Na hlavní stránku  
Právě je pát 19.04.2024, 08:16

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
 Odkaz na příspěvek Re: spinování vody

Registrován: ned 22.04.2012, 11:43
Příspěvky: 19
Bydliště: Praha
fruitarián
Reputace: +22
ahoj,nevim kam to napsat,tak pisu zde.
Hodil by se mi link kde koupim umelou lahev na destilku pro mrazeni v mrazaku,nekde jsem to na nejakem fore videl,ale nemuzu to najit..
Ty petlahve mi nejak nesedi,nevim proc,tak dekuji za rady..


Hodnocení: 0
pát 11.05.2012, 18:06
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: spinování vody
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.07.2012, 19:04
Příspěvky: 550
Bydliště: Horšovský Týn
pestrá strava sungazing dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny dosažený půst 7 dnů dosažený půst 21 dnů křesťan
Reputace: +298
Mám osobní zkušenost, že pokud se nechá voda, která prošla filtrem na reverzní osmozu, v normální PET lahvi, tak se tam udělá takovej šlem dole při dně. Používám na všechno sklo a mám klid. Ale samozřejmě nepoužívám do mrazáku.
Narazil jsem však minulý týden na člověka, který měl tuhle vodu v klasické pet lahvi. Trochu jsme podebatili. On mi vysvětlil, že nejdřív tyhle lahve vyčistí (bohužel jsem se nezeptal jak, protože používám sklo). Poté si je označí. A potom používá na pití.

_________________
Sedm miliard lidí na planetě = sedm miliard cest.

Aneb

Žák se učí,
učitel má touhu vyučovat,
mistr inspiruje.

admin: Uživatel zesnul 2. května 2017. Vzpomínáme.


Hodnocení: 0
pon 14.07.2014, 08:42
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: spinování vody
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Destilovaná a RO voda vytahuje z plastu chemikálie, proto je plast nebezpečnější než při uložení běžné vody. Čistí se destilovanou nebo RO vodou, kdy se týden denně voda v lahvi vyměňuje (a vylévá), dokud to z lahve nepovytahuje. Pak už se dá uchovávat i na pití - ale i tak by to nemělo být moc dlouhodobě.


+ANTONÍN Hodnocení: +1
pon 14.07.2014, 09:51
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Uchování vody v PET lahvích

Registrován: stř 08.02.2012, 09:34
Příspěvky: 162

Reputace: +38
Ještě mám jednu věc..

Kdysi jsem si třeba připravovala vodu do lahví na několik dnů, ale cca 4tý den se již nedala pít, asi nějaké bakterie uvnitř..

Už jsem říkala, že nemám možnost pít jinou vodu, než z pet lahví. A i z kohoutku je tu příliš tvrdá.. Jenže ani to teď nemůžu. Mám pocit, že snad i v té pet lahvi jsou přemnožené nějaké bakterie a to tu vodu převařuji, nebo tak něco, ale je to úplně stejný pocit, jako tehdy..

Jsou to další halucinace? Nějaké bakterie uvnitř mě, nebo můžou vážně být v té vodě?

m.


Hodnocení: 0
ned 28.06.2015, 16:08
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: O vodě..
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Nemáš možnost dát lahve s vodou do mrazáku?


Hodnocení: 0
ned 28.06.2015, 16:13
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: O vodě..

Registrován: stř 08.02.2012, 09:34
Příspěvky: 162

Reputace: +38
To nemám. Já totiž nemám ani lednici. Je tu v domě jedna starší, ale dělají se v ní plísně.. :-)

I když voda alespoň v lednici, když si jí budu kupovat po jedné, dvou - to by mohlo být řešení..

Ještě mi sem nedorazil moderní věk, Pando.. Mám ty vody na nejchladnějším místě v domě..


Hodnocení: 0
ned 28.06.2015, 16:28
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: O vodě..

Registrován: stř 08.02.2012, 09:34
Příspěvky: 162

Reputace: +38
Normálně. Otevřu vodu a než si ji dám do konvice, tak ji převařím.. A pak je mi z toho stejně špatně..

Teď si úplně vzpomínám, že jsem vlastně zapomněla. Loni jsem měla takový ten filtr v konvici, takže jsem pila z kohoutku. To bylo mohlo být řešení. Nevím, jak jsem na to mohla zapomenout..

Vidíš, nikdo mě nevaroval, že takový půst zasahuje celý život i holé bytí i přežití..

A vlastně jsem si vzpomněla, že jsem si nikdy před tím ani zásobu vody nedělala, tohle bylo kvůli půstu, abych nemusela např. chodit nebo jezdit 4km někam pořád.. Nenapadlo mě, že se může i zkazit..

Tyto základní životní detaily by měly být asi jasné, ale jak vidno, ne všem je to jasné..


Hodnocení: 0
ned 28.06.2015, 16:37
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz