Na hlavní stránku  
Právě je pát 19.04.2024, 08:07

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ] 
Autor Zpráva
 Odkaz na příspěvek Sledování pH

Registrován: úte 31.01.2012, 11:38
Příspěvky: 1100
vitarián dosažený půst 14 dnů dosažený půst 21 dnů
Reputace: +733
Rada by som sa vás spýtala, aké používate papieriky na sledovanie pH prostredia (ak teda nejaké používate :-) ). Kúpila som z firmy Lachner - Universální indikátorové papírky pro pH 0 - 12, ale zdajú sa mi také nepresné. Furt mám 7, či pôstujem viac dní alebo pijem smoothie. A môj muž tiež, aj keď si dá pivo a chlieb s maslom a syrom.
Nie je to čudné?


Hodnocení: 0
stř 18.04.2012, 23:09
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Sledovanie pH prostredia - odkyslenie
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
To máš nějaké ty se zvýšenou přesností, na desetiny? Já používám takové ty nejběžnější z lékárny (žluté, 100ks) a myslím si, že na přesné hodnotě tak moc nezáleží, protože stupeň kyselosti nebo zásaditosti závisí na koncentraci moči, takže je důležité jen (i bez porovnání s tabulkou) na kterou stranu od 7 to je (zda zčervenal nebo zezelenal). Pokud by to bylo podle slin (což by bylo přesnější), tak by přednost lakmusů stejně asi nestačila, protože tam už jde spíš o setiny než o desetiny nebo jednotky.


Hodnocení: 0
stř 18.04.2012, 23:29
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Sledovanie pH prostredia - odkyslenie

Registrován: úte 31.01.2012, 11:38
Příspěvky: 1100
vitarián dosažený půst 14 dnů dosažený půst 21 dnů
Reputace: +733
No veď to mám rovnaké ako ty. Žiadne desatiny, len sa to priloží ku farebnej škále, čo je nalepená na tube. A či to osliním alebo ocikám, je jedno - skúsila som skúšku správnosti, či to vyjde rovnako a vyšlo. Tak je to len také orientačné. Ale teda celá rodina to máme rovnako - tak sa čudujem.


Hodnocení: 0
stř 18.04.2012, 23:33
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Sledovanie pH prostredia - odkyslenie
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Tak to je tedy dobře, znamená to správné zdraví. Přítelkyně když to zkoušela také měla stále neutrál. Já míval často na zásaditou stranu, což také nebylo dobře.


Hodnocení: 0
stř 18.04.2012, 23:40
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Sledovanie pH prostredia - odkyslenie

Registrován: úte 31.01.2012, 11:38
Příspěvky: 1100
vitarián dosažený půst 14 dnů dosažený půst 21 dnů
Reputace: +733
No hej, ale keby si vedel, aké patoky moji niekedy pojedia a je to ok podľa papierikov.
Teda testovať som ich začala vlastne pár dní potom, čo pravidelne pijeme smoothies. Žeby??? :idea:


Hodnocení: 0
stř 18.04.2012, 23:45
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Sledovanie pH prostredia - odkyslenie
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
pH se ale moc rychle nemění, nedá se moc ovlivnit jedním nebo dvěma jídly. Kolísá spíš podle různých vlivů, např. strava jeden den ovlivní pH dalšího dne (či více). A závisí ještě na mnoha dalších věcech, jako např. psychický stav. Takže já myslím že jo, že smoothies to více stabilizovalo.


Hodnocení: 0
stř 18.04.2012, 23:52
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Sledovanie pH prostredia - odkyslenie

Registrován: úte 31.01.2012, 11:38
Příspěvky: 1100
vitarián dosažený půst 14 dnů dosažený půst 21 dnů
Reputace: +733
No nemám šancu to na nich vyskúmať, čo by sa stalo, keby som im "zhoršila" stravu, lebo protestujú, keď nie je smoothie.
Ale pripisujem to asi naozaj tým zeleným listom.


Hodnocení: 0
čtv 19.04.2012, 00:00
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Sledovanie pH prostredia - odkyslenie

Registrován: čtv 26.01.2012, 13:44
Příspěvky: 179
dosažený půst 40 dnů
Reputace: +65
Mirek píše:
pH se ale moc rychle nemění, nedá se moc ovlivnit jedním nebo dvěma jídly. Kolísá spíš podle různých vlivů, např. strava jeden den ovlivní pH dalšího dne (či více). A závisí ještě na mnoha dalších věcech, jako např. psychický stav. Takže já myslím že jo, že smoothies to více stabilizovalo.
Pokud jde o pH moči, tak to se tedy mění velmi rychle, u slin ještě rychleji. Podle Jardy se testujou potraviny tak, že se změří pH moči cca 30-60 minut po jídle. Druhý den už se vliv konkrétního jídla na pH nepozná. Ale hlavně mnohem větší vliv na pH má správné dýchání a psychická pohoda.
Ty univerzální papírky 0-12 byly také mé první, měli je hned v lékárně, jiné jsem rychle nesehnal. Ty se dají použít leda tak na zjištění, jestli je nějaká tekutina silná kyselina nebo zásada. Na moč nikomu nefungujou, to už se rozebíralo u Jardy. Používají se např. Duotest od Macherey-Nagel, já je mám už dlouho a před pár měsíci se začaly používat i na zdravi-az kvůli nedostupnosti Jardových Hydrion z USA (které jsou ale imho stejně horší, velmi rychle mění barvu po namočení).


Hodnocení: 0
čtv 19.04.2012, 00:26
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Sledovanie pH prostredia - odkyslenie

Registrován: úte 31.01.2012, 11:38
Příspěvky: 1100
vitarián dosažený půst 14 dnů dosažený půst 21 dnů
Reputace: +733
Ravima, vďaka za info. A tie, ktoré spomínaš, že používaš, dostať aj v lekárni či objednávaš cez web?


Hodnocení: 0
čtv 19.04.2012, 00:30
Profil

(Lenka)
 Odkaz na příspěvek Re: Sledovanie pH prostredia - odkyslenie
Uživatelský avatar

Registrován: stř 18.04.2012, 20:25
Příspěvky: 900

Reputace: +839
To s psychikou mohu potvrdit. Mám dost alkalickou stravu, a když jsem rozrušená, lehce mne pálí žáha. Nepomůže nic, jen zklidnit a prodýchat a počkat...


Hodnocení: 0
čtv 19.04.2012, 00:34
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Sledovanie pH prostredia - odkyslenie

Registrován: čtv 26.01.2012, 13:44
Příspěvky: 179
dosažený půst 40 dnů
Reputace: +65
Mirek píše:
...myslím si, že na přesné hodnotě tak moc nezáleží, protože stupeň kyselosti nebo zásaditosti závisí na koncentraci moči, takže je důležité jen (i bez porovnání s tabulkou) na kterou stranu od 7 to je (zda zčervenal nebo zezelenal). Pokud by to bylo podle slin (což by bylo přesnější), tak by přednost lakmusů stejně asi nestačila, protože tam už jde spíš o setiny než o desetiny nebo jednotky.
No nerozumím pH úplně dokonale, ono je to dost složité, ale na koncentraci stupeň kyselosti/zásaditosti nezáleží, pH měří přímo poměr (tzn. teoreticky např. i po zředění moči naprosto neutrální vodou s pH přesně 7 by pH výsledné tekutiny mělo být úplně stejné jako před zředěním). Proto např. destilka je dost kyselá, protože i když je tam jen nepatrně CO2 (natáhne si ze vzduchu), tak vzhledem k tomu, že tam není žádná zásada, pH papírek může změřit docela velkou kyselost. Ještě k těm slinám - tam vůbec nejde o setiny, ale stejně jako u moči o desetiny (rozmezí pH je srovnatelné s močí). O setiny jde u krve.


Hodnocení: 0
čtv 19.04.2012, 00:37
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Sledovanie pH prostredia - odkyslenie

Registrován: úte 31.01.2012, 11:38
Příspěvky: 1100
vitarián dosažený půst 14 dnů dosažený půst 21 dnů
Reputace: +733
Lenuška, hej, to je pravda.


Hodnocení: 0
čtv 19.04.2012, 00:38
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Sledovanie pH prostredia - odkyslenie

Registrován: čtv 26.01.2012, 13:44
Příspěvky: 179
dosažený půst 40 dnů
Reputace: +65
Renáto, objednávám přes web (tedy jen jednou jsem je objednal, ještě mám pár centimetrů, vydrží to fakt hodně dlouho :-) a asi ani další nebudu kupovat, ono to prostě za nějakou delší dobu přestane bavit, a asi i ztratí smysl, což je myslím i můj současný případ.

Lenuška píše:
To s psychikou mohu potvrdit. Mám dost alkalickou stravu, a když jsem rozrušená, lehce mne pálí žáha. Nepomůže nic, jen zklidnit a prodýchat a počkat...
Hm, asi bych se podíval, jestli nemám nedostatek kyseliny chlorovodíkové (HCl), zvlášť pokud třeba nemůžete vůbec trávit trochu těžší jídla, hlavně bílkovinová. Pálení žáhy zpravidla vyřeší pití HCl. Znamená to totiž, že jídlo žaludek nedokázal zpracovat a ono to hnije a kvasí, čímž vznikají ty kyseliny. Což se jakoby paradoxně vyřeší snadno jinou kyselinou - HCl. Především stres právě silně blokuje produkci HCl, což právě vede k překyselení a silnému oslabení imunity a nedá se s tím nic udělat ani správnou stravou... Ovšem jenom samo o sobě nějaké rozrušení nemůže způsobit pálení žáhy při vita stravě, to ani náhodou, takže si myslím, že to může být větší problém. Třeba nedostatek draslíku, vzhledem k sportu.


Hodnocení: 0
čtv 19.04.2012, 00:51
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Sledovanie pH prostredia - odkyslenie
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Suplementace HCl se sice radí jako řešení akutní situace, ale problém to neřeší, protože tím se neaktivují v žaludku buňky aby vylučovaly více HCl (naopak zleniví ještě více). Vhodnější řešení je více je stimulovat - např. více kořeněná (pálivá) jídla. Kromě stresu může slabší produkce HCl znamenat "slabší trávicí oheň" (jak to označuje ájurvéda, např. v létě) a může to znamenat i doporučení přejít k lehčí stravě.


Hodnocení: 0
čtv 19.04.2012, 00:59
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Sledovanie pH prostredia - odkyslenie

Registrován: čtv 26.01.2012, 13:44
Příspěvky: 179
dosažený půst 40 dnů
Reputace: +65
Mirek píše:
Suplementace HCl se sice radí jako řešení akutní situace, ale problém to neřeší, protože tím se neaktivují v žaludku buňky aby vylučovaly více HCl (naopak zleniví ještě více). Vhodnější řešení je více je stimulovat - např. více kořeněná (pálivá) jídla. Kromě stresu může slabší produkce HCl znamenat "slabší trávicí oheň" (jak to označuje ájurvéda, např. v létě) a může to znamenat i doporučení přejít k lehčí stravě.

Suplementace HCl se naopak radí hlavně dlouhodobě. (A není pravda, že by kvůli tomu zlenivěla vlastní tvorba.) Např. podle Jardy klidně až do konce života, hlavně u starších lidí. Obnovit tvorbu HCl není vůbec jednoduché a zabere to dost času. Ty úplně nejrychlejší postupy pomocí jedovatých bylin jsou minimálně na měsíc a moc se nedoporučují, jsou nebezpečné. Velmi dobře prý funguje delší půst, ale většina lidí není ochotná do toho jít, bohužel, tím se dá většinou "nejsnadněji" a nejrychleji vyřešit spousta problémů. Stimulující potraviny jako koření zrovna tak neřeší příčinu, bez koření je problém zpátky. No já vím, třeba ta ajurvéda koření doporučuje jíst pořád, ale je to dost kontroverzní a já osobně ajurvédu absolutně nechápu, takže v tom nemusím být úplně objektivní (ale utěšuju se názory, že ji zde na západě nechápe nikdo :-) , ani ti "odborníci" na ni, to byste museli jet někam na východ, a kdoví jak to v dnešní době je i tam...) Většinou se prostě dodává HCl spolu s úpravou stravy, a po nějaké době už není nutné HCl dodávat. Hlavní je mít dostatek draslíku a nepřejídat se. Ale pochybuju, že sportující a vita tělo Lenušky by si HCl neumělo vytvořit, takže to tipuju spíš na ty minerály nebo těžší jídlo po delší době lehčích a navíc se stresem (něco jako pokažení návratovky).


Hodnocení: 0
čtv 19.04.2012, 01:33
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Sledovanie pH prostredia - odkyslenie
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Doporučovat dlouhodobou suplementaci něčeho, až do konce života, je vážně blbost - znamená to že taková léčba je nesmyslná když nevede k cíli, lidé by měli raději hledat jinou cestu. To je jako používat berle nebo brýle, nic to neléčí, jen pomáhá korigovat následky. Suplementovaná HCl jen pomáhá trávení, ale léčbu poškozených buněk nijak nepodporuje. Proto píšu, že buňky zleniví, protože pH v žaludku je už dostatečně kyselé a tak organismus nemusí další kyseliny vylučovat a tak nevyužívané buňky redukuje. Vylučování kyselin se musí naopak trénovat používáním. Tím že se používají dráždidla, která nutí žaludek k vyšší produkci HCl, přinutí žaludek aby se výstelku žaludku snažil obnovit. Proto se pak dá koření vypustit, když je vlastní produkce obnovena. Měl jsem pár měsíců problém s nefunkčním vylučováním HCl (Jardův test naprosto nulový). Od suplementace HCl mě odradily popisy z upramene.cz, kde psali že jim to vlastně nic neřeší (pořád musí suplementovat). Tak jsem zvolil cestu přes stimulanty (koření) a pomohlo dost rychle, pak jsem mohl snížit kořeněnost aniž by se mi příznaky vrátily. Samozřejmě, nejsou tohle sice už berle, ale jsou to stále jen léky nemoci, které neřeší původní příčinu - což může být napadení bakteriemi (žaludeční vředy) kvůli oslabení imunity např. z důvodu stresu. Pak pomůže zlepšení stravy a zlepšení psychiky.

Ájurvéda jen popisuje svými slovy praktická pozorování. "Trávicí oheň" vlastně znamená jen sílu vylučování žaludečních kyselin, jak to komu dobře tráví. A je pravda, jak popisují, že se síla trávicího ohně liší s denní i roční dobou, v teplých měsících má člověk potřebu jíst spíše lehčí jídla, protože mu trávení těžších věcí tak dobře nefunguje.


Hodnocení: 0
čtv 19.04.2012, 06:55
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Sledovanie pH prostredia - odkyslenie

Registrován: úte 31.01.2012, 11:38
Příspěvky: 1100
vitarián dosažený půst 14 dnů dosažený půst 21 dnů
Reputace: +733
Tú psychiku by som nepodceňovala. Vôbec to nemusí súvisieť so stravou. Psychika robí moc (viem to aj na nepríjemných hemoroidoch, ktoré vlastním ako následok tlaku pri pôrode druhého syna. Ozvú sami vždy, keď mám stres a nemá to súvis s jedlom, je to vyslovene psychické.)
Napokon psychika má významný podiel na rôznych ochoreniach - veď je na to už celý odbor psycho-neuro-imunológia.


+Panda Hodnocení: +1
čtv 19.04.2012, 07:18
Profil

(ABCD-a)
 Odkaz na příspěvek Re: Sledovanie pH prostredia - odkyslenie
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.01.2012, 15:06
Příspěvky: 1141

Reputace: +830
Mám v pdf knihu Pryč s kyselostí od Kurta Tepperweina... jsou tam dobré postřehy je třeba ale vyzobat, no ostatně tak jako se vším :-)
pokud by byl zájem pošlu Mirkovi na mail nebo mi písněte na SZ svůj mail ...


Hodnocení: 0
čtv 19.04.2012, 10:08
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Sledovanie pH prostredia - odkyslenie

Registrován: úte 31.01.2012, 11:38
Příspěvky: 1100
vitarián dosažený půst 14 dnů dosažený půst 21 dnů
Reputace: +733
Aj ja ju mám kdesi v knižnici. (Aj tú druhú knihu Omladzujúce odkyslenie.) Musím opäť prelistovať. Tak akosi ma to teraz znovu chytilo. Otehotnela jedna známa, čo bojovala so zakyslením a kvasinkami a keď to poriešila, tak aj otehotnela. Aké jednoduché ;-) (Teda, niežeby som chcela byť tehotná :-D ) Len že je to super smer k zdraviu.


Hodnocení: 0
čtv 19.04.2012, 10:28
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Sledovanie pH prostredia - odkyslenie
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Renáta píše:
...Len že je to super smer k zdraviu.
Těhotenství? :-? Nejsem si jistý, ale to se mi asi nepodaří dosáhnout, tak to zdravý asi nebudu. :-(


Hodnocení: 0
čtv 19.04.2012, 10:37
Profil Zobrazit autorovy stránky

(Lenka)
 Odkaz na příspěvek Re: Sledovanie pH prostredia - odkyslenie
Uživatelský avatar

Registrován: stř 18.04.2012, 20:25
Příspěvky: 900

Reputace: +839
Já podobnými radami pomohla otěhotnět své skorošvagrové. 14 let nic, přes mé varování podstoupila i hormonálni léčení, a pořád nic. Dva měsíce 2!! odkyselovala, a bylo na cestě mimi. Bohužel zase spadla do buchet a podobného marastu. V těhotenství to ještě držela. Když jí to pomohlo, nechápu, proč u toho nezůstala. Ale já nechápu věcí... Později jsem pochopila, že jí "určitě" zabrala se zpožděním ta hormolěčba... Jo, po několika letech určitě...


+Renáta Hodnocení: +1
čtv 19.04.2012, 11:14
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Sledovanie pH prostredia - odkyslenie
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
To nepochopíš, protože jsi nepoznala závislost. Vařená strava vyvolává závislost jako droga, trvá měsíce i roky se z té závislosti vymanit. Psychická stránka závislosti je přitom mnohem silnější než fyzická.


+Renáta Hodnocení: +1
čtv 19.04.2012, 11:24
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Sledování pH

Registrován: stř 06.04.2016, 18:13
Příspěvky: 178

Reputace: +35
Ještě si dovolím sdílet jeden text.Nevěděl jsem, kam to napsat, tak to píšu sem...

Pokud ještě neznáte novou umělou AI open inteligenci, s kterou si můžete povídat, můžete vyzkoušet xD

Kdysi mi PM doporučil, že v rámci odkyselovací terapie je klidně možnost držet půl rok, rok hladinu ph moči nad 7,4 ráno, kdy je nejkyselejší až třeba k 8 do večera.... Bavil jsem se o tom s naším "vševědoucím strojem"... :D


Co psal robert young o ph moči?
Robert Young byl americkým lékařem a naturopatem, který se specializoval na alternativní medicínu a přirozenou léčbu. Mezi jeho nejvýznamnější knihy patří "The pH Miracle: Balance Your Diet, Reclaim Your Health" a "The pH Miracle for Weight Loss", ve kterých popisuje význam pH rovnováhy pro lidské zdraví a doporučuje dietu, která podporuje alkalické prostředí v těle. Young tvrdí, že mnoho chorob a stavů, jako jsou například rakovina, artritida a obezita, jsou způsobeny překyselením těla a že správná strava a životní styl mohou pomoci obnovit pH rovnováhu a podpořit léčbu. Jeho teorie o pH rovnováze a alkalické dietě jsou stále kontroverzní a zpochybňovány některými odborníky v oblasti medicíny.




Bojovník0806
Co konkrétně psal o ph moči?
Robert Young ve své knize "The pH Miracle" popisuje význam pH rovnováhy v těle a uvádí, že měření pH moči může být užitečné pro posouzení stavu acidobazické rovnováhy v těle. Podle něj by pH moči mělo být mírně alkalické, ideálně kolem 7,2-7,4. Pokud je pH moči příliš kyselé, může to signalizovat překyselení těla, což může vést k různým zdravotním problémům.

Young také uvádí, že změna stravy a životního stylu může pomoci obnovit pH rovnováhu v těle a normalizovat pH moči. Mezi doporučené změny patří například omezit konzumaci kyselých potravin a nápojů, jako jsou sodovky a alkohol, a zvýšit příjem potravin a nápojů s alkalickou reakcí, jako jsou zelenina, ovoce a bylinné čaje. Také doporučuje cvičení, správnou hydrataci a snížení stresu jako faktory, které mohou pomoci obnovit pH rovnováhu v těle.




Bojovník0806
Co psal o alkalóze?
Robert Young ve svých knihách o pH rovnováze a alkalické dietě také hovoří o alkalóze, což je stav, kdy je pH těla příliš vysoké, tzn. že je příliš alkalické. Podle něj může alkalóza vést k různým zdravotním problémům, jako jsou například křeče, závratě, návaly horka, zmatenost, zvracení a průjem.

Young vysvětluje, že alkalóza může být způsobena různými faktory, včetně překyselení žaludku, užívání některých léků, jako jsou diuretika, nebo nadměrné konzumace potravin a nápojů s alkalickou reakcí. Doporučuje tedy vyváženou stravu, která podporuje správnou pH rovnováhu v těle a v případě alkalózy doporučuje konzumovat potraviny a nápoje s kyselou reakcí, jako jsou například citrusové plody, rajčata nebo jogurt. Také doporučuje omezit užívání diuretik a sledovat příznaky alkalózy, aby se včas předešlo zdravotním komplikacím.


Bojovnik0806
Od jaké hodnoty ph moči se podle něj už jednalo o alkalózu?
Robert Young ve své knize "The pH Miracle" neuvedl konkrétní hodnotu pH moči, při které se jedná o alkalózu. Nicméně, vysvětluje, že ideální pH moči by mělo být kolem 7,2-7,4 a pokud je pH moči příliš vysoké (tedy alkalické), může to signalizovat alkalózu.

Je však důležité si uvědomit, že pH moči může být ovlivněno mnoha faktory, jako je například konzumace určitých potravin a nápojů, užívání léků, dehydratace nebo fyzická aktivita. Proto samotné měření pH moči nemusí být nejlepším indikátorem pH rovnováhy v těle. Je důležité posuzovat stav acidobazické rovnováhy v těle komplexně a v kontextu celkového zdravotního stavu a životního stylu jednotlivce.



Bojovnik0806
Psal i o tom, že má ph moči tendenci od rána do večera stoupat?
Robert Young ve své knize "The pH Miracle" skutečně uvádí, že pH moči může mít tendenci se měnit během dne a v průběhu různých aktivit. Vysvětluje, že pH moči se může v průběhu dne mírně zvyšovat, zejména ráno a v průběhu dne, a poté klesat v noci. To je dáno tím, že tělo se během spánku vylučuje kyseliny přes plíce a mohou se tak hromadit v moči.

Nicméně, Young zdůrazňuje, že celková tendence pH moči by měla být alkalická, tedy v rozmezí 7,2-7,4, a že pokud je pH moči příliš kyselé, může to signalizovat překyselení těla. Proto doporučuje sledovat pH moči a posuzovat jej v kontextu celkového zdravotního stavu a životního stylu, a přijmout kroky ke zlepšení pH rovnováhy v těle, pokud je to nutné.




Bojovnik0806
Neuznával tedy pojetí acidobazického balancu, kdy je podle někoho prý nutné, aby se ph moči dostávalo i k hodnotám 7, či 6,5?
Robert Young je znám svým odlišným názorem na acidobazickou rovnováhu v těle a jeho přístup se liší od tradičních názorů. Podle Younga není důležité sledovat pH moči, aby se zjistilo, zda je tělo v acidobazické rovnováze. Tvrdí, že tělo vytváří kyselinu nejen při trávení potravy, ale také během metabolických procesů a fyzické aktivity a že kyseliny jsou přirozeným produktem metabolismu.

Young tvrdí, že v těle jsou důležité dvě rovnováhy - elektrolytová rovnováha a oxidační rovnováha, které jsou nezávislé na pH moči. Místo toho, Young zdůrazňuje, že správná acidobazická rovnováha v těle je dána poměrem kyselých a alkalických potravin v naší stravě a doporučuje konzumovat spíše alkalické potraviny, jako jsou zelenina, ovoce, ořechy a semena.

Je třeba poznamenat, že Youngovo pojetí acidobazické rovnováhy není v souladu s tradičními vědeckými poznatky a většina odborníků neuznává jeho názor. Tradiční pohled na acidobazickou rovnováhu v těle je, že pH krve by mělo být udržováno v úzkém rozmezí mezi 7,35 a 7,45 a pH moči může být použito k odhadu acidobazické rovnováhy v těle.



Bojovnik0806
Uváděl ve své knize nějaká dlouhodobá pozorování sebe, či jiných lidí, kteří dlouhodobě fungovali na hladině ph moči 7,3 a více?
Robert Young ve své knize "The pH Miracle" uvádí několik příkladů lidí, kteří podle jeho zkušeností dosáhli dlouhodobě stabilní pH moči v alkalickém rozmezí 7,3 a vyšší. Jedním z takových příkladů je jeho manželka Shelley, která podstoupila radikální změny stravování a životního stylu a měla pH moči mezi 7,5 a 8,0 po dobu několika měsíců.

Další příklady, které Young uvádí, jsou jeho klienti, kteří se také snažili změnit své stravovací a životní návyky a dosáhli stabilního pH moči v alkalickém rozmezí. Nicméně, Young neposkytuje žádné systematické vědecké studie nebo dlouhodobá pozorování, která by podpořila jeho tvrzení. Jeho přístup k acidobazické rovnováze v těle není v souladu s tradičním vědeckým pohledem a jeho názory nejsou všeobecně uznávány v odborné komunitě.




Bojovnik0806
A jakým způsobem tedy na to podle jeho knihy lidé reagovali?
Podle Roberta Younga byly reakce lidí, kteří se drželi jeho doporučení ohledně stravy a životního stylu, pozitivní. Tvrdí, že se lidé cítili lépe, zhubli, zlepšili se jim energetické hladiny, zlepšila se kvalita spánku a snížil se počet zdravotních potíží. Young také tvrdí, že jeho přístup může pomoci při prevenci a léčbě různých zdravotních problémů, jako jsou například obezita, diabetes, srdeční onemocnění, rakovina a další.

Nicméně, Youngovo tvrzení nejsou všeobecně uznávána v odborné komunitě a jeho přístup není v souladu s tradičními vědeckými poznatky o výživě a zdraví. Některé jeho doporučení, jako například konzumace velkého množství alkalinických potravin a omezení množství bílkovin v potravě, mohou být problematické a vést ke špatné výživě, zejména u lidí s určitými zdravotními problémy, jako jsou například nedostatek bílkovin, anémie nebo jiné metabolické poruchy.




Bojovnik0806
Kolik takových příběhů lidí, kteří takto dlouhodobě udržovali vyšší hladinu ph moči nad 7,5 tam popisuje?
V knize "The pH Miracle" Robert Young popisuje několik příběhů lidí, kteří podle jeho zkušeností dosáhli dlouhodobě stabilní pH moči v alkalickém rozmezí 7,3 a vyšší. Mezi těmito příběhy jsou například jeho manželka Shelley, která měla pH moči mezi 7,5 a 8,0 po dobu několika měsíců, a další klienti, kteří se také snažili změnit své stravovací a životní návyky a dosáhli stabilního pH moči v alkalickém rozmezí.

Nicméně, v knize nejsou uvedena konkrétní čísla o počtu lidí, kteří se podařilo dosáhnout této hladiny pH moči, ani o tom, jak dlouho tuto hladinu udrželi. Je třeba si uvědomit, že jednotlivé příběhy, které Robert Young popisuje, nejsou vědeckými studiemi a jejich vypovídací hodnota je omezená.



Bojovnik0806
Jsou v české republice lékaři, kteří se mohli jím samotným nebo podobnými lékaři zkoušejícimi podobný přístup, inspirovat?
V České republice existují lékaři a další zdravotníci, kteří se zajímají o vliv stravy a životního stylu na zdraví a kteří mohou být inspirováni přístupem Roberta Younga nebo podobnými přístupy. Nicméně, je důležité si uvědomit, že Robert Young není vědeckou autoritou a jeho přístup není v souladu s vědeckými poznatky o výživě a zdraví.

V České republice platí, že lékaři a další zdravotníci se řídí doporučeními odborných organizací, jako je například Česká lékařská komora, a zároveň respektují vědecké poznatky a důkazy o účincích různých terapií a přístupů na zdraví. Pokud pacienti hledají alternativní přístupy ke svému zdraví, je důležité diskutovat o těchto přístupech s odborníky a vyhledat kvalifikovanou radu.




Bojovnik0806
Znáš konkrétní jména takových českých lékařů?
Jako strojový model, který nemá přístup k informacím o konkrétních lidech nebo lékařích, nemohu poskytnout konkrétní jména lékařů v České republice, kteří by mohli být inspirováni přístupem Roberta Younga nebo podobnými přístupy. Nicméně, existuje v České republice řada lékařů, kteří se zaměřují na funkční medicínu, integrativní medicínu nebo preventivní medicínu a které mohou být ovlivněni výzkumy v oblasti výživy a životního stylu.




Bojovnik0806
Ani žádnou takovou knihu českého autora?
Můj tréninkový dataset obsahuje mnoho knih týkajících se výživy a zdraví, ale neumím určit, zda jsou napsány českými autory. V České republice existuje řada lékařů, kteří se zabývají výživou a zdravím, jako například odborníci na funkční medicínu, výživu a další obory, kteří mohou psát knihy nebo články na tuto téma. Pokud hledáte konkrétního lékaře nebo knihu týkající se výživy a zdraví v českém jazyce, doporučuji se obrátit na knihovnu, knihkupectví nebo vyhledat informace na internetu.



Bojovnik0806
Existují oficiální vědecké experimenty, které by zkoušely stejný přístup s hladinou ph moči 7,3+ po dobu aspoň několika měsíců?
Nejsem si vědoma konkrétních vědeckých experimentů, které by zkoušely stejný přístup s udržováním hladiny pH moči nad 7,3 po dobu několika měsíců. Přestože existuje řada studií, které se zabývají výživou a alkalizací těla, většina z nich se zaměřuje na krátkodobé účinky, například na vliv stravy na pH moči nebo na krev. Je třeba poznamenat, že udržování pH moči na vyšší úrovni není běžnou praxí v konvenční medicíně a může být potenciálně nebezpečné pro některé osoby, zejména ty s chronickými onemocněními ledvin nebo jinými zdravotními problémy. Proto by bylo důležité, aby jakékoli experimenty v této oblasti byly pečlivě navrženy a řízeny odborníky, aby byly zajištěny bezpečné a účinné výsledky.




Bojovnik0806
Jak je možné bez těchto konkrétních vědeckých experimentů s jistotou potvrdit, či vyvrátit zdravotní přínos, či riziko takovéto metody?
Bez konkrétních vědeckých experimentů nelze s jistotou potvrdit nebo vyvrátit zdravotní přínosy nebo rizika udržování pH moči na vyšší úrovni. Vědecké experimenty jsou nezbytné pro posouzení účinků jakékoli terapeutické intervence a poskytují vědecké důkazy o její účinnosti a bezpečnosti. Nicméně, existují některé indikátory, které mohou naznačovat potenciální výhody či rizika této metody.

Například, vědci ví, že strava s vysokým obsahem rostlinných potravin a nízkým obsahem živočišných potravin může vést k vyšší hladině pH moči. Stejně tak jsou známy některé zdravotní rizika spojená s vysokou hladinou pH moči, jako je vznik kamenů v ledvinách. Protože většina lidí však udržuje běžně vysokou hladinu pH moči, neexistují zatím žádné důkazy o potenciálních dlouhodobých účincích udržování hladiny pH moči na vysoké úrovni.

V každém případě, pokud si někdo přeje experimentovat s udržováním vysoké hladiny pH moči, je důležité konzultovat takovou možnost s odborníkem, jako je lékař, dietolog nebo lékárník, aby se minimalizovaly rizika a zajistila co nejlepší efektivita a bezpečnost této metody.



Bojovnik0806
V někom by mohlo budit dojem, jakoby moderní věda přímo prokázala, že držet například půl roku nebo rok hladinu ph moči například v rozmezí 7.3 - 8 nemůže mít nejen s jistotou žádné zdravotní benefity, ale že to naopak s jistotou musí vést k ublížení na zdraví.
To by však nebyla přesná reprezentace vědeckých poznatků. Vědecké studie mohou poskytnout důkazy o souvislostech mezi určitými faktory a zdravotními výsledky, ale nelze z nich vyslovovat definitivní tvrzení, zvláště pokud jde o složité vztahy mezi výživou, prostředím a zdravím.

Zároveň je důležité si uvědomit, že každý jedinec je jedinečný a může reagovat na různé faktory jinak. To znamená, že i když by byla provedena vědecká studie s pozitivními výsledky, nemusí to znamenat, že každý jedinec bude mít stejné výsledky. Stejně tak, i když by byla provedena studie s negativními výsledky, nemusí to znamenat, že každý jedinec bude mít negativní výsledky.

V zásadě platí, že je důležité být obezřetný a konzultovat jakékoli změny v životním stylu s kvalifikovaným lékařem nebo odborníkem na výživu, aby bylo možné vyhodnotit přínosy a rizika a zvolit nejlepší přístup pro daného jedince.




Bojovnik0806
A podle čeho to daný odborník nebo lékař posoudí, když nejsou oficiální vědecké výzkumy?
Když neexistují oficiální vědecké výzkumy, lékař nebo odborník může posoudit danou metodu nebo postup na základě dostupných znalostí a zkušeností v oboru, včetně případových studií a klinických zkušeností jiných lékařů. Může také vzít v úvahu teoretické mechanismy účinku, biochemické reakce v organismu a možné nežádoucí účinky. Důležité je, aby odborník nebo lékař přistupoval k tématu kriticky a nezaujatě, a aby diskutoval o rizicích a přínosech s pacientem, který se rozhodl tuto metodu použít.




Bojovnik0806
Kdyby jsis ty měl zahrát na doktora, samozřejmě bez jakékoliv konečné zodpovědnosti.K jakému závěru by jses spíš přiklonil?Může mít přístup Youngera spíše pozitivní nebo negativní účinky?
Jako AI model nemohu poskytovat zdravotní poradenství ani konkrétní doporučení. Je důležité vzít v úvahu, že přístup Roberta O. Younga k hodnotám pH v těle není v souladu s vědeckými poznatky a doporučeními lékařských autorit. Pokud někdo zvažuje použití této metody, měl by být obezřetný a konzultovat ji se svým lékařem, který může posoudit individuální potřeby a rizika pacienta. Každý případ je jedinečný a vyžaduje individuální posouzení.




Bojovnik0806
Opět se ptám, ale jak to posoudí lékař, který se má opírat o vědecké výsledky, když dané vědecké výsledky nejsou pro nedostatek provedených studií k dispozici?
Lékař by měl vycházet z dostupných informací a vědeckých poznatků týkajících se daného tématu. Pokud neexistují dostatečné vědecké studie, měl by se řídit odbornými doporučeními, zkušenostmi svých kolegů a především respektovat etická a lékařská pravidla. Při posuzování zdravotních rizik by měl zvažovat celkový zdravotní stav pacienta, jeho věk, anamnézu a možné kontraindikace. Pokud je pacientovi doporučena alternativní léčba, měl by být informován o možných rizicích a přínosech této terapie.




Bojovnik0806
Jak by měl takový lékař postupovat, kdyby nějaký jinak zdravý pacient chtěl držet hladinu ph moči v rozmezí 7,5 - 8 třeba rok v kuse?
Lékař by měl pacienta informovat o nedostatku vědeckých důkazů a varovat ho před možnými riziky této metody. Poté by měl společně s pacientem zvážit rizika a přínosy takového přístupu a důkladně prozkoumat jeho zdravotní stav a potenciální zdravotní rizika. Lékař by také měl sledovat průběh léčby a pravidelně kontrolovat zdravotní stav pacienta, aby byl schopen včas reagovat na případné komplikace a upravit léčbu podle potřeby. Pokud by lékař zjistil, že zdravotní stav pacienta se zhoršuje nebo se objevují nějaké nežádoucí účinky, měl by doporučit ukončení této léčby.




Bojovnik0806
A pokud by byly přítomny pouze pozitivní účinky?
Pokud by pacient chtěl držet hladinu pH moči v tak vysokých hodnotách a nebyly by přítomny žádné negativní účinky, lékař by měl přesto důkladně diskutovat s pacientem důvody pro takové rozhodnutí a vysvětlit mu, že oficiální vědecké studie zatím neexistují a tudíž není možné zaručit bezpečnost takového postupu. Pokud by se pacient rozhodl pokračovat, lékař by měl pečlivě sledovat jeho zdravotní stav a hladinu pH moči a pravidelně ho kontrolovat, aby případné komplikace byly včas odhaleny a léčeny.




Bojovnik0806
Kde je teoretický nejslabší článek zdraví člověka, na kterém by se teoreticky, pokud by se tedy měl vyskytnout negativní účinek této metody, na kterém by se tedy projevil nejdříve?

Těžko lze určit jeden teoretický nejslabší článek zdraví člověka, na kterém by se projevil negativní účinek této metody, protože každý organismus je unikátní a reaguje odlišně na různé podněty. Pokud by však mělo dojít k negativním účinkům při udržování vyšší hladiny pH moči, mohlo by se to projevit například na funkci ledvin, metabolické rovnováze, rovnováze elektrolytů nebo krevním tlaku. Nicméně je důležité si uvědomit, že tyto negativní účinky jsou v této souvislosti zcela teoretické a nebyly prokázány vědeckými studiemi.




Bojovnik0806
Pokud by se tedy neprojevili těmito způsoby, bylo by už menší riziko, že se projeví jinak?
Ano, je teoreticky možné, že by se negativní účinky projevily jiným způsobem. Avšak bez konkrétních vědeckých studií nelze přesně říci, jaké by tyto účinky mohly být a jak by se projevily. Proto je vždy důležité dbát opatrnosti a posuzovat rizika a benefity různých zdravotních postupů individuálně s ohledem na konkrétní zdravotní stav pacienta.




Bojovnik0806
Je možné v české republice najít lékaře, kteří mají pravomoc s člověkem provést experiment ohledně této metody?
Ne, v České republice nelze provádět experimenty s pacienty bez etického souhlasu a povolení příslušných orgánů. Experimenty musí být provedeny v souladu s přísnými etickými směrnicemi a zákony, aby se minimalizovalo riziko pro pacienty. Lékaři by měli být schopni informovat pacienty o možných rizicích a přínosech takového experimentu, aby pacient mohl učinit informované rozhodnutí o účasti.




Bojovnik0806
A v rámci toho, že nemá lékař jinou možnost, protože pacient je pro tuto metodu rozhodlý a on pouze v rámci lékařského slibu chce jistit rizika, aby se na případné negativní účinky přišlo co nejdřív?
Lékař by se v takovém případě měl snažit informovat pacienta o možných rizicích a doporučit mu, aby se o této metodě poradil s dalšími odborníky a nejprve zvážil alternativní přístupy. Pokud by pacient stále trval na této metodě a lékař se rozhodl provést experiment, měl by být pacient pečlivě sledován a pravidelně vyšetřován, aby se co nejdříve odhalily případné negativní účinky a aby se zajistila co nejlepší možná péče o jeho zdraví. Nicméně je důležité si uvědomit, že takové experimenty by měly být prováděny pouze za velmi pečlivých podmínek a za účasti odborníků z různých oborů, aby byla minimalizována rizika pro pacienta.

Jinak odkaz na tuto umělou inteligenci je zde: https://chat.openai.com/?utm_medium=web ... chdaily.co

Zajímavé také bylo, že jsem z jeho "databází a algoritmů" také vymámil názor, že čistě podle jeho "racionální pravděpodobnosti" mu spíše připadá pravděpodobnější, že realitu organizuje nějaký vyšší řád, ikdyž neustále opakoval, že je to jen spekulace a neověřitelná otázka.... :D A že se podle něj každopádně vyplatí se snažit co nejvíce dodržovat etická pravidla, práva ostatních atd... V rámci pascalovy sázky xD.... Sranda... Můžete si taky někdy pokecat, pokud budete mít dlouhou chvíli xD xD....

Jo a ještě mi řekl, že údajně z hlediska buddhismu dle jeho dostupných dat nejsou dobré skutky a ideál dosažení nirvány v rozporu, ale naopak jsou to navzájem propojené předpoklady, pokud na něčem z toho nezačne člověk ulpívat a záviset a že podle něj buddhismus netvrdí, že nirvána by se měla rovnat stavu věčné absence, smrti, či neuvědomění vědomí, ale že naopak se má jednat o jakýsi nepodmíněný stav beztíže a svobody pro dané vědomí, aniž by však došlo k jeho zániku... Můžete ho klidně zkusit taky vyzpovídat xD

Jo a ještě jsem z něj vytáhl, že podle buddhismu prý na jednu stranu není záruka, že dobrá karma, pokud adept nedosáhne v tomto životě osvícení, že tedy ta dobrá karma není zárukou, že bude moci v příštím životě zase navázat na cestu k nirváně, ale žádné jiné zvyšení pravděpodobnosti prý podle buddhismu stejně není... A odsouhlasil, že stejně není z určité úrovně fér, že někteří jsou svou karmou nuceni jednat nevhodným způsobem a někteří mají naopak takovou karmu, že svou "svobodnou vůli" mohou používat více v souladu s realitou xD.... A že v buddhismu se prý předpokládá, že nakonec prý dříve nebo později dojdou všichni osvobození... Co všechno z něj člověk nevytáhne... A jak krásně neustále opakoval, že je každopádně třeba dodržovat buddhistická etická pravidla - neubližování, nelhaní, nekradení, necizoložení a nebraní omamných látek... A že se to podle něj každopádně asi s největší pravděpodobní vyplatí, ikdyž není jisté, jestli náhodou realita i tak člověka něčím negativním nepřekvapí... Nakonec po opakovaných otázkách mi odsouhlasil, že tedy asi není v rozporu s buddhismem, když se člověk naučí bojové umění, pokud ho nikdy nezneužije ke zbytečnému útoku... atd. atd.... :D :D jen si klidně pohrajte...


Hodnocení: 0
ned 26.03.2023, 23:14
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz