Na hlavní stránku  
Právě je pát 19.04.2024, 16:08

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 141 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Odkaz na příspěvek Re: Zemeloď
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
jardeur píše:
znám nekolik domu kde se na plyn a podobne vykaslaly )))) ja ostatne taky po tom co jsem to spocital

nejlevnejsi varianta je krb , akumulace (prekvapive levna a ucinna ) + havarijni zalozni na porizeni levny zdroj tepla (primotop nastavenej
na cca +12C....neznam pripad ze by sepnul,,,to by se muselo odject na 14 v zime pryc ))aby to tak vychladlo )))

Asi tak, za plyn si koupíš jen komfort navíc, a hezky přitlačíš fifníky bez ohledu zda máš les nebo ne. Ona taky cena za dřevo se odvíjí od toho, jak moc komfortně to chci mít. Nejdražší varianta zahrnuje taky mzdu sluhovi co mi chodí do lesa pro dříví a přikládá. :-D


Hodnocení: 0
stř 03.10.2012, 06:00
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Zemeloď
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Presne o tom jsem psal, jsou samoobsluzny kotle na stepku, peletky, jenze to vsecko musi nekdo vyrobit a tim uz je to drahy.
Stejne tak ty sypany polinka je jeste pomerne nakladna varianta jak prijit ke drivi:).
Malou kolibkovou pilu koupis uz pod 4.000,- (videl jsem v nejakych akcich) na porezani metru an spalky a sekera je za par supu.
A pohyb na cerstvym vzduch je zdravi prospesny :) :sun: .


+Petr Hodnocení: +1
stř 03.10.2012, 10:13
Profil

(Lenka)
 Odkaz na příspěvek Re: Zemeloď
Uživatelský avatar

Registrován: stř 18.04.2012, 20:25
Příspěvky: 900

Reputace: +839
já se na štípání dříví vysloveně těším. Kachláky jsem si zvládla zásobovat sama, jen mi přítel pořezal metr :-)


+Cef Hodnocení: +1
stř 03.10.2012, 14:53
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Zemeloď
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Nevím proč tak složitě řešíte zateplení. Pozvěte Lenku - dříví naštípe a ještě i jinak zahřeje.


+Petr Hodnocení: +1
stř 03.10.2012, 16:15
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Zemeloď
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Jj, jsem zaregistroval, mys_Lenka uz jednou chtela kohosi ohrivat Pando, ale myslim ze si vedle, ona chtela vytapet toho svojeho :), ne Tebe :piqued: ;-) ..


+Lenuška Hodnocení: +1
stř 03.10.2012, 16:31
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Zemeloď
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
Uvažuju umístit kamna nikoliv do obýváku ale do předsíně, která bude uprostřed bytu. Budou tak vytápět místnosti okolo a odpadnou horkovzdušný nebo teplovodní rozvody. Navíc žena to jistě veme jako + že jí nechci prášit popelem v obýváku a kuchyni.


+Cef Hodnocení: +1
stř 03.10.2012, 19:26
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Zemeloď
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
To by mohlo fungovat, dela se jeste takovy nuceny obeh - postavis nekam vetsi ventilator, nebo stropni.
To udela hezky rovnomerne teplo, osvedcilo se mi v dilne kde mam jedina plynova mala kaminka a kousek nad nima 120mm vetrak z PC a nema to chybu:).
Je teplo hned a i v protilehlem rohu mistnosti a rovnomerne:).


Hodnocení: 0
stř 03.10.2012, 19:40
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Zemeloď
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
Jasně. Jinak uvažuju dát sálavý litinový kamna, takže teplo půjde přímo, ne vzduchem. Předsíň se může klidně přetápět, tam je to jedno. Mám rád věci co nejjednodušší a nejspolehlivější.


Hodnocení: 0
stř 03.10.2012, 22:46
Profil

(Lenka)
 Odkaz na příspěvek Re: Zemeloď
Uživatelský avatar

Registrován: stř 18.04.2012, 20:25
Příspěvky: 900

Reputace: +839
Petr píše:
Mám rád věci co nejjednodušší a nejspolehlivější.

já se začínám lehce děsit, co vymožeností budeme mít v domě. není nad to si zatopit v kamnech a dojít pro vodu na dvůr k pumpě :-D . V takovém domě jsem žila, a bez problémů zvládala všechno. Celou zimu byli všichni v okolí nemocní, já nikdy. Musela jsem i v zimě ven pro dříví, vodu, a pod. To se člověk otuží :dance: No, třeba ke stáru ty vymoženosti ocením... >:-) (:-)


+Cef Hodnocení: +1
čtv 04.10.2012, 10:30
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Zemeloď
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
Jasně, ono párkrát za den vyjít pro dříví nebo vodu na mráz to udělá svý, pro otužování se ideální. Stejně tak třeba pití studený vody. Jsou to takový detaily, lidi si ani neuvědomují jak důležitý pro zdraví. Jednou jsem zkoušel v zimě dojíždět do práce z chaty, z práce jsem si dal 10 - 15 km běhu ve sněhu. Koupel byla venku s doneseným vědrem vody, i v -15°C. To bylo panečku osvěžení. Jde to, žádný problém, jen jsme dnes civilizací zhýčkaní tak si myslíme jak je důležitá regulace tepla termostatem a tekoucí teplá voda.


+Cef, +Lenuška Hodnocení: +2
čtv 04.10.2012, 12:32
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Zemeloď
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Lenuška píše:
..já se začínám lehce děsit, co vymožeností budeme mít v domě. není nad to si zatopit v kamnech a dojít pro vodu na dvůr k pumpě :-D .
Leni kdysi jsme meli se zenou nas prvni dum bez vody a opravovali vsecko stylem vodu do michacky v barelech od studny naproti pres ulici (nastesti primo pred domem).
Muzu Ti rict, ze tenkrat (bylo mi neco pres dvacku) jsem to vubec neocenil a neocenil bych tu nadenicinu ani dneska :)))).
Jako do konvicky, na kaficko, na vareni to jeste slo, jinak utrpeni - stavba, prani, koupani, hruza:).
To uz pak je houby poezie a idylka:).
Do toho pak postupne decka, napred holka, pak kluk, to uz jsem vypenil a sel popohnat ourady s vodovodem, a kupodivu se ledy pohnuly.
Ztropil jsem tehdy na velitelstvi vodaren ukrutnou melu a predtim i na vybore (tehdy narodnim, kdepak starosta, hehe ..) ani se neptej do ceho vseho jsem jim tenkrat nadaval:).
Ono vseho moc sdkodi, tech plastovych barelu vody co jsme natahali domu dneska uz nikdo nespocita:).


Hodnocení: 0
čtv 04.10.2012, 13:58
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Zemeloď

Registrován: úte 21.02.2012, 00:17
Příspěvky: 254

Reputace: +84
TAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAK

Dneska prisla prvni faktura za cely rok z CEzu )) lecos uz sem tusil ale prekvapeni vice nez prijemne)))

platba 20.200 kč za rok + voda + 6m dreva me naprosto nadchla )))

na 330m2 komplet v elektrice s tim ze jsou v tom 2 byty ))) a mama jede televizi od rana do vecera ....

_________________
nejhorší způsob smrti je smrt z vyděšení ))


+Cef, +Petr Hodnocení: +2
čtv 04.10.2012, 22:32
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Zemeloď
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Jari, jasne to je tezka spica, abych tak rekl primo bomba :).
Ale . Mas to spocteny kterym pra-pra-pra potomkum se Tvy investice vrati ? To Te muselo vsecko stat sileny lowe, tak me napada abys nebyl jako ten ucitel v ZOO v Simkovi a Grosmannovi jak septl vrtátnymu do ucha : "Nechci slevu zadarmo" , hehehehe .. :mrgreen: :) .

Nemuzu se ubranit pocitu, ze Ty se uz navratnosti investic asi nedozijes, ale pocit ze mi stat plati musi byt skvelej, urcite to za to stoji taky by se mi libil:).
Ale zase na druhou stranu, clovek se aspon nenudi a pokud je to jako Tvyj kun pak je to jina :-).


Hodnocení: 0
pát 05.10.2012, 10:54
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Zemeloď
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
Jo investice do takový stavby + vodní elektrárny + vlastního lesa bude hooodně dlouhodobá. Asi ne pro toho kdo si na to půjčuje a spíš pro dobrej pocit z nezávislosti na okolí. Ovšem za cenu závislosti na majetku.

Ale jsou to zajímavý stavby tyhle pasivy, to jo.


Hodnocení: 0
pát 05.10.2012, 15:35
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Zemeloď

Registrován: úte 21.02.2012, 00:17
Příspěvky: 254

Reputace: +84
Cef píše:
Jari, jasne to je tezka spica, abych tak rekl primo bomba :).
Ale . Mas to spocteny kterym pra-pra-pra potomkum se Tvy investice vrati ? To Te muselo vsecko stat sileny lowe, tak me napada abys nebyl jako ten ucitel v ZOO v Simkovi a Grosmannovi jak septl vrtátnymu do ucha : "Nechci slevu zadarmo" , hehehehe .. :mrgreen: :) .

Nemuzu se ubranit pocitu, ze Ty se uz navratnosti investic asi nedozijes, ale pocit ze mi stat plati musi byt skvelej, urcite to za to stoji taky by se mi libil:).
Ale zase na druhou stranu, clovek se aspon nenudi a pokud je to jako Tvyj kun pak je to jina :-).


tak vicenaklady mam spocitany na 170 tis navic .....delal sem si to vsecko sam )))) musi se u toho premejslet
a vydyndat ceny izolaci a materialu,,,oproti staremu180m2 domecku je to uspora cca40t rocne,,,,
cili 5 let a neco navratnost v me pripade ...20% nedanenych ,,,,to ti nikde nedaj )))

les nemam.....ale Berounka mi prinese na muj jez tydne nejakou tu kládu....tak si klacíček s dovolením vezmu, říznu
a do krbu vhodím ....
jinak Frantisku opozdene , dodatecne vse nej k jmeninam )))) :ok:

_________________
nejhorší způsob smrti je smrt z vyděšení ))


+Cef, +Petr Hodnocení: +2
pát 05.10.2012, 16:21
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Zemeloď
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
Tak takhle na dřevo. :-) Známý chtěl koupit vodní elektrárničku, jenže prý za to chtějí nehorázný miliony, že by se mu to vůbec nevrátilo. Ale blíž jsem se o to nezajímal.


Hodnocení: 0
pát 05.10.2012, 16:55
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Zemeloď
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Tak pak tomu fandim, to je uuuuuplne o necem jinym, klobouk dolu Jari, to uz ma myslenku a jiskru:).
No, oni tady hrazni kazdy rok taky tahaji zpoza hraze na prehrade klacky vseho druhu, Slunicko vodu vytahne a jupiii zatopi se tim :).
Bych si s dovolenim taky asi vzal :).

Premyslel jsem sveho caasu o briketovacim lisu (da se i udelat, princip uz mam copy right (okopirovan spravne):), event udelat nejaky stepkovac by taky nemusel byt problem:).
Ono drivi z ruznych prorezavek a keriku jsou mraky a kdyz bude najaka ta stodola kde by to poschlo, mohlo by byt taky zajimavy, lidi se jeste porad dneska radi zadara zbavi svinciku ze zahradek (kdo maji plyn) a topeni je pak za hubicku taky:).


Hodnocení: 0
pát 05.10.2012, 17:19
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Zemeloď

Registrován: úte 21.02.2012, 00:17
Příspěvky: 254

Reputace: +84
Cef píše:
Tak pak tomu fandim, to je uuuuuplne o necem jinym, klobouk dolu Jari, to uz ma myslenku a jiskru:).
No, oni tady hrazni kazdy rok taky tahaji zpoza hraze na prehrade klacky vseho druhu, Slunicko vodu vytahne a jupiii zatopi se tim :).
Bych si s dovolenim taky asi vzal :).

Premyslel jsem sveho caasu o briketovacim lisu (da se i udelat, princip uz mam copy right (okopirovan spravne):), event udelat nejaky stepkovac by taky nemusel byt problem:).
Ono drivi z ruznych prorezavek a keriku jsou mraky a kdyz bude najaka ta stodola kde by to poschlo, mohlo by byt taky zajimavy, lidi se jeste porad dneska radi zadara zbavi svinciku ze zahradek (kdo maji plyn) a topeni je pak za hubicku taky:).


tak tákkkk
jde o to vyuzit lenosti jinych )))

me takhle vozi posekanou trávu asi z 16 zahrad okolo ke me na kompost )) a jeste si mnou rucicky ze se zbavi bordelu )))
mam tak zadara hnojivo,,,oni si ho 2krat za rok koupi v baumaxu )))

a jez cistit musim,,mam to narizene od povodi ))))

takze dle rozkazu ...
jinak stepkovac dobry,,,a pronajmout pole,,a rychle rostouci topol by to asi vyresil ...
kolikrat se jde dohodnout se silnicema,,povodim,obcema,,,ze se posekaj kere a kde co ))

_________________
nejhorší způsob smrti je smrt z vyděšení ))


+Cef Hodnocení: +1
pát 05.10.2012, 17:55
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Zemeloď
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Tak presne, vyuzit lenosti (a hlouposti - viz hnojivo) jinych a jeste mas zdravy pohyb, co vic chtit ?:).


+jardeur Hodnocení: +1
sob 06.10.2012, 12:48
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Zemeloď

Registrován: úte 21.02.2012, 00:17
Příspěvky: 254

Reputace: +84
Cef píše:
Tak presne, vyuzit lenosti (a hlouposti - viz hnojivo) jinych a jeste mas zdravy pohyb, co vic chtit ?:).


presne tak ,,ztdravy pohyb )))
dneska sem se musel smat ...stipu a rezu na zahrade drivi a koukam jak soused za oknem beha na pásu s rucnikem kolem krku )))
pritom nádherne 18C slunicko,,,a les za barakem )))

_________________
nejhorší způsob smrti je smrt z vyděšení ))


+Cef Hodnocení: +1
sob 06.10.2012, 18:02
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Zemeloď
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Jj, taky tu mame podobny posuky, mas pravdu :).
Slunko, teplo jak ve lete dneska a oni poti uplne zbytecny spek "ve vlastni stave" doma:))).
To je mi taky nepochopitelny:).
Jsem jeste vyuzil hezky dny a namontoval si ISO 50 kouli za autiko, nez zamrznu, muze se to otocit kdykoli, tak uz jej mam, po nedeli prihlasim, jsem spokojeny:)).


Hodnocení: 0
sob 06.10.2012, 18:48
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Zemeloď

Registrován: úte 21.02.2012, 00:17
Příspěvky: 254

Reputace: +84
na zimu koule vzadu dobra ))) pro nebrzdiče ....

_________________
nejhorší způsob smrti je smrt z vyděšení ))


+Cef Hodnocení: +1
sob 06.10.2012, 19:44
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Zemeloď
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
jardeur píše:
...a koukam jak soused za oknem beha na pásu s rucnikem kolem krku...
Nabídni mu "levně" příležitost zaštípat si dříví. On se levně protáhne a Ty na tom vyděláš.


+Cef Hodnocení: +1
ned 07.10.2012, 04:43
Profil Zobrazit autorovy stránky

(Lenka)
 Odkaz na příspěvek Re: Zemeloď
Uživatelský avatar

Registrován: stř 18.04.2012, 20:25
Příspěvky: 900

Reputace: +839
Jardeur, na tu trávu od sousedů dávej pozor. Lidi na trávníky hodně "sypou", ne steroidy :hyper: , ale herbicidy a hnojiva. Aby sis tím nezadělal zahradu... >:-)
Jinak dobrej nápad. já si právě říkala, že budu jezdit po okolí vysekávat trávu z louček a mýtin, abych měla dost kompostu. Takhle je to lacinější... :ok:


Hodnocení: 0
ned 07.10.2012, 09:29
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Zemeloď
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
jardeur píše:
na zimu koule vzadu dobra ))) pro nebrzdiče ....
No, kluk uz mel na kouli nejakyho troubu napasovanyho dvakrat:).
Pry je to skvely naraznik. On se celej pomuchlal, kluk jenom poodjel, koupil novou krytku na kouli a bylo pro nej po opravach :).


Hodnocení: 0
ned 07.10.2012, 13:43
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Zemeloď
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
Tady odkaz k nezávislosti na Čezu a společnosti - malé parní stroje jako zdroj energie.

http://parostroje.wz.cz/
http://petrsedyabcd.blog.cz/pro-dospele


Hodnocení: 0
pon 08.10.2012, 15:59
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Zemeloď
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Hehe, tak jsem si precetl navod na steak co z nej kape krev za 25 CZK, temer se pozvracel a zavrel zase s mirem v dusi stranky pana Sedeho :)))).

Fakticky si Petre myslis, ze kdyz budes teplem z plynu co unika kolem nadoby z papinaku do okoli s ucinnosti 0,0000NIC ohrivat paru do parniho strojku s ucinnosti zase 0,00NIC roztacet altik ze stare Š100 tak neco usetris ? :mrgreen:
Rekni, ze to melo byt do vtipu a ze ses preklep:). Byt nezavisly na CEZ-u a zavisly na RWE jen abych si s bidou posvitil zarovkou z autaku je vyhoda ? :)
----------------
Citace:
"Půlkilový hovězí steak za 25kč
Dnes v 13:19 | Petr Šedý
Před několika dny jsem seděl v jedné takové lepší restauraci s jedním parostrojníkem a celé odpoledne jsme nassávali a bylo veselo. Pak jsme dostali hlad a objednali jsem si hovězí steak, 200G za 260kč. Občas si ho dávám, ale někdy mám strach z toho, co to se mnou udělá. Z masa teče při krájení krev a původ je neznámý. Nikdy mi však nebylo z tohoto jídla špatně a tak jsem byl v klidu.

Po jídle jsem dali ještě nějaké ty fernety a už bylo poměrně pozdě. Kolega odešel a já jsem se také chystal jít směrem k domovu.

Těsně před odchodem si ke mně přisedl místní kuchař. Hned jsem ho poznal. Byl z Krče, z takové útulné hospůdky kde dříve vařil. Můžu říci, že skvěle. Bohužel se vždy rád opíjel a dělil se s hosty o informace, kde bere proviant a jak vaří. Znal jsem ho dobře a léta jsem k němu chodil na oběd, když jsem ještě pracoval v podniku Elektrizace železnic. Uměl to skvěle, akorát, že vařil z masa z kafilérky a nedojedené jídlo dával velice rád znovu do oběhu. Dával vždycky veliké porce a jídlo bylo extrémně levné a hlavně chutné. Léta si toho nikdo nevšimnul, akorát jednou narazil, když nějaký šťoural ho opil a nahrál jeho zpověď na telefon. Během čtrnácti dnů ho zapásli a dostal dva roky nepodmíněně. Od té doby se v této útulné hospůdce už nedalo jíst. Jídlo bylo drahé a nedobré a pivo bylo špatné. Všichni mohli jenom vzpomínat na zlaté staré časy.

Tento skvělý kuchař byl již několik let na svobodě a znovu začal podnikat. Steak, který jsme dostali byl velice chutný, ale od jiných restaurací podezřele velký a to za stejnou cenu. Kuchař, kterého považuji za svého přítele, se mě ptal na to, z čeho myslím, že je ono maso na steak. Pak mi řekl, že je to obyčejné hovězí srdce. Nevěřil jsem a tak mi dal recept.

Asi tři centimetry silný plátek syrového hovězího srdce, které musí být uříznuto napříč vláken, nařežeme ostrým nožem z jedné a pak z druhé strany. Řezy musejí být asi dva centimetry hluboké, ale aby se maso nerozpadlo. Je to něco podobného jako když porcujeme sklo na malé tabulky. Nejdříve nařežeme jdnu stranu a pak otočíme o 90 stupňů a nařežeme z druhé strany. Do nařezaných drážek nasypeme koření. Stačí pálivá paprika a trochu soli.

Pak toto maso vhodíme do vařícího oleje a necháme několik minut vařit. Pak ho obrátíme a zese stejně necháme povařit. Maso se krásně opeče z obou stran a je zvrchu velmi křupavé a když se rozkrojí, je vidět i trocha krve. Je však skutečně měkké i když se jedná jenom o obyčejné levné srdce. K tomu stačí trocha syrové cibule a ostrá omáčka. Je to k nerozeznání a cenově značně odlišné. Cena hovězího srdce je kolem 50kč za jeden kg a cena hovězího masa na steaky je kolem 380kč za kilogram. Navíc hovězí srdce dostanete většinou vždycky čersvé, ale maso na steaky je vždy zabaleno v igelitu a je staré a zpocené....Čemu dáte přednost????

V příštím receptu vám povím, jak se dělá svíčková z hovězího jazyka a je k nepoznání..."


Hodnocení: 0
pon 08.10.2012, 16:37
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Zemeloď
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
Cef píše:
Hehe, tak jsem si precetl navod na steak co z nej kape krev za 25 CZK, temer se pozvracel a zavrel zase s mirem v dusi stranky pana Sedeho :)))).

Fakticky si Petre myslis, ze kdyz budes teplem z plynu co unika kolem nadoby z papinaku do okoli s ucinnosti 0,0000NIC ohrivat paru do parniho strojku s ucinnosti zase 0,00NIC roztacet altik ze stare Š100 tak neco usetris ? :mrgreen:
Rekni, ze to melo byt do vtipu a ze ses preklep:). Byt nezavisly na CEZ-u a zavisly na RWE jen abych si s bidou posvitil zarovkou z autaku je vyhoda ? :)

Váhal jsem jestli to dát do vtipů ale nakonec sem. Cefe jsi mimo, ty stránky jsou o tom jak získat energii v místě kde není. Ten papiňák můžeš ohřívat na ohništi a parostroj s generátorem použít jako doplněk k solárnímu panelu a větrnýmu zdroji. Smysl je mít energii pro počítač a žárovku v místech mimo civilizaci. Samozřejmě pro civilizaci je to blbost.

Jistě má tam i takový prasárny jako ten steak a další věci, taky píše že je alkoholik. Ale nejsem si jistý nakolik je to pravda a nakolik si ze čtenářů utahuje.

Ohledně těch parostrojů myslím že na nich odvedl za několik let hromadu práce a fungují. A z některých příspěvků - ten styl je mi povědomý. Tak jsem to sem hodil jestli se třeba nedozvím víc. Koho tyto strojky nezajímají, ať to radši nečte.


Hodnocení: 0
pon 08.10.2012, 17:01
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Zemeloď
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
Pravda že je to zcestný trávit většinu času výrobou parních strojků. Ale jako technické zajímavost je to dobrý. Píše tam, že parní stroje zanikly z důvodu problémů s mazáním - nebyly schopný dát rozumný výkon při malý velikosti. Byly příliš pomaloběžný, doháněly to vysokým tlakem páry. Ty jeho prý fungují bez mazání a jsou vysokootáčkový, tudíž velký poměr výkonu na jednotku hmotnosti. Údajně mají i velkou životnost.


Hodnocení: 0
pon 08.10.2012, 17:21
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Zemeloď
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
A tak sry, na me ty stranky pusobily dojmem, ze pan zrovna ted objevil "vyhody" parnich stroju, ktery se pouzivaly (se soupatkovymi rozvody jedno jestli posuvnymi, nebo rotacnimi) na lokomotivach mojeho mladi a zrusili je pak krom mizerne ucinnosti taky proto, ze kazdou chvili nekde zapalily pole s obilim.
Ale mam je rad taky, v pohode :-).
Dokonce jeden generator na chatu z 30 let mam doma - na spolecne desce cca 20x30 cm malinky dynamko s bronzovymi lozisky s knotovym mazanim + naproti je malinky 4 taktni stabilacek se setrvakama na benzin (odhadem 25ccm obsah) a do plaste kolem valce vedou trubky, ktery jsi napojil k hadici a hodil do potoka jako pritok a odtok na chlazeni.
Dela to puf-puf a sviti to zarovkou, nadherna prace :-).


Hodnocení: 0
pon 08.10.2012, 17:28
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 141 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz