Na diskuzi  

Zobrazeno 3463x

Elitom Ben Yisrael - breathariánství pro pracujícího člověka

Vrátíme se opět do Ohia v USA, abychom si pohovořili s Elitom Ben Yisraelem, který nám poskytne větší náhled na jeho první dny svého životního stylu breathariána.

"Pro začátečníky bych chtěl změnit název breathariánství, chtěl bych to změnit na 'alchymii jídla', aby lidé mohli lépe porozumět, o čem mluvíme. Je to věda, tak se vlastně zabýváte alchymií jídla. Jsme na úrovni, kde se alchymie jídla sama modernizuje, kde lidé pochopí, že mohou žít naplno život dokonce bez doteku masa nebo doteku vedlejších živočišných produktů. 'Alchymie jídla' tam nekončí, stejně jako technologie a věda, proto chceme, aby lidé porozuměli, že je to věda. Rovněž se také znovu vyvíjí, když lidé žijí jen z ovoce a lidé jdou na úroveň žití z prány, ale to je jen základ alchymie jídla, protože na konci všeho je důvod, proč lidé jedí, protože hledáte energii a tělo může běžet díky jiným zdrojům energie a proto to nazýváme 'alchymií jídla'."

Bylo mi řečeno o 21denním procesu. Mohl byste nám nyní vysvětlit, co to je?

"21denní proces je v základě cyklus, kdy může lidská bytost přestat jíst a pít na dobu 21 dnů, a tento je navržen, aby dostal tělo do nového typu cyklu. Obyčejně trvá 3 týdny změnit například chuťové buňky v těle, protože vařená jídla, maso a podobně, jsou velmi návyková. Nicméně, přestat úplně jíst a pít, povede tělo do nového typu cyklu, protože tělo je nyní nuceno se detoxikovat, aby žilo, ale zároveň se současně samo léčí a také začne chytat energii z jiných zdrojů. Nicméně po 21 dnech, záleží na životním stylu dané osoby a na tom, kde se nachází. Záleží na vašem životním stylu, někteří lidé mají schopnost, pokud už meditují, pokud už jsou na vyšší úrovni stravy, pokračovat dál bez jídla a pití. Nicméně, pro některé lidi by to mohlo být příležitostí se přeprogramovat na vyšší úroveň, protože chuťové buňky se změnily a záleží na vaší práci a životě, jak je namáhavý, na lidech kolem vás, to vše rozhoduje."

"Proto jste začali používat vyšší vědomí, které je uvnitř vás, aby začalo diktovat, kam potřebujete jít, odkud a jak dlouho tam potřebujete být, předtím, než se můžete přeprogramovat o kousek dále. Protože je to velmi nebezpečné, když nevíte, co děláte. Tělo je dost inteligentní, aby vědělo, kdy má nechat odejít toxiny z jater, z ledvin, ale vy to nechcete přehnat, uspěchat, prostě si na to dejte čas, protože máte celý den na to, abyste šli ve tvoření kupředu a začali pracovat na sobě. Když mluvím o alchymii jídla, je to v podstatě prodloužená meditace. Čím více se zaměřujete na své tělo, tím více energie vchází dovnitř, ale pokud je vaše tělo nasyceno toxiny a zacpou to, existují určitá místa, kde vaše mysl není v těle, protože to příliš bolí, kvůli bolesti, která zabrala místo - dokonce i když ji vědomě necítíte."

Jak zvládl svůj denní život, zatímco se pokoušel projít 21denním procesem, aby se stal nezávislým na jídle? Pro Elitoma začal breathariánský životní styl půstem.

Jak se můžeme dostat z bodu A do bodu B? Vezměte nás jednoduchými kroky od začátku, nás, kteří jsou v podstatě na třech jídlech denně, dýchají obyčejný vzduch a závisí na obyčejném jídle. Tak prosím, vezměte nás sebou na cestu od prvního dne přes nepohodlí, všemi těmi věcmi, které prošly ve vaší mysli?

"Tedy cesta záleží na tom, kde se člověk nachází, ale ukážu vám úrovně, kterými jsem prošel. Líbí se mi úrovně zabývající se různými změnami stravy, jejich odlehčováním a také začleňováním půstu do svého života, protože si pamatuji, že když jsem začal s půstem, jednou do týdne, během 24hodinové doby jsem se nemohl dočkat, až bude po něm, protože jsem chtěl přerušit půst a jíst to jídlo. Mějte na paměti, že slovo 'snídaně' jsou (v angličtině) dvě slova, která znamenají 'přerušení půstu' (anglicky 'breakfast', break=přerušení, fast=nejedení). Takže každé ráno, když se vzbudíte, prostě jste jen přerušili půst, když snídáte."

"Takže všichni jsou již v cyklu bytí breathariána. Již žijete život půstu, je to jen tak, že někteří lidé mají vlastní disciplínu vzít to na širší úroveň, než jiní. Jakmile přestanete pít nebo cokoli vkládat do vašeho těla, vaše tělo přejde automaticky do samoléčebného cyklu. Pokud stojíte, nasloucháte tomuto vysílání, když přestanete jíst, vaše tělo je v cyklu samo-léčení, dokud do něj něco nevložíte. Takže, pokud jdu zpět do toho cyklu, z bodu A do bodu B: po čase, když jsem držel půst, jsem se dostal do bodu, kdy jsme zapomněli, zda uplynulo 24 hodin, protože jsem držel půst a tělo se dostalo do tohoto cyklu, zvyklo si. Takže nyní to bylo na úrovni, kdy se dá dostat i dále - můžete jít na dva dny, mohli byste jít na tři dny. Někteří lidé zkouší jíst jednou týdně. Teď záleží na tom, jak jste na tom vědomě, na tom záleží, jak dlouho to bude trvat."

"Nyní mějte na paměti, že v západní kultuře je kultura okamžitého uspokojení, lidé chtějí vše velmi rychle, to není to, o čem hovoříme. Na východě se můžete jen učit, speciálně ve starověku, možná zabralo dva roky, než jste se naučili, jak stát v určité pozici, abyste přijímali energii, která proudí vaším tělem, a to ještě předtím, než se dostanete k učení samotného bojového umění. A oni pochopili, že to zabere celý život, než to zvládnou. Takže pokud se zabýváme úrovněmi alchymie stravy, o které mluvíme, není to hra, kde si jen myslíte, že skočíte sem a vyskočíte ven. Pokud jste celý život jedli, potíže a bolesti po celém těle, všechny ty léky, musíte myslet na to, čemu čelíte. Nicméně se to stane, jakmile dojdete se svým tělem do tohoto cyklu, protože existuje i více plodů, než o kterých právě mluvíme, ke kterým se lidské bytosti mohou vyvinout. Jsme právě na takové úrovni, abychom šli dále, kde jsme právě teď v našem výzkumu a kde to můžete pochopit."

Když se Elitom rozhodl stát se breathariánem, bez ohledu na svůj nabitý program, práce a starosti o svou rodinu, musel se přizpůsobit svému životnímu prostředí, aby si odvykl od potřeby fyzického jídla.

Také jste se zmínil, že jste byl celkem normální, že jste se nestáhl do soukromí nebo tak nějak. Co myslíte tím "normálním", můžete nám to více objasnit?

"No,'normální' jen znamená, že jsem žil standardně v této společnosti, jedl jsem tři jídla denně, chodil jsem denně do práce, staral jsem se o rodinu. Takže jsem v podstatě dělal normální věci ve srovnání s tím, kdy děláte něco, abyste přešli na úroveň žití více z prány. Takže jít na tyto úrovně, ano, přál bych si, abych se mohl vzdálit, ale jak už jsem řekl, mám práci, abych udržel střechu nad hlavou a tyto záležitosti, jak bych mohl do toho jít, když dělám tyto každodenní věci, které po vás společnost vyžaduje, abyste se v ní udrželi? Tak jsem musel vymyslet nový způsob a zhluboka ho promyslet, takže jsem začal vytvářet jinou úroveň tím, že jsem změnil stravu. Přešel jsem z veganství na živou syrovou stravu, ke šťávám. Průchodem těmito úrovněmi jsem stále plnil své povinnosti a práci a dokonce i na těchto úrovních byly léčební krize. Byly chvíle, kdy by jste byli unaveni sotva ještě jíst, jdouc do těchto úrovní, dokud si tělo nezvykne. Ale když jsem viděl, že si tělo začíná zvykat, pak může jít dál, pak jen pokračujete dále a dále a dále."

Co jste dělal, když jste měl hlad během tohoto 21denního procesu? Jak jste se s tím vypořádal?

"Existuje další pojem, který bych předložil, který bude znít jako nový. Co je breathariánství, že to není jen alchymie jídla, jak jsem řekl - můžete o tom pojednávat vědecky... energie, které vkládáte do vašeho těla, mají vliv na to, jak jste výkonní - ale breathariánství je také 'prodloužená meditace'. Jde ruku v ruce s meditací, protože to je to, co to je. Něco, jako když jste v meditativním stavu, nesedíte tam a nejíte popcorn. Sledujete mě? Takže v základě si užíváte svůj život - nyní nesedíte jen v meditační pozici - v podstatě děláte věci, procházíte životem a potom přijdou různé věci, stresy v těle, nyní se vaše mysl toho dovolává, takže je náročné jít na jinou úroveň. Zjistíte, že nebudete mít hlad - a tělo začne bručet a tak nějak podobně, že se to stěhují toxiny a zřejmě se jich střeva snaží zbavit a vypudit je z těla ven."

"To je vše, čím tělo prochází, začnete to chápat, začnete stoupat do vyšší úrovně vlastního sebepoznání. Takže proto, když jsem se předtím dostal k vědomé ochutnávce, což mnoho breathariánů dělá, pochopí, že to mohou udělat, protože to není hlad, že se toho tělo zbavuje. Ale nyní se jejich mysl stává silnou, skutečně mohou vést toxiny ven z těla ve srovnání s jinou osobou, která se prvně dostává do těchto stádií a se nají, neboť se na to dívá jako na hlad, 'dám si něco ať to přestane'. No, samozřejmě to přestane, protože když vložíte něco do těla, detoxikační proces se zastaví."

Takže ve skutečnosti podnět, který cítíme, není podnět kvůli jídlu?

"To vůbec není podnět kvůli jídlu. Není to nic, jen střeva začínají vypuzovat toxiny. To je vše. Lidé, kteří drží často půst, shledají, že jakmile se dostanou přes třetí den, trápení hladu pomine. Dostanete se do sedmého dne a většina toxinů v těle se sama vyčistí ven a nejste hladoví. Obyčejně, když jíte, vaše mysl takto ujede - je to kvůli přizpůsobování a emocionální nerovnováze."

Je to stejné s pitím a vstřebáváním tekutin?

"Ano, ohledně tekutin, čím více máte toxinů v těle, tím více byste měli pít. Samozřejmě pití vody pomůže detoxikovat tělo, nebo šťávový půst a podobné věci. To je to, co se děje. Kapalina je jen další takový druh, jak jsem minule mluvil o jablku. Není to nic, jen molekuly dané dohromady, ale tuhost jablka, jeho molekuly, se prostě pohybují mnohem pomaleji. Když vezmete jablkový džus, jsou to stejné molekuly, ale chování atomů se mění a molekuly se prostě pohybují mnohem rychleji. To je to, co dělá z tuhého kapalinu. Tak jsme se dostali k breathariánství, existuje vibrace jablka, kterou nemůžeme vidět."

"A nyní mají stroje, třeba jedním z nich je harmonický překladač (Harmonic Translation System). To je stroj, kde můžete vložit prst, vložit do něj vlasy, a on vám řekne všechno, co se děje s vaším tělem. A nyní mají ve výzkumu harmonické překladače, kde můžete podat osobě bylinu skrz email, protože to není nic víc než vibrace. Také mají drogy a všechno ostatní. Jednou jsem se zabýval ve škole třídami, kde dávali dětem drogy, aby je zklidnili. Vycházeli z léku v pilulce a nyní jsou podávány ve formě světla. Takže jsme již na úrovni vibrace - myšlenka může nastartovat výživu těla, pokud si to člověk dovolí a nastartuje více vědomé pozornosti."

Také se zabýval důležitou úrovní, která má významný dopad na člověka, který prochází počátečním stádiem k nezávislosti na jídle.

"Existuje úroveň, na kterou až se dostanete, porozumíte, že tělo se dále může vyživovat z prány, a tomu se říká 'vědomá ochutnávka'. Teď chci nadnést toto: když se dostanete na určitou úroveň, můžete si nastavovat hranice pro váš život, protože všechny naše životy nejsou ničím, jen gobelínem protkaným myšlenkovým procesem. To je to, co vytváří souhrn našeho života a patří k vztahu, který máte k věcem, které jíte, k věcem, které nejíte, k věcem, které nosíte. To jsou všechny vaše myšlenkové procesy. To, co breatharián udělal je, že jen získal více nadvlády nad svým životem místo toho, aby mu ho někdo jiný vedl. Nyní si tkáte svůj gobelín života. Nyní se zabýváte vědomou ochutnávkou, řekněme například, jste s přítelem, breatharián půjde a pravděpodobně si s ním dá čaj v kavárně. Ale někdo by mohl vyskočit a říct: 'Ach, vy nejste breatharián! Vidíte, vy potřebujete čaj! Vidíte, podívejte se na to!'"

"Takže to je důvod, proč hodně z nich nechce fanfáry, protože jinými slovy 'proč bych nemohl žít normální život?' Proto oni to neříkají. A lidská mysl má schopnost ukázat prstem, aby ospravedlnila vlastní chování. Protože to není jako anonymní alkoholici, kde se dostanou do skupiny lidí a řeknete: 'Ahoj, jmenuji se Elitom a jsem 6 měsíců nezávislý na jídle, držte se zpět, funguje to.' Takže se nechcete dostat do tohoto cyklu. Proto se tím mnoho breathariánů nechlubí, protože stále chtějí žít v okruhu toho, co mají stanoveno pro svůj život, ale berou svůj život do jiné úrovně, kde mají více času, více gobelínů, a získávají výhody a vše co dělají, je jen snaha ukázat to zbytku stáda, tak, aby se mohli k tomu také vytáhnout, aby mohli jít nad to, co... zastaví globální oteplování. To nám dá více času na planetě. Tak to je celý dar. Máme to právě tam v normálním bytí, kde vyvstávají jiné okolnosti, které mají co do činění s naší duchovní cestou."

Nyní nám řekněte něco o svých rodinných příslušnících, přátelích a sousedech. Museli se divit, když jste přestal jíst, nebo jak jste se vypořádal s jejich reakcemi?

"Vypořádal jsem se s nimi prostě jako většina holistických praktikujících, kteří vám řeknou, že rodina a přátelé se zvládají nejhůře. Je to přesně tak, jak to je. Takže si v tu chvíli musíte nastavit svou mysl na svou cestu. Vzdáte se a řeknete: 'Dobrá, nechtě mě, abych se zařadil zpět do stáda a nešel dále,' nebo jdete vpřed a pokusíte se stanovit si parametry na zvládnutí tohoto životního stylu, ale zároveň zvládáte jejich životní styl anebo toho všeho necháte? Obvykle tam ustrne komunikace, to přijde, ale záleží na tom, jak vytváříte svůj život. Snažím se říct některým členům rodiny: 'Copak nevidíš tak a tak, kro právě zemřel nebo tak a tak, kdo onemocněl, že přišlo to...' Tak, pro lidi, co to vidí, ale místo toho, aby přišli k vám... nemůžete udělat nic, dokud se lidi neprobudí."

Co jste udělal, když vás lidé zvali na oběd nebo ven na jídlo, jak jste tyto situace zvládal?

"No, to vše záleží na tom, kde jste na své breathariánské cestě. Důvod, proč to říkám je, že existuje úroveň nazvaná 'dětský breatharián'. To je tehdy, kdy jste teprve do toho vstoupili. No, tenkrát, když jsem se vypořádával s těmito situacemi, zkoušel jsem jít na nejvyšší vibrace, na které je možné se dostat, ne získávat pozornost. Takže pravděpodobně dostanete lehkou polévku, nějaký vývar, něco na pití, prostě abyste zapadli, abyste na sebe nestrhli pozornost, protože někteří lidé budou buď... byli byste překvapeni, jak se rozzlobí, když jim sáhnete na jejich systém víry. Tak takto vběhněte do toho."

"Pak dosáhnete úrovně 'dorostového breathariána'. To se stane, když jste chvíli ve hře, kde pochopíte, že jste nyní obdrželi více energie. Už vás tak moc netahají k jídlu, ale umíte to s lidmi více zvládat na jejich myšlenkovém procesu. Nyní se tím dnes nezabývám, jen v průběhu růstu. Pak se samozřejmě dostanete k 'dospělým breathariánům', pak už to nebudete potřebovat řešit vůbec, dokonce devětkrát z deseti tam ani nebudete. Protože, jak jsem řekl, životy většiny lidí jsou zaměřeny na otázky sexu nebo na otázky jídla, nejvíce na zábavu a na vše další, váš život začíná ztrácet barvu, nebo začínáte vytvářet jiný život sami pro sebe s věcmi, které děláte, které nepožadují tyto požadavky. Tak je to, když se dostanete na 'úrovně dospělých'. Může to být opravdu pro lidi příliš obtížné projít svým přechodem. Zanechávají určitého jídla a určitých míst vlivu? Není to tak moc o hladu, který má vliv na pokračování v této cestě."

Poté, co Elitom dodělal kompletní přechod na žití z prány, měl více času objevovat a rozvíjet jiné aspekty sebe sama.

Co děláte s tím vším volným časem, který najednou máte? Hledal jste nové zájmy? Žijete více společensky?

"Nový zájem je opravdu dobrá věc, jako, když jsem se naučil háčkovat, číst více knihy, věnovat se cyklistice... Začnete hledáním všech těchto věcí. Dokonce jsem vytáhl kytaru a učil se nové jazyky, protože máte více času na tyto věci, zaměřit se na tyto věci, studovat, a to je celá velká věc, celá znalost, kus dalšího vědění. Můžete se naučit více z fyziky, dokonce o breathariánství. Co teď vím je, že o tom mohu mluvit více, díky cestě, protože přichází více znalostí."

"A shledáte také, že ve vědě narazíte na věci, o kterých po celou dobu věděli, jen to někdo prostě nevynesl do popředí. Dokonce ohledně Einsteina a E=mc2, že energie a hmota je totéž. Tak se vrátíte zpět a začnete zkoumat věci, které tito muži již vyzvedli a skutečně je vidíte se nyní projevovat v mnoha různých věcech, technologiích, nových vynálezech, které přicházejí a dokonce jak ovlivňují lidské bytosti... Celkově se naše střední délka života prodlužuje mnohem více než je zvykem. Takže se účastníte celé funkce zacházení s časem. Dostanete se k prozkoumání více věcí, abyste viděli, jak to do sebe zapadá."

Není čas na nudu, že?

"Na nudu není čas!"

Vést náročný životní styl s plnou zodpovědností, zatímco žijete jako breatharián, má své výzvy. Elitom se svěřil s některými tipy, jak to zvládat a co očekávat.

Co bylo pro vás během této doby nejlepší, být sám nebo s jinými lidmi nebo na tom nezáleželo? Jaká byla vaše zkušenost?

"No, je to také velký problém, protože si projdete obdobím, kdy jste sami, abyste přesměrovali kousky té cesty, po které chcete, aby váš život šel. Jak jsem řekl předtím, byl to gobelín energií, měli jste oběd, snídani, večeři, měli jste různé závazky, kamkoli jste šli, všude se jedlo, a tyto zájmy začaly uvadat, když jste začali prolamovat realitu hmoty nebo iluzi hmoty. Tak jste začali vytvářet jiné reality, směr, kterým jste chtěli jít a možná se to nejdřív zdá nejisté, když se dostanete do nových energií, protože přemýšlíte devětkrát z deseti, kde můžou být omezené, jak se otevřít. Ve skutečnosti je to něco, co si musíte přiznat sami sobě. Takže projdete změnami nudy. Pravděpodobně máte vztahy a tak jdete ven a vidíte jejich život, jak je zaměřen mimo toho a začíná uvadat, konverzace s nimi začíná slábnout, protože se nyní zabýváte fyzikou a metafyzikou. Na věci se díváte jinak a tato osoba na to není, pořád se baví o sportu. To vše je také v pořádku, ale začíná se to vymezovat."

Elitom se kreativně přizpůsobil breathariánskému životnímu stylu, modifikoval a opětovně vynalézal nové metody, které by mu vešly do nabitého programu.

Měl jste momenty vlastních pochybností? Pochyboval jste, zda děláte správnou věc? Byly tam vnitřní boje? Jak jste se s nimi vypořádal?

"Ach ano. Když jsem tím procházel, první osobou, na kterou jsem se podíval, byla Jasmuheen a její 21denní proces a toho jsem se chopil, ve skutečnosti se ho chystám přepsat. Je to v podstatě to, co jsem si ve své mysli řekl, 'Nemohu se na 21 dnů vzdálit. Pokusím se ji přepsat. Přijít s jinou metodou.' Takže, když jsem do toho šel, měl jsem mnoho pochybností jako: 'Člověče, raději bys měl jít touto cestou, ta je již zavedena.' Ale v podstatě to bylo náročné a měl jsem mnoho pochybností, zvláště v tomto procesu, když se stále vypořádáváte s emoční myslí, mohli byste mít problémy v práci, problémy s přáteli nebo něco, mysl se stane opravdu rozrušenou a první věc, kterou chce udělat, skočit přímo zpět k jídlu a vy byste mohli, protože je to droga. Je to druh... dokonce smažená jídla jsou návyková, je to droga a začnete zjišťovat, že když se na sebe díváte, říkáte: 'Člověče, já jsem neměl hlad, proč jsem to udělal?!' Máte co dělat s těmito stresy, prostě jako když zanecháváte alkoholu a drog, pak se stáváte silnějšími, jak to zvládáte a jste skutečně přepsáni, jako když jdete s novými osnovami, kvůli dalším, protože by mohli jít cestou, kterou jste vybrali, místo toho, aby se vzdálili, jak jsme o tom dříve mluvili. Všichni lidé nemají 200-300 nebo více dolarů, aby se vzdálili a uzamkli se. Takže bylo mnoho pochyb, ale překonalo se to, jak šel čas, vzešly nové metody: 'Zkusme to takhle,' 'Co když se tak stane?' protože jsem se začal na sebe dívat jako vědec."

Pro ty, kteří se chtějí pokusit stát se nezávislými na jídle, Elitom radí vždy bdělý postoj vůči tělu, být flexibilní a přizpůsobivý jakékoli situaci.

Jak jste se motivoval každý den, abyste prošel 21denním procesem, jaké tam pro vás byly speciální věci?

"Jsem rád, že jsem začal meditaci, aby mi tím pomohla a začal jsem vidět, že energie přichází. Ale pro motivaci jsem chtěl vidět, co se bude dít. Takže se přes to přenesete, Když se to stane těžké, víte, že pracujete s energiemi vašeho těla. Jsem rád, že jsem se naučil práci s energiemi předtím, než jsem do toho šel, takže celá motivace je jen přepsání nových osnov, uvidět, co se bude dít, poznání: 'Může tělo toto udělat?' Ale pak zase musíte vnímat znamení, kdy přestat a to je to, co mnoho lidí nemá. Když máte lidi, kteří vám přináší další znalosti, je to na vás, jestli to zkoumáte a uvnitř máte znamení, kdy skončit a kdy poslechnout. Když učíme tyto osnovy, také musíme mít v sobě tuto signalizaci. Jen neříkejte: 'Dobrá, jen proto, že to on udělal, vím, že mohu v tom pokračovat! Je 30 stupňů venku a vy jste venku, vaše tělo bolí, jste na umření, možná se potřebujete ten den zchladit, dokud se tělo nestane silnějším, dokud nebudete moci pokračovat, protože to je vaše cesta, ostatní jen podávají informace."

Kromě toho máte spoustu času na rozvíjení svých ostatních talentů, Elitom uvedl jiné uspokojující výhody, zatímco vede životní styl bez jídla.

Stalo se něco, co vám vyvstalo během tohoto 21denního procesu? Bylo vaše myšlení jasnější?

"Myšlení je jasnější, tělo se samo vyrovná. Všimnete si, že začnete více oceňovat tělo, protože existují určité bolesti, které jdou přes tělo, neviděli jste je předtím, nyní je vidíte, stanete se zdravějšími. Výhody jsou prostě ohromné. Když se vydáte na cestu a praktikujete alchymii jídla, nemusíte odskakovat kvůli okamžitému použití toalety, vy nemusíte. Získáte více energie po celý den. Zrovna jsem říkal jednomu mladému muži, je mi čtyřicet, ale včera jsem prošel tři míle, abych se dostal do domu mého syna, ale já jsem to udělal, jakoby nic. Bylo to jako: 'Oukej, zvládnu to nebo si půjdu chytit taxi?' Jen jsem šel pěšky. Dostanete se tam, protože tělo je nyní mnohem zdravější a může to udělat. Jsou tam výhody, které si začnete užívat a dokonce tam, kde jste nyní, můžete jít ještě dále, jak život jde dál."

Měl jste někdy pocit, že si s někým potřebujete promluvit o tom, co děláte?

"V počátečních stádiích ano, ale jednou jsem měl špatnou zkušenost, přišel jsem někam, kde nebyl nikdo okolo, kdo by měl znalosti - dveře se rychle ze všech směrů zavřely. Bylo to pro mě těžké. Musel jsem dál: 'Jak to mám překonat, jak se s tím vypořádat, než se dostanu dál a budu silnější?' Takže v počátečních fázích nebyl opravdu nikdo, s kým bych mohl promluvit."

Je to jako volání zevnitř, které je tak silné, že to uděláte, ať je to cokoli?

"Ano."

Kde jste získal vnitřní sílu, abyste prostě věřil, že to bude dobré? Jak to, že máte tolik víry?

"Vlastně jsem začal v pozdních 20 letech pozorovat bolest na svém těle - nevěděl jsem, co to je, zkoušel jsem se s tím vypořádat, šel jsem k lékaři, podal mi nějaké léky. Ale pak jsem narazil na někoho, kdo mi jen řekl: 'Skoncuj s masem,' to mě hned chytlo, tak jsem šel do toho. Co dál mám udělat? A pak jsem začal díky změně stravy sledovat na těle zlepšování a tělo se začalo samo léčit, pak jsem se dostal na cestu, kde jsem více pochopil, co patří do těla v období, když jej živíme jídlem. Tak jsem začal stoupat na vyšší úroveň, poznávat více a více a více. Začnete sledovat, že to tělu přináší další nové výhody, energii, zdraví, vitalitu, takže právě pak, je tam motivace, vnitřní síla, odvaha jít dál. Pak do toho vběhnete: 'Dobrá, na co bych mohl zemřít? Předpokládám, že zemřu na onemocnění jater, rakovinu, mrtvici, cukrovku? Jsou to všechny ochranné energie, které nám přinesl zvyk, ale když z toho vyjdete, neukončíte prostě tento zvyk?' Možná můžete déle žít a užít si více života, protože jste začali milující život. Milujete život."

Zapisoval jste si deník, abyste zdokumentoval tuto cestu?

"Ano. Vlastně mám docela sbírku, kterou jsem sám napsal, nejen o 21denním procesu, ale i pojednání o různých záležitostech, kterými procházíte. Jak jsem řekl, dělal jsem se sebou mnoho experimentů, 'Co se stane, když sníš toto?' Dokonce jsem zaznamenal zážitek, kdy jsem jedl pořád pomeranče, po celý týden, jen jsem jedl pomeranče, jedl pomeranče, pak jsem najednou dostal 100% pomerančový džus z přístroje a najednou jsem pocítil v jedné minutě negativní energii přicházející jen z něčeho tak prostého. Měl jsem plno těchto vysokých plánů, dělat to či ono, a jen tohle mi to všechno vzalo. Takže kousek alchymie jídla - všechno, co dáte do svého těla, souvisí s tím, jakou to má energii, jak čisté to je, všechno má vliv na vaše myšlení, protože jste přišli, abyste zjistili, že vaše tělo je vaším myšlenkovým procesem."

Jaké to bylo, když jste dosáhl 21. dne? Slavil jste? Dělal jste něco jiného? Jak jste se cítil?

"Vlastně jsem byl šťastný, že jsem tím prošel. Ale hlavní věc byla, že jsem byl stále v úžasu, že tělo ještě pobíhalo."

Elitom, jako ten, kdo prošel všemi počátečními zkouškami a změnami ke stavu nezávislému na jídle, má několik užitečných tipů pro ty, kteří mají rušný životní styl.

Doporučil byste něco těm, kteří se zajímají o to, jak se stát breathariánem, ale stále mají práci a rodinu? Co navrhujete?

"No, v tomto doporučení je v zásadě řešení těžkého úkolu, který jsem si vzal tím, že jsem měl rodinu a práci. Chcete-li jít mnohem pomaleji, místo toho, abyste šli na celý čas pryč, nejíst a nepít a 'tak se to stane'. Jako když jsem začal doporučovat odlišnou změnu stravy. To je velmi důležité, protože pokud už máte nadváhu a podobně, nevím, jestli to s tím souvisí, ale současně začnete chtít posilovat, budete více a více zdravější, budete mít více a více čchi - čím vyšší je strava, tím více čchi máte. Takže, co chcete dělat, je jen začít získávat svou energii, to je nejlepší rada, kterou mohu dát. A samozřejmě navyknout si tělo alespoň na jeden půst týdně. Tohle doporučuji. Tělo si časem může zvyknout a stane se silnější a vydělá další procento. Myslím, že to je to, co chci také vyzdvihnout."

"Slovy, mám v ruce talíř s jídlem, dostali jste tu brambory, kukuřici a tady něco dalšího a chystáte se to sníst. Ale zároveň, jak jsem řekl dříve, každý je breatharián, protože zemřete bez dýchání ještě dříve, než bez jídla a vody. Dech dělá něco pro vaše celkové uspořádání, stačí jen pohyb, hned od žebra. Takže na tomto talíři s jídlem už máte prostor na čchi, protože to je to, z čeho chcete žít. Jak jde čas, něco z talíře odstraníte, řekněme, trochu kukuřice a za nějakou dobu přijde na talíř více čchi. Když odstraníte trochu brambor, opět, přijde více čchi na tento talíř. Sledujete mě? Čím více a více začnete odstraňovat jídlo z talíře, tím více ostatní energie - která je jen jemnějším jídlem - přijde a zaplní vám talíř, aby vás živila. Je to tak, že každý už žije z čchi. Čchi přijde přirozeně a vy jste duplicitní mikrokosmos přírody - stejná věc, tělo a všechno ze čtyřech prvků. Takže hlavní funkcí je čchi a vše, co děláte, je jen více si přinést nebo dovolit - vůbec to není o donucení - jen dovolit, aby více čchi přišlo do vašeho těla, takže tělo může přirozeně fungovat, jak bylo navrženo."

Elitom napsal knihu o vlastních zkušenostech, aby pomohl lidem, kteří prochází stejným procesem k nezávislosti na jídle, nebo kteří přemýšlí, že by to zkusili.

Zmínil jste knihu, mohl byste nám něco málo říci, o čem je?

"Kniha se nazývá 'Je v pořádku být zdravý' a je pravda, že tato kniha pojednává o osobě, která přebírá kontrolu nad svým zdravím na hlubší úrovni. Začnete na jedné úrovni, naučíte se různé věci, ale zároveň je zde jiný poznatek, který můžete pochytit, který může vzít tělo ještě dále, jak předejít nemocem, které nemusíte nikdy mít, nemusíte je dostat. A pokud je máte, měli byste být schopni zvrátit proces, protože je to vaše tělo. Vaše tělo naslouchá vaší mysli. Nikdo vás právě teď nedrží dole, nedává vám jídlo do vašich úst, do vašich těl. Máte nad tím kontrolu, a také máte kontrolu nad tím, jak trávíte po celý den svůj čas a o tom pojednává kniha. Dar, který dostanete, je více času, to je to, co s tím souvisí. Jak trávíte v životě svůj čas? Protože to určuje, jaké je vaše zdraví - to vše jde ruku v ruce."

Co vás vedlo k tomu, abyste napsal tuto knihu?

"Když jsem procházel přechodem, říkal jsem si, tohle lidi potřebují vědět nebo slyšet. Alespoň to dát k dispozici. Když přišla ke mně Supreme Master Television a chtěla vědět spoustu informací, motivovalo mě to, abych do toho vložil hlubší myšlenky. Pak jsem začal vidět na obzoru, jak mnoho lidí opravdu chce vědět. Jak jsem předtím řekl, když jsem poprvé začal, když jsem poprvé uchopil znalosti, neměl nikdo zájem. Když jsem do toho šel, začal jsem učit nejdříve malou skupinu a teď začínám vidět, jak mnoho lidí chce alespoň vědět o těchto cestách, o těchto znalostech, které vychází ven a že existují vyšší úrovně alchymie jídla, do nichž může člověk jít - a že vše je na nich."

"Takže celá motivace předávat to dále, je pro mě dobrá. Dávám do toho více myšlenek. Dostal jsem šanci podělit se o své poznatky, které jsem shromažďoval v průběhu let, v různých scénářích, různé pády. Spousta lidí, kteří se přichází učit a nechtějí spadnout, tak aspoň vědí o některých věcech, kterými projdou. Nemám s ničím žádný problém, abych vám ukázal, že lidská bytost může sama sebe vložit do cyklu a tělo může jít dál a dál a dál."

"To by měla být velmi zajímavá kniha. Není moc velká, nemusí být velká. Je to jen rozhodující znalost, která vás dostane přímo k věci bez všech fanfár, ale dá vám mnoho odpovědí, aby lidé mohli začít svou cestu."

Elitome, děkujeme vám ještě jednou za váš čas a skvělé odpovědi. Právě jste přidal další dimenzi k evoluci člověka.

Zdroj: http://www.suprememastertv.cz