Na hlavní stránku  
Právě je pát 19.04.2024, 05:39

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
Autor Zpráva

(Lenka)
 Odkaz na příspěvek Kosmetika, ekodrogerie a pod.
Uživatelský avatar

Registrován: stř 18.04.2012, 20:25
Příspěvky: 900

Reputace: +839
Slíbila jsem, že napíšu něco o mých poznatcích v oboru "kosmetika". Asi do 28 let jsem nepoužívala na pleť a tělo nic, jen vodu a velmi omezeně mýdlo. Na zkrášlení pouze řasenku, tu jsem smývala vodou a toaletním papírem :oops: . Ke třicítce jsem začala uvažovat o krémech, nejspíš pod vlivem reklamy. A taky se zlepšila moje finanční situace, což bylo asi určující :lol: . Zakoupila jsem dle rady odbornice v tehdejším "domě kosmetiky" poměrně drahý krém na smíšenou pleť - novina, mám smíšenou pleť - a jala se pilně natírati fasádu. Skokově se mi pleť zhoršila, začaly se mi tvořit pupínky, hrbolky, a podobné ohavnosti. Při druhé návštěvě odbornice na dámské fasády mi byl vybrán jiný krém, opět za drahé peníze, opět se stejným účinkem. Tímto jsem s kupovanými krémy skončila. Ovšem moje držtička si navykla, že na ni něco pravidelně natírám, a začala na protest vadnout. Naštěstí v té době už byly k dostání panenské oleje ve "francouzské prodejně". Systémem pokus - chyba jsem se propracovala ke své dnešní "kosmetice": čistím si pleť destilovanou vodou na tampónu, večer si lehce poplácám xichtík olejíčkem střídavě sezamovým, mandlovým a pod. Nakapané na tampónek i jako odličovadlo. A ráno jen očistím destilkou a domaluju kde je potřeba :lol: . Tělo 1x týdně - když nezapomenu - taky olejíkem. Celkově jsem usoudila, že krémy jsou silně návyková droga, naprosto zbytečná, něco jako farmaceutický průmysl. Navnadit, zaháčkovat, nepustit a hnát pořád dál. Tohle nefunguje? Určitě zabere ten další... Moje 36- letá sousedka, která používá kvalitní kosmetiku má víc vrásek než já... To je pro mne směrodatné. Možná to nebude každé fungovat stejně, ale mně jo..


+Renáta Hodnocení: +1
sob 05.05.2012, 09:49
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Kosmetika, ekodrogerie a pod.
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Něco se mi vybavuje z Vitariánu, že tam některé ženy používají na pleť tuším čerstvé ovocné šťávy (teď nevím, možná Květa, Fiona, RadkaS). Nemáš v tom Leni nějaké zkušenosti?


Hodnocení: 0
sob 05.05.2012, 11:10
Profil Zobrazit autorovy stránky

(Lenka)
 Odkaz na příspěvek Re: Kosmetika, ekodrogerie a pod.
Uživatelský avatar

Registrován: stř 18.04.2012, 20:25
Příspěvky: 900

Reputace: +839
Na mou nezhýčkanou pleť jsou ovocné šťávy moc silné kafe. Jen občas, když si vzpomenu, vytřu tamponkem sklenici po zeleninové ranní šťávě, kterou dělám ráno pro přítele, nakapu trochu destilky, abych to zředila, a otřu s tím obličej coby ranní čištění pleti. Jinak vždy, když někdo cizí zjistí, kolik mi je, a zeptá se, jakou používám kosmetiku, odpovím: tu vnitřní, povrch hlavně čistím, občas vyživím olejíčkem, a to je vše. Důležitější je, co jíme...
Ještě co se mi osvědčilo jako osvěžení do podpaží /proti pocení je šílenost si něco dávat, člověk se má normálně potit a umýt, aby nepáchnul :nausea: / je opět destilovaná voda v malé vysterilizované skleničce, do které nakapu pár kapek levandulové silice a tea-trea olejíčku, možno obměnit dle chuti... Promíchám, kápnu na dlaň, rozemnu, poplácám se pod packama a je mi bájo :hyper:


Hodnocení: 0
sob 05.05.2012, 11:29
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Kosmetika, ekodrogerie a pod.
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Lidi používají deodoranty, protože při běžné stravě s masem dost zapáchají (a také kvůli různým vnitřním nemocem). Na vita stravě zdravý člověk není prakticky cítit.


Hodnocení: 0
sob 05.05.2012, 11:34
Profil Zobrazit autorovy stránky

(Lenka)
 Odkaz na příspěvek Re: Kosmetika, ekodrogerie a pod.
Uživatelský avatar

Registrován: stř 18.04.2012, 20:25
Příspěvky: 900

Reputace: +839
a tak to je vidět, že nejsi žena v přechodu (:-) . někdy bych se mohla sprchovat pětkrát denně :remorse: . Stejně to ale zvládám líp než ženy na běžné stravě, a není to genetické! U nás v rodě byly přechody doprovázené pokusy o sebevraždu a pod... Jo a ten sport je taky velmi důležitý, ale ne jen půl hodiny 3x týdně, to chce víc...


+Panda, +Renáta Hodnocení: +2
sob 05.05.2012, 12:10
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Kosmetika, ekodrogerie a pod.
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Cajovniko-kerikovy olejicek je prima, kdyz me svedela kuze, ze jsem nemoh ani spat tak po koupeli ve slane vode no.1 to bylo ulevovadlo no.2 :).


Hodnocení: 0
sob 05.05.2012, 13:15
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Kosmetika, ekodrogerie a pod.

Registrován: úte 31.01.2012, 11:38
Příspěvky: 1100
vitarián dosažený půst 14 dnů dosažený půst 21 dnů
Reputace: +733
Cef, tea tree oil zbožňujem, neskutočne mi vonia. Nádhera. Nehovoriac o jeho účinkoch.


Hodnocení: 0
sob 05.05.2012, 13:28
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Kosmetika, ekodrogerie a pod.
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Jeje, zene taky. Jinym zenskym nekterym (treba nase holka) smrdi, pry ze silna vune .. me to voni jakoby po jehlici, nebo tak neco.
Objevil jsem nahodou kdyz to uzasne hojilo suchou svedici rozskrabanou kuzi na rukach a lytkach, kdyz jsem jeste nevedel (jak Lenka pise) ze na ne musim hlavne zevnitr, hezky napred vydrbat a vylestit medenej kotlik zevnitr, pak zvenci a pak v nem muzeme s klidem "varit" dal :)))).
Mimochodem, nejlepsi cididlo na ty nase kotliky je pust, jsem o tom presvedceny.


Naposledy upravil Cef dne sob 05.05.2012, 14:25, celkově upraveno 1

+Renáta Hodnocení: +1
sob 05.05.2012, 14:01
Profil

(Lenka)
 Odkaz na příspěvek Re: Kosmetika, ekodrogerie a pod.
Uživatelský avatar

Registrován: stř 18.04.2012, 20:25
Příspěvky: 900

Reputace: +839
Cefe, na svědění a jiné podobné problémy je skvělý olejík ze sibiřské borovice - pinea sibirica tuším. Je také hodně silný, a spíše podporuje hojení. Tea-trea je vysloveně léčivý. Jednou jsem postupné použití doporučila paní na nehojíci se kožní problémy v záhybech kůže, a po vyhojení sprejovat destilkou s teatrea + pinea sibirica, a od té doby to má ok. Nejlepší by ovšem bylo snížení hmotnosti, ale to nechtěla slyšet :-(


Hodnocení: 0
sob 05.05.2012, 14:15
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz