Na hlavní stránku  
Právě je sob 20.04.2024, 00:12

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 66 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Odkaz na příspěvek Re: Stehovani do raje
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
Stejně tak zásadní je stáří auta. A ne že novější je ekologičtější ale právě naopak. K novému musím započítat výrobu, zatímco dojíždění starého které by šlo jinak už do šrotu výrobou nezatěžuje. Už tady jednou je.

Takto lze dojít k tomu, že nejekologičtější v rámci evropy je život někde v horách Rumunska. Lidé tam donekonečna opravují pár starých věcí co používají. Stále tam platí stará dobrá koňská síla a případně století staré stabilní motory na naftu. (jako v Na samotě u lesa)


Hodnocení: 0
čtv 10.01.2013, 16:32
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Stehovani do raje

Registrován: pát 30.05.2014, 12:35
Příspěvky: 69

Reputace: +16
Petr píše:
To mi Eriku mluvíš z duše. Ale před tím (Pavel to nazýval žumpou) jen tak neutečeš, po celým světě narazíš na grázly. Zrovna v Peru je to smutný jak se indiáni dnes stydí za svůj způsob života a snaží se dostat z vesniček do civilizace. Ještě tak ta Bolívie.

To leda jít zcela mimo civilizaci. Přeju ti hodně štěstí. Za sebe tedy za základní schopnost považuju přizpůsobit si svůj vlastní svět k obrazu svému a do žumpy se moc nemíchat. Co nejmenší závislost na penězích, majetku, touze po vlivu a moci. A hlavně nemít nic společnýho s lékaři na prvním místě a dalšími vymoženostmi civilizace. Je lepší se v žumpě zorientovat a žít si podle svýho. Prales taky není zrovna přívětivej, musíš tam bojovat o život, bude to těžší než tady. Tady už máš navíc potřebný znalosti prostředí, jen si je poskládat. A hlavně si očistit vlastní duši a udělat si v ní pořádek. To je jádro problému.

Ohledně rodiny, to si musí každý ujasnit o čem chce s ní diskutovat a zjednat si případně pořádek. A práce se taky dá sehnat taková co člověka baví a kde ho nebuzerujou. Jde to.

Ještě taková zajímavost, osady kde žijí lidé mimo civilizaci existují dokonce i ve střední evropě - v rakouských alpách. Nemluvě třeba o horách v rumunsku a dalších koutech evropy. Ale i tam se lidé musí umět se životem poprat. Někde jsem tady dal odkaz na video jak rumunští valaši zahánějí medvěda sekerkou - valaškou.







Super ja to mam tiez tak ze je lepsie sa v zumpe zorientovat a nejak to hned neprehanat s tym mimo civilizacie. Ja zijem v Bratislave sice mame s frajerkou byt ale tuzime po nejakom domceku, solarne panely, vlastnu studnu pozemocek kde si budeme pestovat ovocie zeleninu a tak... no a popri tom kazdu zimu ist na dovolenku niekam kde je teplucko to je zivot :dance: ale zase kam by som dal svoje milovane macicky :?:

No nic kazdopadne som fruitarian a velmi ma laka cesta na brethariana tam citim dokonalu slobodu bitia a zitia. No a potom chcem mat konicek ktory budem milovat najviac na svete a zaroven ma aj dostatocne uzivy na to aby som mohol mat utulny domcek niekde v krasnom prostredi nejaky ten Range Rover aby som mohol cestovat, nejaku tu motorku a stvorkolku zo zenou krasne zdrave dieta a aby som mohol cestovat kazdu zimu na dovolenku a spoznavat krasy zelene po svete. To je zivot tesim sa nanho :)


Hodnocení: 0
pon 02.06.2014, 09:54
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Stěhování do ráje

Registrován: pát 08.06.2018, 23:17
Příspěvky: 2

Reputace: 0
chci se odstehovat do dzungle. hledam nekoho, kdo by poradil ohledne cehokoliv, napr. prijedu do dane zeme, co dal? stopnout si nekoho z mistnich, kdo me tam odveze? mluvite tady treba o pestovani potravy, v dzungli je potreba neco pestovat? tam to preci roste samo. vim, ze dzungle musi byt primarni (ne jiz v minulosti vykacena), jinak tam roste prevazne bambus. pestovat ovoce, to jako stromy? v te primarni by to urcite potreba nebylo. nejdulezitejsi jinak samozrejme je, jeslti budete mit pristresek, nebo opravdu zit bez niceho a behat jen nahy. zrovna jsem zjistil, ze freelee bananagirl - jestli ji nekdo znate, se s pritelem odstehovali do ekvadoru do dzungle. maj tam ovsem teda tu chatku, dale pak kola, naradi a jezdi i do vesnice. kolo jsem videl na videu, nevim jak v dzungli jezdi na kole, ale to je jedno. jsou asi nekde na okraji te dzungle, maj i ulozene nejake penize na konte, proste tam zijou i s nejakymi prostredky. co me asi nejvic zajima - tu chatku si tam postavili sami a jak to maji s povolenim k trvalemu pobytu? s tou chatkou jen tak zminuji, jelikoz nejsem zrucny, asi bych zadnou postavit nedokazal. druha vec asi trosku je se odstehovat trosku hloubeji do toho raje a nemit opravdu nic nez prirodu. asi uz tam hrozi na rozdil od prvniho pripadu nebezpeci, ale nebezpecny je i system ve kterem zijeme a mluvim ted o "ne moznem" nebezpeci, ale prave jiz vzniklem, tak ani nemam co ztratit. hledam samozrejme taky nekoho - idealne zenu, jsem muz, kdo by chtel podniknout cestu do raje se mnou. lidi opravdu nepochopoli, co raj a peklo znamena. kdyz jedou na tu korsiku na dovolenou, rika se, ze jedou navstivit kus raje a vetsina lidi opravdu doted nechape, proc se to tak rika. kus raje je to jen proto, ze i tam jedou do mest a hotelu, jinak by to byl raj uplny.
vazne hledam rady a pripadne zajemce, tak piste.


Hodnocení: 0
sob 09.06.2018, 00:22
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Stěhování do ráje

Registrován: pát 08.12.2017, 14:24
Příspěvky: 7

Reputace: +1
noname, tiez mam chut "zmiznut". Ak je to u Teba este aktualne a si este v civilizacii, mozes sa ozvat.


Hodnocení: 0
úte 04.09.2018, 11:25
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Stěhování do ráje

Registrován: pát 08.06.2018, 23:17
Příspěvky: 2

Reputace: 0
ahoj lemur, jsem rad, ze si se ozval. aktualni to stale je, zatim jsem nenasel zadne dalsi info jak to podniknout. napis co te napada.


Hodnocení: 0
čtv 06.09.2018, 22:40
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Stěhování do ráje

Registrován: pát 08.12.2017, 14:24
Příspěvky: 7

Reputace: +1
noname píše:
ahoj lemur, jsem rad, ze si se ozval. aktualni to stale je, zatim jsem nenasel zadne dalsi info jak to podniknout. napis co te napada.

Mas tam ode mne soukromou zpravu.


Hodnocení: 0
pát 07.09.2018, 14:39
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 66 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz