Na hlavní stránku  
Právě je pát 19.04.2024, 05:29

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
 Odkaz na příspěvek Re: 21denní přechod

Registrován: ned 29.01.2012, 08:34
Příspěvky: 67

Reputace: +23
tak to je sila co lidske telo vydrzi!
ten silenec tam ma m.j. odkaz na pobyt ve tme. muj asi nejucinnejsi pust byla 21 v absolutni tme a tichu. musel jsem pit balenou vodu coz byla jedina chybka ale i tak zpetne hodnotim ze zmeny ktere v mem zivote prisly byly tak vyrazne ze to mohu bez pochybnosti doporucit. asi se to neda hodnotit tak ze to bylo lepsi nez pusty pred tim protoze bez nich by to takove asi nebylo. myslim ze delat pusty je jako kopat tunel. podle meho nazoru se nikdy nevracis na bod zero ale pokracujes priblizne tam kde jsi skoncil minule a kazdym neprozranym dnem jsi zase bliz ke svetlu


+bbng Hodnocení: +1
úte 07.02.2012, 23:47
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: 21denní přechod
Uživatelský avatar

Registrován: pát 03.02.2012, 07:54
Příspěvky: 187
makrobiotik dosažený půst 21 dnů
Reputace: +118
O pobyte v tme som počul len pár informácií, ktoré zneli zaujímavo a veľmi ma potešilo, keď si začal písať o tom na vitariánovi,
Tvoja skúsenosť bola inšpiratívna.
Posledné štyri roky som praktizoval sungazing, o ktorom možno viac popíšem, tak experiment s tmou som zatiaľ odkladal.
Do pôstou a normálnych dní som skúsil zaradiť dni ticha, v spojení ešte s tmou to musí asi hlboký zážitok

_________________
http://www.vitazdroje.eu
Oni môžu, lebo si myslia že môžu...


Hodnocení: 0
stř 08.02.2012, 07:07
Profil
 Odkaz na příspěvek Terapie tmou

Registrován: ned 29.01.2012, 08:34
Příspěvky: 67

Reputace: +23
north108 píše:
vdaka balada, nie je nic tazke, robim co ma bavi. Pokial viem, aj Aztekovia a Mayovia mali blyzko k sungazingu.

Takisto tvoj pobyt v jaskyni ma velmi inspiroval. A kazdu zimu, ked som nepozeral do slnka, som od vtedy premyslal, ako to zrealizovat aspon ciastocne, sposobom tu kde som.
To co som o tom cital, tak niektory joginy v tmavych jaskyniach, okrem ineho, takto aj dokozali aktiovat mozgovu zlazu epifizu, ktora ma vplyv na mnohe nezvycajne schopnosti cloveka http://forum.breatharian.info/viewtopic.php?t=226
No isto vies o tom viac a ak budes mat niekedy chut o tom este nieco napisat, rad si to precitam.

Myslim, ze dnes je fascinujuca doba, kde sa ostro stretavaju hrany materializmu a duchovneho sveta a navokol je
plno moznosti, kde si kazdy moze vybrat tu pre seba srdcu blyzku cestu...a kracat ju svojim sposobom


ok, asi jste si tady uz vsichni vsimli ze jsem vic hrobnik nez cestinar a spisovatel ale pokusim se zajemcum popsat zkusenost kdy jsem zkombinoval pust a terapii tmou. s dr urbisen ktery tuto terapii provozuje v celadne jsem se behem pobytu spratelil setkavame se a dokonce s nim i okrajove spolupracuju. pri vystupu jsem mu odmitl sdelit sve pocity a pozdeji kdyz me uhanel at svou zkusenost popisu do jeho knihy jsem dlouho odmital. nakonec me zlomil a ja jsem se to pokusil shrnout v mailu ktery sem ted prekopiruju. kdo ma zajem at si z toho vezme co potrebuje. za formu se omlouvam za obsahem si stojim.

Dekuji dr urbisovi za nebyrokraticke pratelske jednani a za odvahu neboť mi umoznil nestandardni a nevyzkouseny prubeh tt prestoze riziko bylo neumerne tomu ze jenom vyhovel typkovi ktereho do te doby nikdy nevidel.
Obecne se domnivam ze není prilis dobre cist si o zkusenostech jinych lidi. Myslim si ze je tezke nevytvorit si zadna ocekavani která mohou ovlivnit vnimani vlastniho procesu. Na druhou stranu i při tomto vedomi jsem před nastupem do tmy intenzivne shanel vsechny dostupne informace. Tuto zpravu pisu 1,5 roku po absolvovani tt.
Motivace
o tt jsem se zajimal uz asi 10 let před vlastnim pobytem ve tme ale bavorske lesy se mi zdaly nedostupne. Když jsem zjistil ze humny je odborne pracoviste zamerene narozdil od kalwaita vic na člověka nez na mystiku/muj pocit/ tak jsem se okamzite objednal k dr urbisovi. Cekal jsem komplikace ale prekvapilo me jasne konkretni jednani dr urbise protože ani delka pobytu ani kombinace s dlouhodobym pustem nebyla do te doby v nasich podminkach vyzkousena/zrejme/. Moje zakladni motivace byla totiž najit klidne místo na dlouhodobejsi pust/zadne jidlo jenom voda/. Intuitivne jsem citil ze spojeni těchto dvou ocistnych metod by mohlo fungovat. Puvodne jsem chtel praktikovat pust kombinovany s urinoterapii ale to se mi ve vile darilo jenom castecne.
Půst
po pripravach jsem zahajil pust tyden před nastupem do vily a ukoncil jsem ho den po navratu domu. 21dni. Pil jsem jenom balenou vodu a po celou tt jsem si delal urinove klystyry pomoci balonku asi 100ml.
Tma
pobyt ve tme mohu rozdelit na 2 etapy. Ta 1. trvala asi 6 dni. Po celou dobu jsem mel proti sve vuli dobry prehled o case. Bylo to dano hlavne tim ze jsem velmi malo spal coz je 2. tyden pustu obvykle. Dobře jsem vnimal den a noc a tak odhaduji ze jsem v teto době spal asi 1-2 hod denne. Asi od 2.dne se znasobily fyzicke bolesti které v mem pripade provazi pust. Pricitam to neprilis vzorne priprave na pust a pusobeni silnych ocistnych metod. Bolesti pripominaly priznaky klasicke chripky a během nasledujicich dnu gradovaly. Dominantni zacinala byt bolest patere. 5-6 den jsem pater vnimal jako jasne bile rozzhaveneho hada ve svých zadech. V te době jsem bolesti i kricel a zustaval jsem na posteli zkrouceny do polohy která bolela nejmene. Tyto chvile se stridaly s chvilemi kdy mi bylo jenom blbe. Najezdy krutych bolesti byly dlouhe ale neprevazovaly. Byla mi zima citil jsem totalni nedostatek sily a energie/pruvodni jev při pustu/. Musel jsem se nutit k beznym cinnostem jako je cisteni zubu a sprchovani me vysilovalo natolik ze jsem ho nektere dny vynechaval i když jsem vedel ze moje telo musí v teto fazu ocisty poradne smrdet a uzije si i terapeut. Psychicky jsem na tom byl po celou dobu pomerne dobře. Prekvapila me intenzita toho vseho ale vedel jsem co se deje a naivne jsem se domnival ze bojuju jasny boj. Na jedne strane vycerpani a bolest a na druhé ja. Mel jsem podvedomy pocit radosti protože jsem vedel ze to zvladnu a citil jsem ze za tou bolesti je něco dobreho. Tezko to vysvetlit ale mel jsem jenom 2 tydny ve tme a od zacatku se toho dost delo. Mnohem vic jsem se bal toho ze se nebude dit nic. Ale před strachem se utect neda.
2. etapa zacala necekane – uprostred najezdu bolesti jsem lezel na posteli a během vteriny bolest zmizela. Ještě chvili jsem se bal pohnout ale uz se nevratila. Prestoze ztrata energie a celkova vycerpanost se každý den prohlubovala a ruzne bolistky se postupne objevovaly a mizely tak opravdova bolest se uz neobjevila. V teto dobe jsem pozoroval ze muj spanek se omezil na několik desitek minut denne. Tento odhad je třeba brat s rezervou ale jsem presvedcen ze to nebylo vic. Mozek horecne zacal pracovat a stav fyzickeho vycerpani zpusobeny pustem spolu s neschopnosti ovlivnit chaos v hlave kdy místo snahy o meditaci jsem hodiny premyslel o kravinach byl dost frustrujici. Zjitreny sluch mi umoznoval vnimat presne denní dobu venku, cas se nekonecne tahl a hlava tocila dokola kraviny které me natolik iritovaly ze jsem citil jak mi odtekaji poslední zbytky energie. Divil jsem se jak me mohla stvat bolest. S ni bylo vsechno jasnejsi a jednodussi. Den nyní trval 50 hodin noc byla ještě delsi. Nemyslim si ze to co jsem zazival byly deprese. Podobne jako při prvnim tydnu při bolestech byl nad tim vsim takovy nejasny „pozorovatelsky“ pocit ze se deje presne to co se dit ma. Ten pocit sice nesnizoval utrpeni které jsem prozival a když jsem o nem premyslel tak zmizel ale byl tam a jediny daval tomu vsemu smysl. Tento stav trval az do konce pobytu ve vile. Moc jsem se tesil ven. Zvlastni bylo ze cim vic se blizil konec a ja jsem vedel ze jedu nadoraz a nevydrzel bych ani den navíc tim vice me mrzelo ze nemuzu zustat ještě tyden. Intuitivne jsem vycitil ze 21 dni je presne ta doba po kterou jsem tady mel zustat. Nevim proc ale byl jsem si tim jisty.
Mystika
zasadni jevy jsem nezaznamenal a tech par niternich které mozna byly a mozna ne nedokazu popsat ani zobecnit tak se asi tykaly jenom mne.
Sny
snum nerozumim jejich vyklady respektuju ale beru s rezervou a nechtel jsem se v nich babrat ani při tt. Dr urbis jim při svých navstevach venoval velkou a ja sam jsem postuzpne zmenil nazor. Mysticke vyklady dr urbise jsem poslouchal se zajmem a urcite davaly smysl ale prestoze jeden sen dokonce predpovedel driv nez se mi zdal/zjeveni trojjedine bohyne/ nedokazal jsem vycitit jaky to pro me mohlo mit vyznam. Zaujala me jina věc. Od zacatku/asi/ se mi zdaly jasne barevne a zive sny. Pozdeji s ubyvanim spanku byly sny kratke az flashovite.Zdaly se mi vetsinou fragmenty z minulos ti ale i banalni situace bez vyznamu byly emocialne silne a ja jsem podvedome citil jakoby sen spalil emoci kterou vyvolal. S odstupem bych to prirovnal k jevu který napr toltekove/castaneda/ popisuji jako rekapitulaci. Mam pocit jakoby tam praskaly obruce a nektere problemy které jsem donedavna vytesnoval mam odvahu a nekdy i chut resit. Nektere zmizely bez meho pricineni.
Ukonceni tt
velka uleva,jine barvy,chut se usmivat i když se to nehodi, prani byt při tom sam. Pro znalce bych pocit při vystupu prirovnal k hodne dobremu jointu. Neschopnost smysluplne odpovidat na otazky. Fascinujici priroda.
zaver
Tt povazuji pouze za nastartovani procesu zmen z nichž nektere jsou okamzite a nektere jsem zacal vnimat zhruba po 3 mesicich od ukonceni tt. Badani bych zameril na obdobi minimalne pul roku po ukonceni tt. Myslim ze při reseni svých problemu se často motame ve spiralach stále stejnych omylu a nejsme schopni udelat něco jinak. Podle meho nazoru tt rozpousti stare koncepty a dava moznost k fyzicke i dusevni ociste a to i když se o ni vedome nesnazime. Věci se zacnou menit samy od sebe a najednou je tu sance delat neco jinak aniz by to bolelo nas nebo nekoho jineho. Mozna se to neda pokazit ale je dobre o tom vedet uzit si to a hlavne toho vyuzit.

Na uplny zaver uvedu jake zmeny pozoruji ve svém zivote asi 1,5 r od ukonceni tt. Povazuji se za člověka stojiciho pevne na zemi a uvadim jenom zmeny za kterymi si stojim. Zadna zbozna prani.
sny: okamzity efekt. Zive barevne zajimave. Uzivam si je nepracuju s nima. Nekolikrat se mi stalo ze jsem se po navratu z wc vratil do predesleho snu. Zpocatku jsem pocitoval podobny samocistici efekt jako ve vile. Nyní ho uz nevnimam.
vztahy: vyrazna změna. Do konfliktu který zaboli me uz dostane jenom moje zena. Lide s kterymi jsem mel napjate vztahy zpravidla hned ze zacatku nepochopitelne vybouchli často bez priciny, jakoby vyhoreli a pozvolna meni sve chovani.
energie: spolu se sexem asi nejzasadnejsi změna. Tema na samostatnou zpravu protože nesouvisi jenom se samotnou tt ale nejvetsi roli hral vstupni pohovor kdy mi dr urbis vysvetlil ze kopu sice dobře ale do jinych dveri a potom uz bylo vsechno jasne a celkem snadne. Pocituji vyznamne a konkretni zlepseni kvality zivota
sex: prijemna a necekana změna. Povazoval jsem se v teto oblasti za stastlivce bez problemu ale zhruba pul roku po ukonceni tt jsem se zacal smirovat s tim ze to co se deje není nejaky predsmrtny flashback z mladi ale trvaly jev který trva do soucasnosti a da se rict ze stále graduje. Zlepsilo se vsechno – chut na sex,erekce kterou neresim ale uzivam si ji,prozivani sexu,jiny orgasmus – nevim jak to popsat asi to zni jako sci-fi ale naucil jsem se s tim zit.
ne-ne efekt: vždy jsem mel problemy s mirnou nadvahou a při pustu jsem samozrejme zhubnul. Zhruba pul roku po tt jsem kolem vanoc prerusil snahu o zdravou stravu a jedl jsem hodne a nezdrave. Prekvapive pomalu jsem nabral kila navíc ale mel jsem opet nadvahu. Během nekolika dnu kdy jsem upravil stravu jsem se dostal opet na optimalni vahu. Tento jev se opakoval.


+Panda Hodnocení: +1
ned 12.02.2012, 14:19
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Sungazing
Uživatelský avatar

Registrován: pát 03.02.2012, 07:54
Příspěvky: 187
makrobiotik dosažený půst 21 dnů
Reputace: +118
Prešiel si ozaj zaujímavou skúsenosťou, celkom by ma zaujímalo ako dr urbisen, to videl oproti klasickému pobytu v tme, keď sa stravuje. Isto to bolo aj pre neho prínosné.
Ďakujem za Tvoje postrehy, je to fascinujúce spoznávať sám seba...

_________________
http://www.vitazdroje.eu
Oni môžu, lebo si myslia že môžu...


Hodnocení: 0
ned 12.02.2012, 17:06
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz