohle ted. uvidim, jak se to bude vyvijet 2.tyden navratovky a doufam, ze brzo budu moct vylezt ven na dalsi a delsi kontrolni prochazku.

_________________
věřím, že je možné všechno.. :-)


Hodnocení: 0
úte 05.04.2022, 13:59
Profil

(Robert)
 Odkaz na příspěvek Re: rorobo
Uživatelský avatar

Registrován: pon 04.02.2013, 16:40
Příspěvky: 166
Bydliště: Loděnice u Mor.Krumlova, momentalne Bratislava
pestrá strava dosažený půst 21 dnů
Reputace: +49
Jeste bych rad vedel, jake jsou pri navratovce doporuceni a zkusenosti se susenym korenim a bylinkami napr. majoran, sladka paprika, kari, muskatovy orisek ...?

_________________
věřím, že je možné všechno.. :-)


Hodnocení: 0
úte 05.04.2022, 17:41
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: rorobo
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Určitě ne silně aromatická a pálivá koření. Na to by se mohlo doplatit, je to teď moc silné. A ne kari, to obsahuje hodně soli. Po půstu je zvýšená citlivost, tak by ani nemělo být potřeba koření, protože všechny chutě připadají být silné.


+rorobo Hodnocení: +1
úte 05.04.2022, 18:24
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: rorobo

Registrován: pon 12.08.2013, 13:51
Příspěvky: 589
vegan
Reputace: +141
Panda píše:
Že by byl covid takový prevít a tak dlouho se udržel v těle, i po 3 týdnech půstu? :-o Vím jen o borelioze že se udrží zakuklená třeba rok. Covid by v tom případě opravdu nebyl jen "tak nějaká chřipečka", jestli se také umí udržet.

Nooo ono sa už nič externého nemusí v tele držať. Môže byť, že nejaký činiteľ (povedzme napríklad vírus) narobí v tele šarapatu, a potom sa už len telo z toho dlhšie spamätáva. Lieči sa, obnovuje sa. Samotný prvotný páchateľ už nemusí byť prítomný.


+rorobo Hodnocení: +1
úte 05.04.2022, 20:06
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: rorobo

Registrován: pon 12.08.2013, 13:51
Příspěvky: 589
vegan
Reputace: +141
rorobo píše:
Ale citim, ze se mi to pomalu zlepsuje, jen je to opravdu po "milimetrech".

Keď nás nepríjemnosti (napr. choroby) majú niečomu naučiť, tak okrem iného určite aj trpezlivosti. Človek by možno chcel, aby sa to už zlepšilo, ale telo si ide svojím tempom.
Telo sa lieči a obnovuje vždy samo. A najlepšie, čo človek môže robiť, je nebrániť mu v tom. A trpezlivo ho nechať pokračovať v tom, čo robí.


+rorobo Hodnocení: +1
úte 05.04.2022, 20:18
Profil

(Robert)
 Odkaz na příspěvek Re: rorobo
Uživatelský avatar

Registrován: pon 04.02.2013, 16:40
Příspěvky: 166
Bydliště: Loděnice u Mor.Krumlova, momentalne Bratislava
pestrá strava dosažený půst 21 dnů
Reputace: +49
Panda píše:
Určitě ne silně aromatická a pálivá koření. Na to by se mohlo doplatit, je to teď moc silné. A ne kari, to obsahuje hodně soli. Po půstu je zvýšená citlivost, tak by ani nemělo být potřeba koření, protože všechny chutě připadají být silné.


ok, myslel jsem si. ale radsi se ptam nez domyslim :-)

_________________
věřím, že je možné všechno.. :-)


Hodnocení: 0
úte 05.04.2022, 20:35
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 242 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz