Na hlavní stránku  
Právě je sob 18.05.2024, 10:07

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 242 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Další
Autor Zpráva
 Odkaz na příspěvek Re: Rorobo - můj denník půstu
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
rorobo píše:
Cef píše:
Nestvi me, sam si to osefuj, jses velkej dost kdyz uz sahas po pustu - dosels az sem :-).
To bylo myšleno v dobrým, jako malý humor. Jsem vděčný za všechny reakce a beru je pozitivně. ;-)
Jasnyyyyyy :) ..


Hodnocení: 0
čtv 14.02.2013, 12:51
Profil

(Robert)
 Odkaz na příspěvek Re: Rorobo - můj denník půstu
Uživatelský avatar

Registrován: pon 04.02.2013, 16:40
Příspěvky: 166
Bydliště: Loděnice u Mor.Krumlova, momentalne Bratislava
pestrá strava dosažený půst 21 dnů
Reputace: +49
Návrat 7 – den šestý, čtvrtek 14.2.2013

Klystýr: ne
Stolice: ne
Moč: lehce zežloutlá
Jazyk: povlak není
Váha: beze změny, 83, tuky šli trochu dolů, 21.0%
Pití: odstátá → vařená → mražená
Aktivity: 3 x rotoped 15-20 min, zvyšuji mírně zátěž kvůli účasti na nědělním turnaji
Fyzické potíže: unavenější stehna, ale už se uvolňují , koleno se po včerejšku sklidnilo
Psychické potíže: ráno opět trochu roztěkanej, jinak nic
Jídlo: v 16h 1 x 250-300g syrová okurka, napařená paprika a 1 žampec, narychlo osmahlý plátek celeru s plátky žampecu na suché pánvi(technologický test chutí)
Celkové pocity: dobré

Další popis:
Včera jsem byl s nutkáním k jídlu v klidu, nějak mně to netankovalo. Musím říct, že ty žampeci mně velice příjemně překvapili, byli výborné. Jen jsem je musel déle žvýkat. Stejně jak včera jsem se večer naložil do vany s horkou vodou a solí proti svalové unavě. Zítra poslední den, tak se docela těším ale popravdě na to, že jsem total beginer jsem čekal aspoň trochu větší potíže ale nic se nekonalo a měl jsem během návratovky pocit, že na mně žádné velké hladové ani jiné krize nezaútočili :-) Ještě jsem se nezmiňoval ani nikde nedočetl nic o čištění zubů a jiné hygieně během půstu a návratu. Já si během půsty čistil zuby kartáčkem a vodou nekolikrát denně abych se zbavil nepříjemného povlaku, který se mi tvořil na zubech a koupal samozřejmě v čisté vodě. Během návratu zuby pořád čistím kartáčkem a jen vodou, pastu zatím nezařazuji. Ani není důvod myslím. Ovozelo strava nevytváří žádné pachy z úst :-)

Návrat 7 – den sedmý a poslední, pátek 15.2.2013

Klystýr: ne
Stolice: ne
Moč: lehce zežloutlá
Jazyk: povlak není
Váha: beze změny, 83, tuky 21.0%
Pití: odstátá → vařená → mražená
Aktivity: 3 x rotoped 30 min, dnes spíš rehabilitační tempo na uvolnění, tep 100-130
Fyzické potíže: stehna se uvolňují, opět mírně pobolívají záda, když si sednu
Psychické potíže: ne
Jídlo: v 17h 1 x 250-300g syrová okurka, napařená paprika, rajče a 2 žampeci
Celkové pocity: supr, cítím se lehčí, uvolněnější, pohyblivější a kolena ani tolik necítím

Další popis:
Od rána jsem lítal po baráku a pořád něco dělal ve stoje, zasedl jsem až po 15-te. Mám pocit že už se vracím do normálu, nezadýchávám se a hlava už se také nezatočí. Protože dnes už nic dělat nebudu a budu jen na komplu nebo u televize, uzavírám první sedmičku s pocitem dobře odvedené práce s překvapivě klidným průběhem(na to, že jsem laik a předchozí zkušenosti s půstem nulové) a pozitivním výsledkem :-) Ale stejně cítím, že uvnitř mám ještě spousty balastu s předchozího života a čistej ještě moc nejsu. Třeba napoprvé v klidnějším průběhu hrálo roli i to, že jsem měl nadváhu 10-12kg a 29,5% tuku a měl z čeho brát :-) Těším se na nedělní turnaj, který bude ostrým testem energie 1,5 dne po první 7+7 :-)

_________________
věřím, že je možné všechno.. :-)


Hodnocení: 0
pát 15.02.2013, 17:20
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Rorobo - můj denník půstu
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
rorobo píše:
.. Ovozelo strava nevytváří žádné pachy z úst :-)
Hehe, a nejenom z ust, i z druhyho konce:).
A hovinka nejen ze nesmrdeji ale umeji i plavat, sis beztak vsim, ne ? :).


Hodnocení: 0
pát 15.02.2013, 17:30
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Rorobo - můj denník půstu
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
Super, gratulace. :ok: Na žampionech taky ujíždim, nejen syrový ale hlavně pečený na grilu se zeleninou - petržel, černý kořen, cibule, česnek, cuketa, rajče. Ale jen krátce ne to pálit. Žampiony jsou v návratu dobrý, u mne zcela bez problémů.


+rorobo Hodnocení: +1
pát 15.02.2013, 17:39
Profil

(Robert)
 Odkaz na příspěvek Re: Rorobo - můj denník půstu
Uživatelský avatar

Registrován: pon 04.02.2013, 16:40
Příspěvky: 166
Bydliště: Loděnice u Mor.Krumlova, momentalne Bratislava
pestrá strava dosažený půst 21 dnů
Reputace: +49
Cef píše:
rorobo píše:
.. sis beztak vsim, ne ? :).
nevšim, pac ze mně padala jen nějaká polotekutá směska a jen po klystýru. Teď už 3.den bez něj zatím nic.. >:-)

_________________
věřím, že je možné všechno.. :-)


Hodnocení: 0
pát 15.02.2013, 17:43
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Rorobo - můj denník půstu
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Jo, to je fakt, to prijde, vydrz, nemuzes to porad umejvat:).


+rorobo Hodnocení: +1
pát 15.02.2013, 18:59
Profil

(Robert)
 Odkaz na příspěvek Re: Rorobo - můj denník půstu
Uživatelský avatar

Registrován: pon 04.02.2013, 16:40
Příspěvky: 166
Bydliště: Loděnice u Mor.Krumlova, momentalne Bratislava
pestrá strava dosažený půst 21 dnů
Reputace: +49
Cef píše:
Jo, to je fakt, to prijde, vydrz, nemuzes to porad umejvat:).
:dance:

_________________
věřím, že je možné všechno.. :-)


Hodnocení: 0
pát 15.02.2013, 20:11
Profil

(Robert)
 Odkaz na příspěvek Re: Rorobo - můj denník půstu
Uživatelský avatar

Registrován: pon 04.02.2013, 16:40
Příspěvky: 166
Bydliště: Loděnice u Mor.Krumlova, momentalne Bratislava
pestrá strava dosažený půst 21 dnů
Reputace: +49
Tak jsem zpatky na foru a tentokrat zdravim z Irska kam jsem se minuly mesic prestehoval :-)
Na pusty jsem nezanevrel, jen mi trvalo chvili nez jsem se se vsim srovnal a naladil na pokracovani. Hrde hlasim, ze mam za sebou rozjezdovou trojku a ted jsem dal druhou sedmicku, kterou jsem si jen tak pro radost prodlouzil na 9. Vic jsem nechtel pac jedu za 10 dni na Slovensko ma matciny narozeniny a nechci aby byla smutna kdybych nejedl jeji dobroty :-) Ted jsem po 3.dnu navratu.
Moje druha sedmicka mne velmi mile prekvapila, protoze jsem mel mnohem vice energie jak pri prvni a citil jsem se skvele. Na rozdil od prvni v Cechach, ktera probihala taky v pohode(ale kdyz jsem doma cvicil tak jsem citil slabost a tendenci k zavratum) tady v Dublinu denne nachodim tak 3-6 km v prumeru i behem pustu. Dokonce jsem si 2.den strihl 14km do Phoenix parku a i kdyz trochu unava v nohach, tak druhy den pohoda. 8.den jsem se sel se znamyma otestovat do fitka co na to me telo rekne. 20min rotoped, pax 2 kola kruhoveho treninku(bricho, nohy, bical, trical, bench - relax, neprehanel jsem to), 2x bazen a 2x sauna a citil jsem se jak znovuzrozeny. Nechapu :-) Po celych 9 dnu jsem byl absolutne v kondici a rikal jsem si ze bych mohl pokracovat snad do aleluja.. :-)
Pri navratu si rano pripravuji kolem tech 300-350g naparene zeleniny z mrkve, zampecu a rajce, pridam trochu salatovky a kousky ledoveho salatu vemu to do prace a snim kolem 13h pekne pomalu, tak 30-40 min. 1 x denne. Zitra to trochu obmenim brokolici a cuketou - tu jsem jeste syrovou ani naparenou nikdy nejedl, ani nevim co je lepsi, nebo lehce prismahnout na panvi? Citim se dobre ale trochu jakoby linejsi, behem pustu jsem se citil lepe :-). No nic, dam 7-9 dnu navratu a pak zkusim nejakou polevku nebo rybku a uvidime.

_________________
věřím, že je možné všechno.. :-)


+ABCD, +Cef, +Dave, +Panda, +Petr Hodnocení: +5
stř 22.05.2013, 00:05
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Rorobo - můj denník půstu
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10.09.2012, 18:03
Příspěvky: 1287

Reputace: +443
Supr, že Ti druhá sedma šla tak lehce. Já jsem se při první sedmě šestý a sedmý den už docela trápila, takže jsi mi dal naději, že při druhé to bude lepší.


+rorobo Hodnocení: +1
stř 22.05.2013, 07:08
Profil

(Robert)
 Odkaz na příspěvek Re: Rorobo - můj denník půstu
Uživatelský avatar

Registrován: pon 04.02.2013, 16:40
Příspěvky: 166
Bydliště: Loděnice u Mor.Krumlova, momentalne Bratislava
pestrá strava dosažený půst 21 dnů
Reputace: +49
Sába píše:
Supr, že Ti druhá sedma šla tak lehce. Já jsem se při první sedmě šestý a sedmý den už docela trápila, takže jsi mi dal naději, že při druhé to bude lepší.

Intuice mi rika ze je treba byt aktivni, urcite mi hodne prospiva kazdodenni delsi chozeni. A taky samozrejme to ze uz to bylo opakovane.

_________________
věřím, že je možné všechno.. :-)


Hodnocení: 0
stř 22.05.2013, 08:46
Profil

(Robert)
 Odkaz na příspěvek Re: Rorobo - můj denník půstu
Uživatelský avatar

Registrován: pon 04.02.2013, 16:40
Příspěvky: 166
Bydliště: Loděnice u Mor.Krumlova, momentalne Bratislava
pestrá strava dosažený půst 21 dnů
Reputace: +49
Jo a zapomel jsem se zminit ze na zacatku prvni 7 jsm mel asi 94kg, na zacatku druhe 88 a ted mam 80. To jsem mel naposled pred 20 lety. Pro me kolinka znacka ideal :dance:

_________________
věřím, že je možné všechno.. :-)


Hodnocení: 0
stř 22.05.2013, 08:49
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Rorobo - můj denník půstu
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
rorobo píše:
Intuice mi rika ze je treba byt aktivni, urcite mi hodne prospiva kazdodenni delsi chozeni.

To dělá hodně, kdo je zvyklý sportovat ten si pohybem usnadní půst.


+ABCD, +Dave Hodnocení: +2
stř 22.05.2013, 09:20
Profil

(Robert)
 Odkaz na příspěvek Re: Rorobo - můj denník půstu
Uživatelský avatar

Registrován: pon 04.02.2013, 16:40
Příspěvky: 166
Bydliště: Loděnice u Mor.Krumlova, momentalne Bratislava
pestrá strava dosažený půst 21 dnů
Reputace: +49
Tak pust i navratovku jsem zdarne dokoncil ale... nove zkusenosti den a tyden pote..
A - 1.den po navratu jsem po ceste z jednoho krasneho parku neodolal napadu mych pratel ze se stavime do jedne ze dvou ceskych hospod. alkohol jsem nepil ale dal jsem si kachni polevku a segedinak, ktereho jsem pulku musel nechat pac uz to neslo a pak mi z toho bylo hodne, hodne tezko celou noc a cely dalsi den.
B - asi po tydnu jsem mati v Bratislave delal 3 dny radost protoze mi chutnalo vse a jedl hodne. a moje mati, napul madarka vari dost mastne, korenene a palive jidla. coz se projevilo po navratu do Dublinu tak, ze jsem mel postupne potize a bolestmi bricha, ledvin, strev a nakonec jsem se osypal ve tvari..
Tohle by se mi jeste pred mesicem - dvouma asi nestalo. Takze to znamena, ze jsem se po par delsich pustech dostal do stadia, kdy je me telo jaksi cistejsi, uz nema tolik tuku a cukru v tele a kdy chca nechca musim i ponavratove navraty k normalni strave realizovat velice pomalu a s mirou. A zacit postupne i menit muj jidelnicek, kde zelenina a ovoce mohli tvorit v mem nepustovem obdobi asi tak 10-15 %. A ted to vypada ze telicko se dozaduje tak 60-80% zive stravy ktrou se davam dokupy posledni 2 dny a citim se vyborne.

_________________
věřím, že je možné všechno.. :-)


+Karin Hodnocení: +1
ned 09.06.2013, 18:08
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Rorobo - můj denník půstu

Registrován: úte 31.01.2012, 11:38
Příspěvky: 1100
vitarián dosažený půst 14 dnů dosažený půst 21 dnů
Reputace: +733
Ahoj Róbert, vďaka, že si sa podelil o svoju skúsenosť. Potvrdzujem tvoje poznanie. Je fajn, keď človek zrazu vie tak jasne rozlíšiť účinok stravy.


Hodnocení: 0
ned 09.06.2013, 18:20
Profil

(Robert)
 Odkaz na příspěvek Re: Rorobo - můj denník půstu
Uživatelský avatar

Registrován: pon 04.02.2013, 16:40
Příspěvky: 166
Bydliště: Loděnice u Mor.Krumlova, momentalne Bratislava
pestrá strava dosažený půst 21 dnů
Reputace: +49
Tato reakce je na prispevek z fora Fyzicke problemy pri pustech kde jsem narazil na Normana Walkera a ... ctete
Renáta píše:
Ahoj Rorobo, Norman Walker odporúča na obličky: "Směs šťáv z karotky, červené řepy a okurek se osvědčila jako nejlepší čisticí prostředek žlučníku, jater, ledvin a prostaty, stejně jako pohlavních žláz."

Po precteni, alebo zacnem hovorit konecne zas trak ako mi huba narastla ked uz som sa po 25 rokoch prestahoval z Moravy do Dublinu tak vylieza na povrch moja matercina :-) Takze po precitani - skor preleteni za 1 vecer Normana Walkera (ktory ma mimochodom velmi zaujal lebo jeho formulacie su jasne a strucne) som trochu zmateny a prekvapeny.. Ked sa tento clovek cely zivot venoval vyzive a vplyvu potravy na zdravie a dlzku zivota a sam sa dozil 118 rokov, vyzera to ako velmi doveryhodny kanal. A prave preto som zmateny, pretoze ja som si metodu postov vybral ako sposob, akym si mozem pri dlhsich postoch dat dohromady moje velmi tazko zardritidovane kolena. Takze moj plan bol vyzkusat to na vlastnej kozi ci to funguje tym ze sa postupne dostanem az na 40.. No a teraz sa docitam v materialoch od Walkera ze su posty dlhsie ako 6-7 dni velmi nebezpecne a telo devastujuce a ze sa to moze prejavit az po niekolkych rokoch. A popisuje rozne pripady ludi, ktori zle dopadli po dlhsich postoch. Doporucuje len opakovanie kratsich postoch po sebe so striedanim navratov jako alternativu k jednorazovemu dlhsiemu postu. No a co teraz haaa??? Rad by som pocul argumenty pre a proti aby som sa v tom ako novic mohol vyznat skor ako urobim nejaku blbost. Ako som pisal moje posty zatiel prebieghali velmi dobre a po 9 dnoch som citil prirodzenu(nenutenu) dusevnu a fyzicku silu pokracovat.

_________________
věřím, že je možné všechno.. :-)


Hodnocení: 0
pon 10.06.2013, 16:26
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Rorobo - můj denník půstu

Registrován: úte 31.01.2012, 11:38
Příspěvky: 1100
vitarián dosažený půst 14 dnů dosažený půst 21 dnů
Reputace: +733
Čauko, každý autor má svoje presvedčenia a limity... Nikto nevie všetko. Záleží od Tvojho rozhodnutia. Ja mám rada pôst aj juicing, inak raw vegan stravu. V poslednom roku a pol mám za sebou 3 x po 30 dní jucingu a je to tiež veľmi dobrá metóda, tak v nej hodlám pokračovať. Pokojne sa dá aj oba prístupy kombinovať. Prípadne doplniť aj o rôzne detoxikačné metódy.
Ťažko sa nejako deliť s osobnou skúsenosťou, lebo nie sme cez kopirák. Najlepšia je skúsenosť, ktorú nadobudneš sám na sebe.


Hodnocení: 0
pon 10.06.2013, 17:52
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Rorobo - můj denník půstu
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3260

Reputace: +1691
Já bych řekl že, podobně jako u všeho ostatního, nebude existovat jednoznačný návod a bude to dost silně individuální. Např. ájurvéda také nedoporučuje dlouhé půsty, ale na druhou stranu někteří lidé jen díky půstům dospěli u sebe k pokroku (např. ve zdraví). Myslím že to vypozoruješ nejlépe sám u sebe, zda a jak na Tebe půsty působí. Pokud se cítíš při půstech dobře, s energií, tak jsi zřejmě půstovní typ. Jiným lidem půsty energie ubývá a naopak zas syrová strava a šťávy jim velmi prospívají. Nejlépe uděláš, když budeš zkoušet a pozorovat sám u sebe. Jen si dávat pozor na příznaky blížícího se nebezpečí, když se Tvůj stav bude spíš zhoršovat - což se dá dosáhnout jak nesprávnými půsty, tak i nesprávnou stravou - myšleno např. když se už přežene přísnost a tělo se tím devastuje.

(Renáta mezitím napsala podobně)

Je dobře používat i půsty, i stravu, ale optimální hranice, jak moc čeho, bude individuální.


Hodnocení: 0
pon 10.06.2013, 17:52
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Rorobo - můj denník půstu
Uživatelský avatar

Registrován: ned 15.01.2012, 19:30
Příspěvky: 180
Bydliště: Karviná
vegetarián ájurvéda dosažený půst 40 dnů
Reputace: +156
rorobo píše:
Takze moj plan bol vyzkusat to na vlastnej kozi ci to funguje tym ze sa postupne dostanem az na 40.. No a teraz sa docitam v materialoch od Walkera ze su posty dlhsie ako 6-7 dni velmi nebezpecne a telo devastujuce a ze sa to moze prejavit az po niekolkych rokoch. A popisuje rozne pripady ludi, ktori zle dopadli po dlhsich postoch. Doporucuje len opakovanie kratsich postoch po sebe so striedanim navratov jako alternativu k jednorazovemu dlhsiemu postu. No a co teraz haaa??? Rad by som pocul argumenty pre a proti aby som sa v tom ako novic mohol vyznat skor ako urobim nejaku blbost. Ako som pisal moje posty zatiel prebieghali velmi dobre a po 9 dnoch som citil prirodzenu(nenutenu) dusevnu a fyzicku silu pokracovat.


Za sebe můžu poradit jen to, čím jsem si sama prošla. S pitím šťáv k léčebným účinkům nemám zkušenosti, takže se vyjádřím jen k těm půstům.
Jestli jsem Tě pochopila správně, Rorobo, cílem Tvého půstování bylo "dát si dohromady kolena." Z mého pohledu je půst výborným prostředkem pro očistu těla i duše. Mi ze všeho nejvíc vyhovuje kombinace půstů a očisty, já nedám dopustit na 7 očistných kroků podle Cingroše, které skvěle popsal v knize Sám sobě doktorem. Jsem přesvědčena, že např. u očisty jater a žlučníku, právě ta kombinace třídenního nejezení a následného vypití oleje a citronové šťávy má silné čistící účinky. Knihu Sám sobě doktorem vřele doporučuji. http://www.jitrnizeme.cz/view.php?cislo ... 2005021801


+Renáta, +north108, +rorobo Hodnocení: +3
pon 10.06.2013, 18:12
Profil ICQ

(Robert)
 Odkaz na příspěvek Re: Rorobo - můj denník půstu
Uživatelský avatar

Registrován: pon 04.02.2013, 16:40
Příspěvky: 166
Bydliště: Loděnice u Mor.Krumlova, momentalne Bratislava
pestrá strava dosažený půst 21 dnů
Reputace: +49
Tak som sa dnes rano po ceste do prace tak nejak "znenazdajky" rozhodol pokracovat v dlhsom postovani az po absovovani dokladnej ocisty a vyzkusam tych 7 krokov :mrgreen:
Citim ze mi me telo (alebo universum? ) po absolvovani 2 dlhsich postov behom 3 mesiacov naznacuje ze je zmatene a pyta sa ma "To ako myslis vazne pokracovat? Ak ano, tak sa chlapce najprv poriadne vycisti lebo za tie roky co si so svojim telom pachal je v tebe minimalne 10kg bordelu, ktory by sa dal pouzit na spevnenie betonu :remorse:
Posledne 2 tyzdne co sa snazim dostat k normalnej strave na ktoru som bol zvyknuty - tzn. hocico a hocikedy to uz nejako nefunguje a telo a mysel su rozhodene. Ked sa najem mrtvoliek je mi sice pri jedeni dobre a jedlo si vychutnavam ale potom mi je vselijak a necitim sa dobre, moja energia ide dole okamzite o 50-70%. Takze to potom vystriedam zivou zeleninkou alebo ovocim a fiiiha, hned obrat o 180 stupnov a citim sa skvele. No, cas k zamysleniu... :clapping:

_________________
věřím, že je možné všechno.. :-)


+Dave, +Panda, +Renáta, +lva Hodnocení: +4
úte 11.06.2013, 11:15
Profil

(David)
 Odkaz na příspěvek Re: Rorobo - můj denník půstu
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 10.01.2013, 10:51
Příspěvky: 86
vegetarián dosažený půst 14 dnů buddhista
Reputace: +51
Souhlasím s tebou, taky mě to nějak navedlo k 7 očišťovacím krokům a pak se uvidí co dál. Jinak jsem taky ve stádiu, že bych si dal něco ze svého dřívějšího jídelníčku, ale když si to dám tak mě to nějak nenaplňuje. Ale když si to zase nedám, tak na to musím pořád myslet... Takový začarovaný kruh.


Hodnocení: 0
úte 11.06.2013, 11:35
Profil

(Robert)
 Odkaz na příspěvek Re: Rorobo - můj denník půstu
Uživatelský avatar

Registrován: pon 04.02.2013, 16:40
Příspěvky: 166
Bydliště: Loděnice u Mor.Krumlova, momentalne Bratislava
pestrá strava dosažený půst 21 dnů
Reputace: +49
Dave píše:
Souhlasím s tebou, taky ..h.

ja myslim, ze to chce cas :delicacy:

_________________
věřím, že je možné všechno.. :-)


+Dave Hodnocení: +1
úte 11.06.2013, 11:49
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Rorobo - můj denník půstu
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3260

Reputace: +1691
Psychika je prevít. Obzvláště touha po požitku. (jak je naznačeno i v titulku v logu fóra)


Hodnocení: 0
úte 11.06.2013, 11:57
Profil Zobrazit autorovy stránky

(Robert)
 Odkaz na příspěvek Re: Rorobo - můj denník půstu
Uživatelský avatar

Registrován: pon 04.02.2013, 16:40
Příspěvky: 166
Bydliště: Loděnice u Mor.Krumlova, momentalne Bratislava
pestrá strava dosažený půst 21 dnů
Reputace: +49
Tak som sa vratil po nestalom a hektickom obdobi k postovaniu aby som pokrocil dalej k mojmu cielu, popisanemu v uvode denniku :-)

Po prestahovani ku korenom do Bratislavy som zacal nenapadne 1-3 dnovkami, ktorych som dal v sep-nov 5. Testoval som svoju psychicku pripravenost na dlhsi post ale nebolo to bohvieco pretoze musim denne celit vzdy-pritomnemu jedlu v roznych formach v nasej kuchyni.

Ok, ale na 6-ty pokus som pocitil ze som uz vyladeny a tak uz dnes koncim 11.den. Prve 3-4 dni som este koketoval s myslienkou dat si zas nieco dobre ale nebolo to nic co by som neprekonal. Dalsi priebeh zatiel bez problemov. Nic ma neboli, nic mi nechyba, nic sa mi netoci, nerobim nic inak ako pred postom, do nicoho sa nenutim, nic nie je nasilne. Obcas si pocvicim cchi-kung, kliky, dnes som predvadzal i stojky a predklony s dlanami na zemi bez zavrate a s lahkostou :-)
Ked som zacal, mal som 85.5kg, robili sa mi drazdive cervene flaky na kozi na holeniach oboch noh. Na lavej viac - neviam ci to suvisi s miernymi krcakmi, ktore tam mam alebo s kavovymi klystyrmi, ktore som predtym zacal testovat. Inak klystyrujem kazdy den behom postu - normal prihriata voda z RO filtru. Konecne som presadil do kuchyne RO filter a hodnota mg/l 250-270 klesla na 4-10 :-) Este mam dlhodobe problemy s tvorbou vyrazok na tvari, cele, krku, hlave a tie prikladam svojmu prvemu zivotu, velmi silne znecistenemu crevu a ostatnych organov a velmi zlej a nestalej zivotosprave a nevyrovnanej psychike.
11.den mam 78 kg a mozem konstatovat, ze flaky miznu a vyrazky stale pretrvavaju a tvoria sa dalej - ale postupne menej. Nemal som plan a riadim sa pocitami a nastudovanymi informaciami ale vypada to, ze postupim dalej na 14 a potom sa uvidi.

_________________
věřím, že je možné všechno.. :-)


+Panda, +north108 Hodnocení: +2
pon 09.12.2013, 17:24
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Rorobo - můj denník půstu
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3260

Reputace: +1691
To jsou moc hezké úspěchy, blahopřeji! :ok: :-)


Hodnocení: 0
pon 09.12.2013, 18:38
Profil Zobrazit autorovy stránky

(Robert)
 Odkaz na příspěvek Re: Rorobo - můj denník půstu
Uživatelský avatar

Registrován: pon 04.02.2013, 16:40
Příspěvky: 166
Bydliště: Loděnice u Mor.Krumlova, momentalne Bratislava
pestrá strava dosažený půst 21 dnů
Reputace: +49
Dik, tak dnes zacinam 12.den. Zajimave je, ze jsem za poslednich 5 dni zhubl uz jen 1.2 kg a dnes jsem nameril ve stejnou dobu bez napiti vody a s jeste plnym mocakem o nejake deko dokonce vic jak vcera ve stejnou dobu.. :-) A pritom mam kolem boku porad tukovou pneumatiku na rozdavani, tak 4-6 cm do cele dlane

_________________
věřím, že je možné všechno.. :-)


+Panda Hodnocení: +1
úte 10.12.2013, 10:35
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Rorobo - můj denník půstu
Uživatelský avatar

Registrován: pát 03.02.2012, 07:54
Příspěvky: 187
makrobiotik dosažený půst 21 dnů
Reputace: +118
rorobo píše:
Tak som sa vratil po nestalom a hektickom obdobi k postovaniu aby som pokrocil dalej k mojmu cielu, popisanemu v uvode denniku :-)

:ok:

_________________
http://www.vitazdroje.eu
Oni môžu, lebo si myslia že môžu...


Hodnocení: 0
úte 10.12.2013, 15:22
Profil

(Robert)
 Odkaz na příspěvek Re: Rorobo - můj denník půstu
Uživatelský avatar

Registrován: pon 04.02.2013, 16:40
Příspěvky: 166
Bydliště: Loděnice u Mor.Krumlova, momentalne Bratislava
pestrá strava dosažený půst 21 dnů
Reputace: +49
Tak dnes končím 14. deň na váhe 77, vyrážky a fľaky zmizli z 80-90%. Priebeh bol úplne v pohode a mohol by som pokračovať. Ale ja pojdem radšej postupne a nechám si rezervu na ďalší rok. Už sa teším na 21 :sun: a vysnenú 40 O:-) Teraz idem :tired: a zajtra hurá na návratovku :mrgreen:

_________________
věřím, že je možné všechno.. :-)


+Dave, +Panda Hodnocení: +2
čtv 12.12.2013, 22:56
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Rorobo - můj denník půstu
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3260

Reputace: +1691
Obrázek


Hodnocení: 0
pát 13.12.2013, 00:29
Profil Zobrazit autorovy stránky

(Robert)
 Odkaz na příspěvek Re: Rorobo - můj denník půstu
Uživatelský avatar

Registrován: pon 04.02.2013, 16:40
Příspěvky: 166
Bydliště: Loděnice u Mor.Krumlova, momentalne Bratislava
pestrá strava dosažený půst 21 dnů
Reputace: +49
Tak mne po delsi dobe dohnal k lecebnemu pustu zdr. problem s okem. Chytl jsem nejaky zanet nebo co a mel jsem 2 tydny hodne rude oko a neprijemne bolesti spojene s palenim, skrabanim a slzenim. Dnes jedu 8.den pustu na filtrovane vode. Potize zadne jen vidim ze telo po selsi dobe necisteni bylo dost zaneradene, protoze projevy cisteni prichazi pozdeji nez jsem pozoroval v dobe pravidelnejsiho pustovani. Nicmene oko prestalo bolet a zarudnuti rycle mizi. Celkove se to zlepsilo tak o 70-80% a chtelo by to jeste delsi dobu. Zitra ale koncim a kdyz se to nedoleci pri navratovce, dam po novem roce poradne doleceni delsim pustem podle potreby. Ted se citim fajn a mohl bych pokracovat do aleluja :-) ale vanocni mlsani v kruhu rodiny si neodpustim :-)
Mate nekdo zkusenost s lecbou zanetu oci pustem?

_________________
věřím, že je možné všechno.. :-)


Hodnocení: 0
pon 14.12.2015, 14:50
Profil

(Robert)
 Odkaz na příspěvek Re: Rorobo - můj denník půstu
Uživatelský avatar

Registrován: pon 04.02.2013, 16:40
Příspěvky: 166
Bydliště: Loděnice u Mor.Krumlova, momentalne Bratislava
pestrá strava dosažený půst 21 dnů
Reputace: +49
Tak jsem ve druhem dnu navratu a vse probiha zatim hladce. Vcera jsem snedl jen 1 naparenou mrkev a kousicek nepalive papriky, dnes jednu mensi, zlehka naparenou mrkev jen aby se trochu ohrala, takze byla vlastne syrova. Odpo jsem si dal male rajce, kousicek zlute papriky a kousicek salatove okurky. Odpoledne jsem mel docela zlutou moc, takze cisteni porad probiha, oko se stale lepsi a vaha de taky stale dolu. Zhubl jsem zatim 6+1kg, takze to tak nejak odpovida. Behem pustu jsem kvuli zanetu oka a celkove unave necvicil ale behem navratu postupne zacinam zlehka delat zakladni cchi-kung spis na protazeni a uvolneni, sem tam nejake kliky a prochazky do lesa. Vse zlehka a postupne podle reakci tela. Zadne nasili a hlavne v klidu. Zatim vse dobry :-)

_________________
věřím, že je možné všechno.. :-)


Hodnocení: 0
stř 16.12.2015, 15:59
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 242 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz