Na hlavní stránku  
Právě je úte 23.01.2018, 00:44

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 143 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
Autor Zpráva
 Odkaz na příspěvek Re: Víra

Reputace: +7
Citace:
Bylo nebylo, dávno nedávno jedno náboženství, které se jmenovalo křesťanství.
A byl takovej kroužek, kterej se jmenoval náboženství, kam jsem jako já musel jako malý chodit...

A my jsme se v jeden den učili o Adamovi a Evě.
A já jsem nevěděl, že je rozdíl prostě nějak mezi historií náboženství, jako Adam a Eva, že byli úplně první lidi, a mezi evolucí. Já jsem si myslel, že to na sebe nějak navazuje.
Tak jsem se zeptal tý paní učitelky, jestli v tý době, když tam byli Adam a Eva, jestli tam byli s nima dinosauři.
Jestli tam s nima běhali dinosauři.

Ona na mě: "To je úplně nepodstatný jako, jestli tam byli nějaký dinosauři."
Já říkám: Ale to není jedno, vždyť oni našli fosilie dinosaurů.
"To jsou výmysly."
Jak výmysly? To našli.
"Ale, prosím tě, to jsou ty tvoje tohle to... To nesmíš všemu věřit."
Počkejte, pokud nemám všemu věřit, tak proč mám zrovna věřit tomuhle, co říkáte vy?
"No protože prostě je Pánbůh."
Já říkám: Ale vzhledem k tomu, že tam je mnohem míň důkazů, než s dinosaurama, tak proč bych měl věřit zrovna tomuhle?
"Ale prostě tomu musíš věřit..."

Citace z Normální autistický film

Jak byste mu odpověděli vy? :)

+Panda Hodnocení: +1
ned 15.10.2017, 02:34

Reputace: +1225
EDIT v nastalem zmatku:) .
Ta ucitelka byla krava, co akorat umi krivit ciste, nepopsane detske duse, tot vse :)))) .

admin: Uživatel byl deaktivován pro opakované porušování pravidel fóra a nemůže vám již odpovídat.

Naposledy upravil Cef dne ned 15.10.2017, 09:05, celkově upraveno 3

Hodnocení: 0
ned 15.10.2017, 08:20

(Mirek, admin)

vitarián dosažený půst 14 dnů
Reputace: +1529
Tohle by mě také docela zajímalo, protože stále moc nechápu, co vede lidi někdy až k fanatické víře. Např. v práci ve spodním patře má pronajatý sál africká náboženská sekta a vždy tam tak fanaticky jásají ke svému Bohu, tak silným vírám nerozumím. U mne jsou víry založeny na pozorování a vlastním úsudku, ale nepřerostly by ve fanatismus, tak moc nechápu jak to může vzniknout.

ned 15.10.2017, 08:43
Profil Zobrazit autorovy stránky

Jednoduche - lide jsou ruzni :) .

admin: Uživatel byl deaktivován pro opakované porušování pravidel fóra a nemůže vám již odpovídat.

ned 15.10.2017, 09:20

(moderátor)

Reputace: +252
Panda píše:
Tohle by mě také docela zajímalo, protože stále moc nechápu, co vede lidi někdy až k fanatické víře. Např. v práci ve spodním patře má pronajatý sál africká náboženská sekta a vždy tam tak fanaticky jásají ke svému Bohu, tak silným vírám nerozumím. U mne jsou víry založeny na pozorování a vlastním úsudku, ale nepřerostly by ve fanatismus, tak moc nechápu jak to může vzniknout.

Topiaci sa aj slamky chytá. Keď je niekto v úzkych, tak hľadá záchranu. A pustí sa aj do niečoho, čo je hlúposť a každý okolo to vidí, len on nie. A ani on by si sa do toho nepustil, keby bol v pohode.
To je jak s tými zázračnými tabletkami na chudnutie. Každý okolo vidí, že je to blbosť, len dotyčný, ktorý sa na to dá, to nevidí. A aj on to po čase uvidí, ale vtedy to nevidel, keď mal vnútorný problém sám so sebou a hľadal záchranu vonku.

ned 15.10.2017, 09:31

Detox - cize jinymi slovy (volne prelozeno) verici obecne jsou v drtive vetsine topici se trosecnici, co veri hloupostem, protoze nejsou v pohode, ok ? :)
Tak dik :D) .
P.S. Je to vse o lidech jako ve vsem a vzdy, to zase nemuzes takhle jednoduse nacpat vsecky do jednoho pytle:) .
Ale jinak jako provokace k diskusi dobry :) .

--------------------------------

Pandine - souhlas, k vire je lepe dojit na zaklade vlastniho poznani a vykrystalizovani:), nejaky impuls byt musi (vem si biblicke postavy, ktere se "obratily") pri pohledu na "zazrak":) .
Bez priciny neni nasledku, tezko nekomu zazlivat jakoukoli pricinu jeho obraceni, ze jo detox:) .

Ono totiz kdyz juknes necim hluboko do hmoty, coz je z vetsiny jenom energie drzici pokupe jakesi kulicky, ktere se zase skladaji z prevazujici energie (a to vse az do nekonecneho zblbnuti) tak MUSIS nutne dojit k zaveru, ze nas Svet je uz sam o sobe tak tezce DUCHOVNI, ze uz vic DUCHOVNEJSI byt ani nemuze:) .

Jsou to vele-kopy energie ruzne hustoty, kde tu co v ni pobyvame nazyvame hmotou a nekteri ji (mylne) stavi proti energii (duchovnu):) .
Existuje snad vic duchovnejsi Svet nez ten nas Vesmir ? :) ;-)

ned 15.10.2017, 13:51

(moderátor)

Reputace: +252
Cef píše:
Detox - cize jinymi slovy (volne prelozeno) verici obecne jsou v drtive vetsine topici se trosecnici, co veri hloupostem, protoze nejsou v pohode, ok ? :)
Tak dik :D) .
P.S. Je to vse o lidech jako ve vsem a vzdy, to zase nemuzes takhle jednoduse nacpat vsecky do jednoho pytle:) .
Ale jinak jako provokace k diskusi dobry :) .

--------------------------------

Pandine - souhlas, k vire je lepe dojit na zaklade vlastniho poznani a vykrystalizovani:), nejaky impuls byt musi (vem si biblicke postavy, ktere se "obratily") pri pohledu na "zazrak":) .
Bez priciny neni nasledku, tezko nekomu zazlivat jakoukoli pricinu jeho obraceni, ze jo detox:) .

Ono totiz kdyz juknes necim hluboko do hmoty, coz je z vetsiny jenom energie drzici pokupe jakesi kulicky, ktere se zase skladaji z prevazujici energie (a to vse az do nekonecneho zblbnuti) tak MUSIS nutne dojit k zaveru, ze nas Svet je uz sam o sobe tak tezce DUCHOVNI, ze uz vic DUCHOVNEJSI byt ani nemuze:) .

Jsou to vele-kopy energie ruzne hustoty, kde tu co v ni pobyvame nazyvame hmotou a nekteri ji (mylne) stavi proti energii (duchovnu):) .
Existuje snad vic duchovnejsi Svet nez ten nas Vesmir ? :) ;-)

A sme pri podstate veci. To, čo si popísal, že k niečomu dôjdeš na základe vlastného poznania a vykryštalizovania, tak to už nie je viera. To už je Tvoja vlastná skúsenosť a poznanie.
Viera, ktorá je len o "uverení bez vlastného poznania", je tá slamka, ktorej sa topiaci chytá. Takže sa v podstate zhodneme.

ned 15.10.2017, 14:15

(Mirek, admin)

No jo Cefe co s tím, slovo víra by mělo znamenat slepou víru bez vlastního poznání (jak píše detox), ne? Možná by se tam ta vlastní zkušenost dala zakomponovat tak, že na váhách (je/není Bůh?) nás překlopí na určitou stranu přesvědčení, tj. nevíme že to tak je, ale jen tomu věříme, jsme o tom vnitřně přesvědčení bez důkazů. Ta zkušenost a poznání nám jen naznačuje směr, ale jinak tomu pak už musíme jen věřit.

ned 15.10.2017, 16:06

Vy uz to mate zase zbytecne prekombinovany, moc filozofie, malo praxe :) .
Jsou dva pristupy k zivotu, ze za
a) jako by VSECKO byl zazrak (lidi co inklinuji verit ve Stvoritele)
b) jako by NIC nebyl zazrak (ateiste a prisni materialiste - vsecko se da vysvetlit, nic je neprekvapi, skoro vsecko vi, maji pro zmenu tuto svoji viru) :)
Volim pristup a), zije se s tim neskutecne lip (jak tu nekde jinde zminila wewa) a taky zdaleka jeste nevim tolik, kolik bych vedet chtel:).

Nadto mam vlastni (a opakovanou) zkusenost sveho casu ze spitalu:) .
Nekdo ze skupiny b) pri rozhovoru s nekym z a) ma tendenci rikat "No jooo, vy jste na tom lip, sverite to sve utrpeni tam "Nahoru" a je Vam hej, ale co chudaci my, neverici":) .
Odpoved byla "A co Vam brani na tom zapracovat, zmenit to" .. nekecam, fakt osobni zazitek a v podobnem duchu ne jednou:) .

Cize ono je to detox s tou slamkou kapku slozitejsi, nez by se na prvni pohled mohlo zdat:) .
Neni jenom cerna a bila, nejsme pouhe PC compatible strojecky:) .

ned 15.10.2017, 19:01

pestrá strava dosažený půst 1 den pozor kouše!
Reputace: +4
Kei píše:
Citace:
Tak jsem se zeptal tý paní učitelky, jestli v tý době, když tam byli Adam a Eva, jestli tam byli s nima dinosauři.

Jednoduchá odpověď. Ano.

pon 16.10.2017, 00:19

Ladič píše:
Kei píše:
Citace:

Jednoduchá odpověď. Ano.
Ladic, mas 100% jistotu, ze fosilie nejsou jen fejky ke zvyseni obratkovosti turismu (?) :) ..
Osobne jsem videl dino kost jen z rychliku nekde na fotce a k tomu neci tvrzeni, ze uhlikova (nespolehliva) metoda rika, ze to je x milionu stara dino kost:) .

pon 16.10.2017, 10:58

(Mirek, admin)

Cefe, Ty snad nemáš VÍRU v tvrzení "vědců" a v to co nás učí ve školách? :) Opět stejné jako s jinými vírami - jsou to tvrzení, která si obvykle ani nemůžeme ověřit vlastním výzkumem, a proto můžeme jen věřit. Např. dějiny - když si někdo nahoře usmyslí, vytvoří jakoukoliv interpretaci dějin která se bude oficiálně vyučovat a stane se tak "pravdou" založenou na víře.

+Cef Hodnocení: +1
pon 16.10.2017, 11:22

Cef píše:
Ladic, mas 100% jistotu, ze fosilie nejsou jen fejky ke zvyseni obratkovosti turismu (?) :) ..
Osobne jsem videl dino kost jen z rychliku nekde na fotce a k tomu neci tvrzeni, ze uhlikova (nespolehliva) metoda rika, ze to je x milionu stara dino kost:) .

O tom přeci nebyla řeč. Jsem si 100% jist, že Adam, Eva, dinosauři i Já i Ty jsme byli, jsme i budem. Že vše co bylo, je i bude v Bohu už je a tudíž v Bohu je vše přítomno současně. A protože tím vše myslím i to co bylo, je i bude vymyšleno, tak je úplně jedno jestli jsou to fejky nebo skutečnost.
Každopádně výskyt fosilií za fejky na zvýšení obratu turismu nepovažuji. To by byla asi nejšílenější konspirace světa.
Dovedeš si představit všechny ty dětičky školou povinné co občas na Barrandově nacházejí trilobity, všechny ty i amatérské paleontology co občas vytahují z kapes různé nálezy a ukazují je třeba v hospodě kámošům a spoustu jiných obyčejných lidí všude po světě kteří prostě něco viděli, že jsou všichni účastníci spiknutí turistických kanceláří aby se jim zvýšil obrat?

pon 16.10.2017, 13:15

(Mirek, admin)

Adam a Eva byli ve skutečnosti dinosauři. Ale pššt, je to tajné! :-x

pon 16.10.2017, 15:42

Cef píše:
"Ladic, mas 100% jistotu, ze fosilie nejsou jen fejky ke zvyseni obratkovosti turismu (?) :) .."

S tím nesouhlasím. Fosilie jsou skutečné. Otázkou je, jestli je radiouhlíková metoda průkazná. Dávky kosmického záření, jejichž úroveň je předpokladem pro radiouhlíkovou metodu se totiž mohly v průběhu dějin výrazně lišit. A zde se pak nabízí velký prostor pro manipulace s dějinami. A jestli žijeme v žumpě nebo ne je snad zde jasné každému.

pon 16.10.2017, 16:56

Nechytej me zase tak uplne za slovo, necilim primo na cestovky, ale spis mam na mysli takovou spolecenskou objednavku, takovou spis modu, na kterou se pak nabali byznys vyrobcu stupidnich hracek, ruznych muzeji, i ty cestovky, Hollywood atd:) .
Ale jo, nejsem zabednenec a ignorant, podle zkamenelin tu probihalo brutalni horko, kdyz Buh tvoril planetu, to jsou neskutecne sily co formuji hory a udoli, pro nas mravenecky po Zemi se hemzici nepredstavitelny:) .
Dalsi nalezy napriklad svedci o potope, je zrejme, ze kde je dnes sous byvalo morske dno a naopak .. obecne samozrejme tu mohlo probihat uplne cokoli :) .

JENZE (!):) jsem u toho nebyl a diny jsem nevidel, pisemne zminky ze souziti s nema se nedochovaly (krom "vselika havet") , tak nevim, muze mi to nekdo podstrcit a me nezbyva nez verit:) .
Cize necham to pro sebe zase nadale otevrene, cas ukaze, cas vzdycky ukazal:) .

Naposledy upravil Cef dne úte 17.10.2017, 10:01, celkově upraveno 1

+Ladič Hodnocení: +1
pon 16.10.2017, 19:37

Panda píše:
Adam a Eva byli ve skutečnosti dinosauři. Ale pššt, je to tajné! :-x
:lol: :-D ..

pon 16.10.2017, 19:37

Co se cestovek týče, pokud to myslíš obrazně, tak máš samozřejmě pravdu. Puntičkář no :-[ , prostě jsem takový.
S tvým "JENZE (!):) " taktéž souhlas pokud bráno čistě z věcného pohledu. Já o tom psal z pohledu mé víry z pohledu Boha "JÁ JSEM". Ono jde o to, že všechny ty bytosti prostě vnímám v mé přítomnosti. Nevidím je. A za to jsem rád. To bych z toho měl v hlavě asi pěkný bordel. Jen cítím jejich přítomnost. Jsou živé a v případě potřeby s nimi mohu v jistém smyslu komunikovat.

pon 16.10.2017, 20:31

Aha .. tak to jeste takto naciteno jako Ty nemam :-) .
Ono kazdy to mame jinak, to je normalni, nenormalni by bylo, kdybysme byli vsici stejni:) .
Buh ma rad pestrost, proto stvoreni tolika druhu tvorstva a rostlinstva, rozmanitosti barev, chuti atd:) .

Taky me zivot naucil neskocit hned kazdemu (jeho plkum) hned na spek, mockrat jsem musel sve nazory zkorigovat, cize opet vyckam a uvidim:) .
Priklad - donedavna bylo sadlo/maslo nezdrave az hruza, pak se objevily potize s jednostrannym uzivanim rostlinnych tuku (tusim zarustaly postizenm cevy ci co) a zase kotrmelec z5 k sadlu/maslu, cize asi tak nejak :) .
Preju hezky den vsem Ladicum a hledacum (a ze se zda se zase vyloupnul) :) .

úte 17.10.2017, 10:07

Ahoj Cefee. Nemysli si, že jsem nějaký lovec duchů (ezomeditační zarputilec) :hyper: . Pro mne toto: "jeste takto naciteno" neplatí. Tu schopnost vnímat "věci" mám vrozenou. Jako děcko jsem některé i viděl. Jak říkáš, každý jsme jiný.

úte 17.10.2017, 14:18

I Ti verim, muj syn byl na tom jako decko podobne, cize jo, muze byt:) ..
Ackoli vsak jiste vis, tech ezo-spolku co Ti (za mirny poplatek, jak jinak) vyperou cakry docista do cista jsou uz dneska mraky:) .
Maji i svy vysilani za rovnez "nepatrne" telefonni poplatky, hehehe :) ..

Clovek musi byt neustale ve strehu, mam na pameti slova jednoho sveho dobreho duchovniho ucitele, ze ty nejlepsi Bozi dary jsou zadarmo:) .
Nekdo to ale ne a ne chapat, nekde jak se rika "nakoupi", pak se snazi to prodavat dal (aby nebyl "ve ztrate"), vsak to znas :) .
Nekdy to vykopnes dverma, vleze to zase dal oknem .. "Opatrnost matka moudrosti" je dobre prislovi:) .

Naposledy upravil Cef dne úte 17.10.2017, 14:57, celkově upraveno 1

úte 17.10.2017, 14:48

(Mirek, admin)

Myslím že všichni jsme byli v dětství na tom mnohem líp. Teď teprve objevuji věci, které vím že jsem v dětství přirozeně věděl a uměl a jen to časem zapomněl.

úte 17.10.2017, 14:54

Tak tak pánové. Souhlas a souhlas.

stř 18.10.2017, 09:57
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 143 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina