Na diskuzi  

Zobrazeno 3184x

Dr. Mony Vital - Život ve skutečné svobodě

Dnes pojedeme do USA a setkáme se s Dr. Mony Vital, autorem knih "Neomezený život" a "Věčně mladý: Osvobození se od kultury smrti".

Dr. Vital žil bez jídla po dobu 18 měsíců. "Víte, breathariánství, tak jak ho vidím já, znamená chápat, že já jsem tady šéf. Mohu řídit to, kdo jsem."

Dr. Vital měl jako dítě sklon být volnomyšlenkářem, ptajícím se a zkoumajícím svět kolem sebe. "Narodil jsem se v Iráku. Přestěhovali jsme se s rodinou do Izraele, když mi bylo 5 let a vyrůstal jsem v Izraeli." Jaký byl váš život během dospívání? "Vše je o tradicích. 'Tradice' je první i poslední slovo a proto jsem si zvolil nebýt součástí té tradice, v určitém smyslu - co se týká jídla, uvažování a chování. Byl jsem více nezávislý. Již ve věku 5 let - tedy ve velmi mladém věku - jsem si uvědomil, že je to všechno podmiňování a už tehdy jsem nedokázal přijmout to podmiňování. Jak jsem dospíval, uvědomil jsem si, že každý musí být zformován kulturou a musí být přesně stejný; jinak jste nenormální, něco s vámi není v pořádku. A tak jsem si zvolil jinou cestu. Vždy jsem chtěl vědět, co tu chybí."

Jako výsledek své otevřené mysli a zvídavé povahy, Dr. Vital bez váhání přijal možnost života bez jídla. "Potkal jsem jednu přítelkyni, jmenuje se Jasmuheen, a ona napsala skvělou knihu s názvem 'Pranická výživa' nebo 'Život ze světla'. To je jiný název té knihy. Přečetl jsem ji asi 5 krát a vše, co říká ve své knize - je na 100% absolutně správné a pravdivé, protože jsem to přežil, když jsem přestal jíst. A vím, že má pravdu. Bylo to dokonalé. Když jsem ji potkal a ona se zeptala: 'Kdo přestává (jíst)?' Zvedl jsem ruku a řekl: 'Já.' Ona se zeptala: 'Kdy?' Odpověděl jsem: 'Dnes.' A to bylo všechno."

Když Dr. Vital učinil rozhodnutí, že bude žít bez jídla, přechodový proces probíhal překvapivě hladce. "Nemusel jsem procházet ukončovacím procesem, protože normálně je to 21denní proces. Nemusel jsem to absolvovat, protože jsem neměl žádná zavazadla, nemusel jsem vyjasňovat žádné záležitosti - svou rodinu, otce, matku. Všechno to podmiňování - neměl jsem to. Už předtím jsem pracoval na všech těchto věcech. Takže když jsem se rozhodl, bylo to pryč, chápete? Ano, nějaký čas jsem nechtěl ani pít vodu a během toho času jsem pracoval."

Všiml jste si tedy nějaké změny na vašem těle, například zhubl jste nebo jaká byla reakce vašeho těla na toto rozhodnutí? "No, věděl jsem co se stane. Není to jako výstřel do tmy. Znal jsem každý krok na té cestě, protože jsem to četl v jejích knihách. A pak jsem znal i sám sebe. Chci říct, všechno bylo správně."

Přece jen, jak jeho tělo zažívalo během prvního týdne detoxikační proces, Dr. Vital si všiml nějaké fyzické změny. "Takže první tři dny ztratíte hodně ze své hmotnosti a z vašeho těla vychází mnoho jedů - vaše krev je velmi toxická. Když močíte, pálí to, protože během prvního týdne jedy opouští vaše tělo; ale první tři dny jsou hlavní. Protože se zbavujete všech možných věcí, které jste nashromáždily během života. A nepotřebujete spát - spíte tak hodinu, dvě a pak jste v pořádku na dalších osm hodin. A pak, v průběhu času nejste skutečně unavení, není tam žádná únava; pokud nic nejíte, nemáte žádné ztráty energie."

"Takže během prvních tří dnů zhubnete nejvíce a pak se vaše tělo nakopne a začíná spotřebovávat tuk a vy hubnete. Celkově jsem zhubl 6 kilo. A pak se dostanete do stavu své ideální hmotnosti. Tělo umí - nemusíte nic říkat. Takže shodíte to, co nepotřebujete a tam zůstanete. Klíčové je ale cvičit: musíte cvičit. Musíte být v dobrém stavu. Děláte to záměrně a vypadáte dobře, cítíte se dobře, cvičíte každý den... Myslím po celý den. Musíte cvičit po celou dobu."

Když se jeho tělo znovu nastavilo do optimálního stavu, Dr. Vital začal těžit ze života bez jídla. "Máte více energie a více síly, fyzické síly, než když jíte. Takže v tělocvičně jsem cvičil 10krát tvrději než dříve." A cítil jste se lépe? "Ach, cítíte se lépe. A je to úžasný pocit."

Ve skutečnosti Dr. Vital věří, že konzumace jídla je ve všeobecnosti kontraproduktivní pro optimální zdraví. "Víte, když lidé jedí, jídlo je největším požíračem energie z vašeho fyzického těla. Vždy, když jíte, jídlo vypne systémy ve vašem těle, aby tělo zpracovalo to jídlo. Proto máme ve světě siesty." Myslíte, že proč? "Když se najíte, chce se vám spát. Když se lidé najedí, musí si jít zdřímnout."

Proč si myslíte, že je to tak? "Stala se z toho společenská záležitost. Protože se přejídají, tělo se vypne a oni si musí pospat na hodinu dvě, aby umožnili tělu zpracovat jídlo, zatímco oni spí. Když pracuje žaludek, vypne se tolik systémů, takže pokud nejíte, tento problém nemáte. Nemáte problém se svou výživou kvůli zpracování jídla a vylučování - všechny tyto věci už více nejsou. A pak neplýtváte žádnou energií. Skutečná energie, kterou máte, je i tak z dýchání. Pokud si myslíte, že vaše jídlo je to, co vás udržuje naživu, je to velký omyl. Protože všechno, co se děje ve vašem těle, je ve vaší mysli - ne ve vašem žaludku. Žaludek je druhořadý."

Dr. Vital objevil, že lidské tělo je plně vybavené na to, aby se optimálně vyživovalo a udržovalo. "Vaše plíce jsou hlavním energetickým procesorem vašeho těla a my jsme předurčeni k tomu, abychom nejedli. Máte dva vyživovací systémy. Jsou to plíce a střeva. Pokud střeva nedostanou žádné jídlo, uzavřou se do sebe, zavřou se - o nic nejde. Každé 3 týdny z vás vyjde bobek podobný ptačímu, jako ptačí trus. A pak po čase, každý měsíc nebo každé 2 měsíce z vás něco vyjde. A nemusíte si dělat starosti o jídlo. Je to prostě dokonalé: jste živí, energie proudí, žádné blokování. Jste prostě úžasná bytost."

"Takže máte hodně energie, ale musíte tu energii každých 8 hodin přeskupit. Takže každých 8 hodin jsem si navykl udělat 15 minutovou přestávku a jednoduše na 15 minut zavřít oči... ne kvůli spánku, ale jen jsem zavřel oči a obnovil svou energii. Je to téměř jako ve Hvězdných válkách. Vejdete do takové kabiny, zavřete se, stisknete tlačítko, obnovíte energii a odkráčíte pryč, vyjdete ven a jste v pořádku na dalších 8 hodin. Toto dělám stále. A pak nepotřebujete v noci spát. Spíte možná 2, 3 hodiny - to stačí. Je to více než dost. Máte čas číst knihy, máte čas přemýšlet, mít rád sám sebe, čas na všechno, co chcete dělat."

Retrospektivně si Dr. Vital uvědomil, že rozhodnutí stát se breathariánem nebylo tak náhlé, jak si myslel. Vskutku, připravoval se na život bez jídla dlouhý čas.

Říkal jste, že v ten den jste se rozhodl stát se breathariánem, ale že spousta jiných lidí muselo projít, myslím, 21denním přípravným obdobím. Co to zahrnuje? "Nuže tedy. Věděl jsem, že to chci udělat už před tím dnem. Rozhodnutí jsem neudělal v ten den. Ten den byl jen začátek. Ale plánoval jsem to roky předtím."

Rada Dr. Vitala pro lidi, kteří by se chtěli stát nezávislými na jídle: důkladně hledejte. Nejprve si prostudujte a zjistěte, čemu budete čelit, dříve než se pokusíte o ten proces. "21 dní vám jen dá všechny detaily, které potřebujete vědět - co dělat nebo co nedělat, protože to je velmi důležité. Lidé si myslí, že jsou velmi stateční: 'Budu tomu vzdorovat. Nepřestanu s tím a zvládnu to...', tohle a tamto, ale nejsou připraveni a ublíží sami sobě, fyzicky, mentálně, emocionálně. Pokud věříte v jídlo, musíte ho jíst. Pokud věříte, že jídlo je vaše výživa, musíte jíst, jinak zemřete. Budete jako jakýkoliv jiní hladovějící lidé ve světě. Nejíst znamená vědět, že to na 100% nepotřebujete. Ano, to je bod, ve kterém přestanete. Můžete to zkusit. Chci říct, lidé to zkoušejí na týden, dva, tři - na tom nezáleží."

Koncept 'žití ze světla' neznamená nutně, že potřebujeme světlo, abychom žili. Vlastně, podle Dr. Vitala, naši bytost vyživuje všechno kolem nás. Jinými slovy, prána nebo kosmická energie je potravou lidského těla. "Absolvoval jsem něco, co se jmenuje 'Odloučení ve tmě' v Thajsku, ve tmě. Není tam ani jediný paprsek světla za celé dva týdny. Chci říct, je to na to připravené, vůbec žádné světlo. Žijete tam, a pak, skupina, se kterou jsem byl, byli lidé, kteří nejedli." Takže v té místnosti není pouze jeden člověk? "Nás tam bylo asi 30 lidí. Takže je mnoho lidí, kteří žijí ze světla po celém světě. Nejsou breathariáni, to neznamená žití ze světla - my pijeme vodu."

Když mluvíte o světle, mluvíte o duchovním světle. "Vlastně je to vzduch a skutečné světlo, sluneční světlo. My jsme sluneční bytosti - jsme částí slunce, víte, co myslím? Přirozené světlo je ze slunce ale vše v něm je to, co nás udržuje naživu: magnetické pole, veškerá energie, kterou z něj přijímáme, to nás udržuje naživu." A bude nás to udržovat naživu i když jsme v tmavé místnosti? "I ve tmě, ano. Ano, nezáleží na tom, že jste v tmavé místnosti."

"Tmavá místnost byla dobrý zážitek, protože se stalo to, že vaše orgány ve tmě vypnou a jsou zmatené; pracovat ve tmě by pro ně byla velká změna. A pak, po pár dnech se nově nastartují a je to téměř jakoby jste znovu nastartovali to, kým jste. Můžete 'přebudovat' sami sebe, pokud chcete, pokud víte, co dělat, můžete to využít, ano. Byl to pro mě prostě úžasný čas."

Ze společenských důvodů se Dr. Vital rozhodl žít bez jídla pouze 18 měsíců. "Měl jsem přítele, který počítal dny. A každý den, vždy když jsem ho viděl, řekl: 'Dobře, ještě jeden den.' Proto jsem se rozhodl, že to budu dělat 18 měsíců. Bylo těžké vydržet delší dobu, protože společensky to bylo téměř nesnesitelné."

Takže když jste skončil to časové období, kdy jste byl breathariánom a začal jste znovu jíst, jaká byla reakce vašeho těla? Jednoduše se vaše tělo jen nastartovalo a zvládlo trávení dobře? Nebo to byl šok pro váš systém, nebo...? "Vždy je to šok, když jíte. I když jsme si zvykli na ten šok, ani o tom nevíme. V té době jsem jen pil polévky a vždy jen malé množství, aby si na to moje tělo zvyklo. Mluvil jsem se svým tělem a věděl jsem, co mé tělo chce. Nejím kvůli výživě, to je jisté. Nezáleží na tom, co je v tom, jestli to dobře voní, jestli to dobře vypadá, jestli to dobře chutná, to je to, co chci. Čím menší, tím lépe, čím méně, tím lépe. Není to o tom, jak mnoho jíte; to je bezvýznamné. Nejde o množství, jde o kvalitu a radost z toho, ze spoluúčasti, jde o lásku, kterou vložíte do přípravy toho, nebo s kým jíte. Takže to není o jídle - jídlo je jen něco, co děláte, je to společenská záležitost."

Dr. Vital věří, že láska je důležitá součást breathariánského života. "Žít ze světla - znamená milovat sám sebe. Víte, že se vám nic nestane. Je to o lásce k sobě samému. Od A do Z - láska k sobě. Pokud nemilujete sami sebe, nebo máte pochybnosti o tom, kdo jste jako lidská bytost, o vaší vlastní síle, pak to nedokážete. Takže všechno začíná i končí láskou k sobě samému."

Pro více informací nebo k získání knih Dr. Mony Vitala navštivte prosím: http://www.physicalimmortality.net.

Zdroj: http://www.suprememastertv.cz