Na diskuzi  

Zobrazeno 4819x

Indický mystik bez jídla - Devraha Baba

Indický mystik Devraha Baba přitáhl pozornost tisíců lidí po celém světě, díky své důvěře v Boží Světlo jako výživě. Známý též jako "Věčně mladý jogín". O Devraha Babovi se říkávalo, že žil 700 let až do své smrti v roce 1989. Ať už je tato pověst pravdivá nebo ne, je však jisté, že žil více než 150 let. Tento fakt byl dokázán prvním prezidentem Indie, Dr. Rajendra Prashad.

V knize Vincenta J. Daczynskeho "Paranormální jevy: Úžasné lidské schopnosti", Dr. Rajendra Prashad a další ověřovali věk Devraha Baba: "...On (Dr. Rajendra Prashad) osobně dosvědčuje, že Devraha Baba má nejméně 150 let. Řekl, že když měl 73 let, otec ho vzal navštívit Baba, který byl velmi starým mužem a jeho otec znal Baba již mnoho let předtím. An Allahabad, obhájce Nejvyššího soudu prohlásil, že 7 generací jeho rodiny sedávaly u nohou Devraha Baba.

Byl slavný díky svému životu bez jídla. Pil jen vodu z Gangy. Když se natrvalo usadil na dřevěné plošině vysoké 12 stop u řeky Yamuni ve Vrindavane v roce 1986, pil z řeky Yamuni. Devraha Baba patřil k duchovní linii Avatara Ramanandacharya. Populární po celé Indii, stal se oblíbeným mezi staršími indickými politiky. Říkalo se, že Indira a Rajiv Ghandi ho navštívili. Lidé ze všech oblastí života, včetně ministrů, světců, jogínů, kněží, bohatých i chudých, všichni k němu přicházeli pro duchovní požehnání. Všichni ti, kteří se setkali s Devrahou Babou, říkali, že jeho bytost vždy vyzařovala lásku. Někteří prohlašovali, že to byl Premaswarupa, vtělení lásky.

Jeho pověst věčně mladého jogína, který nejedl jídlo, dosáhla až do dalekého Ruska a kolem let 1987-1989 ruská televizní stanice nahrála vzácný dokument o Devraha Babovi, jak dává daršan nebo duchovní požehnání. Jak byl schopen přežít více než 150 let bez jídla? Podobně jako Giri Bala, Devraha Baba závisel na Božím Věčném Světle jako výživě.

Podle Acharya Chandra Has Sharma, Mahavtar Babaji (Prabhuji), veliký Babaji, který nikdy neumírá v Jóganandově "Životopise jogína", udělil Devraha Babovi khecheri moc, když byl dítětem: "V Muradabade byl chrám, ve kterém nějaké dítě praktikovalo jógu. Prabhuji probudil jeho Kundalini shakti a požehnal ho ovládnutím khecheri stupně jógy (velmi vysoký stupeň jógy, kdy se jazyk svine a jogín se těší božímu nektaru. Jogín je schopen ovládat svůj hlad a svou smrt).Devraha Baba se stal později velmi slavným a s oblibou vzpomínal na Prabhujiho, vysvětlujíc Prabhujiho vlastnosti a požehnání vždy, když ho navštívil někdo z našeho ášramu."

Prostřednictvím vnitřního rozjímání o Bohu byl Devraha Baba schopen přežít pouze z prány, životní síly. Neuvěřitelné je, že tato životní síla dodala jeho životu desetiletí, možná století života, který daleko přesáhl život obyčejného člověka.

Zdroj: http://www.suprememastertv.cz