Na hlavní stránku  
Právě je pát 19.04.2024, 20:53

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ] 
Autor Zpráva
 Odkaz na příspěvek Cesty poznání
Uživatelský avatar

Registrován: pát 03.02.2012, 07:54
Příspěvky: 187
makrobiotik dosažený půst 21 dnů
Reputace: +118
Cef píše:
jeste veri, ze se nejaka zkratka nahoru najde:).

Cef to poznáš, že skratka je síce ťažšia ale za to dlhšia ;-)

_________________
http://www.vitazdroje.eu
Oni môžu, lebo si myslia že môžu...


+detox Hodnocení: +1
stř 15.02.2012, 21:12
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Jen tak

Registrován: ned 29.01.2012, 08:34
Příspěvky: 67

Reputace: +23
jednoducha bezpracna snadna prijemna slastna cesta. pro vetsinu hledajicich temer sprosta slova. "spravne" hledajici evropani se mi skoro vsude smali. a ti kdo uz opravdu neco nalezli - potkal jsem je vetsinou v indii se zase smali tem co se mi smali
po tom vsem co jsem prozil me vubec nezajima mistni uctivany guru pavel. jeho cesta vede na jiny kopec. me zajima a inspiruje medvidek panda. MIRA jeho pokory nezistnosti nejistoty a empatie je neco co mi velmi bezpracne a prijemne zase o neco zkratilo tu moji cestu


+ANTONÍN, +detox Hodnocení: +2
stř 15.02.2012, 21:47
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Jen tak
Uživatelský avatar

Registrován: pát 03.02.2012, 07:54
Příspěvky: 187
makrobiotik dosažený půst 21 dnů
Reputace: +118
balada píše:
jednoducha bezpracna snadna prijemna slastna cesta. pro vetsinu hledajicich temer sprosta slova. "spravne" hledajici evropani se mi skoro vsude smali. a ti kdo uz opravdu neco nalezli - potkal jsem je vetsinou v indii se zase smali tem co se mi smali

Snad to nebolo pochopene tak, ze cesty poznanie nemozu byt rovne, suche a krasne :-)... stale si myslim, ze ziskat poznanie alebo "osvietenie" je tak jednoduche ako naciahnut sa po jablko...

vela ludi ozaj vyznava cestu utrpenia, odriekania a driny...a co je horsie aj neustalych pocitov viny, miesto zdravej introspekcie...co je dane asi vplyvom krestanskej kultury... su ochotny prijat sami sebe urcity vzostup, len ked dostatocne dlho trpia a ked si dobre nalozia...

osobne som vylieceny z potreby niekoho nasledovat, par rokov som si to skusil v jednom vychodnom uceni...a aj ked to bolo krasne obdobie, tak kdekolvek sa to sklzne do masovosti, tak duchovna podstata sa zacne vytracat...
presiel som do stavu, ze som uz nemohol pocut ziadne duchovne poucky a nadlho sa mi stalo mottom, ak niekoho budes pocut rozpravat o "pravde" tak si zapchaj usi a utekaj... ;-)

cokolvek som tu spotil :) chcel som napisat, ze life is beautifull...

_________________
http://www.vitazdroje.eu
Oni môžu, lebo si myslia že môžu...


+ANTONÍN, +Panda, +detox Hodnocení: +3
čtv 16.02.2012, 14:25
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Cesty poznání
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
north108 píše:
Cef píše:
jeste veri, ze se nejaka zkratka nahoru najde:).
Cef to poznáš, že skratka je síce ťažšia ale za to dlhšia ;-)
Neznam, znam to jinak, "Zkratka je tezsi a delsi":)).
Kdykoli jsem chtel neco obejit se mi vymstilo, vratilo, musel jsem to stavet pekne znovu od zakladu a tentokrat uz poradne.
Asi mame kazdy jine zkusenosti, radsi budu na sobe naivne makat dal:).


Hodnocení: 0
čtv 16.02.2012, 16:13
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Jen tak

Registrován: ned 29.01.2012, 08:34
Příspěvky: 67

Reputace: +23
north108 píše:
balada píše:
jednoducha bezpracna snadna prijemna slastna cesta. pro vetsinu hledajicich temer sprosta slova. "spravne" hledajici evropani se mi skoro vsude smali. a ti kdo uz opravdu neco nalezli - potkal jsem je vetsinou v indii se zase smali tem co se mi smali

Snad to nebolo pochopene tak, ze cesty poznanie nemozu byt rovne, suche a krasne :-)... stale si myslim, ze ziskat poznanie alebo "osvietenie" je tak jednoduche ako naciahnut sa po jablko...

vela ludi ozaj vyznava cestu utrpenia, odriekania a driny...a co je horsie aj neustalych pocitov viny, miesto zdravej introspekcie...co je dane asi vplyvom krestanskej kultury... su ochotny prijat sami sebe urcity vzostup, len ked dostatocne dlho trpia a ked si dobre nalozia...

osobne som vylieceny z potreby niekoho nasledovat, par rokov som si to skusil v jednom vychodnom uceni...a aj ked to bolo krasne obdobie, tak kdekolvek sa to sklzne do masovosti, tak duchovna podstata sa zacne vytracat...
presiel som do stavu, ze som uz nemohol pocut ziadne duchovne poucky a nadlho sa mi stalo mottom, ak niekoho budes pocut rozpravat o "pravde" tak si zapchaj usi a utekaj... ;-)

cokolvek som tu spotil :) chcel som napisat, ze life is beautifull...

podepisuju vsechno co jsi napsal northe


Hodnocení: 0
čtv 16.02.2012, 20:13
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Cesty poznání
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Asi vim co myslite, existuji servery, kde se lidi vzajemne tlucou po hlavach svym (samoze podle sebe merenym) vyssim dosazenym duchovnem.
Nesdilim toto povysovani se, souhlas s obema, snad se to tu do tohoto nestesti nezvrhne.
Miro, Pando, lide bdete:).


Hodnocení: 0
pát 17.02.2012, 18:43
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Cesty poznání
Uživatelský avatar

Registrován: pát 03.02.2012, 07:54
Příspěvky: 187
makrobiotik dosažený půst 21 dnů
Reputace: +118
ľudia, ako týto ma dojímajú a inšpirujú
http://www.youtube.com/watch?v=ZxnX44CP ... re=related

_________________
http://www.vitazdroje.eu
Oni môžu, lebo si myslia že môžu...


+ANTONÍN Hodnocení: +1
úte 28.02.2012, 06:13
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Jen tak

Registrován: úte 21.02.2012, 19:36
Příspěvky: 64

Reputace: +14
north108 píše:
..sa mi stalo mottom, ak niekoho budes pocut rozpravat o "pravde" tak si zapchaj usi a utekaj...

To je múdre motto, lebo pravda je nedefinovateľná a svedectvo poskytuje aj biblia v časti, keď sa Pilát pýta Ježiša čo je pravda a ten mlčí..


+detox Hodnocení: +1
úte 28.02.2012, 10:27
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Cesty poznání

Registrován: úte 31.01.2012, 11:38
Příspěvky: 1100
vitarián dosažený půst 14 dnů dosažený půst 21 dnů
Reputace: +733
Vladimír Merta o pravde:

Omamná květina pravdy

Hledal jsem pravdu s hlavou zakloněnou do nebe
a zakopl o člověka který se jí bojí
hledal jsem lék proti slabosti našel sebe
lékárníka o berlích a s bílou holí
Listy poznání padají z ráje tiše do klína
jablka zrají a v ústech trpce bolí
pravda je omamná květina
slabé nezabije a silné nezahojí

Našel jsem cestu jinými dávno opuštěnou
kráčel po ní za pravdou na obě strany
byl chvíli mužem chvíli ženou
a ztrácel síly v obou dohromady
Listy poznání padají z ráje tiše do klína
jablka zrají a v ústech trpce bolí
pravda je omamná květina
slabé nezabije a silné nezahojí
Trhal jsem květy vlčích máků do herbáře
kladl je mezi pijáky a stránky slabikáře
hledal jsem básníka který umí trpět a nenaříká
a našel sebe napůl světce napůl podvodníka
Ztracená sklíčka pravdy
zrníčka obilí roztroušená v polích
nutí nás abychom chodili ohnutí
ale sehnout se pro ně do bláta - to nedovolí
Pravda je omamná květina
slabé nezabije a silné nezahojí
hledejte po barvě po vůni poslepu
o berlích a třeba s bílou holí

http://www.youtube.com/watch?v=Rq9TWA4y ... re=related


Hodnocení: 0
úte 28.02.2012, 10:46
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Cesty poznání

Registrován: úte 21.02.2012, 19:36
Příspěvky: 64

Reputace: +14
Starý zákon Breathariánsky: Bůh stvořil zemi za sedm dní, pak stvořil Adama a aby nebyl sám vyjmul mu kousek žebra a stvořil Evu. Adam a Eva žli v ráji byli obklopeni květy a stromy bez plodů. Adam a Eva byli Brethariáni, žili z prány a nemuseli jíst, ani pít, byli dokonale zdraví a žili věčně. Jediný strom mal ovoce a to byla fíko-jabloň ve středu rajské zahrady a Bůh jim řekl: Tohle je strom poznání dobrého i zlého. Nesmíte jíst jeho ovoce, jinak zemřete. Had, který byl na stromě s plody řekl. Bůh vám lže, když pojíte ovoce z tohoto stromu, poznáte pravdu a nezemřete. Eva utrhla jablko a jedla. Podala i Adamovi a ten jedl. Bůh, to videl a vyhnal Adama a Evu z ráje. Za branou rajské zahrady bylo léto a stromy plné ovoce. Eva s Adamem se začali cpát ovocem až k prasknutí. Jedli, den, jedli týden, jedli měsíc, jedli až do podzimu. Jejich těla se nafoukla, začala trpět, stárnout a stůnet. V zimě pak hladovali, nebo i drželi půst, ale již nikdy nebyli schopni vzdát se jídla, protože si mysleli, že můžou zemřít. A zbytek už znáte..
Na obrázku Adam a Eva koncem léta.


Přílohy:
adam a eva.jpg
adam a eva.jpg [ 36.98 KiB | Zobrazeno 6519 krát ]
+ANTONÍN, +Panda Hodnocení: +2
úte 28.02.2012, 11:15
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Cesty poznání
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Jen doplněk k Ráji - Adam a Eva se odvrátili od duchovních andělských bytostí, poznali radost z fyzických smyslových požitků. Proto to byl strom poznání, protože jim dal poznat - nové radosti, ale i s tím spojené strasti (nemoci, strádání a smrt). Nemohli už dál žít v duchovních sférách v Ráji, stali se závislí na fyzickém jídle.

Každý má v sobě andělskou a zvířecí část - a to proto, aby měl možnost volby. Začíná svůj vývoj jako zvířecí bytost, závislá na fyzické stravě, ale má možnost vzdát se smyslových požitků, očistit se, stát se znovu andělskou bytostí a vrátit se do Ráje.


+ANTONÍN Hodnocení: +1
úte 28.02.2012, 11:26
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Cesty poznání

Registrován: úte 31.01.2012, 11:38
Příspěvky: 1100
vitarián dosažený půst 14 dnů dosažený půst 21 dnů
Reputace: +733
RaJ - sa ešte za socíku v skratke vravelo aj reštauráciám a jedálňam :-)


Hodnocení: 0
úte 28.02.2012, 11:29
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Cesty poznání
Uživatelský avatar

Registrován: pát 03.02.2012, 07:54
Příspěvky: 187
makrobiotik dosažený půst 21 dnů
Reputace: +118
Stotožňujem sa tiež čo píše Mirek, že to bol strom poznania. Je tu aj isté "podobenstvo", stromu poznania, ktorý je vlastne stále v nás v podobe čakier a had je označovaný častokrát ako sila kundalíny, ktorá keď stúpa stromom poznania (čakrami) tak ten začína žiariť a živiť nás.
Teda okúsiť jablko zo stromu nebolo chyba, ale krok k poznaniu a začiatok dlhej cesty a uvedomenia si svojej božskej podstaty, kde sa vraciame do Edénu.

_________________
http://www.vitazdroje.eu
Oni môžu, lebo si myslia že môžu...


Hodnocení: 0
úte 28.02.2012, 12:53
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Cesty poznání
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
north108 píše:
Je tu aj isté "podobenstvo", stromu poznania, ktorý je vlastne stále v nás v podobe čakier a had je označovaný častokrát ako sila kundalíny, ktorá keď stúpa stromom poznania (čakrami) tak ten začína žiariť a živiť nás.
Napadlo Te nekdy ze z tohoto pohledu teda muzeme usilovat o neco co nam bylo zapovezeno a porusujem tim opet kdysi pozmenena pravidla (o vyhnani a ne pobytu v raji) ?
Neni to v tomto svetle podobenstvi potom nepokora a pycha chtit toto jeste v dobe nasich zivotu ?


Naposledy upravil Cef dne úte 28.02.2012, 21:07, celkově upraveno 1

Hodnocení: 0
úte 28.02.2012, 17:09
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Cesty poznání
Uživatelský avatar

Registrován: pát 03.02.2012, 07:54
Příspěvky: 187
makrobiotik dosažený půst 21 dnů
Reputace: +118
Možno Ťa len správne nerozumiem, no ja to vnímam, ako to dosiahnuť v tomto tele, tu na zemi...

_________________
http://www.vitazdroje.eu
Oni môžu, lebo si myslia že môžu...


Hodnocení: 0
úte 28.02.2012, 17:50
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Cesty poznání

Registrován: stř 01.02.2012, 09:51
Příspěvky: 13

Reputace: +8
Ahoj :-)
Beru to logicky, pokud by nebylo v moznostech cloveka neco zmenit, ani by se tu myslenku nedozvedel. (Nebylo by mu (Bohem ?) umozneno si to uvedomit, rozpomenout se, pochopit z Bible nebo jinych textu, atd ...). Z toho mi vychazi, ze to neni zapovezeno navzdycky ;-)

od myslenky je uz jen kousek ke skutku, uz ji jen zhmotnit :-)


Hodnocení: 0
úte 28.02.2012, 18:18
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Cesty poznání
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Myslel jsem North z pohledu biblickeho zakazaneho ovoce poznani - jestli nepachame prestupek, kdyz o nej zase usilujeme.
Dgm i na tom neco je, ale na druhe strane od Boha nam chodi i pokuseni, zkousi nas, sice prostrednictvim vseho mozneho, ale zkousi:).
Avsak uvidime az "nebudeme":) dozvime se co jsme kdo delal spatne v tu ranu:).


Naposledy upravil Cef dne sob 31.03.2012, 22:54, celkově upraveno 1

Hodnocení: 0
úte 28.02.2012, 21:13
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Cesty poznání
Uživatelský avatar

Registrován: pát 03.02.2012, 07:54
Příspěvky: 187
makrobiotik dosažený půst 21 dnů
Reputace: +118
Cef píše:
Myslel jsem North z pohledu biblickeho zakazaneho ovoce poznani - jestli nepachame prestupek, kdyz o naj zase usilujeme.

:idea: aha jasne Cefe, beriem to ako vyvoj

_________________
http://www.vitazdroje.eu
Oni môžu, lebo si myslia že môžu...


Hodnocení: 0
stř 29.02.2012, 08:29
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Cesty poznání

Registrován: úte 21.02.2012, 19:36
Příspěvky: 64

Reputace: +14
dgm píše:
Beru to logicky, pokud by nebylo v moznostech cloveka neco zmenit, ani by se tu myslenku nedozvedel. (Nebylo by mu (Bohem ?) umozneno si to uvedomit, rozpomenout se, pochopit z Bible nebo jinych textu, atd ...). Z toho mi vychazi, ze to neni zapovezeno navzdycky ;-)

Nevravím, že na tejto úvahe je niečo zlé, ale nedá mi poznamenať, že vesmír nie je ani náhodou logický. Je to práve naopak, často je vesmír nelogický. Dokonca by som si dovolil pri tejto príležitosti povedať, že ak logiku v skúmaní nášho vesmíru, prírody, ako i nás samotných vynecháme, dostaneme sa oveľa ďalej.


+Panda, +detox Hodnocení: +2
stř 29.02.2012, 11:02
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Cesty poznání
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Přesněji - vesmír je velmi logický, ale ne pro naši úroveň intelektu. Podobně jako když chce mravenec pochopit kalkulačku. V dalším vývoji uděláme pokrok, když intelekt (zatím) vynecháme a použijeme intuitivní chápání.


+ANTONÍN, +detox Hodnocení: +2
stř 29.02.2012, 11:10
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Cesty poznání

Registrován: úte 21.02.2012, 19:36
Příspěvky: 64

Reputace: +14
Áno, vlastne máš pravdu Miro. Nechcel som to v tejto fáze nejako komplikovať, lebo ak je vesmír logický, potom všetko je logické a to, čo je nelogické, za zakladá iba na nepravdivých, nesprávnych či skreslených predpokladoch. Ak potom neexistuje nelogika, tak nemôže existovať ani logika sama o sebe a to sme už zlikvidovali duálnosť a sme u podstaty toho všetkého.. Je to tak?


Naposledy upravil Bebe dne pát 09.03.2012, 12:04, celkově upraveno 1

+detox Hodnocení: +1
stř 29.02.2012, 12:21
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Cesty poznání

Registrován: úte 21.02.2012, 19:36
Příspěvky: 64

Reputace: +14
Renáta píše:
Ten žalúdočný mozog furt hľadá, ako by sa z toho vykrútil..

týmto si mi Renáta pripomenula tzv. brušný mozog, čo je oblasť hrubého a tenkého čreva a priľahlými neurónmi v tejto oblasti. http://www.geo-magazin.sk/veda/signaly-z-tajomnej-rise-stredu?page=1 Ako jedna z možností je robiť duchovnú cestu práve cez túto oblasť. Pôst s tým isto taktiež súvisí. Vedel by tu niekto o tom pohovoriť?


Hodnocení: 0
pát 09.03.2012, 12:03
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Cesty poznání

Registrován: sob 05.01.2013, 10:56
Příspěvky: 7

Reputace: +5
Niečo o osvietení
http://www.zivotvpritomnosti.cz/videa/c ... eni-mooji/
A o pravde
http://www.zivotvpritomnosti.cz/videa/b ... dyashanti/

_________________
Smrt není opakem života,život žádný opak nemá.Opakem smrti je zrození,život je věčný.....


+detox Hodnocení: +1
sob 05.01.2013, 11:35
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Cesty poznání
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.07.2012, 19:04
Příspěvky: 550
Bydliště: Horšovský Týn
pestrá strava sungazing dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny dosažený půst 7 dnů dosažený půst 21 dnů křesťan
Reputace: +298
Panda píše:
Přesněji - vesmír je velmi logický, ale ne pro naši úroveň intelektu. Podobně jako když chce mravenec pochopit kalkulačku. V dalším vývoji uděláme pokrok, když intelekt (zatím) vynecháme a použijeme intuitivní chápání.


Logika je skvělá věc.
Má ale podle mě jednu hranici. A to je dostupnost informací.
Pokud tedy nemáme k dispozici (nebo neumíme pochopit) všechny dostupné informace, potom se zákonitě musíme logicky rozhodnout chybně.(a nebo je tu jen malá pravděpodobnost, že se trefíme do správné odpovědi)
----------------
Intuice naproti tomu ,,zpracuje všechny informace" a to i ty zdánlivě nelogické.
A nezávisle na čase a subjektu se může rozhodnout.
Otázkou spíše zůstává, nakolik je i intuice subjektivní. (což může být dobře i špatně- nebo nemůže?) (:-)

_________________
Sedm miliard lidí na planetě = sedm miliard cest.

Aneb

Žák se učí,
učitel má touhu vyučovat,
mistr inspiruje.

admin: Uživatel zesnul 2. května 2017. Vzpomínáme.


Naposledy upravil ANTONÍN dne čtv 10.01.2013, 16:20, celkově upraveno 1

+Petr, +logos Hodnocení: +2
čtv 10.01.2013, 12:41
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Cesty poznání

Registrován: pon 26.11.2012, 12:40
Příspěvky: 161

Reputace: +93
ANTONÍN píše:
Intuice naproti tomu ,,zpracuje všechny informace" a to i ty zdánlivě nelogické.
A nezávisle na čase a subjektu se může rozhodnout.
Otázkou spíše zůstává, nakolik je i intuice subjektivní. (což může být dobře i špatně- nebo nemůže?)

Intuicia je vzdy spravna. Zo svojej podstaty ina byt nemoze. Ak sa ti v praxi nepotvrdi vysledok. vies , ze jedine tvoj subjektivny postoj ovlyvnil tvoju schopnost ju vycitit spravne. Tvoje chcenie ovplyvnilo tvoj usudok.

Ale ani to nie je spatne, lebo pouzivanim intuicie si trenujes schopnost ju vycitovat, zjemnujes svoje vnimanie a to, co je pre inych jemny selest, tak ty to vnimas ako hromobitie.


+ANTONÍN, +detox Hodnocení: +2
čtv 10.01.2013, 15:03
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Cesty poznání
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.07.2012, 19:04
Příspěvky: 550
Bydliště: Horšovský Týn
pestrá strava sungazing dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny dosažený půst 7 dnů dosažený půst 21 dnů křesťan
Reputace: +298
logos píše:
Intuicia je vzdy spravna. Zo svojej podstaty ina byt nemoze. Ak sa ti v praxi nepotvrdi vysledok. vies , ze jedine tvoj subjektivny postoj ovlyvnil tvoju schopnost ju vycitit spravne. Tvoje chcenie ovplyvnilo tvoj usudok.

Ale ani to nie je spatne, lebo pouzivanim intuicie si trenujes schopnost ju vycitovat, zjemnujes svoje vnimanie a to, co je pre inych jemny selest, tak ty to vnimas ako hromobitie.


Díky za doplnění.
Přesně takhle jsem to myslel, jen jsem to neuměl vyjádřit. :ok:

_________________
Sedm miliard lidí na planetě = sedm miliard cest.

Aneb

Žák se učí,
učitel má touhu vyučovat,
mistr inspiruje.

admin: Uživatel zesnul 2. května 2017. Vzpomínáme.


Hodnocení: 0
čtv 10.01.2013, 16:22
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Cesty poznání
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Jistě si už každý všiml, že ty správné informace k nám přicházejí zrovna když jsme pro ně připraveni. Jednak je to z důvodu "současného následku a budoucí příčiny" (budoucí stav ovlivňuje současnost - lze to vysvětlit i fyzikálně, ale zkráceně tomu lze říkat "řízení osudu" nebo "Vyšší moc") a jednak je to proto, že jsme schopni přijímat jen informace odpovídající naší úrovni poznání. Proto je mnoho informací a nauk označované jako "tajné" - ne že by byly zakázané např. kvůli nějakému spiknutí, ale nepřipravení lidé by jim neporozuměli, nebo dokonce by je mohli pochopit špatně a mohlo by jim to přinést špatné následky.

Mnoho informací je víceúrovňových - sdělí nám různé informace podle toho, na jaké úrovni se nacházíme. To lze pozorovat především u knih - knihu můžeme číst několikrát a vždy v ní objevíme něco nového, protože od minulého čtení jsme postoupili ve svém vývoji zas o kousek dál. Často míváme pocit, že jsme tu knížku snad ani nikdy nečetli.

Nebo někdy míváme pocit, že jsme objevili Nový Svět a že tohle tu nikdy nebylo. Jenže - ono to tu vždy bylo, jen jsme to neviděli. Mezi taková "převratná" zjištění pro nás mohou být např. objevení půstů, vitariánské stravy, breathariánství.

Za nejvíce-úrovňovější knihu je považována Bible. Je psána tak, že i úplně neznalý člověk (na nejnižší úrovni) v ní nachází poznání a informace (např. ve formě příběhů, které jsou pro něj zpočátku jakoby pohádkou). Přitom jsou v ní obsaženy informace i pro lidi na vysokém stupni poznání. I opakovaným čtením má Bible stále co říct.


+ANTONÍN, +Dave, +detox Hodnocení: +3
pon 04.02.2013, 19:29
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Cesty poznání

Registrován: pon 26.11.2012, 12:40
Příspěvky: 161

Reputace: +93
Panda píše:
Jistě si už každý všiml, že ty správné informace k nám přicházejí zrovna když jsme pro ně připraveni. Jednak je to z důvodu "současného následku a budoucí příčiny" (budoucí stav ovlivňuje současnost - lze to vysvětlit i fyzikálně, ale zkráceně tomu lze říkat "řízení osudu" nebo "Vyšší moc") a jednak je to proto, že jsme schopni přijímat jen informace odpovídající naší úrovni poznání.


Je to presne tak, ako pises Pando. Len niekedy sa k tomu postavime tak, ze tie informacie o nas samych su nam trochu neprijemne, tak ich radsej skusime akoze vymazat, alebo akoze ignorujeme.... ale uz len to, ze nas zasiahli, tak znamena, ze prisli prave vtedy, ked mali prist a vynoria sa v pravy cas znovu. :-)


+detox Hodnocení: +1
čtv 07.02.2013, 00:42
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz