Na diskuzi  

Zobrazeno 4645x

Dr. Christopher Schneider - Breathariánský vědec

"Dobrý den! Jste bytosti Světla a já bych vám rád poskytl příležitost znovu to zažít. Zažít znovu to, že my všichni můžeme být vyživováni pránou, světlem, čchi. Že se tak můžeme vyléčit, že se tak můžeme vrátit ke svému počátku, přesně jak jsme, jako božské bytosti, zvyklí. Já sám jsem breathariánský trenér. Provázím lidi přes takzvaný breathariánský proces, který zpopularizovala Jasmuheen, Australanka, a pomocí kterého se můžeme naučit žít z prány."

Dr. Christopher Schneider je chemik a naturopat. Žil bez jídla několik let. Breathariánský životní styl nebylo něco, co měl v úmyslu během dospívání.

"Vyrůstal jsem v Hanoveru, který je na severu Německa, kde jsem i studoval chemii. Potom jsem začal pracovat pro OSN - 2 roky jsem dělal na jednom projektu. Ale po těch 2 letech mě napadlo, že se stanu naturopatem. O půl roku později jsem začal studovat naturopatii, což trvalo několik let. A je humorné, že předtím jsem se zajímal o medicínu, ale protože jsem nemohl - když jsem viděl krev nebo injekce, omdléval jsem, když jsem byl mladší - takže jsem nikdy neuvažoval o medicíně, ale o chemii. Takže jsem se vrátil k medicíně. Učíte se mnoho věcí a vidíte mnoho kurzů v oblasti naturopatie, pro vaše individuální zájmy, které chcete dělat, a zde jsem získal většinu věcí, které dělám nyní, které bych dělal jako naturopat. Například akupunkturu, šel jsem na školení na Sri Lanku. Dělal jsem 'dotyk pro zdraví', což je zkouška svalů, proto jsem tam absolvoval mnoho kurzů; stal jsem se tam učitelem."

Jako mimořádný zdravotní profesionál, který se velmi zajímá o své pacienty, Dr. Schneider se snaží poskytnout jim okamžité výsledky.

"Miluji své pacienty. Nechci, aby byli na mně závislí. Když máte problém se zády, možná potřebujete 10 léčeb a pak je to lepší. Ale já je nechci vidět 10krát - proč? Protože chci, aby měli úplný užitek už od první minuty. Takže můj způsob práce je, že když přijdou, popovídám si s nimi, o jejich potřebách samozřejmě, a tělo naříká, protože máte možnost bolesti. Takže udělám něco pro tělo, ale vyzkouším též najít klíč, stopu toho, co není v pořádku. A když toto uděláte, lidé se cítí lépe celkem rychle."

Vy spíš chcete, aby si pomohli sami, než... "Ano, přesně. Myslím, nemohu je vyléčit, žádným způsobem. Bůh možná, nevím. Ale něco chybí nebo něco není v pořádku. A když to dáte do pořádku nebo když oni najdou správný pořádek, všechna energie proudí a oni se znovu cítí dobře. Nebo alespoň vědí, co dělají. Někdy to nechtějí změnit - někteří lidé chtějí zůstat závislí na někom jiném nebo chtějí setrvat ještě nějaký čas ve svém starém příběhu. Nebo by to mohlo být toto, takže je nechám tak. Ale často, když to vidí, nejsou už závislí na tomto příběhu, který jim způsobuje těžké časy. Vidí, že to je svobodná vůle, že ten příběh mohou mít nebo nemusí. Je to jako teď. Pijete kávu nebo ne, ale nemusíte pít kávu."

Tak jako mnozí jednotlivci žijící bez jídla, i Dr. Schneider objevil pránickou výživu náhodou. V jeho případě to byl přítel, který mu představil poselství Jasmuheen o životě ze Světla.

Jak jse se tedy dostal na cestu breathariánství? "Měl jsem dobrého přítele, který byl vydavatelem - myslím, velmi malým - měl vlastní knihu a ještě pár dalších. Chodíval na meditační kurz a tam byla nějaká žena, která nejedla, což mohl být i půst. On ale má dobrý cit na lidi a zjistil, že je v tom něco jiného, proto se jí na to zeptal a ona mu jen dala adresu na Charmaine Harley. Vzpomíná se to v knize od Jasmuheen. A ona jen zaslala několik stran, vnitřní část je zapečetěná, a byly v ní nějaké instrukce. Bylo tam popsané to, co známe jako 21denní přechodový proces: sedm dní bez pití vody, dalších sedm dní se pijí jenom zředěné šťávy a dělá se to v odlišném prostředí. A tak to ukázal jednomu příteli a za měsíc či dva později to ten přítel začal dělat. Ve stejné době kontaktoval Jasmuheen - a ona přijela do Evropy přednášet. Shromáždil pár kontaktů, ona přišla do televize, do diskuzní relace a on potom udělal seminář. A protože je to můj přítel, měl jsem samozřejmě všechny tyto informace. Jednoho dne přišel a řekl: 'Pomůžeš mi zorganizovat seminář s ní?'"

Mohli bychom to nazvat "osudem" - od momentu, kdy se Dr. Schneider dozvěděl o možnosti života bez jídla, všechno vypadalo, jakoby bylo na správném místě, což mu umožnilo začít 21denní přechodový proces.

"Neabsolvoval jsem tehdy ten proces, neznal jsem nikoho a na semináři, který jsme organizovali, mi lidé dávali množství informací - a také se mě ptali, takže jsem musel všechno zjistit. Šel jsem proto na jiný seminář, abych se nejdříve připravil a abych viděl, jak lidé reagují. A na semináři vyprávěla o tolika věcech. Řekl jsem si: 'Dobře, andělé a duchovní vůdci, či kdokoliv jste, jestli je to pravda, dejte mi vědět a pokud mám absolvovat ten proces, řekněte mi.' Ale potřeboval jsem peníze, protože tři týdny jsem nemohl dělat svou praxi, nemohl jsem vydělávat a potřeboval jsem čas - protože jsem dával tak mnoho seminářů a chodil jsem na mnoho seminářů, sotva mi zůstával nějaký čas."

"Když jsem se ale vrátil, bylo to v Berlíně, otevřel jsem svůj diář, byly tam tři týdny v létě, kdy jsem mohl říct, že mám čas. A ve čtvrtek potom jsem měl pacientku, která řekla: 'Velmi jste mi pomohl, chci vám dát dar.' 'Ano, koupit mi CD nebo nějaké květy, cokoliv.' Ale ona mě pozvala na večeři, darovala mi knihu a řekla: 'Neotvírejte ji zde.' Doma jsem ji otevřel a bylo v ní mnoho peněz, takže to byl záchytný bod, že mám všechno, a tak jsem v létě absolvoval ten proces. Takže jsem s ním začal. To bylo předtím, než jsem zorganizoval seminář Jasmuheen. Byl jsem vtáhnutý do této energie života ze Světla, nemohl jsem přestat." Kdy to bylo? "V létě 1998 jsem absolvoval svůj proces. Dělal jsem to doma, protože jsem nevěděl o žádném jiném vhodném prostředí."

Na základě své osobní zkušenosti Dr. Schneider radí lidem, které by zajímalo, jak se stát nezávislým na jídle: "Poslouchejte své srdce."

"Uvědomil jsem si, že tento výběr nebo přípravné kritérium je jednoduše takové: Pokud vaše srdce zpívá - řekla jednou Jasmuheen - pokud vaše srdce zpívá, potom je to ta pravá věc pro vás. Pokud máte pochybnosti, nechejte to tak nebo trochu počkejte. Tento proces není pro každého - nemusíte to dělat. Když ale cítíte, že vás to volá, můžete udělat potřebné kroky a vždy tam jsou záchytné body, že je to ta správná věc."

"Co je to prána? Musím odpovědět, že přesně nevím - jen ji cítím, vnímám ji. Vím, že existuje, ale cítím a dokáži ji popsat jen tak, jako kdyby jste se zeptali: Co je to elektřina? Pro pránu existují i jiné názvy, např. čchi nebo od. Nedávno jsem viděl dlouhý seznam - existuje mnoho názvů z různých kultur; většina etnických nebo kulturních skupin ji zná pod názvy jako čchi, prána, od - a je skutečně možné z ní žít. A to je téma, o kterém si dnes chci s vámi povídat. Zde v Německu ji nazýváme 'Lichtnahrung' (život ze Světla), abych použil vedle ostatních názvů i německý výraz."

"Podle mého názoru, kulturně a historicky, před velmi dávnou dobou jsme to věděli všichni - jak žít z prány, jak žít ze Světla, jak nic nepotřebovat. Žít ze Světla znamená... Vždy na to poukazuji, protože obrazně vždy uvažuji o slunci nebo slunečních paprscích shora, ale světlo přichází odevšad, a to znamená, že mohu žít z prány i ve tmavé místnosti. A kdybychom měli mnoho deštivých a zamračených dnů, i tak to funguje, stejně tak jako během slunečních dnů. Takže jinými slovy, nemusíme žít na jihu Itálie, aby se nám z prány žilo lépe. A věřím, že když lidstvo přišlo na Zem, nebylo potřebné nic konzumovat, ale potom zřejmě přišlo... jak se o tom mluví v Bibli, ovoce z rajské zahrady. Ovoce existuje a samozřejmě dobře chutná. A byl to pouze přepych. Je to pouze přepych - je to pro mne stejné i teď. Nepotřebujeme jíst. Je skutečně velmi, velmi pohodlné, když žijete ze Světla - člověk nepotřebuje jíst."

Podobně jako mnoho jiných lidí nezávislých na jídle, Dr. Schneider zažil okamžitý prospěch ze životního stylu bez jídla.

"V tom období nepotřebujete mnoho spát. Takže, to co jsem začal, dělat nějaké... pozdě v noci, kdy nejezdí žádná auta - žil jsem na vesnici - chodil jsem bruslit na kolečkových bruslích, jen abych něco dělal. Chodil jsem na procházky, díval jsem se na Měsíc." Takže máte mnohem více času? "Máte mnoho času." Protože nemyslíte na jídlo. "Protože nemyslíte na jídlo, nepřipravujete jídlo, nepotřebujete kuchyň."

"Proces života ze Světla nám to umožňuje - když projdeme tím procesem - abychom žili znovu z prány... To znamená, když nepijeme 7 dní a nejíme 21 dní, potom díky této adaptaci je moje tělo schopné žít ze Světla."

Kromě menší potřeby spánku a množství volného času, Dr. Schneider udělal jako breatharián několik překvapujících objevů.

"Jste více spojeni. Je to jako ježdění autem - otočíte klíčkem a běží to normálně, pokud auto funguje. Když máte velmi staré auto a auto které, já nevím, má nějaké problémy, tak s tím je to stejné, stejným způsobem můžete vysvětlit ten rozdíl. Předtím jste toho měli mnohem víc, například rádio, když není dobře naladěné, je v něm spousta různých šumů a hluku a i tak ho stále můžete mít, jestli chcete. Ale i tak, když děláte věci, jste o nich velmi přesvědčení. Obzvláště krátce po absolvování toho procesu, je to jako očistit se bez toho, že byste něco udělali. Přicházejí myšlenky: 'ach, ano' a může to mít souvislost, může to být váš základ, který byl vyčištěný a potom o tom uvažujete a vezmete nějakou věc a vyhodíte ji pryč. Je to velmi čisté, je to velmi silná energie. Jakoby jste předtím používali malé potrubí na spojení s vyšším Já a teď je to jako velké potrubí."

"První, co jsem si všiml, byla velká jasnost. Jak jsem řekl předtím, například věci, které mi už více nesloužily, nebo uklízení věcí, myslím fyzickým způsobem. A potom moje práce - náhle jsem začínal, ošetřoval jsem lidi, dělal jsem, co jsem dělal v naturopatii - dávání injekcí nebo chiropraktiku - a těšilo mě to, protože lidé byli mnohem šťastnější a bylo mnohem jasnější, co dokážu dělat, co jim dávám, dokonce možná homeopatii a podobně." Takže získáte více intuice? "Ano, ale necítil jsem to jako intuici, cítil jsem to spíše jako poznání. Bylo to jasné - nemusel jsem argumentovat ve své hlavě ohledně věcí, jako 'Předepsal bych na toto to nebo tamto?' Ale bylo to, myšlenka byla tam, bylo to jako... nebylo to na obrazovce, nejsem člověk s 'vizemi'. Bylo to spíše tak, že bylo jasné, co je třeba udělat."

"A také s komunikací, byl jsem mnohem efektivnější. Nemusel jsem příliš mnoho mluvit, mnoho jsem poslouchal a to vám dá také mnoho času. A to bylo to, z čeho jsem byl šťastný, protože tehdy jsem ho moc neměl, měl jsem málo času, stejně jako mnoho západňáků." Takže jste získal soustředění a díky tomu jste ušetřil mnoho času. "Ano. Přesně. A bylo to také velmi hezké, protože, když znáte, něco jako vnitřní tajemství a podobně, má to v sobě i mnoho estetiky. Toto též vyživovalo mé srdce. Dokázal jsem vidět víc, co je v pozadí a proč lidé dělají něco, anebo i fyzickou věc, krásu."

Kromě soustředěného vnímání, jasnosti a intuice, Dr. Schneider zažil i změny svého fyzického těla.

A co se stalo s vašimi orgány? Co se stane s bakteriemi v žaludku? "Po tolika letech, když je člověk pránista, se možná trochu zmenší, protože ho neustále nepřecpáváte, ale i tak má svou funkci. A sliznice, stále se obnovuje a tak máte nové buňky, stejně tak jako kůži, a rostou vám vlasy. Takže samozřejmě, toto všechno se děje na těle."

V některých případech lidé žijící z prány zažívají změnu hmotnosti, která se zdá být příměřená k jejich typu těla.

"Jednou jsem byl na setkání pránařů, byla tam i žena, která byla anorektička a po procesu získala více svobody. Po procesu měla více svobody, aby jedla to, co chce a současně nemusela jíst. A popisovala to velmi přesvědčivě a potom dokonce řekla, že od té doby už více neztrácela na váze. Toto je efekt života ze Světla, tj. i když nejíte, neztrácíte hmotnost, když žijete ze Světla. Je to fenomén, který dodnes není možné vysvětlit fyzicky."

"A ve skutečnosti někteří pránaři po tomto procesu přiberou. Já osobně jsem to zažil také - bylo to 13 kilo v průběhu 3 či 4 dní, ale necítil jsem to. Bylo to velmi hladké, skutečně pohodlné. A pak lapáte po dechu, když vaše hmotnost klesá, ale současně si uvědomujete, že se cítíte skvěle. A někteří si uvědomí, že se jejich hmotnost nesnížila."

"Proces života ze Světla je i zasvěcením, protože prostřednictvím změn, které se dějí v těle a v buňkách, dochází i ke změně vědomí."

Jak prošel přechodovým procesem a stal se nezávislým na jídle, Dr. Schneider si uvědomil, že jedení je jenom zvyk.

"Co je vlastně myšleno tím... jídlem? Znamená to, že je to něco, co vás vyživuje. Ten proces je rozhodně o výživě, ale co nás vyživuje? Co nás podporuje? Zda je to prána nebo fyzické věci, které vkládáme do svých úst, anebo zda už je to něco jiné, tam někde. Řekněme tedy určití lidé, určité věci, které dělám, to je to, co můžete cítit velmi silně, když procházíte tím procesem."

"Nemuselo by to být velmi pohodlné, to musím dodat. Představte si, že si uvědomíte, že jídlo, které jste si kdysi tak užívali, vás už více nebude živit, že vás už víc nebude ani jen zajímat. Na jednu stranu to není velmi příjemná zkušenost, ale pro mne to byla velmi hluboce zakořeněná zkušenost, protože vlastně všichni víme: 'Nemohu takto pokračovat, byl to jen můj zvyk, na který jsem si zvykl v každodenním životě.'"

"Ano, snídaně ráno, na oběd jíst to či ono; a večer toto a tamto. Možná ráno sedíte společně a při té příležitosti popíjíte kávu a jíte k ní pečivo. Možná večer, protože člověk rád tráví čas ve společnosti někoho nebo spolu s rodinou, tak něco jíte. A všichni to znají - jestli jste hladoví nebo ne, ani o tom nepřemýšlíte."

"Přinejmenším já jsem o tom nikdy nepřemýšlel a jednoduše to takto probíhalo. A zatímco přežvykujete s plnými ústy, vidlička se už znovu plní, že ano? A jen co jsou ústa prázdná, ani ne úplně prázdná, zvládnete ještě trochu - je to komické - proto vložíte vidličku do svých úst znovu a takto to jde znovu a znovu, správně? A jen tento zvyk samotný, skutečně jsem to zažíval, po tomto procesu jsem pozoroval sám sebe a pomyslel jsem si: 'Hej, co se to tu vlastně děje?' Zažil jsem velký šok, protože jsem si uvědomil, že tento hrozný mechanismus stále funguje a že je to jednoduše jen o požitkářství. Není to o tom být zdravý nebo být spolu, namísto toho je to o tom, 'co potřebujeme'. A já jídlo nepotřebuji."

Podle Dr. Schneidera, jedna z fází, kterou člověk projde během přechodového procesu k životu bez jídla, je opětovné uvědomění si vlastní identity.

"Nakonec můžeme říct: 'Dobře, vzdávám se.' A toto je něco, co se vlastně děje mnohým lidem během procesu života ze Světla, protože toto je okamžik, kdy se navracíme ke svému srdci. Protože pokud to necháme plynout, za zvláštních okolností v procesu života ze Světla, jestliže jsem již strávil řekněme už 5, 6 nebo 7 dní sám se sebou, pak se dostanu do fáze, kdy si uvědomím: 'Počkat, kdo vlastně jsem?'"

"Pro mne je to rozpomenutím se na naši Světelnou podstatu. My jsme bytosti Světla, vzpomeneme si na to, jsme vlastně vyživovaní a není to fyzické jídlo, není to můj partner, není to rychlé auto ani žádná hudba či drahé kameny, které nás podporují, ale já získávám výživu ze svého vnitra; to znamená z prány. A pro mne je jasné spojení, že vlastně my vyživujeme sami sebe, je to vlastně naše Božská podstata. Takže jsme duchovní bytosti prostoupené Bohem."

Pro každého, koho zajímá breathariánský život, Dr. Schneider nabídl nějaké rady, ze kterých jedna je být nejdříve vegetariánem nebo fruitariánem.

"Tento proces života ze Světla je něco tak trochu pro tvrdohlavé lidi, protože někteří lidé, když slyší '7 dní bez pití' - skutečně musíte mít silné odhodlání, abyste to podstoupili. Ve všeobecnosti bych řekl, že to může zvládnout každý, kdo je zdravý a cítí se k tomu povolaný. Je tu ale toto výběrové kritérium: dokážete to skutečně vydržet? A hezká věc je, že je to, jakoby někdo nad vámi držel ochranou ruku - protože nepít 7 dní, to způsobuje tíseň lidem, kteří mají příliš mnoho pochybností a zřejmě nebudou schopni to zvládnout, ať by to bylo cokoliv."

"A zajímavé je, že jsem doteď převedl mnoho lidí přes tento proces, obvykle to dělám skupinově, formou seminářů - říkáme tomu 'v ústraní', protože to není seminář, ale prána je spíše stav bytí. Je to tak, že mnozí lidé, kteří o tom slyší, projdou procesem života ze Světla relativně rychle, ti, kteří to vnitřně cítí. Někteří lidé říkají: 'Minulý týden jsem viděl knihu a teď rozhodně chci absolvovat ten proces. Kdy to mohu udělat? Jak to udělám?' Někteří lidé dokonce zatelefonují a říkají: 'Můj vnitřní hlas mi řekl, abych přestal jíst a pít. O dva dny později jsem šel do knihkupectví a uviděl jsem tuto knihu. Nyní definitivně vím, že je to pravda.'"

"Něco takového se mě skutečně dotýká, hluboce se mě to dotklo, když mi někdo zatelefonoval a řekl mi to. Já jsem měl rok nebo dva přípravný čas, takže jsem o tom věděl delší čas, ale jsou lidé, kteří skutečně pocítí volání a to je pro mne též důkazem, že to funguje - dotýká se to srdcí lidí, jejich podstaty, jejich Světelné podstaty. Je to tak."

"Samozřejmě, též se snažím vyjasnit jim to, aby to nevypadalo jen působivě. Není to o tom, aby to vypadalo působivě, protože jak ten proces absolvuje někdo, kdo není úplně připravený - není to dobré. Protože mohu říct jen tolik, že tehdy je to nepříjemná zkušenost a toho bych rád každého ušetřil."

Za účelem přechodu k nezávislosti na jídle Dr. Schneider doporučil nějakou přípravu předtím.

"Je vhodné, když absolvujete tento proces života ze Světla a připravili jste se na to. Když jste se naladili vnitřně i navenek, když jste trochu připravili své tělo: 'Podnikám cestu se svým tělem. Podnikám cestu, která se nazývá 7 dní bez pití, 21 dní bez jedení.' Předtím se stravujte zdravě: pokuste se být vegetariány alespoň tři měsíce předtím, anebo se stravujte dokonce syrovou stravou. Měli byste se nějaký čas postit, aby vaše tělo už pocítilo, jaké to je být lehčí."

"A když si myslíte, že ještě toto či tamto je pro vás důležité, například nějaké metody čištění tlustého střeva, detoxikační metody, pak to udělejte. Neexistují pevná pravidla, ale jen určitá doporučení. Také není logické postit se před začátkem toho procesu, protože to trochu oslabuje tělo kvůli hromadnému vylučování, ke kterému nejdříve dochází, a v tom okamžiku tělo pracuje velmi tvrdě. A je dobré, pokud žijeme normálně, jeden či dva týdny předtím, jíst ovoce případně syrovou stravu, možná nějaké šťávy."

"Ale uvědomil jsem si, že pokud se tělo ještě nezměnilo, pak není citlivé. Následně můžete projít tím procesem. A znovu vám říkám, že jsem si uvědomil, že ten výběr anebo přípravné kritérium je jednoduše takové: pokud vaše srdce zpívá, jak jednou řekla Jasmuheen, pak je to pro vás ta správná věc. Pokud máte pochybnosti, nechejte to tak nebo trochu počkejte. Tento proces není pro každého, nemusíte to dělat. Ale pokud cítíte vnitřní volání, můžete podniknout potřebné kroky a vždy budou náznaky, že je to ta správná věc."

"Je to něco, co máme uvnitř a myslím, že se jen rozpomínáme. Rozpomínáme se na to, kdo jsme, jak jsme byli stvořeni a co dokážeme. Žít ze Světla je jeden způsob, jak to můžeme vyjádřit. Ale co je to vlastně prána? Je to duch, je to Boží energie, je to božství, kosmická energie."

Dr. Schneider mluvil o důležitosti dostatečné přípravy u každého člověka, který se zajímá o život z prány. Ve skutečnosti by mělo být bráno do úvahy i osobní zdraví.

"Pokud je to přitahuje, tak to mohou dokázat. Samozřejmě, z lékařského hlediska, musím říct, že byste skutečně měli prozkoumat, zda máte nějaké potíže: jestli máte problémy se srdcem, jestli máte cukrovku - existuje na to mnoho způsobů léčby, v západní medicíně, je tu i východní nebo alternativní medicína a je to možné i během těchto 21 dní. Nemůžete říct: 'Absolvuj ten proces, protože máš toto a toto a tamto.' Je v tom mnoho síly, ale i tak by to mohlo být velmi nebezpečné. Takže například pokud máte cukrovku nebo srdeční onemocnění, někdo vás přes to musí provést skutečně velmi přesně a musí říct, kdy je čas vzdát to nebo přestat..." Možná lékařský odborník? "Ano, ano. Ale i tak existuje určité vedení, myslím duchovní vedení od Boha, a lidé o tom vědí."

Zaměřme se na některé vedlejší účinky, které může člověk zažívat během přechodového procesu k nezávislosti na jídle.

"Myslím, že většina vedlejších účinků jsou psychologické - vzorce, hněv, potřeby, které vidíme vycházet. V každé buňce je to všechno o mysli - všechny naše vzpomínky, všechno - takže během toho procesu to vychází ven. Vzpomínáte si na množství věcí; to stejné je i s radostí. Někteří lidé jsou tak šťastní, takže si vzpomínají na to, jak hezké bylo jejich dětství nebo čas strávený s partnerem, s rodiči, jak jezdili na prázdniny. To co říkají, je velmi dojemné, protože mají kontakt se svým srdcem; promlouvají ze srdce a skutečně to cítí. Takže je velmi pěkné absolvovat tento proces a nedává smysl neprovést lidi přes tento proces, protože si myslím, že je to jedna z nejintenzivnějších, nejrychlejších iniciačních terapií, jaké znám."

Podle Dr. Schneidera některé účinky, které se obvykle vyskytnou během prvního týdne přechodového procesu k nezávislosti na jídle, souvisí se zdravím.

"Obvykle se stává, že staré nemoci se rozpouštějí a vyplouvají na povrch. Řekněme, že někdo má chronický zápal močového měchýře a ledvin, pak se to projeví, což nás může vystrašit. Je to samozřejmé. Když si uvědomím: 'Kruci, začíná to znovu. Jsem uprostřed procesu, zvládnu to, mám s tím přestat?' atd. A tehdy je dobré, když je tam někdo, kdo ví, co se děje. Je dobré, když je člověk podporovaný a vedený, nejen držením za ruku. Držení za ruku je také dobré, ale přivést jednoduše někoho zpět k sobě, to je ta nejdůležitější věc na tomto procesu. Ten proces je něco, co nás vede k sobě samým."

"Řekl bych, že první týden je pro někoho trochu těžký, ale jiní přes to přeletí. Asi kolem 4., 5. nebo 6. dne jsou někteří z nich celkem energičtí. V mém případě jsem měl sliny myslím až do 6. dne, ale některým z nich vyschlo v ústech už na druhý den a to je jednoduše nepříjemné. A tehdy by bylo dobré mít někoho, kdo vás podporuje a říká, co se dá udělat. Můžete si vyplachovat ústa, ale nepolykat, můžete cucat kostku ledu a vyplivovat to a možná si ještě jednou odplivnout, protože v ústech ještě zůstane trochu vody. Můžete se zakousnout do citronu nebo ho žvýkat a potom ho vyplivnout a toto pomáhá trochu věci zpříjemnit."

Další příznaky často nesouvisí se zdravím a jsou mentálně méně namáhavé.

"Ve všeobecnosti nejsou žádné příznaky, žádné těžkosti, je to jen tak, že tělo je pod neustálým stresem. Projeví se to například zvýšenou teplotou. Mnozí lidé si dají studenou koupel. Jeden z nich říkal, že vzal kostky ledu a dal je do vody ve vaně, tak byl přehřátý. Staré věci jsou spalované, což se nazývá 'éterické teplo' nebo 'éterická horečka'. A ve skutečnosti já jsem typ člověka, který opravdu miluje teplou vodu a ve studené vodě nechci nic dělat. Použil jsem studenou vodu, takže jsem vlastně téměř mrzl kvůli zvyku, ale ten chlad byl příjemný. Tímto chci tedy říct jen to, že tělo je na maximálním výkoně a je též důležité být si vědom vlastního těla, našeho těla, které podstupuje tuto cestu spolu s námi."

Přechodové příznaky obvykle zmizí po prvním týdnu. Během druhého týdne se tělo začíná obnovovat.

"Druhý týden nazývám 'obdobím zotavení se'. Zotavení se jako v tradiční medicíně, kde systém sám regeneruje, ta jeho část, která byla namáhaná, se vrací do normálního stavu; kdy se emocionální tělo, které trpělo, znovu vrátí do svého normálního stavu. A tento stav je velmi zajímavý, protože přesně to se děje - nastává léčení. Lehnete si - všiml jsem si, že jsem byl skutečně mimo toho, jakoby v energetickém spánku, ale v energetickém spánku s denním sněním a po tři hodiny, pokud chcete."

"A potom jsem si v jisté fázi uvědomil: 'Je po tom.' A toto nazývám léčením, protože potom jsem se skutečně cítil jinak, cítil jsem se, jako bych pracoval. Toto nejsou halucinace, protože jsem si všiml, že jsem byl úplně přítomný, úplně normální. Ne že bych věci viděl zvláštním způsobem. Skutečně jsem si uvědomoval, že se změnilo něco v mém těle. Bylo to úžasné, bylo to zajímavé a toto se událo vždy, když jsem se ztišil, když jsem se dostával do kontaktu se svým Já. A to je velmi hezký čas, který jsem též absolvoval. Takže byste skutečně měli trávit čas sami se sebou."

Během třetího týdne přechodového procesu si člověk začíná uvědomovat nezávislost života bez jídla.

"Třetí týden bych nazval fází reorganizace. Zde se může objevovat myšlenka: 'Jaké to bude potom? Jaké to potom bude s jídlem? Jaké to bude potom s mou rodinou? Co udělám s tímto, co udělám s tamtím?' A teď se dějí zajímavé věci - najednou vlastně vím, co chci, dokážu vidět věci velmi jasně: 'Dobře, toto je to, co udělám. Udělám toto nebo se zachovám takto a takto.' a ty věci se téměř všechny dějí. O tomto je třetí týden a tehdy můžete řešit i více světská témata. Možná bych ani nedělal žádné hovory mobilem ani žádnou korespondenci, nic podobné. V mém případě byly všechny tyto věci odložené, ale můžete se jednoduše nanovo reorganizovat. Toto je něco, po čem všichni tak velmi toužíme. Kolik si jich neřeklo: 'Dobře, tento rok po Vánocích si sednu a naplánuji si následující rok nebo zbytek svého života.' Vy všichni poznáte všechny tyto dobré záměry."

"Ano a potom na 21. den jsou úplně připravení: skutečně mohou žít z prány a jejich tělo je přebudované. Je to transformační proces a potom jsou vypuštěni na svobodu a mohou s ní naložit, jak jen chtějí."

Dr. Schneiderovi absolvování přechodového procesu a to, že se stal nezávislým na jídle a žil výhradně z prány, pomohlo stát se více sladěným se svým Já a vidět svět v novém světle.

"Jedna věc, kterou jsem se v tomto procesu naučil, je vděčnost - mnohem, mnohem více. Po absolvování procesu a když jsem organizoval první skupinu, byl jsem, nevím, trochu vystrašený, šokovaný, do jaké míry jsem předtím nebyl za věci vděčný. Chci říci, nemůžete to porovnávat, ale bylo tam tak mnoho vděčnosti přírodě, lidem, energiím, duchu, předmětům, které jsem dal na oltář a viděl jsem sám sebe dávat tam věci, co jsem nikdy předtím nedělal. Pro mne tam bylo tak mnoho vděčnosti, když jsem viděl, že všechno je tam. Naučí vás to i pokoře. Naučí vás to soucitu, naučí vás to mnohému - i radosti."

Zdroj: http://www.suprememastertv.cz