Na hlavní stránku  
Právě je ned 14.04.2024, 06:37

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
 Odkaz na příspěvek Kávové klystýry

Registrován: pát 18.07.2014, 08:34
Příspěvky: 8

Reputace: 0
Dobrý den,

jsem tu nováček, ale ráda bych se dozvěděla o Vašich zkušenostech s kávovými klystýry. Aplikuji je již několik měsíců. Všimla jsem si , že první moč po klystýru je zabarvená do odstínu červené. Čím to může být?

Jak často doporučujete tento druh aplikovat?

Děkuji


Hodnocení: 0
pon 21.07.2014, 12:46
Profil

(ABCD-a)
 Odkaz na příspěvek Re: Kávové klystýry
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.01.2012, 15:06
Příspěvky: 1141

Reputace: +830
Pajdi,
Napiš co tě vede k tomu, aby si používala kávový či jiný druh klystýru, než na př.převařenou nebo destil vodou, když máš v ruce účinný ale hlavně přirozený nástroj půst?. Který postupuje dle přirozených priorit těla. Chápu, že klystýrem si můžeš ze začátku hodně pomoci s detoxem ale pak musíš nechat tělo dělat to co je mu přirozené, ale ty mu do toho pořád povídáš. Pochop že tělo (organismus - pytel pro vědomí) se snaží stále vyvažovat čili dávat věci do rovnováhy a na příkladě tlustého střeva mu nedáš ani šanci vytvoři mikrofloru která je potřebná k jeho správné funkci.
Je ti 30 tak na to jdi přirozeně postupně a pomalu nespěchej uvolni se :-) s klystýry to nepřeháněj míň je většinou víc:-) ... Jinými slovy pokud takto budeš pokračovat dál, bez klystýru se už ani navykadíš. Nech střevu jeho přirozenou funkci a nemysli,že si chytřejší než tělo nebo že mu tím pomáháš, naopak, je to stejné jako s těmi ostatními těly v minulé odpovědi... to co na jedné staně rychle vyženeš, druhou stranou se vrátí zpět v plné síle a budeš koukat co se děje... zastav se a tady zapřemýšlej. :!:
přeju ti aby ti ty souvislosti rychle došly a nemusela si napravovat to, co si svým chtěním po rychlém výsledku nadrobila:-)
trpělivost :sun:
držím palce


+Cef Hodnocení: +1
úte 22.07.2014, 11:13
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Kávové klystýry

Registrován: pát 18.07.2014, 08:34
Příspěvky: 8

Reputace: 0
ABCD

Ahoj/dobrý den

děkuji za odpověď. Klystýr byl pokračování mého prvního 10denního půstu a v podstatě se mi krásně vyčistila pleť, kávový klystýr mě krásně nakopává a dělá mi dobře. Od mala mám střeva línější a jediné co mi dlouhodobě pomáhá jít denně je psyllium. Z klystýru se stal příjemný začátek dne a to, že jsem pro své tělo něco udělala. Líbilo se mi, že jsem zvládla půst, odhodila 6 kil a snažím se nevrátit do kruhu se jednou za čas hoodně přejíst ( není to jen přejedení se 3x denně, ale stavy, kdy láduji co jde celý den až je mi blbě)

V podstatě teď 2 měsíce funguji jinak, víc se zamýšlím nad svým životem, cítím se dobře, miluji stravu na ovoci a oříšcích a když se po 2 měsících opět jeden takový den ukázal zjistila jsem, že mi cukr ani nechutná a nejsme schopná toho splácat co dříve)...

Vím, že je to hlavně psychika a životní nenaplněnost ( jelikož měřím 168 cm a vážím 51 kg takže úplně o váze to není), ale pomalu se sunu, včera jsem se začetla do knihy o čakrách a čeká mě to nejtěžší, sednout si sama s sebou a říci si co vlastně chci...


Hodnocení: 0
úte 22.07.2014, 11:36
Profil

(ABCD-a)
 Odkaz na příspěvek Re: Kávové klystýry
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.01.2012, 15:06
Příspěvky: 1141

Reputace: +830
to co tě má nakopnout by nemělo být cokoliv z vnějšku .. pozor tedy na závislost na pocitu že ti něco dělá dobře ...
plet se ti vyčistila po půstu a pročištěním a uvolněním toxinů nejen ze tl.střeva ale především jater a tam klystýrem nedosáhneš...
Přidej zeleninu


Hodnocení: 0
úte 22.07.2014, 13:29
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Kávové klystýry

Registrován: pát 18.07.2014, 08:34
Příspěvky: 8

Reputace: 0
Moc děkuji za reakce, kávové klystýry právě slouží k vyčištění jater cíleně.

S ostatním více než souhlasím. Jsem tvrdohlavec, který jde se vším do extrémů a buď vše naplno a nebo nic, okolí s tím bojuje dost :)


Hodnocení: 0
úte 22.07.2014, 14:09
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Kávové klystýry
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Jak provést kávový klystýr: Uvaří se hodně silná zrnková mletá káva (5 minut vařit a 15 minut odstát), asi tak 5 polévkových lžic na 1,5 litru vody. Až zchládne tak přefiltrovat a použít na klystýr. Nejdříve udělat malý rychlý klystýr, s malým množstvím kávy (1/2 litru), pro alespoň hrubé vyprázdnění obsahu střev. To proto, ať pak obsah střev nebrání vstřebávání. A s kávou proto, protože tam něco zůstane tak ať se nesnižuje účinnost, proti tomu kdyby tam zůstala např. voda. Po pár minutách (ať si střeva odpočinou) vpravit asi 1 litr kávy klystýrem a nechat působit 10 až 20 minut, nejlépe ležet na zádech. Během té doby se kofein vstřebává do krve (jiným způsobem než při příjmu kávy shora) a to má velmi příznivý účinek na játra, který se jinými prostředky těžko dosahuje. Dále se ničí paraziti a jiné potvory ve střevech. Ale má to i mnoho dalších příznivých účinků, kromě toho že se člověk pak cítí báječně. Pak po té době vyprázdnit. Někteří potom dělají ještě třetí klystýr, obvykle s urinou, na pročištění, ale to nevím jestli je nutné.

Poznámka ke klystýrům obecně - hadičku je potřeba namazat, docela dobře se osvědčuje obyčejné vepřové sádlo. Jako irigátor se dá dobře používat i PVC varianta (pytlík s hadičkou), je levný, snadno se uskladňuje a převáží, ale nevýhoda že se brzy trhá závěsná díra nahoře - to jsem řešil zpevněním plechovou výztuží (sešroubovat mezi 2 plechy) a pak je to už trvanlivé.

Účinek kávových klystýrů, citace z http://www.uspesna-lecba.cz/co-se-vas-t ... ch-ucinku/ .

Kávové klystýry a jejich sedm významných zdravotních účinků
Jonathan Benson

Pokud máte opravdový zájem významně zlepšit své zdraví, pak zařazení kávových klystýrů mezi vaše pravidelné procedury je zásadní k dosažení výsledků, které mohou změnit váš život tak, jak si přejete. Bez ohledu na způsob vašeho stravování, tělesných aktivit či životních návyků vám kávové klystýry pomohou dosáhnout takového zdraví, jaké jste možná už ani nepovažovali za možné. Zde následuje výčet sedmi konkrétních způsobů, jak mohou kávové klystýry významně zlepšit vaše zdraví:

1) Až sedminásobné snížení toxicity těla. Podle zakladatele tohoto druhu terapie Dr. Maxe Gersona, jenž předepisuje tyto klystýry jako součást svého známého dietního systému, má kofein a další s ním spojené sloučeniny tu vlastnost, že v játrech stimulují produkci GST (glutathione S-transferase). Enzym GST bývá označován jako „hlavní detoxikátor“ v těle, neboť se váže na všechny přítomné toxiny a v průběhu nasazení klystýru je vyplachuje pryč.

Na základě studie, provedené v roce 1982 pod dohledem the National Research Council (NRC), se u testovaných myší při podávání kávy ze zelených bobulí prokázalo zvýšení produkce GST v játrech o 600% a v tenkém střevě až o 700%. V případě lidí je tento účinek při kávovém klystýru podobný, pokud ne ještě výraznější, neboť káva je schopna přímo stimulovat játra, aniž by musela předtím projít trávicím ústrojím. Výsledkem je pak silný detoxikační účinek, kterého nelze dosáhnout pouze speciální dietou.

2) Pročištění a vyléčení tlustého střeva a trávicího traktu, zlepšení peristaltiky. Kromě detoxikace pročišťují a proplachují kávové klystýry trávicí trakt i tlusté střevo, aniž by ničily užitečnou střevní flóru, která patří do zdravých střev. Pravidelným nasazováním kávových klystýrů nejenže udržíte svůj trávicí trakt čistý, bez odpadních produktů i jedovatých látek, ale navíc podpoříte i zdravou peristaltiku (jde v podstatě o organizované svalové kontrakce, které posouvají potravu trávicím traktem), což pak souvisí s funkcí ledvin a močového měchýře.

3) Posílení energie, bystřejší mysl a lepší nálada. Podobně jako u jiných detoxikačních postupů se tělo při kávových klystýrech zbavuje jedů, které se hromadí v krvi, omezují přenos kyslíku a zanáší střeva, což u člověka vyvolává pocity unavenosti a nemoci. Klystýry jsou velmi účinné prostředky detoxikace – především díky přímé absorpci kofeinu a dalších látek do krevního řečiště. Tím se stimuluje uvolňování žluči a následně i účinnější odstraňování odpadů z těla v jednom zátahu. Konečným výsledkem je intenzivní detoxikace, kterou někteří lidé popisují jako „velmi výraznou“, následovanou přílivem energie, jasnějším myšlením a zlepšením nálady.

4) Odstranění parazitů a plísní. Protože tělo bývá zamořeno velkým množstvím toxických chemikálií, pravidelně přijímaných ze stravy, vody, vzduchu nebo okolního prostředí, bývá často neschopné se úplně a účinně zbavit všech toxinů a udržovat proces homeostázy. Ve střevech se to pak projevuje hromaděním odpadů se zvýšeným obsahem parazitů, plísní a dalších toxinů. Kávové klystýry dokáží účinně zmírnit tuto zátěž díky vyplachování tlustého střeva a tak odstraňují tato „hnízda“ nemoci a vypuzují je z těla ven.

5) Detoxikace a regenerace jater. Pokud pravidelně trpíte nadýmáním, bolestmi břicha, plynatostí a dalšími problémy obecně spojovanými se špatným trávením, dá se očekávat, že vaše játra jsou přetěžována a nefungují správně. K nápravě tohoto stavu jsou kávové klystýry možná ideálním řešením. Je to díky tomu, že kofein i ostatní látky jsou přímo absorbovány játry prostřednictvím stěny tlustého střeva a z jater pak odstraňují toxické nánosy, což by játra sama o sobě nedokázala tak rychle provést.

6) Úleva od chronické bolesti a nepříjemných příznaků při očistách a detoxikacích. Je zajímavé, že první známé procedury kávových klystýrů jsou spojovány s odstraňováním bolesti. Během 1. světové války se vodní klystýry ukázaly být účinným pomocníkem při tišení bolesti, obzvláště když docházely zásoby morfinu. Později se přišlo na to, že kávové klystýry účinkují ještě lépe než vodní, neboť přináší ještě i ztišující účinky, které mohou být zvláště prospěšné v rámci očistných kůr a detoxikace.

7) Léčení a prevence chronických nemocí. Je nesporné, že kávové klystýry jsou jedním z nejúčinnějších způsobů jak očistit tělo a tak je zbavit nemocí. I v případech, kdy člověk trpí vysilující chronickou nemocí, jako je například rakovina, mohou kávové klystýry přinést jak úlevu tak i vyléčení, aniž by se musely nasazovat léky. To je důvodem, proč Dr. Gerson kladl tak velký důraz na kávové klystýry jako na hlavní složku jeho terapie rakoviny (cancer-curing Gerson Therapy), o které se můžete dozvědět na adrese: http://gerson.org/gerpress/the-gerson-therapy/


Hodnocení: 0
pát 20.01.2017, 19:06
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz